За отношението на обществото към бременните

  • 5 578
  • 158
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 12 674
Какви правила, какви закони те гонят.  Ми как да я разбера, че е бременна в третия месец ?  Имаше едни звънчета за бременни, освен да се дават при констатиране.  Аз не съм инвалид и нямам право, ама като видяха, че куцукам, веднага ми отстъпиха място.

# 46
  • Мнения: 2 401
biko, ами разбира се, че си зависи от случая, ако например си бременна и отиваш да пазаруваш, на касата има 4,5 човека и ти се чустваш добре, нищо не пречи да си изчакаш реда, без да искаш предимство. Както казах, ако пък пътуваш и си бременна, дори и да се чустваш добре е по-добре си седнала и т.н.

# 47
  • Мнения: 206
Звездичка - моля те си защити позицията като отговориш на последния ми въпрос от предния пост?

Трещерица - ти съвсем се отнесе hahaha ooooh!    Много ясно, че правилата за обществения ред са за ВИДИМО хора в неравностойно положение, инвалиди, майки с деца и бременни! А ако не е видимо и човека си потърси правата като се нареди на опашката пръв или помоли да седне ( е, разбира се да каже причината) е редно да съдействаме с охота!
Ох, вече започва да ми става много смешно Joy
П.С. Не си инвалид, а си била във ВИДИМО неравностойно положение!

Последна редакция: вт, 27 сеп 2011, 19:17 от biko

# 48
  • Мнения: 2 401
biko, правилата едва ли ще са толкова от полза, малко повече толерантност един към друг би свършила повече работа.

# 49
  • Мнения: 206
Съгласна съм с теб за това, че трябва да сме по-толернатни Peace  Но се съгласи, че за да се управлява толкова народ и той сам по себе си да се отнася човечно един към друг трябва да има точни и ясни правила/закони. Но това за правилата/законите няма смисъл да го обсъждаме, защото е факт от много, много години. Няма държава без правила/закони. Какво означава правило/закон всеки сам може да научи, но те са измислени за хубаво, за улеснение и др.

# 50
  • Мнения: 12 674
biko, ако някои ме помоли любезно  да стана, ще го направя веднага и с радост.  Ако ми се разкрещи - Аз съм бременна от вчера, пак ще стана и ще избягам надалеч.  В институциите обикновено има места за сядане - сяда бременната и изчаква.

# 51
  • Мнения: 9
На мен също отдавна ми стана много смешно  Laughing
Значи бременната да седи на столчето и да чака, ами ако на столчето вече има седнал старец, той е с предимство пред бременната, еми тогава бременната ще стои права пък и ще чака, в крайна сметка няма нищо специално в цялата работа  Laughing Че тук нешо не изяснихме май предимствата. Или изобщо никой не е с предимство, всеки човек е важен сам за себе си и ще си живеем по скотски.
Казах ви хора, всеки е в правото си да мисли и да прави каквото главата го учи, на каквото си постелеш на това ще си легнеш. Аз за себе си съм взела правилната насока на отношение и смятам, че по този начин ще се научим на човещина, след като някои явно не са били научени досега. Пък вие го приемайте както си искате.
Радвам се, че има все пак майки, които ме разбират какво искам да кажа и им благодаря за споделените опит и мнения    bouquet

# 52
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Никой за нищо не ми е длъжен.

След като бременна с огромен корем съм решила да чакам на някоя опашка значи съм преценила,че мога да чакам.Като не съм се чувствала добре съм си тръгвала от банка/институция/каса и т.н.Ако опашката реши да ме прати отпред,приемам с благодарност.Но в никакъв случай не мисля,че са длъжни да го направят.Както вече някои момичета обясниха има много по-нуждаещи се от бременните майки.
Сега /небременна/на опашката като видя бременна я подканям да мине отпред.

# 53
  • Мнения: 12 674
А сега, де? Кой е с по-голямо предимство -  старецът или бременната?

# 54
  • Мнения: 84


А и между другото по този въпрос се сетих, че като бременна веднъж докато си стоях ПРАВА в тролея една жена се развика на един мъж да стане да седна аз, а той се обърна и каза: А, ще ставам , тая си е правила кефа пък аз ще ставам!

Без коментар!

Аз се сещам докато бях на училище и се возих натам виждам в трамвая една млада бременна жена,не е била на повече от 20-20 и няколко и аз станах за да седне момичето,а една баба се разкрещя защо аз не съм станала на нея(като когато тя се качи имаше места и в момента тя беше седнала)аз учтиво обясних,че е имало места и че девойката е бременна,а тя отвърна:"Ами как няма като си е отваряла краката тая к*ва,а не е била в училище!"
Много грозно ми стана,не разбирам такива изказвания.

# 55
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
А сега, де? Кой е с по-голямо предимство -  старецът или бременната?

Възрастните.Или беше реторичен въпрос? Wink

AngelsWish,lukreciq,това разбира се грозни и безмислени коментари.Кой за къв си е отварял краката си е само негова работа.

# 56
  • Мнения: 12 674
А сега, де? Кой е с по-голямо предимство -  старецът или бременната?

Възрастните.Или беше реторичен въпрос? Wink



Почти. Ама ми се ще да се замислят някои.

# 57
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Никой за нищо не ми е длъжен.

След като бременна с огромен корем съм решила да чакам на някоя опашка значи съм преценила,че мога да чакам.Като не съм се чувствала добре съм си тръгвала от банка/институция/каса и т.н.Ако опашката реши да ме прати отпред,приемам с благодарност.Но в никакъв случай не мисля,че са длъжни да го направят.Както вече някои момичета обясниха има много по-нуждаещи се от бременните майки.

Абсолютно!

# 58
  • Мнения: 206
Който по-бързо стигне до свободното място или изтласка другия с дупе Laughing Joy hahaha

# 59
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Който по-бързо стигне до свободното място или изтласка другия с дупе Laughing Joy hahaha

Ауууууууу,не е честно.Бременните имат две оръжие и до доста мощни-корем и дупе  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт