Отговори
# 60
  • Мнения: 509
Цвет80,

иди на лекар, или говори за тези стягания с някой друг специалист, с предишната бременност на финала ги имах нощем и като ходех на тонове, апарата ги отчиташе като контракции,но не бяха болезнени, лично аз не бих пътувала дори на кратко разстояние, пак пиши как си  Praynig

# 61
  • Мнения: 1 516
Диването, да - и такива съм ползвала . Даже съм си купувала и цяла банка физиологичен разтвор , чията цена за половин литър е колкото за 2 ампули  Peace в началото се ползва много за промивки дори на очичките - и определено не боли Wink


http://apteka.framar.bg/14001133/%D0%BD%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B8% … D0%B2%D0%B8%D1%81

# 62
  • Мнения: 234


Ох на мен от 5-6 дни корема ми е като камък и нощем си ме боли.Обадих се на докторката ,а тя ми каза да увелича магнезия и толкоз.Такава незаинтересованост ви казвам....вече съм в 7ми,а съм правила само едни кръвни изследвания..е тва нормално ли е?

Майка ми иска да я закарам до Ловеч да видим дядо ми този уикенд,но да ви кажа чесно нещо ме е шубе да тръгвам.Вие как мислите дългия път враг ли е на бременните в 7ми месец?



всичко е нормално в България Simple Smile

не се притеснявай, увеличи магнезия и си почивай повече това е спасението, и увеличи приема на вода Simple Smile
ако имаш чести контракции е по добре да не пътуваш, и да го отложиш за др седмица- ще се натовариш повече, или да вземеш 2 възглавници, една под дупето и една на гърба, за да тушираш малко пътя

иначе може да се пътува винаги зависи как се чувства жената и колко е добър пътя Simple Smile

това за мен и най-добрия продукт като морска сол http://apteka.framar.bg/30013989/%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%BC% … 135-%D0%BC%D0%BB-

купувам и на малкия Римомер бейби, най-доброто отпушване и омекотяване на сополите- предписан ми е от алерголога и често го позлваме пролетта

# 63
  • Мнения: 42
Здравейте в новата темичка   Hug
Аз също съм с твърд корем от около седмица, само ми увеличиха дозата на магнезия. Миналата и тази нощ усетих няколко пъти стягания в корема за секунди и отпускат, без болка  Confused През деня ги няма, тогава е само твърд и то предимно във втората половина на деня.
Някой беше споменал, че е с 1 см разкритие, май marleen, това разкритие предполагам го виждат и на самия преглед с ехографа, нали  Thinking или трябва да те качат на магарето  newsm78
Сигурно много глупав въпрос задавам, но не знам и се чудя дали на прегледа преди няколко дни са погледнали за разкритие  Confused

# 64
  • София
  • Мнения: 865
Аз ползвам физиологичен разтвор от тези капсулки за еднократна употреба. 30 са в кутия и ги намирам за доста по щадящи отколкото спрейовете. Доста бебета се мръщят на последните, тъй като разтворът се впръсква силово, изведнъж, аз също не обичам... С ампулката просто накапваш колкото е необходимо...

http://apteka.framar.bg/30008082/%D1%82%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%BC% … 5-%D0%BC%D0%BB-30


Човече, това го бяха продали на брат ми за глюкоза.. С него миех окото на кучето... сега ако кажеш, че е било солено и ще се гръмна.

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 113
На ехограф могат да видят дали има скъсяване на шийката на матката......а разкритие дали има.....се вижда идеално на магаренцето

# 66
  • Мнения: X
Човече, това го бяха продали на брат ми за глюкоза.. С него миех окото на кучето... сега ако кажеш, че е било солено и ще се гръмна.

Минало е покрай глюкозата, не знам кучето как е търпяло, но е солено. Grinning Недей да се гърмиш, надали е по-гадно от това да плуваш с отворени очи в морето.  Laughing

Радостче, със спринцовка ли вземаш количество от банката?

