Парфюмни размисли и страсти - 142

  • 35 114
  • 729
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Оу, сняг, да стои далеч от тука  bishop  Simple Smile
Във Варна вали дъжд. Трябва да помисля за един Червен Монтал.

# 706
  • Мнения: 521
За първи път ми се случва да не мога да опиша парфюм след две носения. Толкова противоречиви чувства поражда у мен...Става дума за Armani Code Elixir Rolling Eyes Heart Eyes

# 707
  • Мнения: 96
За първи път ми се случва да не мога да опиша парфюм след две носения. Толкова противоречиви чувства поражда у мен...Става дума за Armani Code Elixir Rolling Eyes Heart Eyes


Toва е парфюмът, с който съм обирала най-много комплименти, винаги прави впечатление, лошото е че е на дъното и май ще купувам нов. За това време е повече от прекрасен.
 Heart Eyes
Моля за съвет как да извадя течността от шише с развалено пръскало- пробвах с такова от друг парфюм, мих, суших, въртях- не пръска и това си е, а флакона ми е почти пълен и искам да извадя някак съдържимото...

# 708
  • София
  • Мнения: 5 504
За първи път ми се случва да не мога да опиша парфюм след две носения. Толкова противоречиви чувства поражда у мен...Става дума за Armani Code Elixir Rolling Eyes Heart Eyes


Toва е парфюмът, с който съм обирала най-много комплименти, винаги прави впечатление, лошото е че е на дъното и май ще купувам нов. За това време е повече от прекрасен.
 Heart Eyes
Аз ползвам този много си го харесвам и вече второ шишенце от 100 мл изпръсквам  Mr. Green За такова време е чудесен,за вечерен също много добре стои :

Каква е разликата между двата?

# 709
  • Sofia
  • Мнения: 7 016
Сигурна ли си , че бутилките ти са от 100 мл?

# 710
  • Мнения: 29
Виан, за съжаление трябва да махнеш  металния пръстен, който държи пулверизатора и да си пресипеш парфюма в друго шише (много трудно става, при мен използваха нож, отвертка, клещи).

Обичам сняг и студ ( Коледа, Коледа  Crazy ), но ако може да прескочим дъжда... Обичам и парфюмите за студ (гушливи, вкусни, комфортни,ех).

Не познавам Код Еликсир  Embarassed Ще поправя пропуска.

Да си споделя петъчното щастие - получих отливчици на няколко любими и желани парфюма (Soir de Lune, Midnight Poison и Gucci pour Homme), както и на няколко , които не познавам, но ще разказвам като ги разнося. И пробички на ароматите на Czech&Speake. Сънчо  Heart Eyes, още цъфтя и връзвам  Laughing  Това, което ми направи впечатление :
Гучи в началото има огромна прилика с Еликсира на Мерве. След това се развива абсолютно различно.

Черната вдовица е доста подправкова (ако има категория спайси-ориентал, нейната е), но най-отчетливо регистрирам  канелата. Суха канела и подправки, а не като при Слона на Кензо - вкусна и сладка канела. Ако обичате подправкови аромати Black Widow не е "страшен". Изобщо.

Пробвах и Dark Rose на Cz&Sp (коментарите за приликата й с Среднощния Ауд във фрагрантика привлякоха вниманието ми към бранда). Е, прилика с Midnight Oud JHAG има, но не съм правила паралелен тест, та ще видим.

И щом споменах Midnight Oud...поръчах си го  Blush (той е в списъка с изключенията пък).  Не от официалния сайт на бранда (от където досега съм поръчвала винаги), а от друг сайт. Цените са по-ниски, имат много нишови брандове на по-приемливи цени от лъки сент, а и е европейски, т.е. няма мита, ДДС-та и всякакви подобни, които развалят удоволствието от покупката. След като им писах, вече доставят до БГ. Като пристигне парфюма ще напиша името на сайта.

Последна редакция: нд, 16 окт 2011, 12:15 от Оле

# 711
  • Мнения: 2 446
Оле,това Гучи дето пишеш за него,ами все едно за друг парфюм ми говориш Laughing никва канела,подправки и прекрасна дърввесина е,както върху мен,така и върху ЛМ.

Да не забравиш,да кажеш от кой сайт си заръчала Миднайт на Жулиета Flutter

Код еликсир на Армани е в пъти по-хубав от едп,просто на мен ми е омръзнал.

# 712
  • Мнения: 2 590
Код- едп най-голямата разфасовка е 75 мл. Поне моя е такъв.
Ако има 100мл то според мен е менте!

# 713
  • Мнения: 29
Годес, и върху мен Гучи е дървесен  Hug Канелата я откривам в Black Widow, който обсъждахме наскоро (ама като не съм разделила абзаците за отделните парфюми  ooooh!  Поправих грешката - разделени са  Grinning)
Е, как няма да споделя сайта?! Само да пристигне и веднага казвам.

