КРУИЗИ

  • 80 239
  • 840
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 1 668
На мен още като резервирах ми поискаха номерата на паспортите и на двамата пасажери. Иначе чак при заминаването самия документ, но номерата ги искаха предварително.
Да ти кажа, обаче, миналата година пак така рано ни ги искаха... като правих резервацията обаче бях с едно име, а за самото пътуване (но не беше круиз), бях се омъжила вече и вадих нов паспорт. Тази цялата история от агенцията ги бяхме предупредили и се бяхме уговорили, че по-късно ще излезе моя паспорт. Нямаше никакъв проблем, просто трябва да ги предупредите и да се разберете, че в по-късно ще станат нещата.
Благодаря, ще говоря с агенцията да ги предупредя,че тепърва ще вадим. Но така или иначе все още не са ни ги искали

# 511
  • Мнения: 728

Аз обмислям връщането да е през Милано - до Букурещ, защото ми е по-близо от София (живея в Добрич). От тук към Милано обаче са на тройна цена билетите на Wizz, ужас...


Щом си от Добрич, можеш да видиш и цените на Ryanair - летят от Констанца до Бергамо.
Еее

Еее супер... друго си е да те светне някой... изобщо не знаех, че Ryan летят от Констанца. Благодаря ти Белла Донна.
Има и полет за моята датичка на връщане, което си е направо в десятката. На отиване пак са тройни цените, но поне връщането ще го наглася ей сега.
През Esky ми слагат 18 Евро "такса обслужване" към цената, дали има мърдане от нея или неизбежно  newsm78
А с ограниченията за багаж на Ryan случайно някой да е наясно?
Извинявам се, че така много питам  Embarassed

Можеш да купиш билети директно от сайта на Райън, ако имаш дебитна или кредитна карта. Няма допълнителни такси. Ръчният багаж е до 10кг, размерите ги виж в самия сайт. Можеш да си чекираш по-голям куфар срещу такса.
И още нещо - не знам за кога ще резервираш, но ако цената ти изглежда неприемлива, не избързвай. Понякога правят много добри промоции.

# 512
  • Мнения: 44
  Привет,   adelina!
Чудесно е, че ще има силно българско присъствие! На предишния ни круиз с Коста Медитеранеа бяхме само ние плюс едно семейство смесен брак, на което само жената беше българка и ни бяха сложили на една маса. Но те бяха с малко дете и си изместиха вечерята на по-ранния час, та ние останахме сами на масата. А в съседство имаше голяма маса с чехи. Предполагам , че на вечерите ще ни групират по подобен начин , но е добре да си направим една срещичка или обменим информация за каюти или телефони на лични. На Коста, след като се качихме на борда, имаше инструктаж и после имахме време за разглеждане на кораба до вечерята, тогава се събираха по групички от еднакви националности. На нас ни бяха предложили да се присъединим към руснаците. Така че, ако някой от пътуващите на 31.05. вече се е запознал с МСЦ Оркестра, да предложи къде и къмм колко часа да се срещнем на кораба. Около стр.21 бяха писали няколко човека, така че засега с вас се очертава група над 25 човека.
Благодаря на всички за отговорите на въпросите ми!

# 513
  • Мнения: 44
 miamy, спирахте ли в Ла Гулет? Чудя се освен за Картаген и рибарското селище дали ще имаме време и за Медина за   4-те часа или ще се получи много притеснителна екскурзия?

# 514
  • Мнения: 659
И аз в търсене на инфо. Ще пътуваме в началото на септември със Сплендида. За Тунис ми е едното питане. Надявам се тези, които ще пътуват по-рано да споделят как е положението. Бих предпочела да наемем такси, ще сме 7 души, възможно ли е да намерим за толкова хора кола? И дали е безопасно да се движим така newsm78 След арабските "Пролети" не съм много сигурна.
 Другото питане е за Марсилия, какво си заслужава да бъде видяно? Надявам се да разкажете и благодаря.

# 515
  • Мнения: 15
Има ли някои на 4 октомври по маршрута от Генуа до Мароко? Ако някой е бил на същия маршрут би ли ми дал малко информация за Маракеш, Малага и Лисабон, защото се чудим как да си организираме екскурзиите

# 516
  • София
  • Мнения: 1 477
И аз в търсене на инфо. Ще пътуваме в началото на септември със Сплендида. За Тунис ми е едното питане. Надявам се тези, които ще пътуват по-рано да споделят как е положението. Бих предпочела да наемем такси, ще сме 7 души, възможно ли е да намерим за толкова хора кола? И дали е безопасно да се движим така newsm78 След арабските "Пролети" не съм много сигурна.
 Другото питане е за Марсилия, какво си заслужава да бъде видяно? Надявам се да разкажете и благодаря.

Има таксита на пристанището - миниванове, 8 човека - 80 евро, като всички имат еднакъв маршрут: Медината, Картаген и Сиди бу Саид - времето стига съвсем спокойно.

# 517
  • Мнения: 1 952
цлете, на кой септември ще пътувате? И ние сме със същия кораб.

# 518
  • Варна
  • Мнения: 3 956
Билетите за влака предварително ли си ги взехте или на място направо. Ще съм благодарна на някакво линкче, че вече няколко различни "влака" намерих и не ми стана ясно кой е правдоподобния Simple Smile
Тази Малпенса е по-близо до Милано от Бергамо, нали
Отново хиляди благодарности за отзивчивостта и подробната информация Simple Smile


Не се паникьосваи отсега всичко е много лесно.Ние кацнахме в Милано,разгледахме Дуомо , преспахме ,сетне с влак до Флоренция ,3 нощувки ,влак до Генуа с 5 часа престой и разглеждане на Пиза , 2 нощувки в Генуа , качване МСЦ ПОЕЗ ИЯ  ,след 12 дни слизане във Венеция , 3 нощувки , с влак до Верона с 5 часово разглеждане по пътя на Падуа,нощувка във Верона и последния ден влак до Генуа и от там пак с Уизз до София.Всичко е описано в http://patepis.com/?cat=2294.На лични мога да пратя сканиран корабен информационен бюлетин и други материали и отговори на въпроси.

# 519
  • Мнения: 50
Иеееей вери найс  Grinning  Благородна завист  Wink
И на мен подобна идея ми се върти из главата, да преспим ден-два, само че в Рим (някак си натам ме дърпа)... и тогава към Генуа. С огромно удоволствие ти отварям пътеписа и зачитам в пълна концентрация (между другото обожавам да чета подобни неща). Ще съм благодарна да ми пратиш всичките бюлетини, информации, отговори, въпроси, диплянки и с каквото там разполагаш. Много много благодарско  Peace   

# 520
  • Варна
  • Мнения: 3 956
някак си така ме влече да си направим една нощувка в Рим, ама как ще стане не зная newsm78

Вместо до Милано което е най - близкия и удобен нискобюджетен аеропорт , кацнете в Рим ,а на връщане през Милано.Освен това при купуването на нискотарифни билети никога не се купуват билети отиване и връщане заедно , а се дебнат най ниските цени потделно.Разбира се трябва да имате време и да почнете да планирате отрано.
За апартаменти в Рим във ''Форум на пътешественика '' е писал Благун , а и можете да го питате на лични.Отзивчив е.

# 521
  • Мнения: 659
Illit, благодаря. Още един тъп въпрос- ка изглеждат, имат ли отличителни знаци, много се притеснявам точно за там. В Европа ходя навсякъде, в Африка малко ми е "в шише".
The same myself, от 02.09 от Барселона.
А за Марсилия? Illit, ако сте били там, моля разкажи Hug

# 522
  • Варна
  • Мнения: 3 956
На мен лично не ми се искаше много да е от Генуа, защото предчувствам, че разходите да се доберем до там, смяна на полети и т.н.... аха аха ще отидат на цената на целия круиз. Вие как сте го сътворили това пътуване до Генуа... някак си така ме влече да си направим една нощувка в Рим, ама как ще стане не зная newsm78



