За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 27

  • 24 256
  • 754
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 15 379
Деси, нали на ануса беше брадавицата?
Ако е така - пери бельото й отделно от бельото на сестра й. Поне на 60 градуса. И задължително глади.

# 721
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Ние все още сме с памперси за съжаление  Tired На ясла няма как да стане тя да пикае и ака в гащите постояно както прави в моментите без памперс вкъщи а от гърнето и двете бягат. Аз всичко цветно пера на 60 градуса, на 90 само кърпи и бели дрехи замърсени ако се съберат. Около ануса има 4 малки и на срамните устни са другите (3-4 малки и голямата)

# 722
  • Мнения: 15 379
Щом има и по срамните устни, според мен е задължително да се обърнеш към детски гинеколог.
Не зная дали в Шумен имате такъв специалист.
Пелените допълнително правят средата влажна и перфектна за развитието на брадавиците. Освен това е нужна изрядна хигиена и никаква влага.

# 723
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Аз също не знам, ще поразпитам. Свалянето на памперса от кога го мечтая, никакъв напредък нямаме. Освен да ги спра от ясла за месец и повече и да се мъчим вкъщи да го махаме. Все се надявах че като гледат другите деца ще се научат. Мисля си че имат някакъв напредък, вечер ги взимам все едно току що сменени а за деня само по 1 памперс им сменен значи там на гърне ходят а вкъщи бягат и се лиготят. Сигурно проблема е в подхода ми, но аз се уча в крачка няма кой от всичките "помагачи" да ми покаже пътя на махане на това чудо.
Хигиената за сега да не кажа голяма дума си я поддържаме щом го има само едната а са боледували заедно.

# 724
  • Мнения: 3 736
Честито на Филип и от мен, Ангелче.   bouquet

Все се каня да ви питам тия дни за потенето. На последната консултация докторката настойчиво пита дали й се потят ръцете и краката на дъщеря ми, но не каза защо пита, а аз забравих. Вие имате ли идея?

# 725
  • София
  • Мнения: 44 280
Заради рахит вероятно Wink

Много благодаря на всички отново за пожеланията  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Последна редакция: ср, 16 ное 2011, 12:39 от Angel_Dust

# 726
  • Мнения: 15 379
Е как рахит при такова голямо дете?
Моето е дърто. Краката му се потят и са все ледени. Периферната нервна система е виновникът.

# 727
  • София
  • Мнения: 44 280
е че коко толкова голямо, няма и година, може би има някакви други съмнения

# 728
  • Мнения: 15 379
Грешката е моя.
Привидя ми се лента с дете на 2 и половина Crazy.
И все пак на всички ни е ясно, че бебетата се потят. Най-често причината не е рахит, а пренавличане.


Ейндж, мерси за почерпката Simple Smile.

# 729
  • София
  • Мнения: 44 280
ами моето не се е потяло Simple Smile но пък , за да пита специално, може би  и нещо друго има, което я безпокои...знам ли..

# 730
  • Мнения: 15 379
Аз се надявам, че не само по потенето би поставила диагноза "рахит".
И моето не е е потяло, беше голо в жегите, а когато застудя леко облечен винаги.

# 731
  • София
  • Мнения: 44 280
е, аз също се надявам това деа не е критерии единствен за диагноза, може пък знам ли по нещо такова да преценява дали да изписва вагинтол за зимата или кой я знае... на-добре нея да я беше питала ...ама то понякога всеки забравя...

# 732
  • Мнения: 3 736
Как няма да забравя, като тя приказва с 200 думи в минута. Вероятно заради рахита е било, значи, мерси! Притеснения и подозрения не е изказала, че да се усъмня за нещо. Не й се потят крайниците, тия дни я наблюдавах. Потяха се лятото в жегите, а сега внимавам да не я навличам.

Зза Вигантола си каза да си останем на две капки, макар че аз доскоро й давах по една, по съвет на друга лекарка.

# 733
  • варна
  • Мнения: 1 228
На колко време се хранят децата които се дохранват с АМ .докторката ми каза да я храня на 3 ,на кутията пише че трябва да има 5 хранения ,което е на 4 4аса.
Понеже днес не иска да яде се чудя да не би да и давам често,но пък досега нямах проблем.

# 734
  • Мнения: 3 114
Миме, пробвай на 4 часа. Индивидуално е. Обикновено огладняват от 2-4 часа.

Общи условия

Активация на акаунт