Кога се чувстваме истински живи или казано иначе- чувстваме добре в кожата си?

  • 7 910
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 888
Истински жива се чувствам , когато нещо приятно покачи адреналина ми. Тогава живота не минава край мен, а съм деен участник.

Иначе много и малки неща ме правят щастлива - усмивката на детето ми, поглед от съпруга ми, всяко следващо стъпало, което достигам, дори и едно малко камъче дадено ми като подарък

# 31
  • Мнения: 7 947

И така... кога и кое ви кара да се чувствате живи?  Дали е човек, чувство, храна, дреха , насторение, кое...?!?
 Дайте да си побъбрим- кога се чувстваме добре в кожата си и това ни кара да сме усмихнати и положително отворени към света? Успехът ли, парите ли, семейството ли, личните ни постижения или дребните неща в живота, слънцето, небето , усмивките...кое е това нещо за вас? Grinning


Не се развам на дребните неща, никога не съм можела.
Успехът не ме блазни особено като самоцел, на всяка цена.
Онова, което ме прави наистина завършена - това е чувствата, свързани със спокойствие и любовта най-общо. Нямам ли ги - съм кат опресъхнало цвете...появи ли се такава емоция пак и отново - и аз възкръсвам.

# 32
  • Мнения: 755


Не се развам на дребните неща, никога не съм можела.
Успехът не ме блазни особено като самоцел, на всяка цена.
Онова, което ме прави наистина завършена - това е чувствата, свързани със спокойствие и любовта най-общо. Нямам ли ги - съм кат опресъхнало цвете...появи ли се такава емоция пак и отново - и аз възкръсвам.

 Но точно любов и спокойствие има в дребните неща. Grinning Всъщност го можеш, но явно не го забелязваш- замисли се. Peace

# 33
  • Мнения: 7 947
Знаеш ли...колко пъти, когато ми е криво на душата - съм се опитвала да забележа слънчевите лъчи или да чуя песните на птичките...много, но нито чувам, нито виждам тогава... Tired

# 34
  • Мнения: 3 989
По принцип - много неща.
А физически... колкото и да е тъпо... когато се къпя. И топлата струя съблича от тялото ми грижите. Почти осезателно е.

Съзерцаването на природа не ме кара да чувствам живота. Чувствам го, но тогава паралелно с това върви и едно леко подтискащо усещане за преходността на човека. Та то има дървета надживяващи човека. Депресира ме тая мисъл.

# 35
  • Мнения: 17 546
А физически... колкото и да е тъпо... когато се къпя. И топлата струя съблича от тялото ми грижите. Почти осезателно е.
thumbsup
Не е тъпо! Страхотно е! Heart Eyes Мислех, че съм само аз Blush Когато ме боли глава, когато имам тежък ден, когато ми е криво... - влизам под душа и пускам топлата струя да отмие всичкото натрупано напрежение и наистина физически чувствам как се стича от мен! Неповторимо е усещането. Може и да е налудничаво, но просто не се сдържам и казвам на водата колко я обичам и ѝ благодаря, че отмива от мен това, което ми тежи! Blush  Crazy След това съм като преродена!

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 423
И при мен важи с пълна сила това с къпането  Peace
Така се чувствам и край водни басейни. Мога да стоя много дълго време вторачена във водата, мислите ми да се леят, да си говоря наум. Улавям се, че се моля всичко лошо, нечисто, нездраво да бъде отмито от съзнанието и тялото ми. Получава се. Хем се освобождавам, хем се зареждам  Simple Smile Може би заради това почти всеки ден намирам време да отида до морето, особено извън летния сезон. Харесвам тишината и уединението му, харесвам го яростно и мрачно. През лятото ме депресира заради цялата комерсиалност и лудницата, тогава ходя при него нощем.

# 37
  • Мнения: 183
Най-добре се чувствам когато се приемам и харесвам такава каквато съм. Истински жива съм когато мечтая и знам, че мога да постигна мечтите си.

# 38
  • Мнения: 15 619
... когато, където, с когото и каквото приема и желае егото ми.

# 39
  • Мнения: 1 567

И така... кога и кое ви кара да се чувствате живи?  Дали е човек, чувство, храна, дреха , насторение, кое...?!?
 Дайте да си побъбрим- кога се чувстваме добре в кожата си и това ни кара да сме усмихнати и положително отворени към света? Успехът ли, парите ли, семейството ли, личните ни постижения или дребните неща в живота, слънцето, небето , усмивките...кое е това нещо за вас? Grinning


Винаги се чувствам добре в кожата си. Колкото и странно да ви звучи... Mr. Green
Не позволявам на себе си да изляза извън нея.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 40
  • Мнения: 11 747
Най- вече когато пътувам. Колкото по- надалеч, колкото по- дълго, толкова по- жива съм.

# 41
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Пътуванията. Разходките. Движението.
Музиката. Танците.

Движението (във всякакъв смисъл) ме кара да се чувствам жива. Рутината, застоя, статичните положения ме съсипват.
В частност - пътуването е най-добрият ми стимулант.

Това звучи съвсем по водолейски. За мен също движение=живот.
Добавям още контакта с природата (и всичко, което ме отдалечава от шума, мръсотията, стреса, комерса).

# 42
  • Мнения: 2 803
  202uu

И аз съм така- движението, пътуването, природата, музика, танци, добра компания, но най-много живец получавам от детето си.

# 43
  • Мнения: 2 175
С една дума - когато съм си "самодостатъчна"..Wink

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Когато пътувам, когато съм влюбена, когато почвам ново начинание (работа, хоби).....

Общи условия

Активация на акаунт