Няма по-щастливо от детето в ПЪРВИ клас- 2011/2012

  • 33 912
  • 731
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 883
Ей това не ми харесва много на учителите, че не поущряват децата, а ги карат да затъпяват. Защо е решил той задача дето още не са я вземали  newsm78 Що за глупости  ooooh! ooooh! ooooh! , че и да преписва...

Не, не, не си ме разбрала - той наистина я е сбъркал, правилното е 2=4-2 Simple Smile Ами ще преписва, разбира се, тъй като се готви за състезание и това е елементарна грешка от невнимание и бързане, а не от незнание. Смешно е да отиде на състезание и да направи такава грешка. 
За коледното математическо състезание ли говориш?
Аз още се чудя дали да го пращам моя.Много е разсеян. ooooh!

# 691
  • Мнения: 3 379
Тя, говоря за СМТ, което е на 5.11. сега в събота. Това е Софийски математически турнир и за първи път се организира и за първолаци. На Коледното също мисля да отидем...

# 692
  • София
  • Мнения: 1 200
И моят син го записахме за СМТ на 05.11.2011г., ще има и в нашето училище. Тренираме със задачите от Коледното и подобни от темата за математически турнири. Решава ги, но много бърза и не си проверява после. Допуска грешки от бързане. И пише много грозно  Mr. Green. Не знам как ще разчетат проверяващите, включително трябва да си напише четливо името. Иначе смята добре. Но бърза и не проверява, върху това ще работим тази седмица.
И в нашето училище имаше Хелоинско тържество. Носи си костюм на Зоро, имаме си от миналата година. Ходили са из училището с костюмите, черпили са се със сладки.
Утре сме на театър - Карлсон в Младежкия театър.
Хубава ваканция.

# 693
  • Мнения: 1 883
Тя, говоря за СМТ, което е на 5.11. сега в събота. Това е Софийски математически турнир и за първи път се организира и за първолаци. На Коледното също мисля да отидем...
Ясно ,мерси!

# 694
  • Варна
  • Мнения: 2 443
Eй как ви завиждам за СМТ - във Варна чакаме чак Коледното. После като мине състезаниято (СМТ) може ли някой да качи задачите, за да ги видим и ние от провинцията? Благодаря предварително.

Синът ми празнува Хелоуин само в Британика, всички деца бяха много сладки страшници. Учили са хелоуински думи и после са обикаляли от стая  в стая да се плашат една друга групите и да се черпят с бонбони. Когато отидох да го прибирам, децата бяха толкова вживяни в ролята, че не искаха да си тръгват - толкова много детска глъч и родителски фотоапарати.

Жалко само, че денят на народните будители ще остане в сянка.

И ние имаме доста домашно за почивните дни от училище, но аз го намирам за нормално. Госпожата им е дала напечатани 2 листа А4 със задачи и звукови модели, разположени на 4 страници. За пръв път имаме цял лист с текстови задачи, което е много похвално, защото смятам, че е много важно да се научат да трансформират правилно текстовото условие в числов вариант. Допълнително се упражнявахме от сборника на Неда Петрова - мога да го похваля с две ръце. С математиката вече сме готови, утре ще пише звуковите модели.

# 695
  • Мнения: 1 883

И ние имаме доста домашно за почивните дни от училище, но аз го намирам за нормално. Госпожата им е дала напечатани 2 листа А4 със задачи и звукови модели, разположени на 4 страници. За пръв път имаме цял лист с текстови задачи, което е много похвално, защото смятам, че е много важно да се научат да трансформират правилно текстовото условие в числов вариант. Допълнително се упражнявахме от сборника на Неда Петрова - мога да го похваля с две ръце. С математиката вече сме готови, утре ще пише звуковите модели.
Правилно ли разбрах? newsm78 Първи клас сте и имате за домашно текстови задачи?

# 696
  • София
  • Мнения: 6 810
При нас май няма домашно за ваканцията. Или ако е имало, е написано в занималнята.

# 697
  • Варна
  • Мнения: 2 443

И ние имаме доста домашно за почивните дни от училище, но аз го намирам за нормално. Госпожата им е дала напечатани 2 листа А4 със задачи и звукови модели, разположени на 4 страници. За пръв път имаме цял лист с текстови задачи, което е много похвално, защото смятам, че е много важно да се научат да трансформират правилно текстовото условие в числов вариант. Допълнително се упражнявахме от сборника на Неда Петрова - мога да го похваля с две ръце. С математиката вече сме готови, утре ще пише звуковите модели.
Правилно ли разбрах? newsm78 Първи клас сте и имате за домашно текстови задачи?

Да, правилно си разбрала. Класната им го раздаде. Но те не са някакви сложни задачи, които да провокират кой знае какво мислене, целта е да ги научи да изписват задачата с числа. Ето тук заснех с фотоапарата първия лист, съжалявам за лошото качество:



А ти защо толкова се изненада?

