Контрола и грижата за децата ни докато са на училище

  • 8 149
  • 98
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 14 088
Охраната е на входа - трябва да следи кой влиза и излиза в училище, това му е работата.
 
Дежурните учители са няколко. Всеки отговаря за определено място - етаж, коридор, двор, стол. Имаме по 5 дежурни учители на ден - от всеки клас(набор)  по един + специалист (музика, рисуване, физическо, английски).

При нас учениците задължително се предават на родител - начално училище сме. Ако родителят желае детето му да се прибира само подписва декларация. Никое дете без декларация не се пуска само. Понякога в калабалъка се случва да си тръгнат без да ги видим, но като се питат другите деца къде е все някое е видяло.

Понякога има и изключения - оставяме и при охраната при голямо закъснение на родителите. Давам пример от 16-ти и 17-ти септември, втора смяна свършва в 17:40, две деца не ги взема никой - петък и събота е, като в съботата се отработва 22-ри септември. Става 18:15, аз си вися на входа на училището с двете деца, те също са нервни, едното звъни през 3 минути на майка си и се чува - "че какво толкова, имам работа, а на нея това и е работата, да чака". Да чака, ама в 18:30 затварят градината и няма кой да вземе малката. Още две колежки стоят и чакат с по едно две деца - общо взето, все едни и същи както беше споменато по-горе, казаха ми, че ще гледат и моите до 18:30 и след това оставяме децата на охраната. Човекът няма нищо против, въпреки, че не му е работата. Познайте как ме посрещнаха в детската градина в 18:30 в събота  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 8 567
Все пак не ми стана ясно защо не заключват тоя пусти двор и охраната да е на входа на двора, децата няма да щъкат наоколо, няма да тичат за закуски или за цигари през голямото, родителите няма да се притесняват дали някой изрод няма да им посегне?

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 14 088
Все пак не ми стана ясно защо не заключват тоя пусти двор и охраната да е на входа на двора, децата няма да щъкат наоколо, няма да тичат за закуски или за цигари през голямото, родителите няма да се притесняват дали някой изрод няма да им посегне?

Мястото на охраната е на входа на училището, както писах и по-горе Simple Smile А повечето училища имат повече от един двор. Няма как да се заключи, постоянно може да дойде някой, как ще влезе - и учители, и ученици, и родители, и доставчици и други хора, да не изброявам . Всеки може да влезе в двора, ролята на охраната е да пуска следи кой влиза в сградата.

# 48
  • Мнения: 41 368
Все пак не ми стана ясно защо не заключват тоя пусти двор и охраната да е на входа на двора, децата няма да щъкат наоколо, няма да тичат за закуски или за цигари през голямото, родителите няма да се притесняват дали някой изрод няма да им посегне?

Защото само някакви си 2-3 години ще искаш да го заключват. Ако не ти, то децата ти. И веднага щом поотраснете ще се обърнеш на 180 градуса. Кажи ми едно правно основание някой да заключва някого някъде и да не го пуска да излиза? Нали все пак е училище, а не затвор. Колко училища са само от 1-4 клас? Май почти няма такива, а? Или портиерът ще трябва да проверява и всяко дете от кой клас е? Че то тогава и цялото голямо междучасие няма да стигне да излязат децата. Да не говорим, че за да задържиш деца в двор трябват триметрови огради с бодлива тел. Но и те ще бъдат изпорязани през първия уикенд.

# 49
  • Мнения: 8 567

Просто ми се струваше по-лесно и решаващо няколко проблема накуп.
Включително и с по-големите ученици.
"Заключен" може и не буквално, нека е с пропускателен режим.
Ясно, през голямото междучасие Господ да ги пази!

# 50
  • Мнения: 2 898
Давам пример от 16-ти и 17-ти септември, втора смяна свършва в 17:40, две деца не ги взема никой - петък и събота е, като в съботата се отработва 22-ри септември. Става 18:15, аз си вися на входа на училището с двете деца, те също са нервни, едното звъни през 3 минути на майка си и се чува - "че какво толкова, имам работа, а на нея това и е работата, да чака". Да чака, ама в 18:30 затварят градината и няма кой да вземе малката. Още две колежки стоят и чакат с по едно две деца - общо взето, все едни и същи както беше споменато по-горе, казаха ми, че ще гледат и моите до 18:30 и след това оставяме децата на охраната. Човекът няма нищо против, въпреки, че не му е работата. Познайте как ме посрещнаха в детската градина в 18:30 в събота  Mr. Green

Има родители, на които не им и минава през акъла, че и учителите са хора и също имат деца.

