За отношението на обществото към бременните

  • 5 587
  • 158
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 092
Има бременни и други, които си мислят, че бременноста им е карта с предимства. Смятам, че вторите ако осъзнаят, че не са център на вселената за всички ще е по-добре.  Wink

# 31
  • Мнения: 125
Не знам за кого  ще е добре и за кого не, но като бях бременна първия път почти никога не съм сядала ( може би защото бях и по- млада). Никой не ми и отстъпваше място освен циганите, които още щом ме видеха и веднага ставаха. Не сядах до момента,  в който се возех в един трамвай и той толкова рязко спря че повечето хора изпопадаха на земята, а аз се озовах няколко седалки по- напред. Нищо ми нямаше , но уплахата беше много голяма.

Искам да кажа , че идеята бременните да сядат в градския транспорт е да не се случи нещо такова и бебето да пострада ( същото въжи и за майки с малки деца и бебета на ръце). Що се отнася до опашките там не мисля че има разлика от мен като бременна и една стара баба, която не може да ходи. В смисъл, че те болят краката, тежко ти е - да , но опасност за бебето няма или поне в повечето случаи.

А и между другото по този въпрос се сетих, че като бременна веднъж докато си стоях ПРАВА в тролея една жена се развика на един мъж да стане да седна аз, а той се обърна и каза: А, ще ставам , тая си е правила кефа пък аз ще ставам!

Без коментар!

# 32
  • Мнения: 9
О да ние изобщо не сме специални, не сме болни, ми то защо има толкова книги за бременни, защо има в болниците акушеро-генекологични отделения, защо толкова се говори за бременните - няма нужда дай в къщи ще си раждаме, няма да се информираме за бременността и да коментираме- това е нищо особено, ми то защо го има и този форум кръстен БГ мама, където вие пишете, ми пишете в някой форум БГ жена ......... Laughing
И изобщо не се ядосвам и паля, напротив пиша с усмивка на уста и напълно спокойна не ме мислете, а се замислете май над други работи и стига сте писали, че бременните не са специални - погледнете колко специални статии има тук и колко се вълнуват хората

# 33
  • Мнения: 61
Отиваш в съвсеееем различна тема..Тук се коментира едно,ти ми подхващаш раждане,болници..книги.И да,не смятам че бременните са по-специални,от една възрастна жена на опашката,която едвам клета.Айде ще извиняваш..

# 34
  • Мнения: 12 687
Като те гледам, направо те виждам как след години размахваш басгуна и разблъскваш всички да седнеш в рейса.

# 35
  • Мнения: 61
Мен ли имате предвид? Joy

# 36
  • Мнения: 12 687

От търкулчето виждам, че си разбрала кого имам предвид  Laughing

# 37
  • Мнения: 61
Е,сега ще ми кажете и емоции да не показвам..Ми,грешни са Ви впечатленията и вижданията.Добре възпитана съм,и дай Боже да доживея до 60 да речем,не смятам че ще вилнея в градския транспорт с бастун или без..Аз чаша вода не мога да си поискам,камо ли място в автобуса..

# 38
  • Мнения: 206
Наглите и невъзпитаните да не се правят на ударени, като пишат едно и също нещо по различен начин многократно! Sick  По-добре да се научат докато са млади физически.

Авторката сподели опита си и възмущението си от нещо, което е очевадно за съжаление!
И вместо да получи подкрепа, то се намериха паразити, които да я обезнадеждят в това деликатно положение от физическа и психическа гледна точка положение ( имам две деца ). Въпреки, че възпитаните хора са повече. Но така е, по-лесно е да напишеш нещо негативно отколкото положително.

lukreciq - хубаво мислиш, но прекалено много в частност. Нужно ли е било сама да се убедиш в правотата на обществените правила. Но пък все още не си се убедила, когато си на опашка и си бременна. Е, така е! В повечето случай човек предпочита да пострада, за да се убеди в това, което казват и са измислили по-мъдрите и по-старите! Нужно ли е да си бременна на опашката и да усещаш, че колкото повече стоиш права толкова повече имаш усещането, че ще родиш, защото плода е прекалено ниско ( не винаги е критерии за напреднала бременност).
Стига сте сравнявали бременностите си! Всяка бременност е различна - абсолютна различна! И нека не бъдем Тома Неверни. Нищо лошо няма да се случи, ако винаги следвате правилата за обществен ред без да се замисляте Тази не лъжели, ама дали й е толкова лошо, че да припадне всеки момент.

