Ин-витро в Истанбул 2

  • 51 732
  • 755
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 139
Според мен не може да се разчита на разни сестри, защото те си имат други ангажименти и не се знае кога ще са на смяна. Маргото си водеше преводач от България, ако не се лъжа. Попитай нея за повече подробности.
Скоро мои приятели правиха опит в Мемориал и също не знаеха езика. Само съпруга знаеше много елементарен английски и им помагаше една от сестрите в болницата, но на моменти наистина има нужда от преводач.
Моят преводач беше на най-важните прегледи- първичен и пункция. Намерих го чрез приятели, но той не е професионален преводач. На трансфера имаше една двойка от Бг, с която се запознахме в болницата и те говореха турски- те ми помогнаха с езика и съм им много благодарна.
Наистина най-добре е да се намери преводач на място, защото иначе трябва да му осигуриш къде да пренощува, пътни, храна и т.н.

# 721
  • Мнения: 48
Здравейте момичета, ние взехме вече  решение заминаваме за Истанбул. Парите са осигурени, предстой да търся хотел или апартамент, но най-големия проблем ни е езика, със съпруга ми не знаем нито турски, нито английски и не знам как ще се разбираме с докторите. Намерих един преводач по обява в Истанбул, но цената която той ни иска е много  висока.
 Моля, ако някой може да ми помогне, ако знае как да се справим с езика, има ли вариант в болницата някой да ни помогне, нека ми пише. Благодаря. Hug


Редактирам се, че съм се спряла на Мемориал.

Направете както искате, но... моят съвет е: дръжте се за Кюбра. Ако види, че толкова не можете да се оправите - ще измисли нещо. Тя не е просто координатор, а е много повече, изградила си е име, уважението на колегите и т.н..., знае за какво става въпрос и се досеща за много от нещата, без да сте я питали и без да й ги обяснявате добре, с преводача няма да е така. Ако сте с преводач естествено е, че тя ще се занимава с другите двойки, които ще са там и нямат преводач. Както искайте го приемайте, може да не взимате предвид мнението ми. Но, когато отидете там - наблюдавайте, и четете постовете на двойките, които са били с нея и оправялите се без нея, и ще видите че съм права. А и който внимателно е чел Истанбул 1 и сравнително скорошни постове на завърнали се в Истанбул 2, може би ще събере  2 и 2...  smile3555
Друг вариант е ако попаднете или се уговорите с двойка говореща английски...

И аз съм на това мнение,без език не става,трябва да намерите някой,дори да има сестра тя не е на разположение ,те постоянно търчат на някъде няма кой да обърне достатачно внимание, че да превежда постоянно,а камо ако се остава там за цялата стимулация,абсуррд..)))Много малко говорят английски език,но почти всички лекари говорят,но например сестрите,анестезеолога и другите незнаят и грам английски..)))Поне при мен беше така,а при другите..)))Ако бях сама незнам как щях да ръкомахам,айде на ресторанта добре,ама тези термини  в болницата на английски и аз не ги знам макар,че говория поносимо..)))Това са едни 20 дена престой,няма как да се разчита на сестра...))))Пожелавам ти успех,но потърси някой който говори поне едния език,моят съвет е това..)))

Лулу, не беше ли в друга болница, не в Мемориал - да не би да откачам нещо #Crazy Laughing? Хихи, знам ли вече? А какво става с теб?

# 722
  • Мнения: 1 053
 Ей,  sladunche калпазанче,при професор ЛЕМИ ИБРАХИМОГЛУ,там е същата работа,пак има сестра която говори български.обръща внимание на двойките,но е много заета нали всички искат внимание обяснение..)))Пък и в ФЛОРЪНС НАЙТИНГЕЛ,само професорите и ембриолозите говорят,другите изобщо..)))Добре съм,нищо не усещам само гърдите малко и това,ама надеждата умира последна ,нали знаеш,хихихихихи...))))Ти как си расте ли шкембачето  Hug

