На море в Турция - тема 16

  • 101 212
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
Момичета имам много спешен въпрос към вас,надявам се някой да може да ми отговори,ще пътуваме до Истанбул две семейства с две деца на 5 и на 3 годинки в една кола, тоес 4 големи и две деца,едното дете ще е в столче, а другото ще го държим,дали ще имаме някакъв проблем на границата или изобщо да не рискува ме,незнам точно как стои въпроса.

# 676
  • Мнения: 1 243
Всички деца задължително трябва да са в подходящи за възрастта седалки-столчета, с колани.
На границата може и да нямате проблем, но мен лично са ме спирали в Бг, че малкият не беше в столче. Не знам как точно стои въпросът с полицията в Турция  newsm78 но все си мисля, че най -малкото, някой фиш може и да отнесете. А да не говорим за безопасността на детето, което ще стои в скута на някой възрастен-пълна безотговорност от ваша страна!!!
Как така рискувате да тръгнате на път и детето да пътува необезапосано?

Последна редакция: нд, 22 яну 2012, 03:50 от bodilchence

# 677
  • В.Търново
  • Мнения: 6 719
Задължително всяко дете трябва да стои в столче,а ако е по-голямо детето на специална седалка с колан.Всеки пътник в колата трябва да има място.Абсолютно е забранено дете в скута на възрастен.Глоба може и да има на българската граница,но след това....не знам,ако въобще ви пуснат.А и помислете за безопастността на децата.Днес слушахте ли новините за катастрофиралия автобус в Турция на 16км. от българска граница,много тежка катастрофа!Имало е и български граждани,някои от тях загинали.По-добре тръгнете с две коли.

# 678
  • Варна
  • Мнения: 3 963
Момичета имам много спешен въпрос към вас,надявам се някой да може да ми отговори,ще пътуваме до Истанбул две семейства с две деца на 5 и на 3 годинки в една кола, тоес 4 големи и две деца,едното дете ще е в столче, а другото ще го държим,дали ще имаме някакъв проблем на границата или изобщо да не рискува ме,незнам точно как стои въпроса.
Изключително безмислено е такива малки деца да се мъкнат на краткотрайна екскурзия свързана с разглеждане,шопинг,шоу и други подобни,те така и така нищо няма да разберат, а и вие ще имате много по голяма свобода на действие.Да се взимат такива деца има смисъл на плаж,ски и въобще по дълга почивка или да се водят на гости някъде да се похвалим с тях:)Simple SmileSimple SmileSimple SmileПо добре намерете някоя по всеотдайна баба (а защо не и дядо)да се грижи за тях няколко дни.

# 679
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Момичета, 4 звездни в Кушадасъ
Omer Holiday Resort
Ephesia
Cande onura
кой да избера?   newsm78 newsm78

# 680
  • sf
  • Мнения: 10 218
Записвам се да следя пък белким ни огрее тая година, макар че още ме боли сърцето от миналогодишните почивки в Турция  Joy

Децата си без столчета не бих возила,особено на такъв дълъг път. А толкова много хора в една кола  Rolling Eyes представям си какъв ад ще е това дълго пътуване.
А и друго- Истанбул не е за толкова малки деца, аз лично изчаквам поне още 2-3 години,за да заведа голямата, а малкия ще почака още.

# 681
  • Мнения: 212
Момичета, 4 звездни в Кушадасъ
Omer Holiday Resort
Ephesia
Cande onura
кой да избера?   newsm78 newsm78

За Омер мога да кажа че храната е на ниво, обстановката много приятна, но обслужването е под всякаква критика, почистването на стаите - също и настаняването е проблем - плащаш виличка на два етажа, дават ти уж по добра но не и това за което си платил. И това беше не само с българите а и с чуждите туристи.

