Раздават ритничета, февруарските мъничета! - Тема 9

  • 24 704
  • 734
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
major, и аз съм с предна плацента, ама усещам как госпойцата ми /ама си е друго да знаеш пола, а  Laughing/ се върти, суче и подритва.
Тanita, , опитай се да му налееш малко акъл на татко ти, психологически е ясно защо иска да се прави на здрав мъж в разцвета на силите си, ама положението му е сериозно, поне за известно време. Вуйчо ми в подобна ситуация, повтори болницата, от много акъл и тестостерон.
И успех със серклажа!
Честита девойка на Проктор и останалите, които споделиха, че вече знаят пола, както и на новодошлите!
Исках и за други неща да пиша, ама с бременлийския мозък забравих за какво Laughing

# 61
  • София
  • Мнения: 52
Добро утро майчета Hug Аз влизам само да помоля за вашите стиснати палчета,защото след 2 часа съм на поредната фетална морфология ooooh!( 4 по ред и остават още 2 Shocked) Тази сутрин съм повече от кисела,защото пак ме напушва страх...Основната идея сега вече е не дали има аномалии бебката,защото нали вече ги изключихме,слава Богу,ами дали расте ,като ръст и килограми,заради гадните лекарства,които пия... Sad Вие вече си ме знаете що за стока съм и колко много( и понякога излишно )се шашкам,ама все пак да знам,че имам вашата подкрепа.Кой друг,освен друга бременна жена би разбрала цялото това напрежение,което изпитвам Hug Влизам да се къпя и после ще тръгваме.Мъжът ми заведе Дари на училище и сега пие кафе.Пие и мълчи...Гледам го,че и той хапе устни...Уффф.Хубав,топъл и усмихнат ден на всикчки!

# 62
  • Мнения: 43
Добро утро момичета Simple Smile
Сега станах, разбира се се успах, защото заспах в 4 часа, това пак е от нерви  Sick С моето супер кисело настроение днес, не знам как ще работя  Confused
Влязох само да ви пожелая лек и успешен ден.

Любче стискам палци и вярвам искрено, че твоята малка госпожица е в прекрасно състояние  Simple Smile

# 63
  • София
  • Мнения: 1 250
Спящата,мерси!   bouquet

Любче fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed

Последна редакция: чт, 29 сеп 2011, 08:44 от nimfi4ka

# 64
  • Мнения: 14
Любoмира Всичко ще е наред! Ще е станала голяма сладурана вече  Simple Smile

Нимфичка    bouquet  bouquet  bouquet

Като сте заговорили за раждане, аз нищичко незнам, освен, че ще съм секцио, а при кой ще бъде изобщо не знам, но предполагам, че трябва да платим екип, защото иначе незнам дали правят секцио по здравна каса... абе тъмна Индия ми е всичко...
Всичко да е наред с бебето и кистата да я оправят апък ще видим...

# 65
  • Мнения: 782
Добро утро  Simple Smile

Аз и тази бременност съм с предна плацента. Синът ми беше много кротко бебче и само кротко помръдваше, не е ритал. Обаче сега госпожицатаааа, яко бушува  Laughing

nimfi4ka, взимаш направление за гинеколог от личния лекар. Избираш си аг и отиваш  Simple Smile Спестява 2 ехографа, кръвни изследвания и урина, цитонамазка и т.н ... Моята гинеколожка работи по здравна каса и на частно, възползвам се и от двете, но поне е при един лекар  Wink

Любомира, успех  Hug

При нас ремонта все още продължава, чистенето също. Та всичко си правя и детето си гледам, че не влезе на ДГ  Simple Smile

# 66
  • Мнения: 115
Добро утро   bouquet  bouquet  bouquet
Гледам някои майчета са се подали на черни мисли, аз като една видна врачка на всички да кажа че не виждам поводи за притеснение в темата ни вече.Всичко ще е наред и само позитивното мислене ще властва   bouquet  bouquet  bouquet
Успех Танитка  bouquet
 Люба всичко ще е ОК   bouquet
На мен нервите от вчера ми минаха и гледам да не се ядосвам за простотии вече че аман.Да се похваля вчера нашия мушморок ритна за пръв път баща си  Laughing Записах си час за 4Д за другия месец че незнам защо но ми се струва че ще си имаме пак момиченце......(за ужас на таткото  Mr. Green)
Приятен и позитивен ден от мен   bouquet  bouquet  bouquet

# 67
  • Мнения: 61
Добро утро момичета!Добре дошли на новите мами!Успех на всички,които им предстои посещение при док.
Оф,аз още не мога да отвикна да спя по корем..Все гледам да избягвам подобни пози,но на сутринта пак си се будя така.Снощи,както си бях легнала,приготвена за сън,усетих че от гърдите тече секрет (коластра),и то доста обилно количество.Не ме притеснява.Знам,че е нормално,но ме изненада..

# 68
  • София
  • Мнения: 1 250
Shada, аз не искам да ходя по здравната каса,защото вече съм си платила на частно и всичко ми влиза в пакета-да не ме разберете погрешно,при мен беше наложително така да стане,много стриктно ме следят. Въпросът ми беше дали, за да раждам по ЗК е нужно да ходя на гинеколог по ЗК и той да ми даде талон за раждане. Спящата ми е отговорила,че може и от личната лекарка. Ако и другите момичета,които са раждали вече и знаят,моля потвърдете ми Hug

Алекса,рано ни е още за раждане,ама аз се интересувам точно за определено нещо дали е задължително,иначе и аз съм много неориентирана къде и как.

