ЗА ИМУНОСТИМУЛАТОРИТЕ

  • 60 983
  • 157
  •   1
Отговори
# 90
а какво ще кажете за съдържанието на германий в Ad liquids for kids-мен това лично малко ме притеснява, ако някой може да обясни каква му е ролята -моля да го направи

# 91
  • София
  • Мнения: 13 211
а какво ще кажете за съдържанието на германий в Ad liquids for kids-мен това лично малко ме притеснява, ако някой може да обясни каква му е ролята -моля да го направи


И кое по-конкретно те притеснява? Явно германия се съдържа в някои от продуктите, не вярвам специално да е поставен там...
http://www.admedicine.co.uk/p_line2.asp?p=6

# 92
  • Мнения: 2 332
Стела пие такова сиропче от петък.тъй като в рамките на един месец вече 2-ри път е със сополи и поисках на нашата педиатърка да ми изпише такова сиропче.
казва се "ADliquid for kids".струва 35лв от представителите.пише много хубави неща на листовките,които ми дадоха.резултатите се проявяват след 2 седмици,така че още не мога да кажа струва ли си парите.курса на пиене  е 40 дена.
Пиеме го 3-та седмица и в момента Танти е на антибиотик. Вече на нищо не вярвам
И Йоана го пи пролетта - но това не я предпази от болести... сега сме с Бронховаксом, ха да видим как ще е с него.

# 93
  • Мнения: 2 596
Моля Ви, къде мога в Пловдив да намеря ADLiquid? В аптеките около нас не са го чували дори!  Embarassed
Детелина, кажи моля те купи ли вече този сироп и започна ли да го даваш на детето си?

# 94
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
а какво ще кажете за съдържанието на германий в Ad liquids for kids-мен това лично малко ме притеснява, ако някой може да обясни каква му е ролята -моля да го направи


И кое по-конкретно те притеснява? Явно германия се съдържа в някои от продуктите, не вярвам специално да е поставен там...
http://www.admedicine.co.uk/p_line2.asp?p=6

Има го точно в детския сироп, но и аз идея си нямам за какво е.

# 95
  • Мнения: 704
Аз давам на моето детенце въпросния сироп от вчера - по 5млл. един път дневно в малко компот, тъй като пише да не се смесва с млечни продукти.
Схемата, която ми препоръча педиатър е 5 дни давам, 2 почива и отново; допълнително ще уточним продължителността на курса.
Лееко се притеснявам, тъй като детенце е с алергии и това пчелно млечице ми се върти постоянно в главата.
Дано  Praynig не направи реакция.

# 96
  • София
  • Мнения: 13 211
а какво ще кажете за съдържанието на германий в Ad liquids for kids-мен това лично малко ме притеснява, ако някой може да обясни каква му е ролята -моля да го направи


И кое по-конкретно те притеснява? Явно германия се съдържа в някои от продуктите, не вярвам специално да е поставен там...
http://www.admedicine.co.uk/p_line2.asp?p=6

Има го точно в детския сироп, но и аз идея си нямам за какво е.

Има го, ама това не значи, че някой е сложил германий... то и цинк има... според мен това са елементи, които се съдържат в някои от растенията и производитреля е длъжен да даде съдържанието им.
Учудих се, защо vaяssi пита точно за германия. Не твърдя дали е вреден или не, защото не знам... просто за първи път чувам някой да се притеснява от него... Wink

# 97
  • Sofia
  • Мнения: 97
Посъветвайте ме какво да давам на малкия, на 11 месеца е и се притеснявам да от студеното време, което дойде вече. Много е малък и повечето неща не са за възрастта му още. Понякога му давам вит С, но може би има и други подходящи неща... Какво давате вие?

