За отношението на обществото към бременните

  • 5 594
  • 158
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 286
Момичета, защо обърнахте нещата на длъжен-недлъжен? Никой на никого не е длъжен за нищо, освен на Топлофикация и банките hahaha . Та, тук не става дума за дълг, а за възпитание, маниери, Човешко отношение!
Тези, на които са Ви предлагали да минат напред или да седнат, с нещо са Ви били длъжни ли? Thinking

А сега, де? Кой е с по-голямо предимство -  старецът или бременната?

С предимство в този, който се чувства по-зле.
Когато на мен ми е било видимо зле, пребледняла и пред припадане, с корем 5 мин. пред мен, различни възрастни жени са ми предотстъпвали мястото си. Когато ми е било добре, дори и мъж да ми предложи мястото си, съм отказвала. Никой не ми е длъжен, но всеки е длъжен да бъде възпитан! И не е до това, че видиш ли, щом е бременна всички трябва да й се кланят, а за това, че щом е бременна трябва да й се обърне внимание.

Като бях в края на 8-ия месец, пътувам с метрото, тъпканица, едно около 10год. момченце седи с майка си, корема ми ще му смаже лицето, но не ми направи място. И съм сигурна, че майка му така го е научила- да не става... Не страдам от което, но ми е тъжно в каква среда растат повечето от "бъдещето на България"... Confused
 

# 61
  • Мнения: 158
Никой за нищо не ми е длъжен.

След като бременна с огромен корем съм решила да чакам на някоя опашка значи съм преценила,че мога да чакам.Като не съм се чувствала добре съм си тръгвала от банка/институция/каса и т.н.Ако опашката реши да ме прати отпред,приемам с благодарност.Но в никакъв случай не мисля,че са длъжни да го направят.Както вече някои момичета обясниха има много по-нуждаещи се от бременните майки.

Абсолютно!

Ами след като се чувствате като всички останали хора защо излизате изобщо по майчинство.Май е по добре да раждаме и айде от болницата право на работа.Много се еманципирахме.Вместо да се чувстваме специални, че природата е отредила на нас да дадем живот вие......
опитвам да Ви разбера, но немога.Никой не казва бременните или майки сдеца да се бутат другите хора трябва да са гледали филма УСЕЩАНЕ.И да според мен в това положение сме СПЕЦИАЛНИ.  bouquet

# 62
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Ами след като се чувствате като всички останали хора защо излизате изобщо по майчинство.

Майчинството не е двугодишна заслужена почивка,защото сме прекарали специалните 9 месеца.Оставаме вкъщи,за да обгрижваме бебето,да му даваме спокойствие,любов,защита и т.н.Момичетата,които има на кого да поверят тези грижи се връщат на работа.Кой както реши,че за него е най-добре.
Не ме разбирай погрешно.Няма лошо да се толерират бременните.Както писах по-горе,аз им отстъпвам място на опашката,защото знам,че е по-леко за тях.Но никак не съм очаквала на мен да ми отстъпват като бременна.Така приемам нещата.

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 372
Чакайте малко,къде намесихте закони и правила Laughing.Смешно е наистина Laughing.Такъв закон да се отстъпва място или ред,няма Laughing.Момичета,разбирам ви напълно,но пак казвам,замислете се,че може и на другите хора също да не им е добре!Дадох в предния си пост доста примери.Е,ако един човек е болен,има 38 градуса,естествено,че няма да ви отстъпи място.Нормално е всеки да гледа за себе си в това отношение.Няма как вашият живот и дете да са му по-важни от неговия,то не е и нормално де.Казах вече,че е просташко да не се отстъпи само от инат и непукизъм,защото не се знае дали няма да изпаднеш някой ден и ти в тази ситуация и никой да не ти отстъпи място.Но не мислете,че всички хора,които не ви отстъпват място са простаци,просто си имат проблем или и те не се чувстват добре.Ако се чувствам добре,винаги отстъпвам,не ми тежи да изчакам 10 мин. пред лекарския кабинет,5 мин. на опашка в някоя институция или 2мин. на опашката в магазина.Въобще не ми е проблем.Но.. понякога и другите хора не са в състояние да отстъпят място или ред.А това,че сте специални,да,наистина е така,в специално положение сте,но сте най-специални и важни само за вашите близки.Възрастните хора са съвсем друга тема.Една бременна може да се чувства отлично,пожелавам ви го на всички,но един възрастен човек почти никога не се чувства добре.За инвалиди пък съвсем да не говорим. Peace