Мая06, думите ти ми действат успокоително! Laughing   bouquet

Арадия,не мога да си те представя по корем, твоя точно по снимките се вижда,че е доста големичък Laughing

# 69
  • Мнения: 61
Нимфичка,точно за това и аз се озадачавам.Странното е,че не ми пречи.. Grinning

# 70
  • Мнения: 115
Нимфичка   bouquet  bouquet  bouquet
Аз по принцип съм много позитивен човек ама тая бременност ме изненадва дори самата мен.Все едно не съм аз  Confused типичен стрелец съм си ама явно в комбинация с бебе водолей/ риби нещо все обърква  Mr. Green
Много ме изненадват тия цени за раждания които пишете.Аз с Мая като отидох да раждам дори и ЛК не си бях взела, всички бяха много мили и учтиви.Дори и за миг не се почувствах необгрижвана....С никого не съм се уговаряла или нещо такова.Накрая попаднах на една лекарка която се връщаше от 3 месечен отпуск и жената прояви всичката човечност която можех да си представя.После в неонатологията имах чувството че до Мая 24 часа стои лекар.Просто попаднах на хора загрижени за пациентите.Не съм плащала и стотинка на когото и да било, отнасяха се с мен и Мая като с ХОРА не с като касички.Обаче сега като гледам какво е положението чак се плаша.....

# 71
  • Мнения: 1
Добро утро и днес HugПривет на новите мами,то и аз не съм вписана в началната,ама това да ми е кусура GrinningПри мен ново 20-от- два дни да се оплача,един сърбел по цялото тяло,не съм сменила нито душгелове,нито прахове за пране,всичко ми е старото newsm78да не са пак скапаните хормони,или вече тотално изтрешях с нервите,че ги имам и тях SadА как ви мериха тези прословути шийки?Танитка я зашили че била с къса,а аз нямам никаква,и направо вече наистина се шашкам много-как ще го нося това дете??и тук не ми казват нищичко,влизам в нета,ама инфо не намирам за такъв проблем,моля ако някоя е запозната,да даде мнение PraynigСтискам палци на всички,които са на прегледи Simple SmileХубав и слънчев ден  bouquet

# 72
  • Мнения: 31
Shada,  Ако и другите момичета,които са раждали вече и знаят,моля потвърдете ми Hug

Аз не мога нищо да потвърдя, въпреки че вече съм раждала. Бременността ми си следеше от лекарка по здравната каса, която освен, че води ЖК в Поликлиниката, работи и в Болницата в Гинекологията. Отидох в 9 седмица, занесох й направление от личната за ЖК и оттам нататък нищо повече не ми е искала. Всичко ми направи по ЗК, дори и секциото /спешно в 38-ма седмица/, един лев не ми поиска. Да не говорим за документи..., изобщо не ме е занимавала.

# 73
  • Мнения: 1 092
А как ви мериха тези прословути шийки?Танитка я зашили че била с къса,а аз нямам никаква,и направо вече наистина се шашкам много-как ще го нося това дете??и тук не ми казват нищичко,влизам в нета,ама инфо не намирам за такъв проблем,моля ако някоя е запозната,да даде мнение PraynigСтискам палци на всички,които са на прегледи Simple SmileХубав и слънчев ден  bouquet

Със стандартен гинекологичен преглед. Моят д-р ми каза, че се прави в/около 16 г.с

# 74
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
здравейте, мами,
Ема, на нерви ми прилича работата, ама, ако не отмине д вземеш да се консултираш. Да не е някаква алергия?
Любче, няма да ти казвам споко, щото при теб такъв момент явно няма, но чакаме да се върнеш с добри новини и временно поуспокоена!  Peace
Напълно съм съгласна с мнението за безумните цени в София, а и като цяло за страната. Но не касае само раждането, а всичко. Мисля, че ние пациентите предпочитаме вместо да си търсим правото на качествено здравно обслужване, защото си плащаме ЗО, то предпочитаме да се спасим с даване на още парички за собственото си здраве. Тази готовност се използва на макс и се въвеждат безумни цени, също така повечето добри лекари вече не работят с касата. Оня ден отивам в ИСУЛ за гастроентеролог и ми обясняват, че цялата клиника по гастроентерология не работи с касата, а само 1 лекарка... А иначе да споделя, аз за момента какво обмислям да правя с раждането. Замислила съм да платя за акушерски пост, вместо за екип. В Шейново това струва 200 лв. Говорих с жени избрали този начин и са абсолютно на мнение, че с нищо не са сбъркали. Кушерката е била нон сто до тях. Водила е раждането, давала е съвети за облекчаване на болката, давала е съвети и за кърмене и дори е извадила след това конците. Въпросът е да избереш добра акушерка.
Мая 06, страхотно щом имаш такива спомени. Но аз пък имам други... Незаистересованост от мойта персона, обиди, ругатни или така нареченото насилие над родилки. Верно, става дума за 1999 година в МД-София. Но това няма да го забравя...

Общи условия

Активация на акаунт