# 714
  • Мнения: 2 446
Годес, и върху мен Гучи е дървесен  Hug Канелата я откривам в Black Widow, който обсъждахме наскоро (ама като не съм разделила абзаците за отделните парфюми  ooooh!  Поправих грешката - разделени са  Grinning)
Е, как няма да споделя сайта?! Само да пристигне и веднага казвам.
Това второто още не го познавам май newsm78
Ама и приликата ти на Гучи с Еликсира на мерве ме ококори Shocked
Ще го прегледам по-късно,че сега ме мързи да стана Mr. Green

# 715
  • Мнения: 1 645
Момичета, изпробвам в момента парфюмите на Аква Ди Парма и Серже Лютенс... нищо не знам за тези две марки и се доверявам на консултантките. Вие познавате ли ги (несъмненно да Grinning) ?!
Какво ще ми кажете,какво ще ми препоръчате да пробвам?! Трайни ли са?!
За мен това е най-важния показател имайки се в предвид,че нищо не се задържа на кожата ми... а искам да намеря своя аромат най накрая. Толкова много съм пробвала,носила,имала... и любими съм имала,но в момента си нямам такъв а искам да харесам някой силно,че да го купя и да ми стане как да кажа "запазената марка"... но е трудно,нищо не ме грабва Rolling Eyes

# 716
  • Мнения: 64
Аз вчера бях в парфюмния рай. И не знам от къде да започна с описанията, затова ще пофилософствам малко. Истината е, че от толкова много избор накрая си тръгнах с празни ръце и не само защото в момента съм си казала, че няма да купувам парфюми. Просто с толкова много избор човек изобщо не може да вземе решение. Чувствам се пренаситена! Всички разфтове и етажи и възможността да се докосна до всеки някак си развалят вълшебството. Да не говорим за главоболието и изтощението, което чувствах след подобна акция. Сигурно над 40 парфюма изпробвах за 4 часа, добре че нямах повече време, иначе сигурно щях да олекна с 200 евро. Има толкова много нови парфюмни къщи изкарали по 5-10 парфюма наведнъж, че е непоносимо разнообразието.
Научих още, че парфюмите, които по принцип най-много ми допадат на мен седят доста студено, губи се сладостта и са по-свежи и не така тъмни както на друг човек. Може би затова често ми се налага да разкарвам някои парфюми, които особено ми харесват на блотер, а след време ми дасадяват. А и факта, че ми стоят добре гурмета, които по принцип не харесвах преди години, а сега нося с удоволствие също ме навежда на мисълта, че човек трябва да се съобразява с това, кое как му стои. Наистина химията на кожата е страшна работа.
Също така научих, че носът ми е станал резистентен към всякакви миризми, нищо не може да го уплаши- нито Хабанита, нито Бандит, нито пък творенията на Етат Либре (или там както се произнася). Установих, че най-лудите парфюмоманки са доста по-възрастни от мен и можеха да си позволят поне по 3 парфюма за деня, нямаше студентки на срещата. Но пък имаше двама мъже, което беше учудващо. В общи линии всякакви хора са застрашени от тази лудост и веднъж джасне ли те, те държи цял живот.
И да напиша нещо за парфюмното си изживяване:
Lady Vengance Extreme: прекалено много пачули, честно казано едно огромно пачули, което никак не е за мен, въпреки любовта ми към пачулито просто е too much!
Eau Duelle Diptyque Тамян, тамян и то студен тамян.
Collection Extraordinaire Precious Oud Елегантен парфюм, с много малко агарууд.
BLOOD Интересни парфюми, в стил Етат Либре, смесени с доста природни мириси. Не бих казала, че съм чак толкова ексцентрична за тях.
Пентакорд Анди Туър не ме впечатлиха особено, вече познавам стила на Господин Тауър и няма с какво да ме изненада.
Имаше и поне още 3-4 съвсем нови парфюмни къщи, с които се запознах и честно казано имам чувството, че вече всичко е в името на цената, някак си еднакви парфюми, еднакви концепции замаскирани под различни имена и флакони и ползват много качествени съставки, но някак си без живот, без този уау фактор.
Честно казано класики като Шалимар, Хабанита, Фракас и т.н. не може нито един ниш бранд излезнал след 2000 да ги настигне. Усеща ли се, че съм леко разочарована от цялата ексцентричност на ниша?  Mr. Green Както често казваме всички тук, когато влезнем в Дъглас или друг масов парфюмериен магазин, че само флорал фрути има, така е и при ниш брандовете, едно и също в хиляда вариации и тук таме някое съкровище, което трудно се открива сред толкова избор.

# 717
  • Мнения: 2 590
Я кажете обсъждали ли сте тук парфюми на някаква си фирма LR?
Гледам цените на каталога са солени като за неизвестни парфюми, има ли защо, струват ли си, има ли нещо, което си заслужава да пробвам? Иначе гледам са от типа на Орифлей и Ейвън като разпространение- мрежов маркетинг.  Rolling Eyes

# 718
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Я кажете обсъждали ли сте тук парфюми на някаква си фирма LR?
Гледам цените на каталога са солени като за неизвестни парфюми, има ли защо, струват ли си, има ли нещо, което си заслужава да пробвам? Иначе гледам са от типа на Орифлей и Ейвън като разпространение- мрежов маркетинг.  Rolling Eyes

Не струват.
Да, каталожни са, подобно на Орифлейм и Ейвън. Тези обаче подхождат толкова агресивно, че не можах да избягам от чувството за угнетеност. Може би се сугестирах и възневидях и парфюмите им. Мразя да ме натискат.
Пробвай все пак  Peace

# 719
  • Мнения: 2 590
То и аз мразя да ме притискат и обикновено се дърпам назад като  магаре, но явно жената, която ми подхвърли каталога знае това и не посмя да настъпва много силно  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт