Ин-витро в Истанбул 2

  • 51 730
  • 755
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 91
vi_da благодаря ти за отговора. Аз също съм с ИЯР и бях попаднала на лекар любител на силните стимулации и за такива не искам да мисля повече. Но никога не съм правила процедура на естествен цикъл.......

Лично аз не се съмнявам в изключителната  добронамереност на Марго, „познавам” я от Зачатие и мисля, че  поста й е полезен и  следваше да остане. Благодаря Марго.  На мен също от Гърция ми бяха изпратили къде, къде по  голям списък с изследвания.

# 706
  • Мнения: 48
сладунче, по принцип си права, но не мисля, че Маргото е изброила ненужни изследвания. Моят списък от Гърция беше значително по-дълъг.

Както сама си отбелязала: "Моят списък от Гърция беше значително по-дълъг".
Както аз съм отбелязала: "Моят, списък от Истанбул, пък не беше".
Ха, сега де, списъците ще си мерим?  Joy

Сладурче, повярвай ми на никого не бих си позволила да назначавам ненужни изследвания! Голяма част от тези иследвания се раздват като брошурка от Фондация "ИСКАМ БЕБЕ"
след консултация с лекари СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКТИВНА МЕДИЦИНА . Това е стандартен пакет от изследвания, които се правят преди стартирането на ин-витро процедира . Този пакет е прецизиран и няма допълнителни изследвания като имунологични и генетични. На мен лично и на още много мои приятели с такива проблеми този списък помогна. Сега ще си редактирам поста и ще ги изтрия, а ако някой ги иска ще му ги пратя на лични. Идеята ми беше да бъда полезна.  bouquet

Това брошурка на Мемориал и техните специалисти по репродуктивна медицина ли е? Е аз като не съм ги правила, някои от тях никога, и не ми ги и поискаха?
- Това и казвам, при всеки е индивидуално, не съдете за другите по себе си.

Една позната ми разправяше, че нейния дядо чел някакъв медицински каталог със заболяванията и техните симптоми, и бил открил, че ги имал всички с изключение на едно: Нямал проблем с капачката на коляното! Та искаше да служи като помагало при обучението на докторите.  Grinning

Пък аз след моя неуспешен опит тук, бях чела, че можело да не стане ако имаш хламидия. И понеже никога не съм се изследвала за хламидия и като си навих на пръста и той моя вика: "Нямаш хламидия, но добре, да идем да я изследваме!" (само да спомена, че сме заедно от 15 г., пък се познаваме от 25 г.). Отиваме ние, обяснявам аз на лаборантката, че ей така искам да се изследвам, защото тя ме пита за кой титър или каквото е там да пуска. И ни гледа с мъжа ми (може  той да се е изхилил  Rolling Eyes) и пусна там едно по нейно усмотрение.
Естествено беше отрицателно, та сега ме скъсва от бъзик за тая хламидия и като прекаля ми вика: "Какво изследванийце да направим миличко сега? Я виж прочети какво не си изследвала?"
Аз разбира се не носих изследването в Мемориал, че ме беше срам...  Embarassed

Та такива работи...  Laughing

# 707
  • София
  • Мнения: 786
Момичета, Кубра ми отговори!

Макар, че е в отпуска днес ми е  върнала мейл, в който е посочила стандартните изследвания, които трябва да направя, и какви документи да нося. увери ме, че в четвъртък ще ми се обади за да ми каже, на коя дата да идем за първичен преглед.
Това, което ми направи впечатление е, че иска само свидетелство за сключен брак. Никъде не пише да е преведено, още по-малко от сертифициран преводач.

Луллу - бременна си, и още как!  Няма да предаваш четата! От там всички се връщащ с БЕБЕТА! Simple Smile))
 

# 708
  • София
  • Мнения: 1 326
Момичета, не са карайте за изследванията.  Peace Всеки съвет тук е полезен!  Hug

Аз, например /на своя глава/ си "спестих" някои тестове /като кръвната картина/, други не ми бяха готови до деня на консултацията /примерно Рубеолата, която после пратих на Кюбра по e-mail/. На място, обаче, ме питаха нямам ли Hemogram , снимки на ембрионите /от предишните неуспешни опити/, диск от лапарото... поискаха и допълнителни изследвания - в нашия случай тест за кариотип, който правихме тук /но съжалявам, че не го пуснахме в "Мемориал"/...

Така или иначе, не беше проблем да се ориентират за случая ни и без пълния пакет тестове...

# 709
  • Мнения: 365
като сме на тема изследвания да ви попитам: при условие,че ми е правена като дете имунизация за Рубеола дали е необходимо да пускам изследване сега??? По някаква случайност си намерих имунизационния картон от бебе Simple Smile)) където са ми нанесени всички имунизации,които са ми правени от самото раждане.

