Добрите деца!

  • 3 796
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 654
Много глупаво е да се делят на лоши/ добри според това дали спят и ядат, когато трябва, дали се тръшкат или пък си кротуват и т.н. По-скоро на приятни/ неприятни или лесни/трудни за отглеждане.
Аз имам и от двата модела, говоря само за бебешката възраст, после вече всичко зависи от това как си го възпитал това дете, а не от това какво ти е спуснал щъркелът.
Големият ми син като бебе - не дете, а слънце - спинкаше си и се смееше като бебче от реклама, разхождахме по цял ден в парка с количка и шишенце с млекце, чудни и незабравими дни, които си въобразявах, че ще преживея и с второто майчинство...
Оплаквала съм се много пъти, че малкият ми син като бебе беше просто отвратителен (той и сега понякога е неприятен), но никога не съм развявала бяло знаме, просто ми е много по-неприятно и ми струва повече усилия, за да го възпитам както трябва, но се получава и сега имам "добро" дете.

# 16
  • Мнения: 293
Блонди-по същата причина и аз спрях да го правя в моята отчетна, явявах се като дразнител за останалите чиито бебета не спяха нощем и прочие.
Когато бях в родилното ми беше неудобно от другата мама в моята стая ,че моето бебе не плаче, а нейната хубавица не млъкна 5 дни #Crazy Педиатъра ми каза : Този тип деца са кротки,тихи и спокойни-такъв е темперамента им и явно те ги разпознават веднага .
neraiida-Баба ти е била права Wink


Ами да ти кажа никой не обича превзетата фукня!  Grinning

Другите не спят, реват, тръшкат се, а видите ли твоето дете е ангелче. Детинско и незряло е да определяш мрънкащите деца като лоши, и да се радваш на гърба на други хора, защото те са по-зле от теб.
Та чак неудобно ти стана, че твоето дете не плаче, направо да те съжали човек    hahaha

# 17
  • Мнения: 1 495
Чувам много родители да се оплакват от децата си и то деца около годинка примерно. Които са просто нормално любопитни и активни.
Моето дете се сърди много, нервничи, инатливо е, както и много любвеобилно и разбрано от време на време. В детската градина като го записвах ме питаха "послушно" или "непослушно е" и направо не повярвах. Как ще сложа на детето си етикет "непослушно"?!
Тези думи честно казано ме плашат, свързвам ги с деца роботчета, които само трябва да спазват определени правила и норми, а тяхната индивидуалност се подтиска.
Лично аз намирам в себе си за грешка , че съм по-нервна и може би му се карам повече. Но истината е , че когато детето се чувства добре, съответно е и по-спокоен и върши това, което го помоля и е много по-разбран.

Последна редакция: пт, 30 сеп 2011, 09:20 от gingerina

# 18
  • София
  • Мнения: 23 097
Моето дете до 2-годишна възраст беше памуче  Grinning
После започнаха тръшканиците и инатите.
Елора много правилно го е казала. Понякога нашето поведение изостря проблемите. Когато съм отпусната, спокойна и ведра, детето ми определено се държи на ниво. Може пак да хленчи или да киселее, но и възрастните си имаме кофти моменти. Не е робот, че да го включа на режим "пее и се смее".
Та вече детето ми ходи на градина от 3 седмици. Моя милост реши да предупреди госпожите, че малката е своенраВна, обича да командва и се тръшка. Що ли ми трябваше, при положение, че учителките не могат да я нахвалят - толкова е кротка, спокойна, усмихната, прилежна... На няколко пъти ми казват, че имам много умно дете  Grinning Интересното е, че когато я взема от градина, от буболечка се превръща в мечка (не често, но промяната е налице). Само с много търпение от моя страна се оправят нещата иначе се започват едни истерии. Всъщност гледам да ги потушавам още в зародиш, че после е адски трудно.
И така, в коя графа да си поставя детето?! За мен то си е прекрасно  Crazy

# 19
  • Мнения: 1 495
тонкабонбонка, интересното е че и моето дете при детегледачката е страшно "послушно", никога не се сърди, всичко си изяжда, играчките си подрежда и прибира. На нас ни прави всякакви номера Simple Smile.

# 20
  • Ловеч
  • Мнения: 683
 Вникакъв случай не целя да се фукам с добро,прекрасно и послушно дете или да се радвам на проблемите на другите  хора,но явно това дразни.Виждам че тези които са в моето положение знаят за какво става дума  bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 23 097
tobito, в този подфорум темите са най-вече за взаимопомощ.
Тема от рода на "Моето дете е по-по-най" е меко казано излишна.
Не се ласкай, че ти се дразним на хвалбите.  Wink

# 22
  • Мнения: 24 467
tobito, в този подфорум темите са най-вече за взаимопомощ.
Тема от рода на "Моето дете е по-по-най" е меко казано излишна.
Не се ласкай, че ти се дразним на хвалбите.  Wink
А има и специално място- при бате Енчо.
Опитайте и там. Peace

Между впрочем аз не се дразня, радвам се. Даже ми става весело.