# 723
  • Мнения: 48
Ей,  sladunche калпазанче,при професор ЛЕМИ ИБРАХИМОГЛУ,там е същата работа,пак има сестра която говори български.обръща внимание на двойките,но е много заета нали всички искат внимание обяснение..)))Пък и в ФЛОРЪНС НАЙТИНГЕЛ,само професорите и ембриолозите говорят,другите изобщо..)))Добре съм,нищо не усещам само гърдите малко и това,ама надеждата умира последна ,нали знаеш,хихихихихи...))))Ти как си расте ли шкембачето  Hug

Хихи, бе да ти кажа аз също нищо не усещах, нищо от това дето съм чела. От време на време някаква слаба болка като след пункцията, все си мислех, че е от пункцията... прилича на слаб ПМС, ама аз и никога не съм имала много силен ПМС, и аз - гърдите малко. Миналата седмица имах някакво минигадене, ама такова съм усещала и преди - като съм препила с кафе или се возя в кола... та това, че нищо не усещаш, нищо не значи. Четох, че тези усети са от хормонален дисбаланс, който може и да го нямаш разбира се.  thumbsup

# 724
  • Мнения: 1 494
момичета, аз лееекичко да побутна темата.

Утре тръгваме за Истанбул за първичен. Моля ви, пожелайте ми успех  Grinning

На всички  Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 725
  • Мнения: 904
Успех, мила Praynig, всичко ще е наред, ще те чакаме да разказваш!
Лек път!

# 726
  • Мнения: 1 053
 luce,всичко ще е наред мила,приятен път и всичко да мине като по вода!!!!Как ми се ходи и на мен,ама да се разхождам,да хапвам охххх...)))) Hug Hug Hug

# 727
  • Мнения: 1 494
страхотна,  llullu  Hug Hug Hug Hug Hug

Непременно ще разкажа.

llullu, ти ще се разхождаш там с бебоците като ги заведеш да ги покажеш на докторите  Peace Hug

# 728
  • Мнения: 48
И от мен успех, Luce  thumbsup и като мине прегледа, да си похапнеш там... мммного вкусно всичко

# 729
  • Мнения: 345
Люси, с теб съм! Ще видиш, че ще ти просветне. Аз тоооолкова се притеснявах, но там наистина се успокоих. Гледайте и да се позабавлявате, все пак сватбено пътешествие е това! Като се върнеш, веднага пиши ВСИЧКО.
Simple Smile

# 730
  • Мнения: 1 494
vi_ga , много точно си го написала. Аз колкото повече наближава времето, толкова повече диагнози си поставям и се чудя дали ще успеят да ме направят мама след като пак си прегледах всички изследвания и операции и все излиза - нормално или без проблем. Ама то сигурно си е нормално да съм се "панирала". Ще пиша подробна как е минало и какво са казали. И за забавления ще помислим, само да мине прегледа,че ми се е свило сърцето. Само да ми просветне  Grinning

Леле, момичета, едно време колко смело се хвърлях напред в непознатото - без много да му мисля и все с убеждението, че ще е за добре, а сега толкова питанки имам в главата си. Или много съм остаряла или много съм се променила  Mr. Green

Благодаря на всички за подкрепата  Hug Hug Hug Hug  bouquet

# 731
  • Мнения: 345
Не се упреквай, а и не е от остаряване. Всички сме толкова затормозени с тия изследвания. Аз др. седмица трябва да изследвам токсоплазмозата да видим подействало ли е лечението и вече почвам да се спичам дори и за това.

# 732
  • Мнения: 345
А и още нещо, Люси. Не знам при кой д-р ще попаднеш, но ако не е словоохотлив, хич не се мъчи да си говориш с него. Въпросите ги остави за проф. Кахраман, но си направи списък, за да не изпуснеш нищичко.

# 733
  • Мнения: 1 053
Не се шашкай,аз като им казах ,че имам 3 лапароскопий и една коремна операция и професора се ококори ама с едни големи очи  Laughing,като му показах и 3 цветни снимки и какво ли още не..)))И на това отгоре все няма проблем и всичко в норма,и той се зачуди защо ли са биле всички тези мъки,ама...)))всеки доктор различно мнение,така че,смело ЛЮСКА с тебе сме момиче..)))) Hug

# 734
  • Мнения: 1 494
милите ми момичета, голямо благодаря   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet за подкрепата и за съветите  Hug Hug Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт