Инцидент на детската площадка. Какво ще ме посъветвате?

  • 9 650
  • 114
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 405
Не можем да сравняваме и да прилагаме общия случай към частния. Нямаме и право, особено когато става дума за деца Simple Smile

Всеки един от нас може да даде десетки примери.
Всеки отделен случай обаче има своя собствена конкретика.
Ей затова е хубаво хората да си говорят (повтарям се), ако не могат помежду си чрез полиция и т. н. Въпросът е да се разберат по случая, който ги касае и да се изяснят как ще я карат занапред и двете страни.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 18 050
Понякога майките нямат представа какви ги вършат отрочетата им в тяхно отсъствие. Ако можеш проучи първо семейството.

# 32
  • София
  • Мнения: 30 222
Понякога майките нямат представа какви ги вършат отрочетата им в тяхно отсъствие. Ако можеш проучи първо семейството.

и това го има  Thinking

# 33
  • Мнения: 5 710
Не знам как ще прозвучи, но мои близки  живееха при подобни условия в квартал.. няма да казвам кой, за да не се засегнат хората, но се принудиха да водят децата в градинката до нас, където хората са горе долу на един акъл и повече се познават (с бабата сме съседи). И това се наложи, защото голямото дете започна да псува и да говори на 'нЕма' и т.н. копирайки бабаитчетата  пред блока, които го и биха няколко пъти... На мен в началото това ми изглеждаше прекалено. Но сега мисля, че ако мога да избиерам място за игра, среда за детето си - ще го направя! В конкретният случай просто като се събират тези младежи не бих си извеждала детето там. В момента агресията е такава, че последното нещо, което искам е да съм мишена за някакви примитивни дечица и техните родители.

# 34
  • Мнения: 4 462
10 c's заставам зад написаното от теб.Средата е много важна!
При нас сме малка общност и всички се познаваме та няма крайности.Обаче пак има ''деца'' на по 17-25,защото те може и да се имат за големи ама за мен че и за повечето ''възртастни'' са си деца.
Та миналата година всички на куп в единственото място дето не е градинка точно,но едните пият биричка и гледат как да се докарат пред момичетата като големи и зрели,а другите и в това число и моето гледат и попиват ''бисери''.Не изпадам в крайности,ама в един момент нещата станаха доста хм,,, Confused.И му казвам аз на  момъка  недей така моето момче .Виж малките как гледат.Помисли си един ден и ти ще с баща....постави се на мое място...
По една случайност два месеца по късно се оказва ,че въпросния момък щял да става татко малко не планувано.Ама нали всички чуха как го татосвам и взеха да си мислят че го е стигнало щото съм го пожелала. ooooh! Shocked Shocked Shocked
Известно време се кротнаха децата стреснаха се ....Това лято пак сме там.В един момент по-големите взеха доста грубо да ритат топка(с все сила) а има и малки та си е опасно.Един път,два пъти...Викам им следващия който се изхамали така му пожелавам близнаци за коледа hahaha hahaha hahaha.Нямаше мераклия Joy Joy Joy.
И големите са си деца.Няма лоши деца има лоши родители.Тъжно и жалко е когато родителите в борбата да им доставим най-доброто пропускаме да им дадем най-нужното(възпитание,обич,добро образование) защото сме били заети да печелим .
Не познавам всички деца,но не мога да приема че ако се подходи с разбиране,толерантност и уважение няма да се намери компромисен вариант всички да ползват площадката.Все си мисля,че възрастните трябва да проявим повече търпение,да се опитаме да ги разберем.Вярно че тинейджърите сами себе си не разбират,но сигурна съм че ако попадна в такава ситуация все ще успея да се договоря за някакъв компромис.
Ние толкова народ от всички възрасти се спогаждаме и дели едно малко място та вие цяла градинка да не поделите.Обаче ако хукнете при родителите ,че им нараните достойнството защото те не се имат за деца.Ако идете в полицията може да им докарате кофти последствия.Според мен най доброто е да подходите към тях с уважение и зачитане все едно са възрастни.Така хем ще погъделичкате егото им хем имате най-добри шансове да се договорите как да съжителствате заедно и в мир на площадката.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 372
Ох,много неприятно.Наистина няма ли татковци,които да овладеят положението.Ако не,просто викаш полиция.Но обясняваш с категоричен и сериозен тон какво е положение.Не оставяй усещането,че се обаждаш просто ей така,да се намираш на работа.Детските площадки са си за деца.Скоро една майка на 10 годишно момиченце мрънкаше,че нямало къде да играе нейното дете и приятелчетата му,защото малките само плачели,тичали,не оставали място.Ами то наистина е така,но ние и обяснихме,че площадката е за всички деца,но е по-скоро за малките-самата площадка е малка,има пясъчник,пързалка,люлки и нисичка катерушка.Ами не виждам на какво могат да си играят там 10-12 годишни деца.Ние нямаме нищо против и те да си играят или просто да си говорят,но пък като няма място и малките им пречат да си намерят подходящо място.Жалко,че такива места почти няма в кварталите.А ти смело говори с родителите,но не с назидателен тон,ако трябва пусни жалба или звъни в полицията.

