„Всичко ще направя за това дете!” и пушенето

  • 39 253
  • 1 437
  •   1
Отговори
# 1 350
  • В Космоса
  • Мнения: 9 886
Не знам какви зверове са ви изкарали. За мен пушещата бременна е един вид наркоманка. Зависима със слаба воля, която не може да се овладее в един от най-значимите, предполагам, моменти от живота и. Това е.

Да, в много случаи си е така.

Въпросът е, че е лесно да се гледа отвисоко и с презрение на проблемите на някой друг и неуспехите му да се лиши от определени неща/навици.

Но щом се стигне до това, ти лично да се лишиш от нещо, обикновено категоричността намалява.

Затова и давах примерите с храната. Мога да продължа списъка с медикаменти и какво ли не.

Малко разбиране и поставяне в "чуждите обувки" няма да навреди.
Никога не гледам отвисоко и с презрение на наркомани. Яд ме е, че хубави хора нямат воля да се откажат.
Аз лично се отказах от цигарите, от алкохола и от други неща, така че съм надянала 2 чифта чужди обувки.

# 1 351
  • Мнения: 4 801

Никога не гледам отвисоко и с презрение на наркомани. Яд ме е, че хубави хора нямат воля да се откажат.
Аз лично се отказах от цигарите, от алкохола и от други неща, така че съм надянала 2 чифта чужди обувки.

Ами и аз се отказах заради бременността, но не ми костваше нищо. Знам, обаче, че на много други им е трудно да го направят - не защото са лоши хора или ще бъдат лоши родители.

Просто не можеш да направиш "всичко" за детето си. Тъжно, но факт.

# 1 352
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086

Освен всичко друго, родителят е първия човек, който трябва да се заеме с това "прокламиране" на материали, и прочие работи на тема тютюнопушене, алкохол и наркотици. В училище по принцип се правят такива кампании-дали от учителите, или от гости, занимаващи се с борбата с пороците, няма значение, важно е, че се обръща внимание на това.

С цигара в ръка голямо прокламиране ще падне.
That hypocrite smokes two packs a day!... newsm78

Елица, не в една тема ИЗРИЧНО съм казвала, че пред децата си НЕ ПУША!
Така че опита ти за заяждане няма да мине. Говоря като цяло за родителите. Дори тези, които пушат пред децата си, могат да намерят подходящ начин да им обяснят, че цигарите вредят или поне да им покажат каква вреда нанасят на организма...

# 1 353
  • София
  • Мнения: 1 508
Дори тези, които пушат пред децата си, могат да намерят подходящ начин да им обяснят, че цигарите вредят или поне да им покажат каква вреда нанасят на организма...

 thumbsup

И допълнително нагледно им показват, колко трудно се отказват, веднъж започнати.

# 1 354
  • Варна
  • Мнения: 709

tsankova, с цялото ми уважение, не мога да приема поста ти насериозно, нито да смятам, че в него има нещо "много точно казано". Просто ще ти цитирам няколко изречения.


Цитат
Не е лесно да спреш цигарите.
Цитат
Зависимостта към цигарите се изгражда за няколко дни, а усилията да ги откажем костват мноооого по-дълго време.
Цитат
Още не мога да си обясня как отказах цигарите. Просто в родилният дом нямаше как да пуша и после не запалих цигара.

Все пак ще те питам, защо, по дяволите, си отказала цигарите?
Елица, не виждам къде съм прекалила с чувството за хумор, че не ме вземаш на сериозно. Просто написах какво чувствам. Виждаш някъде противоречие в думите цитирани по-горе ли? Аз не! Отказах цигарите защото исках да кърмя и "да направя всичко за детето си". Продължавам да съм непушеща и много се гордея с това. За мен пушенето беше изключително чувство и усещане. И ДА! Пушачите са като наркоманите и има понятие като никотинова зависимост. С това твърдение не изненадваме никого. Но! Зад това, че някой има "слаба воля" да откаже цигарите стои физическа зависимост. Не е така просто. Сигурно при мен е сработил добре аргумента на появилото се дете. Но не можа да сработи аргумента за нещо стоящо в корема ми - абстрактно и непознато. Хората са различни. Ако вие сте решили и сте отказали цигарите от днес за утре, чудесно! Гордейте се със себе си! Но, ако не можете да се отървете от зависимостта си, трябва ли да умрем в самосъжаления и угризения?
Всички пушачи на сапун! Не звучи ли смешно? Толерантност. Ето вече има много заведения, в които не се пуши. В обществени сгради не се пуши. Ако искаш да си далеч от цигарен дим, можеш спокойно да избягваш зависимите и дори да не ги забелязваш от висотата, на която стоиш, това няма да промени ритъма ти на живот.