Следя Уизз и летя с тях откакто са се появили.Няколко пъти подробно се обяснява във форума за УИЗЗ как се купуват най - изгодните билети от нискотарифни авиокомпаний.Ще си позволя да го обобщя и напиша пак,дано да стане ясно най-сетне. За да купиш изгоден билет трябва да имаш здрави нерви. Цените се движат почти синусоидално,ту се вдигат ту падат. Набележете си ден и час на полетите в двете посоки и преровете разписанието за вашата дестинация и вижте най-ниската цена.Препоръчвам да се гледат поотделно билетите на датите ви за отиване и връщане за  най – ниска цена.Ако сте започнали да следите достатъчно рано-5-6 месеца преди полета, не се страхувайте да купувате поотделно билетите за отиване и връщане.Практиката показва ,че няма начин билетите за отиване и връщане в  един и същи ден да са на най ниска цена едновременно. .По този начин до Брюксел спестих 75 лева ,а до Париж почти 200. Търпение му е майката. издебнете съответната най-ниска цена за отиване и за връщане.Така сумарната цена ще ви дойде възможно най-ниска.Има случай и когато  полета не е запълнен и най – ниските цени доста преди полета да станат ниски и си стоят такива до края , но напоследък това не се случва.Няма начин 2-3 месеца преди полета поне веднъж да не дойде най-ниската цена.Следете цените често ,защото има случай да се сменят и 2 пъти на ден и най -ниската цена на моите дати да стой  само ден.Направете си и сметка колко ще пътувате и имате ли изгода да си купите клубна карта.Няма случаи ,ако си набележа 6 месеца предварително най – ниска цена сетне да се появи по-ниска или пък най-ниската цена да не се появи поне още 2-3 пъти.Винаги плащам в ДСК защото е най-ниска цената на плащането и има ДСКклон на 100м.Не знам дали обясних достатъчно ясно.Ако има въпроси питайте,ако мога ще отговоря.На отиване летим само с ръчен багаж с лаптопа ,фотото,най-необходимото и дрехите на гърба като се стремим да няма абсолютно нищо забранено за да си нямаме разправии на секюрити чека.Като си имаме достатъчно парички в джоба и визакартата няма никакъв проблем да си набавим каквото ни е нужно където и да е по света.Все пак предпочитам да си купя френски парфюм от Париж а, не от Варна .Обикновенно се връщаме с 2-3 чекирани багажа .
 

# 523
  • София
  • Мнения: 1 477
Illit, благодаря. Още един тъп въпрос- ка изглеждат, имат ли отличителни знаци, много се притеснявам точно за там. В Европа ходя навсякъде, в Африка малко ми е "в шише".
The same myself, от 02.09 от Барселона.
А за Марсилия? Illit, ако сте били там, моля разкажи Hug

Нямат отличителни знаци такситата, като слезете от кораба минавате през чек-а на паспортите и излизате право при стоянката на такситата. Там има един мъж, който е нещо като организатор - той ви насочва към съответното такси, той пазари цената. Нищо опасно няма в Тунис като цяло за момента, освен засиленото военно присъствие в центъра.  Не ви съветвам да взимате случайни таксита или да излизате извън пристанището , за да търсите по-евтино, защото наши познати на кораба лошо ги бяха измамили такива. Според мен такситата на пристанището са достатъчно евтини.
В Марсилия имаше шатъл от кораба до центъра на града, мисля, че беше 15 евро на човек отиване и връщане - с него слязохме и се разхождахме из града. При нас обаче валеше и духаше ужасен вятър, затова разходката ни беше доста бърза:)

Peterky2002,  много интересно инфо си дал, само да попитам - гледаш най-ниската цена като цяло за дестинацията или за определен месец за тази дестинация?

# 524
  • София
  • Мнения: 1 668
Петерки, много си прав за wizz, само че при нас проблема е, че искам да чекирам 2 куфара и така цената ще е с 310лв нагоре. Затова след много мислене, аз лично се ориентирах към Бългерия Ер, тя цената ще излезе същата до Милано. Иначе преди половин година, когато летях към Милано летях на абсурдно смешна цена, но само с ръчен багаж

Последна редакция: ср, 10 апр 2013, 09:38 от insane

Общи условия

Активация на акаунт