Кога се чувстваме истински живи или казано иначе- чувстваме добре в кожата си?

  • 7 908
  • 65
  •   1
Отговори
# 60
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086

И така... кога и кое ви кара да се чувствате живи?  Дали е човек, чувство, храна, дреха , насторение, кое...?!?
 Дайте да си побъбрим- кога се чувстваме добре в кожата си и това ни кара да сме усмихнати и положително отворени към света? Успехът ли, парите ли, семейството ли, личните ни постижения или дребните неща в живота, слънцето, небето , усмивките...кое е това нещо за вас? Grinning

От дете съм свикнала да уважавам себе си...Не знам, винаги ми е била такава нагласата. Винаги съм се чувствала добре в кожата си и може би това ме кара да се чувствам жива. Забелязала съм, че по дефолт хората, които не се харесват или уважават, се чувстват зле и независимо колко пари имат, каква храна ядат, и колко шопинг тура правят на ден, че имат супер половинки и добри деца, пак се чувстват кофти в собствената си кожа... Wink
Та, дали ще взимам 3 хилки на месец, или 300, ако аз не се чувствам добре, заради самата себе си, няма как материалните неща да ме накарат да се чувствам жива, нито половинката ми, нито децата ми, нито родителите или приятелите ми.

# 61
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Когато чуя любима песен по радиото... когато пътувам към дома за ваканция... на морския бряг... в красив непознат град... когато видя резултата от продължителна и усилена работа... когато пробвам страхотна нова дреха... в прегръдките на любим мъж... когато се усмихвам на мама... докато гушкам котката... и още... и още...

# 62
  • Мнения: 4 569
Когато спя.
Когато милото ме зарадва.

# 63
  • Мнения: 293
Жива се чувствам само когато в мен има вълнение,емоции и страст.

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158

Не се развам на дребните неща, никога не съм можела.
Успехът не ме блазни особено като самоцел, на всяка цена.
Онова, което ме прави наистина завършена - това е чувствата, свързани със спокойствие и любовта най-общо. Нямам ли ги - съм кат опресъхнало цвете...появи ли се такава емоция пак и отново - и аз възкръсвам.

Това все едно аз съм го писала
Най добре ми е да се чувствам обичана и да обичам и да се чувствам спокойна 

а не така 

а и много разстоварващо ми действа природата , също шума на  водата ...

# 65
  • Мнения: 494
Изключвайки детето, което за мен е постоянен извор на радоста и положителни емоции,
най-добре се чувствам работейки. Може би това, че работя това, което обичам ми дава живец, кара ме да усещам себе си самоуверена. Simple Smile



Това е и моето мнение!

Общи условия

Активация на акаунт