Отговори
# 15
  • Мнения: 117
Galactic Voyager,вие пак на втората,ние още миналата седмица бяхме болни.Трагна и веднага се започна,Не ми се мисли какво ще стане зимата като се появат и бебетата.Контрол няма,взимат болни деца ,за да им са пълни групите #Cussing out

# 16
  • Мнения: 1 172
Добро утро!
cvete7575, честито! Hug Много да се обичате с твоя мъж и дано вълненията от вчерашния ден да не стихват никога през брачния ви живот!  bouquet
Мен ме събудиха майсторите с изолацията вън. 6268168756303 пъти звъннаха на звънеца, ама аз докато се усетя, докато стана, докато се облека и на вратата нямаше никой. Излязох чак вън (на 1-вия етаж съм) и пак не видях кой може да е звънял. Като се върнах вътре, чух приказки покрай едната тераса и отидох да видя все пак те ли са били, а те вече нашите се почекнали с една стълба и се катерят - целта им е една "люлка", паркирана между нашия и втория етаж, с която се придвижват нагоре-надолу и работят. Извиних им се, че ми е трябвало време да им отворя, ама и по-добре, че не успях - щяха да искат да минат през апартамента, за да стигнат терасата. Ами то хубаво, ама не мога да чистя след всеки...

Теди, и аз знам, че 180 дни общо с ЛКК имаш право на болничен, в тях не влизат 45те дни преди термина. Не съм чувала 180 дни болничен само за бременност и съм почти сигурна, че не е вярно, ако искаш по-точна информация, може да попиташ в Майчинството счетоводно Peace

Аз вчера точно затова се пищисах и даже мислех изобщо да не си заверявам болничния. Опасявах се, че ще ми бъде върнат. Затова в крайна сметка хванах телефона и започна едно лудо звънене. Резултатът беше следния: освен доктора (който съвсем между другото е шеф на ЛКК и - колкото и да е шантав - е редно да ги знае тия закони), още една позната ми потвърди, че имам право на 180 дни само за бременността, а за капак питах и моя приятелка, която до преди известно време бачкаше в НОИ и тъй като и тя самата не беше 100% сигурна и не искаше да ме заблуди, звънна на бившите си колежки и след малко ми се обади със същото потвърждение. Чак тогава си заверих болничния. Искрено се надявам, че няма да имам проблем.

# 17
  • Мнения: 439
Добро утро!
Честито на Цвети  bouquet за сватбата
и на Пижо за осмия месец, май е първа Simple Smile

# 18
  • Мнения: 444
Прекрасна темичка!   bouquet
cvete7575, честито! Много щастлив семеен живот ви желая  bouquet
 Тия вируси са навсякъде заради циганското лято. Моята щерка се оправи и сега и треперя до понеделник, за да успея да я пусна за градина. Като я изкарам на площадката и пощурявам- всички хлапета са с течащи носове, кашлица, половината и корема ги боли. Ами защо тогава са ги довели да играят при останалите деца! Много ме е яд, като е болна Ния- или я държа вкъщи или я водя на място, където няма други деца.
Излизаме след малко да искам от лабораторията да ми изкарат изследванията от преди 3 месеца с печат, че ми трябва резултата от сифилис за градината. Замислих се, че все от интернет си печатам, но гинеколога не ми иска печат. При вас как е?! Да не вземат пък нещо в родилното да се размрънкат....

# 19
  • Варна
  • Мнения: 21
Добро утро и честита ни нова тема   bouquet ! Изяждаме ги за точно седмица!

Цвети, честитоооо   bouquet ! Само радости и прекрасни мигове в общия ви път   bouquet !

Аз вчера бях при доки и много ме претупа  Crossing Arms ! Само килограмите ми записа, нито кръвно ми мери, нито корем (това никога не го е правила), гледахме бебо, но то на нейния ехограф нищо не мога да различа. Пита ме за оплаквания и това беше. А и накрая с цялата си наглост ми взе такса 2,70лв. ! Предния път когато ми взе такава я запитах как така и за какво след като съм освободена. Отговори ми, че е един вид за ехографа, понеже се полагали само 2 за бременността, а тя ни гледала всеки път  Crossing Arms Еееееййййй, все ще измисли нещо бе  #Cussing out

Пижооо, вече си в 8-я месец  Shocked ! Божееее, божеее, кога мина !

Оххх, тези последни дни на работа ми се виждат ужассноооо дълги и тежки  Tired !
Според вас дали ще ми правят инвентаризация  newsm78 , струва ми се че би трябвало и мисля да почна да си потготвям документите, че като знам какво ме чака  ooooh!

# 20
  • Мнения: 498
Добро утро! Grinning
Как сте днес?
Аз нещо съм вдигнала ръце от котката,за последната седмица е направила повече бели от както се е родила. И сега не знам много ме дразни.... ooooh!

# 21
  • Мнения: 1 172
*Mishela*, не се ядосвай! По-добре 2,70 да ти ги взима за "ехограф", отколкото да не те гледа (защото имаш право само на 2 през бременността) или да ти иска по 20-30-40лв. на гледане. Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 516
Добро утро!

Цвете,  честита сватба!


