За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 27

  • 24 269
  • 754
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 15 379
Мише, 2 филии хляб и 100 грама манджа е направо количество за едногодишно.

# 706
  • Мнения: 3 114
Иначе яде по 300 гр и една филия. Но аз и на това съм доволна, защото при предишните зъби ми е пропускал хранения.

# 707
  • Мнения: 15 379
300 грама Shocked?
И това наричаш неядене?

Моето диване все още е абсурдно да изяде 300 грама манджа, дори и без хляб на едно ядене.

# 708
  • Мнения: 3 114
Нееее, това е като си яде нормално. Днес се дърпаше. Днес не знам колко е изял. Нали давах от три манджи по малко.

# 709
  • Мнения: 2 809
Честит имен ден на Филип на патерици!  smile3525 Здрав и щастлив да е!

Михаела, ние ядем по толкова на едно ядене максимум Simple Smile - само, че 2 сухарчета и едно бурканче детска кухня, и гледам да е хапнала преди това или малко зеленчук или плод.

На нас кътниците първите ни избиха преди някои резци и кучешките. Обаче още ни няма последните кътници...

Да питам, тъй като имаме помпичка Меримар, малката обаче загуби една част от нея и сега почиствам основно носа с тампончета и Стеримар, днес имаше малко кръв по тампона и малко в сополката - дали не съм разранила лигавицата?

И възможно ли е да има заден секрет, но да не кашля от него?
Усещам го само като похъркване, мисля да и пусна носен секрет?

Последна редакция: вт, 15 ное 2011, 16:16 от Самсара

# 710
  • София
  • Мнения: 44 334
Този стеримар не го пръскаш в ушите нали? само мокриш тампончето. Ако не чистиш с клечка за уши и не пръскаш стеримар в ухото не виждам как ще разраниш нещо.
За задната...по-точно би кашляло, но може просто да има леко запушване и да похърква без да се стича.
 Hug и мерси  bouquet

# 711
  • Мнения: 15 379
Самсара, разранена е лигавицата. Може и тя с пръстче да го е направила.
Нали не обича да си пъха разни неща в нослето? Следи я.

Хъркането от нослето е знак за натрупан гъст секрет някъде навътре в носоглътката. Ако успее да се промъкне към гърлото, ще чуеш изкашляне - т.нар. мокра кашлица.
Пръсни Стеримар поне няколко пъти, за да се разкашка и да излезе.
Не знам защо искаш да пускаш секрет. Може просто да започва вирусна хрема и нослето до ден-два ще потече обилно.

Ейндж, за нослето става въпрос. Не за ушите.
Объркала се е просто.

# 712
  • Мнения: 2 809
Носа, не ушите - редактирах се Simple Smile

Сърчи, ами то носа й е така от поне 10 дни, а и преди се е случвало инцидентно да й хърка. Спи със затворена уста и не е постояно това: по-шумно дишане/хъркане/свирене Simple Smile
Ще пускам носен, за да няма някоя бактерия и да слезе надолу.
Даже се чудех има ли смисъл на УНГ да я водя?

Пъхна си дне сламка в носа, но за секунди, аз бях до нея и веднага и я взех. По-скоро си мисля, че аз съм я разранила с тези клечки за уши с които я почиствам след Стеримара. Тя като й кажа "Духай", духа навътре, после навън. И трябва да бръкна за да извадя секретите.

Днес ще пратя таткото да купи Бейби Вак, мислех си, че е доста агресивна помпичка, но четох само позитивним мнения, и една приятелка наскоро си я взе за малкия и  е много доволна.

# 713
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Michael@, реда на зъбоникнене не е строго определен. Един от последните зъби на Миша е четвъртия резец долу излезе почти последен. Аз вече се чудех там ще има ли зъб изобщо това дете и една сутрин ме изненада Simple Smile По време на зъбоникнене аз затоплях храна и мляко до степен да не е ледено и така давах, а сега вече искат и пюретата (днес нямаше вода вкъщи и спасих обяда с готови месни пюрета) да им топля Simple Smile
Ние днес бяхме на кожен лекар. Оказва се че това отлагане на прегледа което ми наложи педиатъра не е било правилно. Трябвало е още миналата година да отидем и да се махне брадавицата преди да порасне толкова много, сега ще е трудно. Изписаха ни едно безболезнено мазило, но лекарката не ми даде големи надежди за него. Ще се видим пак след 2 седмици да проследим нещата. Но подозирам че без болезнени процедури няма да се разминем  Sad Леченията на този тип брадавици са горене с киселина, рязане с корда и май още нещо спомена. Неща от които ми се исправят косите  Shocked На страшно болезнени и за всъзрастен места, а при детето явно под упойка само ще може да се направят. Сега се замислих защо са ни тези ЛЛ лекари  Thinking ако не можем да им имаме доверие, една година ми обяснява как детето е твърде малко и как никой няма да иска да се занимава с нас да изчакаме да пораснем. Но и брадавицата порасна а сега явно като падна имунитета септември и се размножи. Моля се това мазило да даде резултат, свекърва ми предложи да се обърнем към хомеопат. Но ще изчакам 2 седмици първо и после ще го мисля наново  Tired

# 714
  • Мнения: 4 615
Ейнджи, вчерашните пожелания за днес. Simple Smile А на Филип да му е и живо името. С гордост и здраве да си го носи и да пребъде през вековете. Това вече на дълги, дълги патерици, че много време мина, а аз все съм в незнайките. Blush
Деси, дано  мине без инванзивни интервенции.

# 715
  • Мнения: 2 809
 bdbaloni
Честита 6-та годинка на Филип!
Да расте здраво и усмихнато дете! newsm67
Да има много късмет и радости в живота и да е радост на мама и татко! Simple Smile  Hug
Весел празник!    party023

И много подаръци happy bd

# 716
  • Мнения: 15 379
Честит рожден ден на Филип и от мен!
Да расте здрав, щастлив и много усмихнат!
Много късмет му желая!

Деси, обърни се към добър дерматолог за брадавицата. Обикновено е вирусно заболяване и за съжаление има неприятната способност да рецидивира. Обикновено ги замразяват и изтъргват с кюрета, или пък третират със специална киселина.
Така или иначе най-важно е да се обърне внимание на имунният статус на детето. Защото ако има спад в имунитета, ще се появат нови брадавици вероятно, дори и ако старата е премахната.

# 717
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Честит Рожден Ден на Филип!  hbday
Нека расте здраво, послушно и усмихнато дете  Grinning


Вчера стана малко напосоки избора на лекар. Трябваше на едно място да е а там със здравна каса вече не работили и при първото име което ЛЛ ми каза по телефона отидохме. После ми казаха че тази лекарка била сред най-добрите в града ни. Обърна ни внимание на имунитета, малките брадавички се появиха имено като падна имунитета през септември след почването на ясла. Лекарката мислеше да предписва още нещо, но после се отказа за момента. Точно замразяването беше третия споменат начин. Това което в момента ни е изписано е тинктура за брадавици и мазоли. Не знам лечение всичко това има ли, наследството играе ли някаква роля но смятам да поразпитам следващия път.

# 718
  • Мнения: 15 379
Няма наследство при брадавиците. Те се причиняват от вируси.
В момент на отслабена имунна защита, вирусът се активира и по кожата се появява брадавица/и. Ако имунният статус е добър, дори и при наличен вирус в организма, той си остава в латентно състояние и кожата е чиста.

# 719
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Sourcherry, благодаря за разяснението Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт