За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 27

  • 24 253
  • 754
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 39 856
Angel_Dust   bouquet  bouquet  bouquet

mimenceto123, води се по детето. Моя син до 5ти месец беше кърмаче, след това до 8ми беше само на АМ. Режима му беше 3-4 часа.

# 736
  • Мнения: 4 615
На кутията пише 5 хранения, но дават количества, които половината от децата не достигат. Моето в началото се хранеше по 100 пъти дневно, но изпиваше символични количества мляко. Достигаше си нормата от 1/7 от теглото храна обаче.

# 737
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Броя хранения и количеството са много индивидуални. Моите момичета например никога не са се хранили в интервала 00.30-5.30 (след климатизацията в началото си проспиваха нощта), но имам познати майки чиито деца на 1 г. 10м. си се хранеха два пъти през нощта. Интервалите си варираха от 2 до 4 часа, както и количествата. Количеството написано на кутийте е ориентировъчно а ти пишеш за дохранване наблегни на кърмата ще усетиш когато детето има нужда от още  Peace

# 738
  • Мнения: 679
От 3-4 дни киха по 5-6 пъти на ден, няма сополи.
Апетитът му е леко смутен и се храни по-оскъдно.
Няма температура, не кашля, весел е, играе, скача.

Нещо давате ли в такива случаи?

# 739
  • Мнения: 2 805
От 3-4 дни киха по 5-6 пъти на ден, няма сополи.
Апетитът му е леко смутен и се храни по-оскъдно.
Няма температура, не кашля, весел е, играе, скача.

Нещо давате ли в такива случаи?

Не.
Моята е от често кихащите.

# 740
  • София
  • Мнения: 44 271
не'  хората кихат и без да са болни

# 741
  • Berlin
  • Мнения: 11 312
И нашия много киха, и то винаги по 2 пъти един след друг.  Mr. Green

# 742
  • Мнения: 3 736
не'  хората кихат и без да са болни

 Laughing Точно. И у нас се киха много.

# 743
  • Мнения: 679
ОК, то ясно, че се киха и без да е болен човек!
Ама от няколко часа му се появи и леко воднисто течение от носа. Хремичка!

# 744
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 550
Ако си склонна към подобни методи, при първи симптоми на хрема( кихане, воднист секрет) много добре повлиява Коризалия- ударно по 1 таблетка на 2-3 ч.

# 745
  • Мнения: 679
Ако си склонна към подобни методи, при първи симптоми на хрема( кихане, воднист секрет) много добре повлиява Коризалия- ударно по 1 таблетка на 2-3 ч.

Благодаря за идеята, но не ползвам хомеопатия. Просто и нямам доверие. Пробвала съм няколко пъти без ефект.

# 746
  • София
  • Мнения: 44 271
след като не искаш хомеопатия, при такъв секрет - промивки с физиологичен р-р, ао се засили, сгъсти, появи се друг симптом - понеделник на лекар.

# 747
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Моите покашлят от вчера. Болно дете ли заведоха в групата им не знам, но от сряда вечер всяко изведено от сестрата докато съм там кашля а от снощи и ние  Tired Този път 2 пълни седмици искарахме в яслата и май това ни е рекорда до момента. Чудя се да ги почвам ли с нещо, някоя домашна рецепта за кашлица може ли да ми кажете? Не ми се ходи за момента на дежурен кабинет а в понеделник ще посетим нашата лекарка ако не видя за два дни подобрение. Писна ми от лекарства, то не бяха сиропи, капки , АБ. В момента пият втори курс Бронховаксом уж за профилактика и ето пак почваме с болестите. Много се колебаех дали да го почваме сега, преди него АБ, между приемите 2 вида АБ (не нацелиха явно от първия път). А уж го давам за да няма усложнения (наясно съм че няма като имат контакт как да избегнем болестите) а ако на всяка кашлица стигаме до АБ, как ще е за в бъдеще не знам  Thinking

# 748
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 550
Ох, Деси, как те разбирам. Малката ходи 1 седмица на ясли, разболя се, изпи си АБ, пуснах я в съвсем отлично състояние. Ходи 2 дни и миналата събота пак се разбуха. Слава богу, този път успях да овладея нещата с хомеопатични и бабини рецепти  Praynig Същия ден ударно започнах Инфлуцид, Енгистол и Умкалор( е това е страхотен продукт! няма грешка!). Отделно направих сок от черна ряпа с мед и чай от лук с мед. Много чай изпи през уикенда отделно от лучения. И най- вече- инхалации! Поне по 3-4 пъти дневно. Спасих този път нещата, понеделник сме на линия, да видим колко ще изкара.

# 749
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
За черната ряпа и аз съм чувала, дори сега потърсих в магазина и ще пробвам. С лука как се прави? Тези двете неща до запек водят ли? Михаела цяла сутрин плака и се държа за дупето. На дуфалака му трябваше време за действие. Още спи и не знам дали е дал резултат но искара газове и се успокои преди да заспи милото.

Общи условия

Активация на акаунт