# 51
  • Мнения: 41 368
Ясно, през голямото междучасие Господ да ги пази!

Както и през целия останал живот Peace А нали знаеш, че който сам се пази и Господ го пази. Децата много бързо се научават да се пазят, като останат да се оправят сами. Естествено, трябват и инструктажи у дома. А участта на родителите е да се притесняват и да се молят да не се случи нещо конкретно на тяхното дете. Praynig

# 52
  • Мнения: 8 567
Да, миналата година ми се изясни, че е все тая дали детето ми ще  е в училище или на улицата.
Даже на улицата (пред блока, из квартала, в двора на училището в извънучебно време) e с компания и приятели, които е подбрал сам. В училище е сред всякакви деца, с които не е избирал да дружи.
За типовете около двора не ми се мисли, дано не продават наркотици и в самия училищен двор.
Е, щом така е редно, нека Господ да пази децата ни, докато са в училище! baby_neutral

# 53
  • Мнения: 41 368
Редно и нормално ( в смисъл на обичайно) са различни неща.

# 54
  • София
  • Мнения: 62 595
Не ми се отваря темата за заключването, но да си кажа. Повечето деца след четвърти клас сами отиват и се прибират от училище, ти искаш да ги заключват в двора на училището. Ако детето е инструктирано от родителя и спазва родителските изисквания (дори да приемем, че учителите са безотговорни, глухи и слепи), вероятността да излезе извън двора и да избяга от час намалява, ако детето развие поне за две пари отговорност и самостооятелност. С две думи, ние трябва да ги научим някак и доколкото е възможно да си опичат акъла, а не да разчитаме на външните ограничения, защото тези ограничения винаги могат да се окажат врАта У пОле.

# 55
  • Мнения: 8 567
Далеч съм от мисълта да се заключват, за да не бягат от час.
Говоря единствено за безопасност.
Като детето ти е на училище ти да знаеш, че  е там, а не в голямото междучасие да се мота наоколо, че то около повечето училища дори пешеходни пътеки няма.
Няма да влизам в спор, изразих мнение, а то е, че не е нито редно, нито нормално родителите да разчитат на Бог, докато децата им са в училище.
Щом само аз мисля така, явно не съм права.  Ще се постарая да стана по-набожна.
Толкоз от мен.

http://rechnik.chitanka.info/w/%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D1%87%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%BE

Според речника синоним на обичайно е и редно.
Та, хем обичайно, хем и редно е охраната да пази разни неодушевени предмети (от кого ги пази), а децата ни да ги пази Господ.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 14 088
За какъв Господ говорите да ги пази? И от какво да ги пази, че не разбрах. През голямото междучасие има дежурен учител в двора. Повечето учители също  са там, въпреки ,че не са дежурни. Охраната е на входа на училището, не спи, стои си човекът и гледа. А инциденти за съжаление могат да се случат както в училище, така и докато детето е с родителите си, просто се случва.
Извинявам се  за предния ми пост - допуснала съм грешка, писала съм повече от един двор, имах предвид повече от един вход, няма как да се завардят всички входове, но общо взето се наблюдават. Има и камери, които следят входните врати, мониторите са в дирекцията. Нашият директор редовно ги гледа през междучасията, а след това се кара на учениците и на учителите  Mr. Green

# 57
  • София
  • Мнения: 62 595
Хайде сега, не се ежи така, новва! Peace То си трябва и съвест и научаване да спазват правилата тези деца, включително и за собствената си безопасност. Ясно е, че децата нарушават правилата, ама не виждам какво ще се реши с един заключен училищен двор, особено за деца от пети клас нагоре. А каква безопасност имат децата, които сами ходят на училище, включително с градски транспорт? То да не е като в Аммерика първо да ги карат родителите, пък после катоо вземат книжка сами да карат до училище, или пък да има училищен автобус, на който си качваш детето от тротоара и после го стоварват в двора на училището!

# 58
  • Мнения: 41 368
Според речника синоним на обичайно е и редно.
Та, хем обичайно, хем и редно е охраната да пази разни неодушевени предмети (от кого ги пази), а децата ни да ги пази Господ.


Остави речника, обичайно е например пушачите, пушещи в колите си, да си хвърлят фаса от цигарата на пътя. Виждам го много пъти всеки ден. Ама дали е редно?  Mr. Green

Иначе Господ винаги трябва да ни пази, нас и децата ни, от нещастни случайности и лошо стечение на обстоятелствата. Пазачът не може да опази цял двор с деца и трябва децата сами да се пазят. Освен това охрана се поставя на "тясно място" - в повечето училища има само един отключен вход и там има пазач. Така успешно се контролира кой влиза в училищната сграда. А дворовете имат по няколко входа и са с доста голям периметър. Как да ги опази един пазач?

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 14 088
То да не е като в Аммерика първо да ги карат родителите, пък после катоо вземат книжка сами да карат до училище, или пък да има училищен автобус, на който си качваш детето от тротоара и после го стоварват в двора на училището!

Частните училища си имат училищен автобус.

Общи условия

Активация на акаунт