# 36
  • Мнения: 2 018
и аз съм на мнение, че едно по-сериозно сплашване от мъж би било най-полезно.
Никакви разговори с родители няма да помогнат.

kalinchita, приятелка с мъж полицай нямаш ли, да го помолиш да отиде на площадката докато пуберчетата са там?

# 37
  • Мнения: 12 687
Стига бе, хора, това са деца. На какво ще ги научи едно сплашване - да плашат и те по-малките.

mamamari  Peace С добро и с усмивка се постига повече отколкото със заплахи и полиция. 

# 38
  • Мнения: 9
Наистина ли мислите, че трябва да плашите децата с полиция, или с "Големият страшен Вълк" /който и да е той/?
       Или забравихте, че и вие сте били някога деца?

# 39
  • Мнения: 2 018
Стига бе, хора, това са деца. На какво ще ги научи едно сплашване - да плашат и те по-малките.

аз съм имала проблем с такива "деца" и повярвай ми проблема се проточи години и съм опитала  повечето възможни решения! Оказа се, че нито един от тях е неефикасен.
Единствения начин, който помогна беше сериозна мъжка намеса!

Трещерица, не съм аз тази, която ще възпитава чуждите деца, още повече като ме тормозят и заплашват детето и майка ми!
Авторката има проблем и такива агитации за децата изобщо, едва ли ще И помогнат.

       Или забравихте, че и вие сте били някога деца?

да, била съм дете, но никога не съм навиквала на баби с деца.
Както и моите деца никога не са го правили.

# 40
  • Мнения: 1 788
Редовното - деца са, позволено и простено им е всичко, независимо какво е то!
Пфу!  ooooh!
И ние сме били деца, но най-голямата ни беля беше да тичаме и да се смеем по етажите, площадките и да се закачаме едни с други.
Нито баби, нито по-малки сме тормозили.
Даже точно обратното - играехме си всички заедно. А по-големите момчета ни се явяваха като защитници. Родителите ни пускаха да стоим до по-късно навън, точно защото и по-големите стояха наоколо.
Правили сме много щуротии, но никога такива, които да наранят някой друг или подобни идиотски изпълнения.
Чудя се дали да кажа, че е до възпитание, ама имам опит, че като го кажа това тук, се стига до словесни разправии и наливане на акъл как децата били деца... Пък възпитанието, то от въздуха идва само.
Предполагам някаква жалба е единственото цивилизовано решение.
А през това време, аз лично не бих водила децата си в близост до такива тормозилници, щото да влизаш в разпри с неандерталци няма да е много полезно...

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 372
Наистина ли мислите, че трябва да плашите децата с полиция, или с "Големият страшен Вълк" /който и да е той/?
       Или забравихте, че и вие сте били някога деца?
Сега са деца и се чувстват безнаказани да псуват възрастни,да бутат деца,да ги свалят от люлките.Утре са възрастни и пак ще се чувстват безнаказани.Според теб трябва да си затворим очите и да преглътнем ли?Това ли е възпитанието?Точно щото са деца и сега си изграждат представи за света и за живота е необходимо да разберат,че си има правила.И това са деца на по 12г.,не са бебета на 3г.Чудесно разбират какво е редно и какво не е.И щом те са решили,че са толкова велики и могат да извикат някого,за да сплаши възрастна жена,то нека разберат,че има и по-велики от тях и не се самозабравят.Сега е времето да се научат.Като станат на 20г. вече ще е безвъзратно късно.Не може хората да живеят в страх заради 12-годишни пикльовци и пикли.Нека говори авторката с родителите,хората може да не предполагат за поведението на отрочето си извън дома,ако не помогне си има и други начини,при това съвсем законни. Wink И аз съм била дете и аз съм правила бели.Но не съм псувала възрастни хора,нито съм блъскала и сваляла малки деца от люлката,още по-малко съм водила някого да сплаши възрастна жена.За мен това не е нормално поведение и мислене.Смятам,че и децата трябва да го разберат навреме.

# 42
  • Мнения: 9
Да, децата трябва да го разберат на време  Peace
Но, нито чичко полицай, нито "Големият страшен Вълк", трябва да се явяват в ролята на възпитатели. А децата са си деца, както и ние сме били такива. Peace

# 43
  • Мнения: 154
Моят съвет е изобщо да не се занимаваш с родителите, можеш да си навлечеш по-големи неприятности, майка ти правилно я е страх. Подай жалба!
Чета ви и страх ме хваща в какъв свят ще живее детето ми, а мислехме да се връщаме в БГ Sad хем искам да съм близо до родителите си, хем ужасно много ме е страх да живея в България Sad. Не се правя на интересна, знам че подобни неща стават навсякъде, но тук поне се чувстваш защитен от полицията, а в БГ и полицаите са мутри  Rolling Eyes Най-лошото е, че същите тези агресивни деца и чалгаджии ще ни управляват.... (извинявам се, че съм малко офтопик)

# 44
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 355
Инна, не мисля, че става дума за страх, а за създаване на чувство за уважение към по-възрастните, както и за елементарна култура на общуване.

А децата са си деца, както и ние сме били такива. Peace
Да, НО "децата са деца" не сами по себе си, щото все пак не са някакви самораслеци  Peace

Последна редакция: сб, 01 окт 2011, 08:43 от Саморая

Общи условия

Активация на акаунт