„Всичко ще направя за това дете!” и пушенето

  • 39 174
  • 1 437
  •   1
Отговори
# 1 395
  • Варна
  • Мнения: 957

"Основните симптоми на никотиновия абстинентен синдром са забавен пулс, повишен апетит и напълняване, нарушения в съня и раздразнителност, безпокойство, безсъние, намаляване на вниманието и влошаване на паметовите функции. Известни са случаи на пушачи, при които липсата на тютюн е довела до изблици на неконтролируема агресивност и параноидна психоза."

Вярно е, но звучи по-страшно, отколкото е в действителност. Да, доста си нервен, избухлив, яде ти се, но по-скоро, защото не знаеш какво да си правиш ръцете. Позивите за цигарка може да са умопомрачително силни, но са точно позиви - кратки. Не можех да заспя до 3-4 сутринта, "наспивах се" за 2-3 часа и, естествено, цял ден ходих с "намалено внимание и влошени паметови функции".
Една добра новина - това преминава за около седмица-десет дни, като непрекъснато отслабва, още от 3-4 ден. Желанието да запалваш не минава, поне не и след месец-два.

Имала съм две бременности, през които до средата на 4-ти - началото на 5-ти месец не ми се е появявало желание да пуша, не понасях ни вкус, ни мирис на цигари (и пушачи  Mr. Green) - нямах нито един от изброените симптоми.

Пуших 20-ет години, ежедневно по кутия, често и две, не понасях мисълта да нямам цигари.

# 1 396
  • Мнения: 4 773
Пушачите да си седят по къщите, като не им харесва димът по заведенията. Ей, такива работи, не ви ли звучат познато?

Всъщност, почвам да разбирам - ти мразиш себе си като пушачка и проектираш омразата си върху нас.

Както в пушенето, така и в непушенето - хората са различни.

tsankova,   bouquet

# 1 397
  • Мнения: 2 484
Пушачите да си седят по къщите, като не им харесва димът по заведенията. Ей, такива работи, не ви ли звучат познато?

Всъщност, почвам да разбирам - ти мразиш себе си като пушачка и проектираш омразата си върху нас.


Какви мъдри умозаключения!

# 1 398
  • София
  • Мнения: 5 884
За вас разбрахме, вие сте идеалните съобразителни личности и майки, идвате от перфектния паралелен свят на пушачите, висящи по 3 часа дневно по балконите, и които не пречели на никого. Обаче колкото и да превключвате на руска телевизия, по никакъв начин не променяте факта, че сте си едни обикновени зависими и няма как вашето мнение на захапали цигара - "Е, да, вредно е пушенето, ама 2-3 цигарки не вредят по време на бременност", да има някаква стойност. Камо ли пък да се съглася с него и да ви гледам отстрани как свободно си го пропагандирате.
Или утре какво ще кажем... "Е, не е хубаво човек да си бие децата, ама какво пък, 2-3 шамара на ден може."

Колкото и да не ви харесва всичко, което ви казвам, колкото и "психоанализи" да ми правите, действителността не се променя.
Аз не ви се сърдя де. Ясно ми е, че основната цел на пушача е да го оставят на мира, да си пуши на спокойствие.  Mr. Green

# 1 399
  • Мнения: 4 773
Обаче колкото и да превключвате на руска телевизия, по никакъв начин не променяте факта, че сте си едни обикновени зависими и няма как вашето мнение на захапали цигара - "Е, да, вредно е пушенето, ама 2-3 цигарки не вредят по време на бременност", да има някаква стойност. Камо ли пък да се съглася с него и да ви гледам отстрани как свободно си го пропагандирате.


Не разбирам на кого конкретно говориш? Всички пушачки тук - с изключение на една - споделиха, че са спрели да пушат по време на бременността и кърменето.

Някои са спрели още след като са решили, че е време да имат деца.

Така че не знам как си изгради този сборен образ на пушачките, които пушат като комини докато са бременни, че и го пропагандират.

Та - кого конкретно имаш предвид с това "вие" и "сте"?