# 710
  • Мнения: 1 053
 istinska,то верно ,че се връщат всички бременлки ,ама туй мойто ембрионче нещо ме предаде този път,дано не предам четата и всичко се развие положително с другото ми бебче  Laughing

# 711
  • Мнения: 29
Момичета, не са карайте за изследванията.  Peace Всеки съвет тук е полезен!  Hug

 Peace напълно съм съгласна. аз лично бях в ситуация, в която получих много полезна помощ от Марго! сега, преди прегледа ми, съм спокойна!   Hug

# 712
  • София
  • Мнения: 786
Момичета, опитвам се да си преведа спермограмата от Малинов и тази от лабораторията на Владимиров. Всъщност донякъде успях, но искам да попитам имате ли представя къде мога да намеря темините, свързани с  морфологията -  "удължени глави",  "аморфни глави" и т.н.  Боя се, че ако ги преведа буквално просто нищо няма да се разбере от изследванията. Simple Smile)

# 713
  • Мнения: 1 494
момичета, аз не пиша защото нещо не ми стига времето. Но ви чета, макар и на "бързо"

Лулу, "после" ще си поговорим с теб  Mr. Green (шегичка). Сега пази бебоците и ще видиш  Peace Praynig

Истинска, аз също се постарах да си преведа изследванията до сега. Изкарах ги 9 стр, и това само най-важното  Mr. Green Спермограмите само съм превеждала резултата, нали там правят задължително и ще вземат предвид направената при тях.

Бърти, непременно ще питам за фолиевата и мерките  Peace

Само да спомена, че в Цибалаб имат панел изследвания, които ни трябват и излизат по-евтини.

На всички  Hug Hug Hug

# 714
  • София
  • Мнения: 786
момичета, аз не пиша защото нещо не ми стига времето. Но ви чета, макар и на "бързо"
Само да спомена, че в Цибалаб имат панел изследвания, които ни трябват и излизат по-евтини.

Така  е! Аз утре ще отида да си направя FT4, TSH и Prolactin-a. Въпреки, че ги имам, все пак са ми от юли месец, и не ми се иска да не ми ги признаят /четох някъде в темата, че ги искат в срок от 3 месеца назад/.
Надявам се само всичките лекарства, които взех след трансфера /Естрофем, Утрогестан/ да не ми повлияят на резултатите, макар, че мисля, че нямат връзка.   Утре ще пиша каква им е цената.

# 715
  • Мнения: 345
istinska, давай смело с буквализмите. Те българските доктори така измислят термини.

# 716
  • София
  • Мнения: 786
Една мила наша съфорумка ми помогна с копие на тяхна спермограма, и се ориентирах! Даже вече преведох почти с всичко. Остава ми утре да си пусна изследване за рубеола и хормоните да направя, и съм готова.

Малко ме притеснява, че още не ми идва, макар, че спрях утрогестана в петък още, но се надявам тези дни да ми дойде вече!

Нещо тези дни така се настроих срещу клиниките тук, лекарите и цялата им дезорганизация, че наистина нямам търпение Кубра по-скоро да ми даде час за първичен.

Все по-често ми минава през акъла грешната мисъл, че тукашните клиники са просто продавачи на трансфери, колкото и неприятно да звучи.... дано не съм права...

# 717
  • София
  • Мнения: 142
Здравейте момичета, ние взехме вече  решение заминаваме за Истанбул. Парите са осигурени, предстой да търся хотел или апартамент, но най-големия проблем ни е езика, със съпруга ми не знаем нито турски, нито английски и не знам как ще се разбираме с докторите. Намерих един преводач по обява в Истанбул, но цената която той ни иска е много  висока.
 Моля, ако някой може да ми помогне, ако знае как да се справим с езика, има ли вариант в болницата някой да ни помогне, нека ми пише. Благодаря. Hug


Редактирам се, че съм се спряла на Мемориал.

Последна редакция: вт, 08 ное 2011, 22:40 от koffe01

# 718
  • Мнения: 345
Според мен не може да се разчита на разни сестри, защото те си имат други ангажименти и не се знае кога ще са на смяна. Маргото си водеше преводач от България, ако не се лъжа. Попитай нея за повече подробности.

# 719
  • Мнения: 1 053
И аз съм на това мнение,без език не става,трябва да намерите някой,дори да има сестра тя не е на разположение ,те постоянно търчат на някъде няма кой да обърне достатачно внимание, че да превежда постоянно,а камо ако се остава там за цялата стимулация,абсуррд..)))Много малко говорят английски език,но почти всички лекари говорят,но например сестрите,анестезеолога и другите незнаят и грам английски..)))Поне при мен беше така,а при другите..)))Ако бях сама незнам как щях да ръкомахам,айде на ресторанта добре,ама тези термини  в болницата на английски и аз не ги знам макар,че говория поносимо..)))Това са едни 20 дена престой,няма как да се разчита на сестра...))))Пожелавам ти успех,но потърси някой който говори поне едния език,моят съвет е това..)))

Общи условия

Активация на акаунт