Инцидент на детската площадка. Какво ще ме посъветвате?

  • 9 639
  • 114
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 758
Това е голям проблем - че си гледаш сама детето. Моя съвет е да си намериш мъж. Щото колкото и жените да мислят, че от мъжете нищо не става, все пак мъжете имат някаква роля в отглеждането на децата и в твоя случай е показателен. Сега ако имаше мъж, той щеше да ходи да пребие няколко келеша от площадката и нямаше да ти се налага да пишеш жалби, да се разправяш с полицията и т.н... Така че мъжът е важно нещо, намери си.

 Joy Joy Joy

# 16
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
Рокси - хич не е шега, разбира се не се започва с това.

Започва се с забележка на която ако отговора е дрисльовски следва едно хубаво ошамарване.

Извинявам се за речника, но просто има някой елементи дето не знам как другояче да ги опиша.

И не виждам проблем че 12 годишни са на детската площадка. Проблема е само поведението им.

# 17
  • Мнения: 6
.... мъжете имат някаква роля в отглеждането на децата ...... Сега ако имаше мъж, той щеше да ходи да пребие няколко келеша от площадката и нямаше да ти се налага да пишеш жалби, да се разправяш с полицията и т.н...
За втори път днес, но....това е шега, нали  Rolling Eyes
Не е шега. От собствен опит го казвам. Няколко келеша от околните блокове тормозеха преди няколко месеца дъщеря ми и нейните приятелки - замеряха ги с камъни, псуваха ги и т.н. тинейджърски простотии. След като една вечер ги заклещих в междублоковата градинка и проведохме един много ползотворен и откровен "приятелски" разговор, келешите започнаха да се отнасят с необходимото почитание към дъщеря ми. Не ми се вярва ако жена ми беше отишла да се разправя с тях да беше имало същия ефект. Затова и съвета ми е да си намери мъж... Един мъж на място може да направи чудеса в убеждаването на местните келеши да се отнасят добре с детето му...

# 18
  • Мнения: 4 758
Един мъж на място може да направи чудеса в убеждаването на местните келеши да се отнасят добре с детето му...

Тия келеши... бащи нямат ли? Да дойдат да ти обяснят как да се отнасяш с децата им.

# 19
  • Мнения: 4 916
Рокси - хич не е шега, разбира се не се започва с това.

Започва се с забележка на която ако отговора е дрисльовски следва едно хубаво ошамарване.
...

И после идва бащата на 12-годишния му със свой приятел и ошамарва първия, жена му известно време го храни през сламка, но той е доволен понеже се е показал мъж пред някакъв подрастващ.

# 20
  • Мнения: 6
Един мъж на място може да направи чудеса в убеждаването на местните келеши да се отнасят добре с детето му...
Тия келеши... бащи нямат ли? Да дойдат да ти обяснят как да се отнасяш с децата им.
Ами имат сигурно, но не ми се наложи да се срещам с техните бащи. Явно съм бил много убедителен в обясненията си и съм извадил стабилни аргументи защо не бива да бият, замерят с камъни и да псуват малки момиченца. Разбраха сами грешката си и обещаха повече да не правят така. Засега спазват обещанието си. Ще видим по-нататък.

И после идва бащата на 12-годишния му със свой приятел и ошамарва първия, .
Извинявай, но тук никога не е ясно кой кого ще ошамари - първия баща - втория или втория-първия... Така че недей прави прибързани изводи кой кого щял да ошамари и кой ще се храни през сламка.

# 21
  • Мнения: 4 916
Четене с разбиране се учи в началните класове. А това, че ти не си разбрал, си е твоя грижа.

# 22
  • Мнения: 7 325
Аз имам почти 13 годишен син и не мога да си го представя ( нито той ) да се метне на люлка, пързалка или пък да пуши цигари и пие бира в някоя градинка. По едно време имаше мераци да драска графити, но много бързо му мина. Излиза много, но кара колело, вигарборд, разнася топка и нинтендо и през ум не му минава да се занимава с малки деца. Много ми е интересно, каква скука трябва да ги гони тия деца, че да си търсят разнообразие дразнейки родители и бебета.

