Бленуваният собствен бизнес ...

  • 23 230
  • 304
  •   1
Отговори
# 240
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
А също и много изтърканото, но абсолютно вярно:
Човек е толкова голям, колкото големи са мечтите му

По тази логика най-голяма е тази дето си мечтаеше за космоса. :lol Доста се чудих...това за онзи свят ли ще рече? Mr. Green newsm78 Дано не и стигаме "големината" скоро!
Нищо не се знае, нищо не се знае..........Lizet33 със сигурност някой винаги ще хвърчи, а друг винаги ще лази PeaceКой за каквото е роден!

# 241
  • Мнения: 1 404
А също и много изтърканото, но абсолютно вярно:
Човек е толкова голям, колкото големи са мечтите му

По тази логика най-голяма е тази дето си мечтаеше за космоса. :lol Доста се чудих...това за онзи свят ли ще рече? Mr. Green newsm78 Дано не и стигаме "големината" скоро!

Ами, то преди столетия хората са мечтали за космоса, ето вече има хора, който гледат "земля в иллюминаторе"... така че, по твоята логика той и Леонардо е бил глупак, с неговите чертежи за летателни машини....  doh
Освен това, темата е за "бленуваният" собствени бизнес, а според тълковният речник:

блян
блянът, бляна, мн. блянове, (два) бляна, м. Обикн. в поезията – мислен образ на нещо, създадено от въображението, което е силно желано; мечта, надежда, копнеж.

# 242
  • Мнения: 38
Напълно подкрепям мнениеята на момичетата Simple Smile

Моята мечта е, понеже съм музикант, да имам студио за филмова музика, към европейски продукции  Grinning

‎"Има много налудничави неща, които могат да се направят, но ние няма да ги направим и все пак е приятно да си ги мислим."
Кърт Вонегът

# 243
  • Перник
  • Мнения: 396
Тръгнах на безплатния курс по SEO и идеите запукаха като пуканки в главата ми!
Ще си направя сайт или блог вместо офис и ще си правя бизнеса онлайн.
Даже 2 бизнеса ще правя  - и маркетинг/ПР, и уроци по английски и български.
То аз и двата съм ги почнала, ама доникъде не съм ги докарала.
Хем ще си работя от вкъщи.
И никакви шефове повече! Оле! newsm44

Любопитно ми е като не можеш да направиш маркетинг/ПР на собствения си бизнес, как ще го правиш за чужд? #Crazy Лично аз не си представям да се доверя на подобен пиар.

Кой пък е казал, че не мога?
Това, че съм почнала и не съм довършила означава просто, че не съм ги пипала за известно време.
Само да се хвана - и ще тръгне.
То аз вече се хванах де, и нещата тръгнаха, и даже имам някои предложения, ама ми е малко сложно с децата и кой да ги гледа точно в момента. Но и това ще се нареди.

Клиентите ти едва ли се интересуват от оправдания. Мога ама не съм се хванала...То и баба може на теория...а ти докажи на практика че го можеш и тогава тръгвай да правиш Пр на друг! Направи го първо на себе си! Знаеш ли аз колко неща мога на теория? Уууу....няма нещо дето да не мога... Laughing Има само неща които не искам. Смешно е да чуваш от човек че прави ПР когато още на себе си не е могъл да го направи.

Извинете за дългия цитат, но много рядко нечие мнение може да ме подразни...

"Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп."

# 244
  • Мнения: 1 404
Надя*, много добре казано Simple Smile

# 245
  • Мнения: 32
Много точно,Надя!

# 246
  • Мнения: 54
Интересна тема, хубаво е, че доста си мечтаят за нещо идеално, за бизнес направен перфектно, за уют и красота, която явно ни липсва в отношенията ни като клиенти. И аз съм си мислела за магазинче за подправки, в който съм запозната със всяка най-малка подробност и с желание показвам и обяснявам на заинтересованите кое за какво е.За бар-ресторант със спокойна качествена музика, джаз, евъргрийни, спокойствие и хармония за клиента..По едно време исках магазинче за детски храни и пелени, като пак си го представях, че съм фрашкана със всякаква стока и да съм компетентна  кое какво съдържа, кое за какво е и за какво не е.

Изобщо много ме привлича работа, в която контакта с клиента е близък.Дали ще продавам перални и хората ще ми се доверяват в избора си, дали ще съм сервитьорка и пак ще обсъждаме менюто и ще препоръчвам това или онова е без значение. Последно, преди собствения бизнес продавах дизайнерски тапети пак със същия мерак. Контакта, доверието, диалога, но само когато е желан от самия клиент. За това ми е много хубаво от това с което се занимавам сега.Харесва ми личното отношение, харесва ми самия клиент да му харесва, че е специален. Да контактуват с мен и чрез социална мрежа, да има обратна връзка, аз да знам дали е доволен от това, което  си е купил. Защото това наистина ме интересува.Не държа да продам на всяка цена. Важното е накрая всички да са доволни.

Последна редакция: вт, 29 ное 2011, 11:40 от nakita

# 247
  • Мнения: 3
Страхотна тема сте отворили момичета. Приемете моите поздравления. Ако знаете от колко време си мечтая за собствен бизнес. Станала съм на 32 години и само за някои друг работя. Напоследък взе да ми дотежава това. Иначе си мечтая за няколко неща:
1. Да си направя обществена пералня;
2. за частна детска градина или пък детски център;
3. за сладкарски цех и т.н.

На пръв поглед някои от вас ще кажат - лесни са за осъществяване. При мен проблема е финансов. Заплатата ми не е толкова голяма, че да мога да спестявам. Осигуряват ме на минимума, което е пречка да тегля кредит. И така се въртя в омагьосания кръг на мечтите след края на всеки тежък работен ден.

# 248
  • Мнения: 3 066
Да бъда писател,пишещ от вилата си на брега на езерото,а около мен тишина,борове, дъжд и никакви хора с километри Simple Smile

# 249
  • София
  • Мнения: 39 091
Да бъда писател,пишещ от вилата си на брега на езерото,а около мен тишина,борове, дъжд и никакви хора с километри Simple Smile


А това ми е мечтата като се пенсионирам. Само внуците може да идват през лятото. Grinning

# 250
  • Мнения: 0
Мечтая си за собствен градински център. Не много голям. С производствен участък и демонстрационна градина. Към него малка сладкарничка-кафене, където посетителите да отдъхнат след обиколка на градината. Клиентите да бъдат компетентно консултирани относно предлаганите растения, да им бъдат предлагани услуги по ландшафтно проектиране, а също и изпълнение на проекти.

# 251
  • Мнения: 931
Ако имам възможност да започна собствен бизнес ще си построя фабрика за екструзия на алуминиеви профили или нещо подобно. Работила съм в подобно предприятие и ми харесва възможността да имам собствено, само че се искат много парички за него, така че само мога да си мечтая.  Rolling Eyes

# 252
  • Мнения: 3 066
Да бъда писател,пишещ от вилата си на брега на езерото,а около мен тишина,борове, дъжд и никакви хора с километри Simple Smile


А това ми е мечтата като се пенсионирам. Само внуците може да идват през лятото. Grinning
Аз още от сега Simple SmileSimple Smile

# 253
  • Мнения: 241
Хайде сега, отговорете на въпроса:
Какво направихте вчера, за да сбъднете бленувания собствен бизнес?  Sly

-Някой направи ли група във Фейсбук "На кафе с книга" или "Вечерно какао с книга"?
-Някой създаде ли собствен безплатен сайт за снимки и анимация, с упътвания и галерия?
-Някой организирал ли е неделен бартер на умалели детски дрехи, дори само в квартала си?
-Някой пуснал ли е в нета (дори като блог с една статия) "е-гоист"?
-Градинския център е лятно занимание за двора на къщата, но грижите за цветята и саксиите в стаите е целогодишна дейност. Каква презентация в стил "Цептер" сте разработили за цветята в апартаментите?
-За писането трябва хартия или компютър, а не вила до езеро и пенсия — може да се започне веднага и да продължи до последно (Тери Пратчет примерно). Колко думи написахте вчера, за да изгладите  стила си?
-Някой предложил ли е да пере чужди дрехи, за да проучи нагласата и изискванията на хората за една обществена пералня? Поне намерихте ли коментарите за бизнеса с пране в БГмама (има  действащи собственички във форума)?

 amiiiiАко отговора не Ви харесва (или Ви е срам от него),  днес отделете 15 минути (нито минута повече!) и поработете върху мечтата си, сложете основите, нахвърляйте груб план, поставете си няколко мънички цели, сложете началото. Утре отново отделете 15 минутки (без оправдания за липса на време Naughty ), други ден още 15 минутки. Важно е постоянството, а не отделеното  време.  Peace

# 254
  • Мнения: 3 066
Аааааа ,само не така,моля! bowuu
Това,че нещо е мечта,не означава,че трябва да стане реалност сега Simple Smile

Последна редакция: ср, 07 дек 2011, 00:35 от Ariadne

Общи условия

Активация на акаунт