Re:

  • 7 673
  • 232
  •   1
Отговори
# 135
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
добрутро!  Mr. Green

Лени, що, а ?


защото е излишно и съм си обещала да не се пеня, да съм добра и да разбирам др. гледна точка, а не винаги успявам поради съчетанието на водолейски плам и лъвски инат

кусурите няма да ги оправим нито тук, нито там, лекари има и пълен провал и много добри,  а тези разговори се водят в коя ли не тема, и сме все едни и същи с все едни и същи непоколебими мнения:-)


 Joy Joy

като по-стар водолей, нямам вече отдавна непоколебими мнения  Wink
всичко е под съмнение и променуемо при добри доводи  Laughing

# 136
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Cлънчева*, спокойна съм. Нима някъде прочете да се ядосвам Grinning??? Аз само си казах мнението.
Все пак имам право на мнение и аз, нали Wink.
Иначе споделям впечатленията си за Пловдив. Как е в София или другаде не знам, но пак ще кажа, впечатленията ми са причина да се отнасям с недоверие и да подхождам изключително предпазливо. Че аз и в Австрия винаги питам, разпитвам, не се доверявам просто така. Не мога обаче да кажа, че някой лекар тук се е отнесъл зле с мен, защото съм показала недоверие и съм започнала да разпитвам. Напротив, ако забележат недоверие, ми обясняват подробно и даже имам право да поискам друг лекар ако кажа, че към определен такъв нямам доверие.
Разбира се, това са мои лични впечатления и всички знаете, че моят опит в BG не е богат. Но това, което аз съм видяла, ми е достатъчно да не искам, да ползвам медицински услуги в BG. Не отричам, че може би съм попаднала просто на такива лекари.
За теб се радвам, че си доволна. Все пак нали това е най-важното. Без значение, дали в България, Австрия, Германия, USA или където и да е по света, важно е, човек да е доволен и да е излекуван, останалото са подробности.

# 137
  • Мнения: 9 905
то това си е зъболекарски принцип : колегата им все не си е свършил работата според тях  Laughing

ох, че ми припомни за фризьорките! Отидеш ли за пръв път при някоя, задължително пита: "Ама кой ви е подстригал /боядисал така?" Crazy

# 138
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124



Аз на лекар ходя  - бланко. Не се ровя в Интернет...


 Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
аз съм кошмарът на всеки лекар, изчитам всичко, което намеря и задавам един куп въпроси  Rolling Eyes
за щастие поне не съм хипохондричка, и в крайна сметка като ми се отговори смислено, приемам лекарското мнение (понякога след като съм чула и второ такова  Confused)
просто не съм в състояние да отида неподготвена, не знам, това е някакъв начин да си въобразявам, че все пак държа конците на здравето си  Rolling Eyes

то това си е зъболекарски принцип : колегата им все не си е свършил работата според тях  Laughing

ох, че ми припомни за фризьорките! Отидеш ли за пръв път при някоя, задължително пита: "Ама кой ви е подстригал /боядисал така?" Crazy

да, и те са така  Laughing

# 139
  • Мнения: 3 371



Аз на лекар ходя  - бланко. Не се ровя в Интернет...


венета, права си  Peace

няма как да ходя бланко по елементарна причина, че  първо имам диплома за общопрофилна мед сестра и второ съм следвала 2 г стоматология. както и да ходя, все поназнайвам малко поне.
де да ви знам как ходите бланко - аз отивам сега да купя за зайчетата ми камък за стъргане на зъби и изчетох /на холандски Wink/ какви са камъните точно  и защо са, пък аз да ида за себе си бланко...абсурд ми се вижда.

# 140
  • Мнения: 481
когато една медицинска сестра започне да дава квалификация за един лекар, работата става сложна. Laughing
 Да не говорим пък ако медицинската сестра започне да квалифицира всички лекари според националността им  ooooh!

# 141
  • Мнения: 3 371
когато една медицинска сестра започне да дава квалификация за един лекар, работата става сложна. Laughing
 Да не говорим пък ако медицинската сестра започне да квалифицира всички лекари според националността им  ooooh!

изобщо не си оригинална Laughing
ами да, ако бях неграмотна щях да не се чудя на елементарни неща, като това, че не се знае какво е извънматочна Laughing, хидроцеле/нямаше да ме учуди ако беше бръкнал в ушите на сина ми там да го търси/, бъркане на хашимото със струма, и още по-зловещо на епифиза с хипофиза. хехе, да не знаех, щях и аз да цъкам с език и да викам, умни доктори, как прекрасно затварят гноен процес на зъб и ми пращат сметка 300 евро/айде, от мен да мине, 297 евро Wink/.


не се притеснявай за мен, имам и магистратура  Wink, освен по археология,  и по философия  Wink.