И аз през първата бременност все едно не бях бременна, даже в 5 месец се спусках на водни пързалки. През втората от 5 месец бях почнала все едно да раждам - всичко ме притискаше и ми тежеше.

Арадия - много са ти малко годините, за да спориш така! Не си права и престани да скачаш като петле!

Трещерица - името ти много говори....... Joy hahaha   Войнствена или не авторката е ПРАВА!

Последна редакция: вт, 27 сеп 2011, 17:42 от biko

# 39
  • Мнения: 12 687
Имах предвид точно авторката. Много войнствена.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 2 678
И аз през първата бременност все едно не бях бременна, даже в 5 месец се спусках на водни пързалки. През втората от 5 месец бях почнала все едно да раждам - всичко ме притискаше и ми тежеше.

 Peace и за мен се отнася това, наистина всяка бременност е различнаи това, че в момента си "висите по опашките", не значи, че следващия път ще сте в състояние да го правите  Peace

# 41
  • Мнения: 61
Аз не споря,изказах мнение,което дори не виждам да е много по-различно от това на другите.И годините мисля,че нямат роля в случая.Сега съм бременна,сега давам мнение по въпроса.Това е.И още в първият си пост,споменах,че много зависи от ситуацията.Наистина всяка бременност си е различна,за това не може да се съди само по една.Никъде не споменах,да не се прави място или да не се отстъпва на бременни жени,но нека отстъпват по-младите като мен,а не възрастните които и те имат нужда.. Peace

# 42
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Арадия - да, права си. И аз бях споменала по-горе, че никога не съм се възползвала, само ми става много неприятно, когато някой ми казва: минете преди нас а пред съответния човек има няколко души и като почнат да правят физиономии да пъшкат да нареждат - и аз съответно се свивам на кравайче и им казвам: няма проблеми не бързам /въпреки че тази ми бременност е повече от ужасна/ Но въпреки всичко не им прави чест и според мен всичко си е до възпитание. Както като да възпиташ детето си да прави място в автобуса на възрастен човек-примерно. А да не говорим наистина колко нагли баби има и как се пререждат /да знам, че и аз ще стана бабка някой ден, но все пак  Wink/
Както и да е, според мен на авторката и е станало обидно от реакцията на хората около нея  Peace

# 43
  • Мнения: 2 401
Аз мисля, че всичко зависи от конкретния случай! Аз лично съм имала следната случка, чакам на една спирка бременна в деветия месец, до мен застават две жени и едната доста шумно започва да обяснява, че сега щели да видят в маршрутката, ако не и  отстъпели място, нищо, че още не и личало, че е бременна. Като дойде маршрутката мина като валяк през всички и през мен включително за да се качи първа!
Има го и момента, че като си в съвсем начална бременост е малко деликата ситуацията, защото някой може и да си помисли, че само си измисляш за да се предредиш. Та лично аз в такъв случай трябва да съм в много крайно положение за да помоля за предимство!
Иначе и аз мисля, че на бременните, възрастните, майки с малки деца...трябва да се отстъпва място особенно в  транспорта, където е наистина опасно за тях при едно рязко спиране.

# 44
  • Мнения: 206
Звездичка - ти хем си за правилата, хем че си зависи от случая newsm78    Последно? Спазваш ли правилата и закона или не? Защото за правилата и за закона няма зависещи случай Simple Smile

Защо не кажете какви да бъдат правилата за обществения ред според вас, но така да ги формулирате, че да се спазват без изключения и да могат да се разберат от всеки?

Общи условия

Активация на акаунт