Добрите деца!

  • 3 809
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 46 594
Аз съм била такова дете, според родителите ми. Майка ми е тръгнала на работа, когато съм била на 8 месеца, прабаба ми ме гледаше, тактики не е прилагала никакви, само стоеше при мен, колкото да има възрастен човек. Абсолютно до дете си е. Изключвам случаите, в които има малтретиране на дете или др. крайност, която оставя психически травми и започват проблеми с поведението.

При моето пък колики и зъби не съм усетила, но не искам и да разбирам какво е, така че и ти не "рови" много, да не ти дойде на главата Mr. Green

# 31
  • София
  • Мнения: 23 126
По темата - много ми харесва тая тема. И я дай малко подробности как ти завиждат другите точно за доброто дете? И то още от родилния дом... ужас.
Да, аз също бих искала да знам!

Колкото до родилния дом... Аз бях от тези, които "завиждаха". Завиждах на всички майки с дете в ръцете, докато моето се бореше за живота си цялото надупчено с игли в кувьоза. Това дали реват, дали сучат, дали се смеят, дали рецитират Шекспир ми е било все тая. Исках си само детето - здраво!

# 32
  • Мнения: 508
Не намерих таква тема до сега -може и да има,но където и да попадна ,повечето майки се оплакват  от децата си .
Имам прекрасен син на който от раждането си до сега не ми е създавал особенни проблеми-изключвам колики или мрънкане при никнене на зъбки.Има си своите 5 минутки, но до там.
Не прилагам някакви специални тактики при отглеждането  и възпитанието му- той си е добър и това е. Дано има и други мами като мен които да споделят за своите добрички деца,че нещо тези които се оплакват ми дойдоха в повече Wink

Дори не изчетох темата ,защото аз също съм много доволна от късмета ,който имам с моето момченце.С изключение на това ,е си мисли ,че целия свят му е длъжен и всичко живо мисли само за неговото благо  Laughing Laughing ,всичко друго му е перфектно .Няма тръшкане ,фасони и така нататък ,не е заядлив ..абе супер си е детенцето !!

# 33
  • Мнения: 24 467
Ох, добре че бях в самостоятелна соба- ни съм завиждала, ни са ми завиждали.  Laughing
А, завиждала съм /за кратко/ на родилите, когато ме приемаха. Завистта приключи бързо- и аз родих, все пак. И децата си бяха добре. А и жените в родилното са пропуснали да ме уведомят колко добри/зли са околните и моето, в притурка.

# 34
  • Мнения: 21 650
   Мойто не гъкваше в родилното, и въобще си изкарах разкошно и напълно безпроблемно майчинство - горЕ долЕ точно до възрастта на гордата майка. Значи, и мойто трябва да е било добро...
 Обаче после стана пък зло, тъй че, не знам - хубаво пуска тема жената, да позавиждаме додето е време.

# 35
  • Мнения: 4 555
Аз след раждането не бях в състояние да завиждам, въобще не знаех на кой свят съм  Crazy Искаше ми се бебетата наоколо да спрат да плачат поне за малко, за да мога да поспя, но не ме огря. При това не плачеха едновременно, а едно по едно, така че винаги някое да реве, да няма празно  Crazy Въобще не съм поглеждала кое точно реве в момента, та да знам да завиждам на тези, дето им мълчи.

# 36
  • Мнения: 320
Да споделя и аз:),моето детенце до 1.5 беше кукла -дете мечта,сега ме прави на луда Rolling Eyes в яслата е най-примерната у нас само се чуди ква беля да направи и за какво да плаче Mr. Green


п.п от 1 годишна ходи на ясла

# 37
  • Мнения: 8 324
Явно от факта че родих на 35 години ,  неспирам да чета за възпитанието на децата.
Странно ми е как се дава определение за едно или друго дете.
Първо думите лошо и непослушно за дете на 1, 2 или 3 години ме влудяват. Нима ние искаме да бъдем лоши или непослушни защо едно дете да иска да е такова.
Сина ми беше нормално бебе...плачеше , смееше се , заспивал е и на ръце почти цял месец. Не съм го определяла като нещо ненормално. Може ни ако заспива на ръце на 10 години ще е ненормално за мен. И сега се буди през ноща, приела съм го като факт и не се паля за това че всяка нощ  ставам и това ще мине и отмине.
Инати се на моменти , своенравен е, мрънка до постигане на исканото...но се чудя ако искам да отгледам мъж които не се отказва, който постига целите, който е борбен и анбициозен..дали когато този мъж е на 2 години той трябва да бъде друг.
Няма как от дете което 100% изпълнява желанията на родителите си да очакваме после да бъде самостоятелен мъж или жена..дали това искаме за децата си.

# 38
  • Мнения: 10 547
Добро дете, несъздаващо проблеми? Когато пред сегашната възраст на децата си сложа по една тройка, то да, ще мога да говоря, че съм отгледала добри деца. Сега гледам просто деца.
Иначе познавам доста родители, твърдящи, че отглеждат ангелски създания, но това по техни, лични критерии. По мои често са ужасни деца. Пресен пример от преди дни- хвалят ми се колко добричко детенце бил синът им- кротичък и послушен и това във време, в което той барабани по главата ми с плюшена хипопотам вече 15 минути. Забележки нямаше, само влюбени родителски погледи.
Та, добротата  е субективно понятие, лошотията- също.

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 10 831
Все още си ми е добричко детето.Има си и криви моменти/рядко/,но щях да се притесня ако ги нямаше.

# 40
  • Мнения: 11 223
Абе хора, всички форумски деца са "добри" (по дефиницията на авторката) - иначе майките им щяха ли да киснат по цял ден в бг-мама? Mr. Green

# 41
# 42
  • София
  • Мнения: 1 455
Абе хора, всички форумски деца са "добри" (по дефиницията на авторката) - иначе майките им щяха ли да киснат по цял ден в бг-мама? Mr. Green
   Joy Joy Joy

# 43
  • Мнения: 194
Има една приказка - "Малки деца- малки проблеми, големи деца- големи проблеми".
Майка ми обича да повтаря, колко добри деца сме били със сестрите ми, а като големи какви големи л.....а сме й и.....и на главата Laughing Пардон за израза, но аз настръхвам при мисълта за пубертета, когато улицата ще възпитава. като знам аз какви съм ги вършила... Засага нямам оплаквания, че се потръшкало, че поревало... голям праз :и lol:

# 44
  • Мнения: 2 401
Пресен пример от преди дни- хвалят ми се колко добричко детенце бил синът им- кротичък и послушен и това във време, в което той барабани по главата ми с плюшена хипопотам вече 15 минути. Забележки нямаше, само влюбени родителски погледи.
Laughing И съм била в такава ситуация, само дето при мен пък родителите бяха се поразсеяли!
Елора, благодаря за обяснението!

Общи условия

Активация на акаунт