# 23
  • София
  • Мнения: 30 142
kalinchita, в повечето случаи такива деца имат подобни родители и разговорът е невъзможен. Преди време на една площадка малък гамен риташе малките деца в тунела на пързалка. На забележка от моя страна, скочи майката, която се развика, защо съм направила забележка на сина й. Когато малките не можели да се придвижват бързо, спирали синът й той с право ги ритал  Shocked Въпросната майка беше наклепана до неузнаваемост с грим, силиконови усти и т.н. типична държанка. Представям си мъжът й какъв е  Shocked Това е поколението на фолкаджийките и мутрите и така са възпитани децата им, че само те имат права Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 1 788
Що за тъпотии? До кога ще си оправяме проблемите, разчитайки на мускули, шамари, ритници?!
После - що децата били лоши, агресивни...
Дали ще дойде ден в нашата мила, родна страна, когато след сигнал към институция има взети мерки срещу тормозителите и техните родители?
Съмнявам се!

# 25
  • Мнения: 3 405
хахаха, с каква лекота се раздават шамари  Laughing

И какво значи "в повечето случаи такива деца имат подобни родители"?
Всеки е различен, родителите също, личният опит приложен към ситуацията на друг много често е  погрешен.
Освен това е по-добре хората да си говорят, вместо да седят и да се чудят дали няма да има реванш.
Може пък майката на този келеш да излезе свястна  Tired

# 26
  • Мнения: 931
Лошото, е че толкова бързо не мога да си намеря мъж, че и да го изпратя да шамари келешите.  Wink
Това в кръга на шегата, но като гледам проблемът със скучаещи подрастващи не е само в нашия квартал.
Ако успея да открия родителите ще се опитам да проведа разговор с тях да им обърна внимание, ако пък не стане ще пишем жалба стига да се навият и другите свидетели да дойдат с нас. Искрено се съмнявам, че някой ще си мръдне пръста от Комисия за борба с противообществените прояви на малолетни или непълнолетни, от Детска педагогическа стая или, който и да се занимава с такива деца.

# 27
  • Мнения: 1
майката на въпросното дете може да излезе свястна, но щом детето й досега не се е научило да уважава по-възрастните, тя какво може да направи? То, ако имаше респект от някого, да не е станало гамен.
Полицията също не съм сигурна докъде ще свърши работа, но може да пробваш жалба.
А иначе аз бих се махнала от тази площадка. Знам, че е безобразие правите да отстъпват, но представи се, че нещо се случи с майка ти, все пак жената кръвно може да вдигне от изнервяне, заслужава ли си да се тормозите всеки път. Ходете другаде. тъпо е, но ще си спестите нерви.

# 28
  • Мнения: 3 405
Е, хайде де, не го познаваме, може кофти ситуации и да го карат напоследък да драска и да ругае, а не да е гамен по принцип.

# 29
  • София
  • Мнения: 30 142
...
И какво значи "в повечето случаи такива деца имат подобни родители"?
Всеки е различен, родителите също, личният опит приложен към ситуацията на друг много често е  погрешен.
Освен това е по-добре хората да си говорят, вместо да седят и да се чудят дали няма да има реванш.
Може пък майката на този келеш да излезе свястна  Tired

може и да е свястна. Истината е обаче, че в повечето случаи децата ни възпроизвеждат това, което чуят и видят от нас.
Днес напр. чух следният разговор м/у 2 деца: "когато беше малък ти давахме от моите дрехи, защото нямахте пари. Сега пак щяхме да дадем, ако баба ти се беше научила да си затваря устата".
За мен това е разговор м/у родителите, воден в присъствието на детето.

Общи условия

Активация на акаунт