# 64
  • Мнения: 3 736
Странно ми е защо в такива теми винаги, ама винаги се абсолютизират нещата.

Ей това да запомнят "специалните":

А това,че сте специални,да,наистина е така,в специално положение сте,но сте най-специални и важни само за вашите близки.

А простащината си е простащина и не се заключава само в неотстъпване на място на бременни, няка какво да се обсъжда, според мен.

# 65
  • Мнения: 2 898
Чета и виждам, че нищо не се е променило от 20 и ... години....

# 66
  • София
  • Мнения: 44 353
аз само с добро отношение съм се сбъсквала, но пък и никога не съм молила да предреждам хората, не съм се приемала за болна, напротив и не съм приемала , че светът трябва да се върти около мен, само защото нося бебе,нито пък че всички са ми длъжни...
Само и единствено в блъсканица в гр. транспорт съм молила 2 пъти да станат, просто защото ми ставаше лошо...но общо взето предпочитах да ходя пеша и да не рискувам някой случаен лакът в корема.

# 67
  • София
  • Мнения: 39 929
Никога не са ми отстъпвали място, но не съм и се натискала за това.

Все още не бях забременяла с второто си дете, возя се в не много препълнен трамвай, но без места. Качи се майка видимо в 9ти месец, т.е. корема и няколко метра пред нея. Помолих видимо млада жена ако може да отстъпи място на бременната. Отнесох солиден скандал от страна на седящата. Каза ѝ, че тя била бременна. Аз си замълчах, т.е. нищо повече не казах. Но по скоростта, по която се изнесе съдя, че не е била бременна.

Втората бременност ми беше рискова, имах забрани за почти всичко. Никой не ми е отстъпвал място, не съм и молила. Трябваше всеки ден да пътувам от Надежда до 5те кюшета с трамвай, за да водя дъщеря ми на английски. И успях само 1вия срок да я водя и се отказах след това.

Миналата седмица минах през един софийски магазин. Оставих дечурлигата отпред, аз влязох само за малко. Малкият яко се разрева, опашката не беше дълга, аз бях втора на касата. Но един възрастен човек настоя да мина пред него. Естествено благодарих му.
Та това е може би един от малкото случаи, в които са ме пускали без да настоявам, т.е. сами са ми предлагали.

# 68
  • София
  • Мнения: 12 568
Ма вие коли нямате ли бре девойки, там не трябва никой да ви отстъпва място  hahaha

# 69
  • София
  • Мнения: 39 929
Аз нямам книжка, замислила съм, че е крайно време да свърша и това Simple Smile
Имам кола де, няколко, едни жълти, като им махнеш веднага спират Simple Smile

# 70
  • Мнения: 513
аз само с добро отношение съм се сбъсквала, но пък и никога не съм молила да предреждам хората, не съм се приемала за болна, напротив и не съм приемала , че светът трябва да се върти около мен, само защото нося бебе,нито пък че всички са ми длъжни...
Само и единствено в блъсканица в гр. транспорт съм молила 2 пъти да станат, просто защото ми ставаше лошо...но общо взето предпочитах да ходя пеша и да не рискувам някой случаен лакът в корема.

Напъно съм съгласна. Не са ми отстъпвали място по опашки все още, видимо ми личи бременността от около 3 седмици, но не съм и очаквала. Да ви кажа честно, преди да прочета тази тема, не ми е идвало на акъла.
Ако някога бременна жена или с малко дете ме помоли да ме предреди на опашка, веднага ще си дам реда, но няма да си кривя душата, сигурно сама не бих се сетила.

Аз единствено все се надявам да ми отсъпят място в трамвая, защото много се лашка и ми е неудобно, но не мисля, че бих отишла да помоля някого - ако се сетят хората, много се радвам. Но имам възможност да ходя пеша и до работа, така че избягвам градския транспорт.