# 142
  • Мнения: 481
а работиш ли по професията си? ( това не е опит за заяждане и няма нищо общо с горния пост. Просто от любопитство, защото аз като дете мечтаех за археология)

# 143
  • Мнения: 3 371
а работиш ли по професията си? ( това не е опит за заяждане и няма нищо общо с горния пост. Просто от любопитство, защото аз като дете мечтаех за археология)
за съжаление, не. археологията е моята страст, любов и всичко, което съм искала/в 6-ти клас прочетох  '7-те чудеса на света' и казах, един ден ще стана археолог/, дипломиран такъв съм, но за съжаление няма как да работя... жалко и тъжно, но това е.

# 144
  • Мнения: 481
и аз много исках, но нашите ме разубедиха Sad
а защо не може да работиш?

# 145
  • Мнения: 3 371
и аз много исках, но нашите ме разубедиха Sad
не тъгувай  Hug
науката е прекрасна, но според мен е за колекционери и е за хоби.

скъпа и аристократична, няма никакво реално приложение в нашето време. майка ми непрекъснато ми се кара, че не завърших стоматология, но не беше моята душа там. завърших кофти, 'безхлебни' специалности, които ме оставиха без реализация.

здраве да е, повече- в другия живот.

# 146
  • Мнения: 2 885
Леле, какви здрав/ни страсти се въхрят тука. Отварям друга тема /за гражданството/ и пак...
Добре е, че мога да разчитам на български педиатър и зъболекар. Не ги знам тукашните, не искам и да ги чувам скоро. Но ей нА, емигрирали наскоро тук лекари от БГ...пък в една от най-добрите болници в София и после в Англия работили...Знам ли и аз?! Генерализации без опит не давам.

Но пък съм впечатлена тук от public healthcare за домашен преглед на децата. Жената 1 час подробно ме разпита, кантар, метър и играчки за тестване носеше. Такова чудо в БГ имаше аз като съм раждана...Сега пак има домашни посещения, ако детето е само болно /не профилактика/, но от GP-то.

# 147
  • Мнения: 481
и аз много исках, но нашите ме разубедиха Sad
не тъгувай  Hug
науката е прекрасна, но според мен е за колекционери и е за хоби.

скъпа и аристократична, няма никакво реално приложение в нашето време. майка ми непрекъснато ми се кара, че не завърших стоматология, но не беше моята душа там. завърших кофти, 'безхлебни' специалности, които ме оставиха без реализация.

здраве да е, повече- в другия живот.


аз си мечтаех за експедиции и открития...
А стоматология не можеш ли да продължиш да учиш в Холандия?

# 148
  • Мнения: 1 335
Само в немция ли има прилично здравеопазване?


И аз мислех че има, но вече хич не съм убедена след случката с мен преди 1 месец. Официален геноцид правят според мен към чужденците.

А за гинеколозите......ходя в ДЕ и човека е ок, но като обясних на българския гинеколог че проеряват ръчно и с опипване  за проблеми с гърдите, той само изкоментира че в 21 век това е пълна лудост, и съм напълно съглана - един път в годината могат да гледат на ехограф,няма да източат касата. Да не говорим че и гинекологичния ехографа е платен, а не трябва да бъде.

Изобщо аз лично съм в потрес от непрофесионализма на спешните доктори.

# 149
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Само в немция ли има прилично здравеопазване?
И аз мислех че има, но вече хич не съм убедена след случката с мен преди 1 месец. Официален геноцид правят според мен към чужденците.
А за гинеколозите......ходя в ДЕ и човека е ок, но като обясних на българския гинеколог че проеряват ръчно и с опипване  за проблеми с гърдите, той само изкоментира че в 21 век това е пълна лудост, и съм напълно съглана - един път в годината могат да гледат на ехограф,няма да източат касата. Да не говорим че и гинекологичния ехографа е платен, а не трябва да бъде.
Изобщо аз лично съм в потрес от непрофесионализма на спешните доктори.
ooooh! Eто  като за теб да се образоваш, а да не пишеш врели не кипели: http://www.imaginis.com/breast-health/ultrasound-imaging-of-the-breasts-2
http://www.ejcancer.info/article/S0959-8049(97)10066-1/abstract
http://www.breast-cancer.ca/screening/ultrasound-screening-benefits.htm
Моля, няма нужда ми благодариш.  Peace Има един тон примери в дневната практика, както и клинични изследвания. Прочети моля те, че така само се излагаш. Има си стандарти във всяка държава, и нормално лекарите ги следват. Който не му харесва, да ходи в Бг. там стандарти има, но никой не ги следва.  Mr. Green

Последна редакция: сб, 24 сеп 2011, 23:46 от Baby*

Общи условия

Активация на акаунт