# 1 355
  • Мнения: 2 563
В пушенето има не просто никотинова зависимост - има удоволствие, което няма аналог.

Търътънци. Това от друг бивш пушач.

# 1 356
  • София
  • Мнения: 5 884
tsankova, за съжаление няма как да ги избегна.


Не мога да приема, че просто си спряла да пушиш, защото в родилния дом нямало как и след това повече не си запалила, и да го наричаш изключително трудно.

Иначе съм принципно съгласна да се приравни никотиновата с наркотичната зависимост и пушачите да бъдат третирани като болни. Но те не са съгласни. Питай ги.


Lady Kat, и те ще се крият от теб. Wink

# 1 357
  • В Космоса
  • Мнения: 9 886
Аз като прочетох за никотиновия абстинентен синдром взех да си мисля, че наистина е по-добре бременната да пуши. Ако наистина пушачката е в силна форма на зависимост.

# 1 358
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
[



Lady Kat, и те ще се крият от теб. Wink
Аз не се крия от тях. Те знаят, че пуша. Просто не желая да им замърсявам въздуха....
Обаче, ти си си набила нещо в главата и си пееш ли пееш, без да мислиш ooooh!

# 1 359
  • Мнения: 4 801


Не мога да приема, че просто си спряла да пушиш, защото в родилния дом нямало как и след това повече не си запалила, и да го наричаш изключително трудно.

Иначе съм принципно съгласна да се приравни никотиновата с наркотичната зависимост и пушачите да бъдат третирани като болни. Но те не са съгласни. Питай ги.


Какво значи "не мога да приема"? Жената споделя, не те моли за одобрение. Ако искаш, научи нещо от споделеното. Ако искаш, запуши си ушите и продължавай да въртиш същата плоча.

И какво значи "да бъдат третирани като болни"? Това е лично решение - освен ако не смяташ да намесиш прокурор и принудително лечение.

Аз мога да имам десет болести, но е лично мой избор да бъда лекувана и по какъв начин. Не е работа на друг да ме "третира" - освен ако не мога да взимам адекватни решения (в някакви общоприети за обществото ми граници).

# 1 360
  • Мнения: 234

Иначе съм принципно съгласна да се приравни никотиновата с наркотичната зависимост и пушачите да бъдат третирани като болни. Но те не са съгласни. Питай ги.


 Joy Joy Joy

# 1 361
  • Варна
  • Мнения: 709
Елица, не ми се иска да го превръщаме в личен разговор. Но и аз не разбирам, какво не можеш да приемеш. Изключително трудно е да се спрат цигарите. Пушила ли си цигари? Ако да, по колко? Гледаш ли телевизия и говориш ли по мобилен телефон, ползваш ли компютър? Задавам тези въпроси, защото това са съвременните зависимости. Ударът от тях ще го осъзнаем скоро, ако не сме го осъзнали до сега.
Водила съм борба с цигарите няколко години и съм ги отказвала поне 4 пъти за няколко месеца.

# 1 362
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Иначе съм принципно съгласна да се приравни никотиновата с наркотичната зависимост и пушачите да бъдат третирани като болни. Но те не са съгласни. Питай ги.
Joy Joy Не мога да спра да се смея.  Laughing Блестящо хрумване! А за да не протестират, да ги слагат и в усмирителни ризи.
Наистина създаваш впечатление, че или цигарите адски ти липсват, или не си толкова уверена и сигурна в себе си относно окончателното им спиране.

# 1 363
  • Мнения: 4 465
Аз като прочетох за никотиновия абстинентен синдром взех да си мисля, че наистина е по-добре бременната да пуши. Ако наистина пушачката е в силна форма на зависимост.

Много е неприятно, но и няма лекар който с лека ръка да даде такъв съвет. Не мисля че е по-добре ако бременната пуши по кутия на ден. Може да определят някакъв лимит за мноого, мноого краен случай, ако майката не преодолее зависимостта.

# 1 364
  • Мнения: 75
Просто мястото и формулировката на темата не предполагат дискусия тук. Още заглавието размахва сърдито пръст...

Ти халюцинираш нещо. Не ми отговаряй, пет пари не давам.


Общи условия

Активация на акаунт