Откакто ми личи бременността срещам само мило отношение - хората наистина си стават в трамвая, всички много ми се радват, но може би и очакванията ми са занижени, като чета вашите какви са... Не разбирам защо на една бременна, видимо в добро здравословон състояние, да трябва да се отстъпва място на всяка опашка.

# 71
  • Мнения: 206
Продължава да ми е още по-смешно, но пък клони на ЖАЛНО.............

Нека да внеса изяснение, защото пак размихте нещата ooooh!

Нека да не мислим, че сме длъжни на някого, а да искаме и да отстъпваме място на бременни, майки с деца, инвалиди, възрастни и хора в неравностойно положение и не на последно място на хора, които внезапно се нуждаят от място или първи ред на опашка. По този начин всички ще отстъпват на хората в различно положение и те няма да се чувстват, че някой е длъжен, а че някой е ЧОВЕК!

Последна редакция: пт, 30 сеп 2011, 00:55 от biko

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 372
Не мисля,че размиваме нещата.Просто анализираме мненията и даваме своето.За кое ти е смешно?Ще се опитам да бъда максимално ясна.Ако някой внезапно се почувства зле,разбира се,че ще отстъпя и не само,ще гледам да помогна доколкото мога.За градския транспор съм съгласна да се отстъпва място, дори и бременната да се чувства супер,защото при едно по-рязко спиране,някой от другите пътници може да нарани бременната или пък по-лошо,да падне.Но това пак е с условие,човек да отстъпи,ако самият той се чувства добре и няма проблем.Но предполагам,че от цял автобус все един ще има,който си е напълно здрав Wink.Но при ред в магазина или на опашката на някое гише вече е друго.Всяка бременна,без проблеми, може да почака 5-10 мин. в магазин или 20 мин. на опашката.Ако има проблем може да помоли някого да и отстъпи.Става дума за това,че не може днес да се качиш в автобуса и всеки да ти отстъпва,после да отидеш да си платиш тока и пак да ти се отстъпи,после да напазаруваш и пак така..Не,че не може,просто не бива да го очаквате постоянно и навсякъде.Излишно преекспониране на специалното ви положение е.Пак казвам,че е нормално и няма нищо лошо,но не го очаквайте от всички,навсякъде и винаги.

# 73
  • Мнения: 3 736
Между другото, понякога наистина трябва бременните да си казват, че са бременни и не им е добре, за да им се отстъпи място. Имах една случка в автобуса - седнала съм, до мен права застава пълничка девойка. Гледах я, чудих се бременна ли е или не, и не посмях да я попитам. Като дойде време да сляза, девойката измърмори "Е, време беше". Ами кажи си, че си бременна, че ти тежи, аз как да съм сигурна, бременността й не беше подчертано напреднала и не посмях да я обидя.

А докато самата аз бях бременна не съм имала подобни проблеми, напротив, веднъж бойка леличка в автобуса набързо вдигна един млад левент и ме сложи да седна без обяснения.

# 74
  • София
  • Мнения: 1 666
аз само с добро отношение съм се сбъсквала, но пък и никога не съм молила да предреждам хората, не съм се приемала за болна, напротив и не съм приемала , че светът трябва да се върти около мен, само защото нося бебе,нито пък че всички са ми длъжни...

И аз съм така. По никакъв начин не се чувствам "специална" и определено не мисля, че който и да е е длъжен да ме толерира само заради бременността... И, ти да видиш, не съм видяла и някой да ме пренебрегва чак пък толкова, че да пускам ядосани теми по форумите  newsm78 Хората често ми отсъпват място в градски транспорт, понякога и на опашките в магазини и по институции - ако се случи, се радвам; ако не - не си го слагам на сърце.

Аман от такива, дето имат своето удобство и спокойствие за център на вселената. То затова и небременните не ви отстъпват място - щото имат манталитет досущ като вашия - "на мен трябва да ми е най-удобно". То човек се дразни най-много на тия качества, дето самият той ги има, знаете.

Общи условия

Активация на акаунт