# 1 400
  • Мнения: 3 736
Ясно е, че визира всички, които не споделят нейното мнение - тяхното поради тази причина няма никаква стойност. Ама тя не ни се сърди.  Mr. Green Честно, трудно ми е да проумея как се получава такъв манталитет у човек извън пенсионната възраст. Щото при възрастните хора се среща такава категоричност и ограниченост на възгледите поради натрупване на негативизъм, ама при млади хора що така.  newsm78

# 1 401
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 145
Ясно е, че визира всички, които не споделят нейното мнение - тяхното поради тази причина няма никаква стойност. Ама тя не ни се сърди.  Mr. Green Честно, трудно ми е да проумея как се получава такъв манталитет у човек извън пенсионната възраст. Щото при възрастните хора се среща такава категоричност и ограниченост на възгледите поради натрупване на негативизъм, ама при млади хора що така.  newsm78
Липса на разнообразие,предполагам.  Wink

# 1 402
  • Мнения: 65

"Основните симптоми на никотиновия абстинентен синдром са забавен пулс, повишен апетит и напълняване, нарушения в съня и раздразнителност, безпокойство, безсъние, намаляване на вниманието и влошаване на паметовите функции. Известни са случаи на пушачи, при които липсата на тютюн е довела до изблици на неконтролируема агресивност и параноидна психоза."

Вярно е, но звучи по-страшно, отколкото е в действителност. Да, доста си нервен, избухлив, яде ти се, но по-скоро, защото не знаеш какво да си правиш ръцете. Позивите за цигарка може да са умопомрачително силни, но са точно позиви - кратки. Не можех да заспя до 3-4 сутринта, "наспивах се" за 2-3 часа и, естествено, цял ден ходих с "намалено внимание и влошени паметови функции".
Една добра новина - това преминава за около седмица-десет дни, като непрекъснато отслабва, още от 3-4 ден. Желанието да запалваш не минава, поне не и след месец-два.

Имала съм две бременности, през които до средата на 4-ти - началото на 5-ти месец не ми се е появявало желание да пуша, не понасях ни вкус, ни мирис на цигари (и пушачи  Mr. Green) - нямах нито един от изброените симптоми.

Пуших 20-ет години, ежедневно по кутия, често и две, не понасях мисълта да нямам цигари.

Никога не бях получавал истерични изблици преди да спра цигарите, нито бях крещяла по подобен начин. Да не говорим за депресията. Вярно, минава за седмица-две-три. Част от терапията е да се говори за тези неща, което е и една от причините въобще да се произнасям тук  Simple Smile
Най-хубаво е, ако се откажат заради бременност и проблеми с мириса и вкуса, получава се естествено и вероятно е по-лесно.
А симптомите хич не са преувеличени, поради тях се препоръчват никотинови лепенки и прочие. След 10-15-20 години активно пушене, мозъкът възприема никотина като част от нормално съдържащите се в организма съединения (лош превод, знам), свикнал е да функционира под негово въздействие и се разстройва от липсата му. Поради тази причина се смята, че зависимостта от цигарите е повече психическа, отколкото физическа. Един от малкото физически ефекти е напълняването, например, което се дължи на забавен метаболизъм вследствие липсата на никотин, който изгаря мазнините, увеличавайки количеството на "лошия" холестерол (не помня защо се получаваше този ефект, сори). След възстановяване на нормалните функции на организма, излишните килограми (обикновено 2-5) се свалят.
Цитирам по памет една научна статия, която четох за собствено успокоение през първите дни без цигари.

# 1 403
  • Мнения: 4 465
Аз не ви се сърдя де. Ясно ми е, че основната цел на пушача е да го оставят на мира, да си пуши на спокойствие.  Mr. Green

Ааа, благодарИМ! Не се притеснявай, не пречиш. Със сигурност си пушим на спокойствие. Важното е и ти да се чувстваш добре. Мисля че темата много ти помага за това Mr. Green.

