ЗА ИМУНОСТИМУЛАТОРИТЕ

  • 61 038
  • 157
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 772
От 1 септември сме на таблетки Ехиначи и така до 30 и ни свършва опаковката.  После почивка и пак отначало или? Thinking

# 76
Ами някой не е ли давал на детето си хранителните добавки на Вижън. Чувала съм добри неща за тях, даже ги имаме, но не съм започнала да й ги давам редовно.
Миналата седмица се събуди с температура около 38,5С дадохме й 2 хапчета и температурата спадна. До сега никога не й е манавало само за 1 ден. На другия ден вече нищо й нямаше.

# 77
  • Мнения: 14
Sunny Bunny , golqmo BLAGODARQ

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
А има ли някакви лекарствени взаимодействия? Питам, защото сме започнали курс с Бромховаксом, който продължава 3 месеца, т.е. и Ноември включително/ 10 дни се пие, 20 дни почивка/ и се питам могат ли да се дават двата препарата съвместно. Иначе цената им е дору горе еднаква, целият курс на Бромховксома за деца е около 36 лева.

# 79
Здравейте на всички! Аз ще давам трета година Esberitox'N и съм много доволна. Дъщеря ми беше на 10 месеца, когато го започнахме(Преди това доста боледуваше). Първата зима се разболя само веднъж, втората нямаше дори и сополи, разболя се чак май месец и то от много нашумял и тежък  вирус, а тя го изкара без антибиотик. Сега вече тръгна на градина и се надявам пак да е здравичка. Започвам го от 01/10 и ще го давам до края на април. 20 дни давам и десет почивам. Esberitox'N съдържа предимно ехинацея, продава се на капки и на таблетки. И двете струват около 7-8 лв. Ако е по-малко детето се дават капките(малко са неприятни на вкус, за разлика от хапченцата). До годинка се дават 3 пъти дневно по 10 капки преди ядене. Над годинка -3 пъти по 15 капки.
Ако детето ви  може да яде по-твърди бонбонки или да ги смуче, давайте му таблетките-3 пъти по 1(те се смучат или схрускат). Препоръчан ми е от най-добрата педиатърка в Бургас: Д-р Калудова

# 80
  • Мнения: 8 585
Дайте съвет мамички,иска ми се да започна да давам за да му засиля имунната система за зимата за да не ми се разболява.Трябва ли да се консултирам със педиатъра ни за да ми изпише той нещо или направо да взимам?И какво е добро,че идея си нямам?
Мерси предварително Wink
Освен ваксинация с противогрипна ваксина, нищо друго не е необходимо. Никой от "популярните" препарати не е с доказан ефект. Просто децата израстват и укрепва имунитета, докато някой може да си мисли,че Ехинацеята действа  ooooh!

# 81
  • София
  • Мнения: 3 689
а някой давал ли е от витамините на Amway
днес една майка много ми ги похвали

# 82
  • Мнения: 381
Sunny Bunny а в Шумен имаш ли ги адресите?А да ви попитам ние сме на 9 месеца в момента мога ли да го давам?И аз съм чувала за водораслите на Вижън ама само ми ги хвалят не съм купувала още.

# 83
  • София
  • Мнения: 2 227
Sunny Bunny а в Шумен имаш ли ги адресите?А да ви попитам ние сме на 9 месеца в момента мога ли да го давам?

Давам ти ги :
аптека"Димитрова", ул.Македония 6 В         054/ 57352
магазин "Слънце", ул.Цар Асен І, 8                       802099
аптека"Юлия Ангелова", ул.Панайот Волов 16     832021

В листовките, които ми дадоха от фирмата, пише че този препарат е по принцип за деца над годинка, но е използван и при 9-месечно бебе, което се било добре повлияло. Но това бебенце, доколкото разбирам, е било болно и към лечението му е бил прибавен и въпросния сироп, а не му е даван профилактично за засилване на имунитета. Най-добре е да поизчакаш до годинката, мисля.

# 84
  • Sofiа
  • Мнения: 3 244
[Освен ваксинация с противогрипна ваксина, нищо друго не е необходимо. Никой от "популярните" препарати не е с доказан ефект. 
Поправи ме, ако греша, но защо ли ми се върти в главата, че тези ваксини действат за определен "щам" (или както там се казва) и ако не са го уцелили въпросният щам може да си боцкаш ваксини до припадък и пак да си хващаш де що има грип  newsm78

# 85
Правилно! Видовете грип са много, а и те мутират. Противогрипната ваксина не действа срещу всички!
Давайте ехинацея и водорасли и дано господ пази децата ни!

# 86
  • Мнения: 381
Sunny Bunny благодаря ти.Аз няма да го давам но да съм информирана.

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Освен ваксинация с противогрипна ваксина, нищо друго не е необходимо. Никой от "популярните" препарати не е с доказан ефект. Просто децата израстват и укрепва имунитета, докато някой може да си мисли,че Ехинацеята действа  ooooh!
Бромховаксома е ваксина срещу бактериални инфекции и няма нищо общо с противогрипните ваксини и определено една противогрипна не е гаранция, че детето няма да лепне бактериална инфекция, срещу която тя не изгражда никакъв имунитет.

# 88
  • София
  • Мнения: 13 229
[Освен ваксинация с противогрипна ваксина, нищо друго не е необходимо. Никой от "популярните" препарати не е с доказан ефект. 
Поправи ме, ако греша, но защо ли ми се върти в главата, че тези ваксини действат за определен "щам" (или както там се казва) и ако не са го уцелили въпросният щам може да си боцкаш ваксини до припадък и пак да си хващаш де що има грип  newsm78

Не е точно така... СЗО прогнозира кои щамове ще върлуват тоя сезон и създава ваксина за тях. Вярно е, че те си мутират, но дори и да се разболееш от мутирал щам прекарваш без усложнения....
Не знам дали не греша ама според мен тук в БГ хората наричат едва ли не всяка настинка "грип", а в повечето случаи са пипнали другите типове вируси... Аз лично не съм слагала противогрипна ваксина, нито на детето, нито на мен. Не съм против, но де да знам докато се замисля за ваксина и то сезона минал и заминал. Мисля си, че докато имунитета ни е нормален няма нужда да слагаме, но виж ако човек има хронични заболявания и влиза в рисковите групи е добре да си сложи...

# 89
  • София
  • Мнения: 13 229
Правилно! Видовете грип са много, а и те мутират. Противогрипната ваксина не действа срещу всички!
Давайте ехинацея и водорасли и дано господ пази децата ни!

Е баш на таз комбинация водорасли+ехинацея+дядо Боже не бих разчитала  Crazy Crazy Crazy

Общи условия

Активация на акаунт