# 698
  • Мнения: 1 883
Ами защото ние нямаме още такива задачи. Thinking Децата не учат ли по една програма/ система?
А 4 задача не  е ли грешна?
2+2-1=3
 Мерси за задачите, ще го пробвам моя като се прибере от разходка. Hug

# 699
  • Варна
  • Мнения: 2 443
Ами защото ние нямаме още такива задачи. Thinking Децата не учат ли по една програма?
А 4 задача не  е ли грешна?
2+2-1=3
 Мерси за задачите, ще го пробвам моя като се прибере от разходка. Hug

4 задача е същата, само, че е решена на 2 отделни реда, а не на един. Иначе ние си учим в обикновено квартално училище, предполагам следваме една и съща програма като цяло. Просто в техния клас от 22 души, 10 деца идват от ПГ към училището, следователно могат да четат и не знам дали класната им се е разбързала заради общот темпо или е по план. Иначе аз дори се притеснявам, че те са още на числото 6 - малко бавничко ми се струва при положение, че в Моливко от ПГ също учеха числата до 10, а други майки са ми казвали, че за Коледното състезание ще трябва да може да смята до 20, но това е положението, надявам се да не забрави това, което вече е научил миналата година Simple Smile. Но по принцип във всеки сборник има текстови задачи, даже с числата 2 и 3, така че го намирам за нормално.

# 700
  • Мнения: 1 883
Ами защото ние нямаме още такива задачи. Thinking Децата не учат ли по една програма?
А 4 задача не  е ли грешна?
2+2-1=3
 Мерси за задачите, ще го пробвам моя като се прибере от разходка. Hug

4 задача е същата, само, че е решена на 2 отделни реда, а не на един. Иначе ние си учим в обикновено квартално училище, предполагам следваме една и съща програма като цяло. Просто в техния клас от 22 души, 10 деца идват от ПГ към училището, следователно могат да четат и не знам дали класната им се е разбързала заради общот темпо или е по план. Иначе аз дори се притеснявам, че те са още на числото 6 - малко бавничко ми се струва при положение, че в Моливко от ПГ също учеха числата до 10, а други майки са ми казвали, че за Коледното състезание ще трябва да може да смята до 20, но това е положението, надявам се да не забрави това, което вече е научил миналата година Simple Smile. Но по принцип във всеки сборник има текстови задачи, даже с числата 2 и 3, така че го намирам за нормално.
О, не съм видяла / за задачата/. И ние сме до числото 6. Ами аз имам няколко теста, за Коледното състезание и там няма задачи до 20.Всички задачи са до 9.Има само една до 10.Имам сборник със задачи ,но там текстовите почват след числото 10. Затова се изненадах.Явно трябва да потърся други сборници.

# 701
  • Пловдив
  • Мнения: 1 255
Привет!

И в нашия клас все още не решават текстови задачи - има време и за това. Но и на мен ми беше интересно да ги видя, благодаря за което.        bouquet     Явно всяка госпожа си има начин на работа, това не ме тревожи, все ще им дойде времето и на текстовите задачи.  

Тя, задачата е вярно решена, но на два реда е изписана, може би не си видяла в бързината втория ред  Simple Smile

Иначе при нас не са имали празник за Хелуин, но пък в петък ходиха в градската градина и там целия клас сложиха цветя пред паметника на техния патрон - Душо Хаджидеков.

П.п- изпреварили сте ме с коментара за задачата    Joy

Иначе моята госпожица са взели гласните и са стигнали до събирани и изваждане до 5. След това ще е 0 и едва след това 6.   Peace   

# 702
  • Sofia
  • Мнения: 4 737
Няма логика просто на Коледното състезание да дават задачи до 20, едва средата на уч. година е.  Simple Smile

Нашите са взели до 8 и буквата Л. Доста голямо домашно има за ваканцията, но тя пък още в училище е написала по математика, днес писа в Езикови задачи, но не съм гледала дали е готова с всичко.

Миналата седмица четохме Ян Бибиян и тя нааай-сетне много се запали по по-дългите разкази, последната вечер четохме аз едно изречение, тя едно. Носи си книжката в чантата и в автобуса чете. Направи си и чит. дневник, който е пълен с ужасно много грешки, даже името не си пише правилно (пише И на мястото на Й).
За следваща книжка сме набелязали Лукчо.

# 703
  • Sofiа
  • Мнения: 3 247
Миналата седмица четохме Ян Бибиян и тя нааай-сетне много се запали по по-дългите разкази, последната вечер четохме аз едно изречение, тя едно. Носи си книжката в чантата и в автобуса чете. Направи си и чит. дневник, който е пълен с ужасно много грешки, даже името не си пише правилно (пише И на мястото на Й).
За следваща книжка сме набелязали Лукчо.
И ние сме на подобен хал, но четем Патиланчо и караме по схемата: той чете половин разказ, а аз го дочитам и бонус чета втори Grinning

# 704
  • Sofia
  • Мнения: 4 737
Патиланците съм си ги заплюла след Лукчо, че навремето така и не съм чела книгата.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт