кога пуснахте детето си на ясла?

  • 8 437
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 403
аз съм ЗА яслите, но при всяко дете е различен адаптивния период; ние също плакаме, но чак като при вас не се е получило
постъпила сте правилно
тръгнахме на година и 2мес., след един месец беше на антибиотици....жалко е , че групите са от по 25-30 деца, к е ужасно...алтрнатива са частните ясли, където броя деца е по-приличен и вниманието естествено се разпределя между по-малко дечица

# 16
  • Мнения: 3 241
По въпроса с групите - тук ние сме избрали ясла, която се нарича "семейна".
Две или три деца ги гледа гледачка у тях и 1-2 пъти седмично ги води в общите помещения на тази семейна ясла, където ги събира с няколко други деца и имат разни занимания. И въпреки че реално не е с много деца - болестите са факт.

Имам две приятелки (живеещи една до друга) с деца на възрастта на Моника (едната има близнаци), които си ги гледат вкъщи. Наскоро си дадох сметка, че те са точно толкова често болни, колкото и нашето зверче.

# 17
  • в две хубави очи; - музика - лъчи
  • Мнения: 355
По въпроса с групите - тук ние сме избрали ясла, която се нарича "семейна".

много ми хареса това - наистина добър начин за отглеждане на деца - страхотна идея за бизнес

# 18
  • Мнения: 3 241
За малките е наистина добре.
А всъщност яслата си е държавна и се плаща точно толкова колкото "обикновената".

# 19
  • в две хубави очи; - музика - лъчи
  • Мнения: 355
разбирам идеално - малкия като беше бебе бяхме на гости един месец в нормална европейска държава и видях много неща в помощ на майката - на домакинята - на човека като човек изобщо - ... да ревеш ли да се радваш ли ...
и срещу нас да тичат няма как да ги стигнем нито европейците нито американците

# 20
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Здравейте, ние от днес сме на ясла (на 1 година и 3 месеца), но частна - 5 дечица им е групата. Преди време, същата ясла (силно казано, защото се състои от един апартамент пригоден за гледане на 5-6 дечица) е била създадена по някакъв проект на общината, но всичко се е разпаднало и жената, която ги гледа си е направила фирма и е продължила сама. Надявам се всичко да е наред. Моето дете просто си влезна и започна да си играе, нямаше драми... Дано да няма до обяд - учителката едва се съгласи да го пуснем само за днес до обяд. Искала направо да започне с целодневен престой, за да свикне по-лесно.

# 21
  • Мнения: 337
На 1 година и 7 месеца тръгна дъщеря ми на ясла. И не е имало никакви драми. И както каза някой по-напред - не е въпрос колко е майчинството, това е най-малкият проблем. Не мисля, че някой си оставя детето на ясла, за да ходи по разходки, или да си дреме у дома  Peace Причините са съвсем други съм убедена!

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
На 1 год. и 3 мес. беше големия ми син като започна ясла. Малкия ми в момента е толкова и съм безкрайно щастлива, че няма да ми се наложи близката 1 год. да го пращам. С първото дете нямах кой знае какъв избор, но поне бях до някъде спокойна, защото той го прие много добре. Ходеше без проблеми, не плачеше сутрин, беше си спокоен вечер в къщи. Там му викаха "бебо", разнасяха го на ръце, грижеха се добре за него. Като цяло случихме на ясла и ако не беше боледуването всичко щеше да е ок. Въпреки това колко рев изревах и колко виновна се чувствах, че си оставям детето...
Малкия ще трябва да го пратя на ясла другия септември на 2 год. и 3 мес. и като си помисля от сега ми се свива сърцето, въпреки има още една година и ще е значително по-голям.

# 23
  • Мнения: 1 796
На 1г и 2 месеца, много бързо свикна,веднага се привърза към сестрите, особено към едната, но се разболяваше често, спрях я за 7 месеца и на 2г отново тръгна. Контактна е, яде, спи, играе си с децата, аз много бих искала да си я гледам до 3г вкъщи, но нямаше как да се получи.

# 24
  • Мнения: 294
Моят син също ходи на ясли от 5 дни.НА година и девет е и в много щастлив ,че ходи на яслите.Яслата е държавна,но е мъничка и се помещава в една къща.Дворът също е много малък,но пък персоналът е добър.Още от първия ден Гого е по цял ден на ясли,не съм го взимала на обед.Проблемът при нас е че е много злояд,но от както ходи там си хапва повечко(не разчитам само на думите на лелите,наблюдавам го и вкъщи).Успех на всички,които са на ясли и на тези които са си в къщи при мами и баби Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 39 764
Дъщеря ми тръгна във 2ра група на 2,8 г. Плачеше сутрин, плачеше и като я прибирах, искаше да я нося.
Проговори на 1,7 г, сравнително добре. Когато тръгна на ясла започна да сочи с пръст и да казва "а" и "ъ". С това се преборихме.
Учителката беше много добра и прехода мина сравнително бързо. При прехвърлянето в градината плача се повтори.

Синът ми тръгна директно на градина, с голямо желание. Плаче, но за това, че иска да ходи на детска градина Simple Smile

# 26
  • Мнения: 453
Никой не е в състояние да даде обективна оценка за ходенето на ясла, която да важи за всяка майка и всяко дете  Hug
Аз например не мога да си представя какво щях да го правя това мойто, ако още си го гледах и не го бях дала на ясла, но е факт, че съм виждала толкова спокойни деца, че изглеждат като упоени до мойто и сигурно на тях би им било повече стрес, отколкото кеф яслата. Пък си има и необщителни хора и такива, които много трудно приемат промени...
Едно нещо обаче е сигурно - ако детето изобщо не плаче, тръгвайки на ясла или градина и само там иска, представете си колко вече му е било скучно с вас, та е готово на всичко за малко разнообразие  Peace  Joy
Според мен майката е единственият човек, който може да прецени дали детето му е за ясла или не, само тя си го познава както никой друг на този свят  Hug
В интерес на истината обаче изпадам в потрес колко са богати хората в България, щом толкова много семейства могат да си позволят майките да си отглеждат децата до 3-годишна възраст и да живеят на доходите на единия родител! Евала, искам и аз така, ама не би!  #Cussing out

# 27
  • Мнения: 456
Малкия тръгна на ясла в деня в който стана на 2 г и 2 м. Макар че вече ходи повече от месец за съжаление не мога да кажа че е свикнал и че ходи с желание  Sad Като го оставям сутрин още поплаква понякога, като стане дума за яслата казва че не иска при децата, а при мен  Confused Поне там според думите на госпожите е спокоен и има-няма минута след като го оставя не чувам вече плач, в случай че е бил разплакан  Rolling Eyes

# 28
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
На 1г.9м. не съжалявам за взетото решение и малкия възнамерявам да го пусна пак на къщата възраст. Адаптира се за 2-3 седмици Peace

# 29
  • Мнения: 25
Maлкият го пратихме на ясла на 2 год и 3 месеца.
Засега всичко е ок, не е боледувал сериозно и се адаптира бързо - за 2 седмици Wink

Общи условия

Активация на акаунт