Аз лично се забавлявам. Скоро не съм попадала на човек с подобен манталитет. Ако изключим проф. Вучков, но той е класика и трудно се стига.

Не изключвам и да е някаква форма на театър. Даже много се замислям че е нещо такова. Все пак някои неща ми се струват толкова абсурдно крайни, че ми е трудно да повярвам че това поведение е реално, а не театро.

# 1 404
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Гледам, че тук пак е раздадено " правосъдие" от вездесъщата и съвършена наша Съвест!
След появата на "онази" линийка, има бум в продажбата на имоти на Марс! http://www.zadrujno.bg/496/mars-oferta.aspx
Май някой тук работи за брокерите на космически имоти?!  Naughty

# 1 405
  • София
  • Мнения: 5 884
Ех, що простотия изсипахте в тази тема от липса на аргументация не е истина.


Поне ще ме запомните с нещо, макар и леко в сянката на професор Вучков...  Mr. Green
Аз няма с какво да ви запомня, защото с манталитета на пушачите се сблъсквам ежедневно.
Стискайте си здраво патерицата на щастието, да не ви я отнеме някой.  Laughing

# 1 406
  • Мнения: X
всички тези спорове и препирни по темата са просто безумни

затова само ще вмъкна един факт
когато раждах, при огледа на плацентата акушерката каза: "Браво, не си пушила преди бременността, затова плацентата ти е такава, иначе щеше да е черна"
после родилките-бивши пушачки от моята стая споделиха, че на тях лично са им показали черната им плацента с обяснение защо е такава

за мен този факт дава отговор вредно ли е или не пушенето преди забременяване
а по време на бременост е повече от очевадно

а на вас приятни спорове
отдавна е ясно , че с пушач на тази тема разговор не може да се води
и тази тема е поредното доказателство

# 1 407
  • Мнения: 599

затова само ще вмъкна един факт
когато раждах, при огледа на плацентата акушерката каза: "Браво, не си пушила преди бременността, затова плацентата ти е такава, иначе щеше да е черна"
после родилките-бивши пушачки от моята стая споделиха, че на тях лично са им показали черната им плацента с обяснение защо е такава

за мен този факт дава отговор вредно ли е или не пушенето преди забременяване
а по време на бременост е повече от очевадно

а на вас приятни спорове
отдавна е ясно , че с пушач на тази тема разговор не може да се води
и тази тема е поредното доказателство

Не преди, а по време на бременността, точно, защото плацентата обира всичко вредно и така предпазва бебето. Единственото негативно нещо в случая е, че плацентата не може да се използва във фармацевтиката и козметиката.
Доктори са ми го казвали, не говоря наизуст. Но докторите в онова време, а не сегашните изчанчени, преписващи всичко на други, но не и на своята некомпетентност.

# 1 408
  • Мнения: 54 706
всички тези спорове и препирни по темата са просто безумни

затова само ще вмъкна един факт
когато раждах, при огледа на плацентата акушерката каза: "Браво, не си пушила преди бременността, затова плацентата ти е такава, иначе щеше да е черна"
после родилките-бивши пушачки от моята стая споделиха, че на тях лично са им показали черната им плацента с обяснение защо е такава

за мен този факт дава отговор вредно ли е или не пушенето преди забременяване
а по време на бременост е повече от очевадно

а на вас приятни спорове
отдавна е ясно , че с пушач на тази тема разговор не може да се води
и тази тема е поредното доказателство

 newsm10 newsm10 newsm10

Нямам какво да добавя повече .
За мен темата също е безумна !
Благославям деня , в който запалих последната си цигара .  Peace
И до сега нямам смислено обяснение защо съм пушила и то доста години ! Twisted Evil Thinking ooooh!
Конкретно по темата , спрях да пуша в деня , в който се потвърди бременността ми  ! bowuu

# 1 409
  • Мнения: 599
Конкретно по темата , спрях да пуша в деня , в който се потвърди бременността ми  ! bowuu

И? Беше ли ти черна плацентата?

Общи условия

Активация на акаунт