# 67
  • Русе
  • Мнения: 2 612
Да се присъединя към нестандартните лечения на запушен нос -пръскам тантум верде,много е гадно ,но облекчава много.Става дума за нас,де Laughing
На гърлото и нишадър съм слагала,но содата е номер 1 в спидъка.Казвам го като майка с дете прекарало поне 20 гнойни ангини #2gunfire

# 68
  • Мнения: 5
Lux  това е много добра идея с възглавниците-непременно ще пробвам...... ако тръгнем де.

Чудя се всички ли мами онлайн тук са в болничен и се лежат в къщи или има и такива ,които пишат от работата си?





Охх питам щото ми е малко гузно,че съм в болничен от 5 тия месец на бременноста.))) не съм добре))

# 69
  • Мнения: 5
ох тази лентичка ми е много трудно да я поставяммммммм

# 70
  • Мнения: 1 516
Тези разтвори са много слаби - много по-слаби от морската вода в морето - определено не дразнят очите нито лигавицата на гърлото и носа  .  Кученцето някакви секрети ли е имало от оченцето?  Изписват се , защото бактериите не могат да живеят в солена среда.
Педиатрите също предписват промивки на очите на НОВОРОДЕНИТЕ през първите месеци , за да се предпази окото от инфекции със стрептококи и други разни гадни коки  Peace Пробвала съм върху себе си преди бебето - няма болка ... Бебето също не реагира ....

Диваненце , да със спринцовка вадиш - отгоре има едни дупчици , които са за игла . Обръщаш на обратно, теглиш със спринцофката и си вадиш колкото ти е небходимо .. Банката я държах в хладилника , а изтегленото количество си го слагам в шишенче някакво и капя с капкомер.  Така си приготвям и капките с прополис , които много ми бяха полезни в яслата , когато носа на сина ми беше като чешма . Стерилизирам си едно шишенце от Виброцил , защото е с много хубав капкомер и готово  Peace . Отделно си вадех и за очите в един контейнер стерилен за кърма на Авент ,  топваш памука и промиваш . Всичко това с цена под 5 лв , количество колкото за цяла деткса градина Grinning

Цвет, аз съм на работа и не съм спирала да ходя нито за ден ( освен ваканциите)  , но това е защото работата ми е спокойна - без излишно напрежение или търчане напред назад  . Не бъди гузна - има време да работиш!  На мен вече ми дотежава .. А и ми е малко скучно , защото не ме включват в новите проекти , предвид това ,че са дългосрочни и няма как да ги довърша .. само си довършвам някакви неща и чакам да стане време за болничен ....

# 71
  • Мнения: 509
Някои сме в майчинство ... Laughing

# 72
  • Мнения: 183
здравейте момичета..
Аз съм с 1 см разкритие-откриха го с преглед в Шейново и бях на системи 3дни.
ЦВЕТЕ-дълъг и щастлив семеен живот!Много ,много здраве и хубави мигове Ви пожелавам!!

# 73
  • Мнения: 1 516
Цвет , а защо всеки път я поставяш на ръка  newsm78 . Отиваш на профила си и там имаш едно място  за подпис . Поставяш я там и тя излиза всеки път автоматинчо, без да се налага ти да я добавяш . АКо не успееш пиши да обясняваме по-подробно  Hug

# 74
  • Мнения: 444
Мами, никакво разкритие- рано ни е още. Да постискаме кълки поне 2 месеца. Вирусите започнаха със сигурност. Аз пък съм бясна, че като ги спрат децата от градинат аи ги пускат по площадките, където са здрави деца, неприети на градина. Сега и треперя на малката, за да може поне понеделник да я пусна на градината, а после колко ще се разболява, времето ще покаже.
Разпилях се от обикаляне тази седмица по лаборатории и лекари заради градината. Набързо ми отшумяха половината болки. Надявам се утре да приключа и от другата седмица малко почивка!

Общи условия

Активация на акаунт