Пижо , Галактик , бързо да оздравявате . В нашата градина сестрата седи и посреща децата , но до сега не съм виждала да е върнала някой, може би защото все последни пристигаме  Mr. Green ...  Ама като гледам как го преглежда моя син ( пипва му главата - предполагам гледа за въшки ) и това е ... Няма контрол ... Разчита се на добросъвестност , а някои родители не са  Tired

Последна редакция: чт, 29 сеп 2011, 09:19 от Radostche

# 23
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 737
При нас сестрата стои на вратата сутрин просто. Във вторник сутринта я питам -нея и удна от учителките дали малкия кашля през деня - не, нямало проблем. В сряда сутрин ме посреща с - ама, той кашля, защо го водите newsm78 Еми, те са по цял ден с него, нали идеята е да ми кажат, ако има нещо. Естествено днес съм го спряла. И въпросът не е да констатират, че кашля има хрема, ами директно да не допускат такива деца.....

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 561
*Teddy*, това за 180-те дни само за бременност много ме изненадва  Thinking На мен ми искаха справка за всички ползвани дни, даже и тези за гледане на малко дете, защото всички влизали в тези 180 дни. На мен също не ми стигат 5-6 дни и ще си пускам отпуска за разликата, но ако може болничния да е без прекъсване, си е по-добрия вариант  Peace

Колкото до дните, които не ти достигат- няма ли начин, да те водят "фиктивно" че си на работа и ти да си платиш осигуровките. Ако е частна фирма, не би трябвало да има проблем, но всичко зависи от доброто желание на шефовете  Peace

cvete7575
, честито мила   bouquet Дълъг и щастлив семеен живот ви желая и още многоооо деца да си народите  Mr. Green

stefito_8986, нещо много си разглезила този твои мъж  Naughty Като не му сготвиш 2-3 яденета, да не би да умре от глад, я да се взема в ръце и да поема своята част от домакинските задължения. Моя ми е благодарен, че готвя едно ядене на 2-3 дена и веднъж седмично пускам прахосмукачка /като ме гледа, как 5 мин не мога да стана от леглото, как да иска повече  Mr. Green /

# 25
  • Мнения: 498
Това с градините е ужасно. Оня ден ни обясняваха на родителската среща как деца с хреми,кашлици ала бала ще ги връщат,защото не можело така. Малкия се прибира и казва как еди кое си момиченце има хрема и неговия нос е запушен. През почивните дни ни мина хремата и сега е на градина естествено,но нямаше да го пусна ако още му течеше носа.... Naughty Аз се радвам,че другата седмица започва плуването пак. МИналата година не разбрахме цяла зима що  е то настинка,заради плуването. Много се каляват децата. Въпреки,че той попринцип не е болнав де,но все пак разликата е огромна.

# 26
  • Мнения: 111
Добро утро!
Благодаря на Теди за темата   bouquet!И на момичетата за кафето... Hug
Цвете честито!!!Желая ти само хубави моменти с любимия човек!
На болничките бързо оздравяване!
Мен ме гони мързела...Хич не ми се ходи на работа,ама до 30 октомври ще трябва да избутам!

# 27
  • Мнения: 18
cvete7575 Честита сватба! Дълъг семеен живот ти пожелавам,изпълнен с много любов и щастие Simple Smile Здраво бебче през декември да допълни максимално щастието ви !  Hug

Марлийн И моя мъж се домъкна болен миналия ден,с разстройство повръщане и температура...Ако вашия вирус е като нашия - да те успокоя минава за 24 часа...Аз успях да не се заразя,но вечерта спах в другата стая и ходих да го наглеждам с маска  ooooh! И му бях оставила дезинфекциращи кърпички,като ходи до тоалетна да минава с тях цялата чиния + доместос за вътре  Laughing Малко го поизмъчих,ама всичко е за бебето...Иначе винаги като е болен си спя до него и си го гледам,въобще не се пазя щото трудно ме хващат гадните бацили.Гледай само да не се обезводниш,ако започнеш да повръщаш може да вземеш 1 банка глюкоза от аптеката и да си я изпиеш,скорошно оздравяване ти пожелавам!Дано дечицата не се заразят.

Teddy* Благодаря за темата   bouquet Дори и в късните часове не ни оставяш без платно за творби  Crazy  Laughing

# 28
  • Мнения: 1 516
Съгласна съм на 100% .  И прогнозирам ,че ако затегнат контрола , точно един месец ще е драмата с недоволни родители с върнати деца . След това вирусите просто ще се изчистят и няма да има толкова болни. Сега само си въртим едни и същи вируси и постоянно има болни - омагьосан кръг  !  А за яслата да не говорим ... Бях втрещена като разбрах ,че се водят болнично заведение и можеш да си заведеш детето с лекарствата и сестрите да му ги дават  Shocked Shocked Shocked

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 113
Добро утро и хубав ден на всички!
cvete7575, много хубави моменти и дълъг семеен живот! Честито!
Коментирате как минава бързо времето! Не знам дали при всички мами, които чакат второ (или трето) детенце е така......но на мен тази бременност направо ми е страшна мъка. 100 пъти предпочитам бебока да се родил вече и да се гледаме, отколкот да се притеснявам всеки ден.....дали ще го добутам до края, дали няма да родя рано....и всекви подобни глупости. Верно е това, което казва Диването.....че после си е направо песен.  

Общи условия

Активация на акаунт