# 23
  • Мнения: 4 555
тонкабонбонка, интересното е че и моето дете при детегледачката е страшно "послушно", никога не се сърди, всичко си изяжда, играчките си подрежда и прибира. На нас ни прави всякакви номера Simple Smile.
Много деца са така. Това показва, че само пред мама могат да се отпуснат напълно.
Понякога самите те не знаят защо стават криви. По-скоро не могат да го обяснят с думи, но им се е натрупало напрежение, което искат някак да освободят. Искат да спрат да се съобразяват с всичко, с което е трябвало да се съобразяват цял ден. А и са изморени от новите ситуации и преживявания, особено в градината. Изпускат парата, един вид.

# 24
  • София
  • Мнения: 23 097
Изпускат парата, един вид.
Точно в десятката!  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 1 456
 По принцип подминавам  всяка тема, която не ме заинтересува, но тук ще попитам само каква е причината за тази тема? Никога не съм вярвала, че има добри и лоши деца, има такива с различен характер, темперамент и т.н....  Моето дете беше до 2 години най- лесното за гледане дете, заспиваше сам, хранеше се сами с всичко, не се инатеше и вечно се усмихва. Към 2 год. започна с усмивка да бие децата, моята реакция беше - говорене, говорене и прибиране в къщи. Минахме бързо този период слава Богу. Към 3 год. малчо се разболя и пи кортикостероиди и просто обезумя, буквално, настана ад, който не искам да спомням... Слава Богу с много любов и търпение и това премина. Сега пак е очарователно, мило и много усмихнато дете. Та как да го квалифицирам  newsm78 Аз знам как - моето най- добро дете  Heart Eyes  Съжелявам, че стана толкова дълго..........  

# 26
  • Мнения: 14 654
Много деца са така. Това показва, че само пред мама могат да се отпуснат напълно.

Това лято с много притеснения оставих малкия си син на майка ми за 10 дни, опасявах се, че ще я побърка, подлуди и докара до нервна криза, защото е капризен и досаден, а тя е доста нервна жена. Обаче са се разбирали, детето е било изключително кротко и лесно за гледане. Като си го взех не спря да се тръшка, реве и глези 3 дни. После си влезе полека в обичайния ритъм.

# 27
  • Мнения: 4 555
Много баби използват това като повод за самоизтъкване  Laughing Един вид, "Аз като го гледам, детето е супер послушно, а ти само се оплакваш и превземаш" или пък "Явно не се справяш така добре като мен"  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 8 229
 Laughing
Големият ми син също е така с две лица. Като малък в яслата, а след това и в градината, най-големият послушко. Истериите, когато му се случват, са вкъщи. Преди месец бяхме за 10 дена на почивка. Чак неудобно ми ставаше колко много го хвалят всички, с които поддържахме по-близък контакт в хотела: "Ама колко зрял бил за възрастта си, колко самостоятелен, колко разбран, как изобщо не се тръшкал, не се лигавел. Как добре си играели с малкия"  ooooh! А аз им обяснявах, че той пред хора никога не си показва магариите, само като се приберем в стаята  Laughing
Те по никакъв начин не искаха да ми повярват, че и той си има своите изпълнения. Но той си е такъв от малък, по улиците, в магазините е страшно разбран. Прихване ли го нещо ще е вкъщи.

# 29
  • Мнения: 21 468
Laughing
Големият ми син също е така с две лица. Като малък в яслата, а след това и в градината, най-големият послушко. Истериите, когато му се случват, са вкъщи. Преди месец бяхме за 10 дена на почивка. Чак неудобно ми ставаше колко много го хвалят всички, с които поддържахме по-близък контакт в хотела: "Ама колко зрял бил за възрастта си, колко самостоятелен, колко разбран, как изобщо не се тръшкал, не се лигавел. Как добре си играели с малкия"  ooooh! А аз им обяснявах, че той пред хора никога не си показва магариите, само като се приберем в стаята  Laughing
Те по никакъв начин не искаха да ми повярват, че и той си има своите изпълнения. Но той си е такъв от малък, по улиците, в магазините е страшно разбран. Прихване ли го нещо ще е вкъщи.


       То и възрастните хора сме така, какво остава за малките Laughing


      По темата - много ми харесва тая тема. И я дай малко подробности как ти завиждат другите точно за доброто дете? И то още от родилния дом... ужас.

Общи условия

Активация на акаунт