# 98
  • Мнения: 18 542
Попитай в аптеката или педиатъра за Имунобор кидс. Той е билков препарат - ехинацеа и още нещо.

# 99
  • Мнения: 2 529
Нищо такова имуностимулиращо не давам на моя син нито сега, нито миналата зима, когато беше на 6,7, 8 и 9 месеца Grinning и до момента не е боледувал от абсолютно нищо. Лично аз съм на мнение, че детето трябва да се храни балансирано, да излиза на разходка всеки ден независимо от времето и да му се ограничават контактите с болни хора и няма нужда от специални препарати, нито мултивитамини, нито разни хомеопатични. Разбира се по друг начин стои въпроса ако детето боледува или има някакви специални показания - тогава трябва някаква допълнителна имунна защита, но не виждам смисъл при абсолютно здраво и нормално развиващо се дете, което не ходи на ясли и т.н. изкуствено да му се намесваме в изграждането на имунната система. Витамин С вместо да му се дава на ампули, може да му засилиш храните, които са богати на този витамин - това е моето мнение поне, а и нашата педиатърка не ни е предписвала такива неща Simple Smile

# 100
  • Sofia
  • Мнения: 97
Лично аз съм на мнение, че детето трябва да се храни балансирано, да излиза на разходка всеки ден независимо от времето и да му се ограничават контактите с болни хора и няма нужда от специални препарати, нито мултивитамини, нито разни хомеопатични. Разбира се по друг начин стои въпроса ако детето боледува или има някакви специални показания - тогава трябва някаква допълнителна имунна защита, но не виждам смисъл при абсолютно здраво и нормално развиващо се дете, което не ходи на ясли и т.н. изкуствено да му се намесваме в изграждането на имунната система. Витамин С вместо да му се дава на ампули, може да му засилиш храните, които са богати на този витамин - това е моето мнение поне, а и нашата педиатърка не ни е предписвала такива неща Simple Smile
Цитат

Аз доста внимавам, извеждам го редовно и се опитвам да го храня пълноценно, той е здраво момче и не е боледувал до сега,  но не ми се иска поради недоглеждане или неинформираност да пропусна да му дам нещо, което ще го направи по-устойчив. Благодаря за мнението ти иначе, споделям го изцяло

# 101
  • Мнения: 3 211
И аз мисля като кики29. Ограничавай контакта със сополиви или кашлящи деца. Габи като беше бебе е дигала само веднъж темп., която мина за 3 дни, боледуванията й запонаха около 1г.4-5мес., когато почна по-интензивно общуване с други деца и най-вече като тръгна на ясла 1г.6м.
Пробвай да включиш повече пресни плодове, пасирани или на сок, след 1год.можеш да даваш мед. Желая ви здраве!

# 102
  • Мнения: 218
Преди всичко трябва да се консултираш с лекар. Аз давах Есберитокс (капки на билкова основа) на сина ми от 8 мес. , но миналия зимен сезон  той боледува 4 пъти, просто се налагаше. В къщи сме много народ и който не се разболя той не га зарази  Cry Cry Cry Сега вече е по-голям и по препоръка на педиатър му сложих противогрипна ваксина, 10 дни в месеца давам поливитаминен сироп и през ден пие Саменто (котешки нокът). Засега сме здрави, ще видим по-нататък. Дано има ефект.  newsm17 Пожелавам здраве на всички!!!

# 103
  • Мнения: 3 927
Вчера обсъждах с една госпожа даването на хранителни добавки на малки деца и стана дума и за имуностимулаторите. Тя спомена, че не е добре да се дават такива на деца до 3 годинки, т.е. в периода на изграждането на имунната система.
Признавам, че не съм достатъчно информирана за имуностимулаторите, защото не давам такива, но ми стана интересно и ще се поровя за повече информация.

Аз на твое място не бих давала на детето си на тази възраст подобни препарати.
А също така не бих питала такова мнозинство от непознати какво да дам на детето си Wink Simple Smile. Най-добре да го обсъдиш с лекаря на детето Simple Smile

# 104
  • Мнения: 1 645
Аз съм давала Ексбиритокс(Дани беше на 10м.),но тогава се налагаше.
А сега му давам Коластра - 10 дни ,20 почива.

Общи условия

Активация на акаунт