# 682
  • Мнения: 242
Въпрос към запознатите! Знаете ли нещо за хотел Caprice Termal Palace в Дидим. Миналото лято пътувайки към нашия хотел, го видях отдалече, но след това забравих за тази сграда. Сега случайно го видях в интернет, но нищо няма в българските сайтове.

# 683
  • Мнения: 7 605
Въпрос към запознатите! Знаете ли нещо за хотел Caprice Termal Palace в Дидим. Миналото лято пътувайки към нашия хотел, го видях отдалече, но след това забравих за тази сграда. Сега случайно го видях в интернет, но нищо няма в българските сайтове.

Тия дни четох за пожар в 5звезден термален хотел в Дидим, не писаха името му, но май няма кой друг да е  newsm78 
http://www.tourexpi.com/en-tr/news.html~nid=52591

# 684
  • Мнения: 242
Въпрос към запознатите! Знаете ли нещо за хотел Caprice Termal Palace в Дидим. Миналото лято пътувайки към нашия хотел, го видях отдалече, но след това забравих за тази сграда. Сега случайно го видях в интернет, но нищо няма в българските сайтове.

Тия дни четох за пожар в 5звезден термален хотел в Дидим, не писаха името му, но май няма кой друг да е  newsm78 
http://www.tourexpi.com/en-tr/news.html~nid=52591
Възможно е да е той. Благодаря! Въпреки това, проявявам интерес към него от чисто любопитство.

# 685
  • Мнения: 4 426
Момичета имам много спешен въпрос към вас,надявам се някой да може да ми отговори,ще пътуваме до Истанбул две семейства с две деца на 5 и на 3 годинки в една кола, тоес 4 големи и две деца,едното дете ще е в столче, а другото ще го държим,дали ще имаме някакъв проблем на границата или изобщо да не рискува ме,незнам точно как стои въпроса.
Да добавя глас и аз по темата-в никакъв ама никакъв случай не го правете това.Движението в Истанбул е кошмарно,дълго и изморително дори децата да са в столчета и да сте натъпкани като сардели е достатъчно кошмарно .А без столче в скута е безумие според мен.

# 686
  • Мнения: 1 525
Момичета, 4 звездни в Кушадасъ
Omer Holiday Resort
Ephesia
Cande onura
кой да избера?   newsm78 newsm78
Аз съм била в Омер и бих ти го препоръчала. Не съм имала никакви оплаквания относно настаняване, храна, обслужване. Нищо. Счупихме (без да искаме, разбира се) вратата на стаята. Веднага дойдоха и я ремонтираха.
Cande onura не ми харесва.
Била съм в Ephesia HV, което ми харесва в пъти повече от т.нар. хотелска Ефесия.
Вие с деца ли сте?

# 687
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Момичета, 4 звездни в Кушадасъ
Omer Holiday Resort
Ephesia
Cande onura
кой да избера?   newsm78 newsm78
Аз съм била в Омер и бих ти го препоръчала. Не съм имала никакви оплаквания относно настаняване, храна, обслужване. Нищо. Счупихме (без да искаме, разбира се) вратата на стаята. Веднага дойдоха и я ремонтираха.
Cande onura не ми харесва.
Била съм в Ephesia HV, което ми харесва в пъти повече от т.нар. хотелска Ефесия.
Вие с деца ли сте?

да, едното е дете на 12 ще е по време на отпуска, другия за мен е дете, но за други вече е мъж, щото е на 20  Embarassed

# 688
  • Мнения: 1 710
Аква тур публикуваха вече офертите за Алания и там има доста хотелчета, които предлагат прилични условия, на сравнително ниски цени. Обаче и аз чакам с нетърпение часовете на полетите.

# 689
  • София
  • Мнения: 6 588
Аква тур публикуваха вече офертите за Алания и там има доста хотелчета, които предлагат прилични условия, на сравнително ниски цени. Обаче и аз чакам с нетърпение часовете на полетите.
сега ги "мислят". може би ще са като м.г. или по-добри 

Общи условия

Активация на акаунт