Финландия - 24 тема

  • 168 175
  • 640
  •   1
Отговори
# 525
  • Финландия
  • Мнения: 169
Нашата тема много отпускарската го дава- никoй вече не пише. Изкарах една много ваканция, пълна с много преживявания. Бяхме на обиколка из Италия- Рим, Фиренце, Верона, Венеция. Незнайно откъде пипнах някакъв вирус. Ама казаха, че застраховката плащала всичко- и лекарствата, и последните прегледи във Финландия. Вече никога няма да казвам, че не боледувам-имам чусството, че както стъпя в София- така ми се лепва нещо....

Sweety_finn, записа ли някое училище. Стискам палци всичkо да е наред при теб.

# 526
  • Мнения: 274
Здравейте момичета, заминавам за 4 дни до Хелзинки, по работа. Ще имам доста свободно време и бих искала да ми препоръчате места, които да посетя. Мисля да стигна и до Талин, разбрах че може с ферибот. Thinking

Ще съм ви благодарна за препоръките.

# 527
  • На остров
  • Мнения: 13 498
 Миглена_Аллауи със ферибот до Талин, Рига, Стокхолм може да стигнеш, но отнема две нощи и един ден, тоест ако си само за 4 дена няма да е достатъчно времето според мен  Peace!

# 528
  • Мнения: 274
Миглена_Аллауи със ферибот до Талин, Рига, Стокхолм може да стигнеш, но отнема две нощи и един ден, тоест ако си само за 4 дена няма да е достатъчно времето според мен  Peace!

Представях си го само до Талин да стигна, да тръгна рано сутринта и да прекарам един ден там, вечерта да се върна? Никога не съм била там, а искам да разгледам... Няма ли как да стане, тоест само до Талин?

# 529
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Има, но корабите тръгват едната вечер, сутринта си в Талин вечерта пътува кораба обратно и на другата сутрин си в Хелсинки Simple Smile! Това е за всяка една от дестинациите ето и линкове на две компании, които пътуват от Стокхолм и предполагам и от Хелсинки.

http://www.vikingline.fi/sv/finland/?cl=true

http://www.tallinksilja.com/sv/web/se/hitta-resa

# 530
  • Мнения: 274
Има, но корабите тръгват едната вечер, сутринта си в Талин вечерта пътува кораба обратно и на другата сутрин си в Хелсинки Simple Smile! Това е за всяка една от дестинациите ето и линкове на две компании, които пътуват от Стокхолм и предполагам и от Хелсинки.

http://www.vikingline.fi/sv/finland/?cl=true

http://www.tallinksilja.com/sv/web/se/hitta-resa

Супер. Благодаря сърдечно! Hug

# 531
  • Финландия
  • Мнения: 169

Ааа, има и едни бързи кораби, които пътуват разстоянието Хелсинки-Талин за 2,5h. (www.eckeroline.fi).Имаш 5h в Талин и после се връщаш. Точно се вместваш в един ден.

 Ама с тези големите кораби си е друго преживяване- там е и програма, и танци, и вечеря на шведска маса в луксозна обстановка. а ако ти се падне и маса на носа на кораба да гледаш и морето...ееех...Ако имаш късмет може да видиш и някоя финландска рок-звезда. То всъщност това май е по-голямото преживяване, отколкото Талин. (всъщност- не знам. Може би понеже всички сме се нагледали на този Талин- няма вече нищо ново там)

 Каквото и да избереш- със сигурност ще ти хареса. И после да разкажеш впечатления. Приятно изкарване

# 532
  • Мнения: 274
Благодаря за полезната информация. Ще решавам на място кой вариант да избера, в зависимост от времето и възможностите ми.

 Hug  bouquet

# 533
  • Мнения: 703
Привет девойки,стари и нови.  bouquet  bouquet
До Талин може и с хеликоптер,много е бързо,само че е скъпичко..  Party

1.наTallink Silja са:Baltic Princess,Silja Europa,Tallink Star,Tallink Superstar
2.Viking Line  -Viking Line Isabella,Viking Xprs
3.Eckerö Line
4.Linda Line-най -бързи са катамараните на фирмата ..за около 2 часа си в Талин.
HSC Karolin и HSC Merilin /така се казват
Ето ти линк:http://www.lindaline.fi/fi/





# 534
  • Мнения: 274
Само да се отчета. Прекарах страхотни 4 дни във Финландия. За съжаление не успях да стигна до Талин, но не съжалявам.. Очарована съм от Торку и Хелзинки. Особено от Замъка Торку и изложбите в него, Суомелина, катедралите и архитектурата като цяло. Времето беше много прохладно и приятно, поне в сравнение с това в София напоследък. Crazy

И така...много благодаря на всички за напътствията. Hug

# 535
  • Мнения: 0
nice to hear that you enjoy finland !I feel comfortable in Bulgaria and our dream is to become a living Bulgariaan.Jf anything I can do to help you, who want information from Finnish to feel free and ask.

# 536
  • Мнения: 3
здравейте мами ,интересувам се за работа за финландия ,бихте ли ме насочили към някой сайт ,който набира работници и от българия много ще съм благодарна,

# 537
  • Мнения: X
здравейте мами ,интересувам се за работа за финландия ,бихте ли ме насочили към някой сайт ,който набира работници и от българия много ще съм благодарна,

Здравей,
Можеш да провериш сайтовете, който са на първата страница на темата.
Успех!

Момичета, много моля, ако някой поддържа някъде другаде контакт със Суит Пъпи да ми съдейства да се свържа с нея.
Развода вече ми е на дневен ред. Получавам доста противоречива информация относно правата за пребиваване, обезщетение за безработица и социални помощи. Доста ми е притеснено.
Точно приключих с езиковия курс. Предполагам, че през януари ще започна друг някакъв. Доколкото разбирам докато съм на училище, няма проблем. Но въпросът е какво се случва после. Говорих с няколко дами, разведени, които си живеят нормално и спокойно във Финландия без да имат гражданство. Като разгледах темата ни назад обаче, ме стресират многото мнения, че като се разведа едва ли не ще ме изритат на другия ден от тук. За съжаление финския ми е все още не достатъчно добър, за да си намеря нужния закон, директива или каквото и да е, което да ме ориентира в ситуацията.
Моля, помагайте с акъл и благодаря предварително!

# 538
  • Мнения: 0
Добър ден на всички!
Нова съм в темата и се надявам, ако някой може да ми помогне със съвет.
Накратко, със съпруга ми тази година завършихме едно от висшите си образования, а другото сме на финала. През последните 2-3 години много пъти сме си търсили работа без успех. Последните 2-3 месеца, много сериозно търсим, но нищо.
Стигнахме до заключението, че за съжаление в България каквото и да правим ще оцеляваме едва и е по-добре да потърсим щастието си другаде. Много ни се иска да се преместим във Финландия. Търсим начин да заминем, независимо дали да учим в университет или да работим. Проблема е, че не знаем езика.
Моля ви, ако знаете има ли университети, които предлагат подготвителна година, за да се учи езика? Също така, ако знаете по-големи фирми, които се занимават с охрана да  споделите, за да кандидатстваме за работа в тях /тъй като това завършихме/.
Много ви благодаря!

# 539
  • Мнения: 6 998
можете да отидете с магистратура/докторантура на английски.

Общи условия

Активация на акаунт