Няма по-щастливо от детето в ПЪРВИ клас- 2011/2012

  • 33 910
  • 731
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 883
Manzhelka   Благодарности за задачите. HugСина като се прибра от разходка веднага седна да ги решава.Понеже не може да чете, аз ги четях.Затрудни се малко на последните две. Но ,като се има в предвид ,че за първи път решава такива задачи,съм повече от доволна. Mr. Green

# 706
  • Мнения: 46 652
И аз благодаря за задачите  Hug
София ги реши, без да ги гледа, само ги четох. Честно казано учудих се приятно, че се справи, защото досега не е решавала такива, а и казваше отговора преди аз да го сметна  Embarassed Joy

Домашно нямаха за ваканцията, но София не си беше дописала нещата, заради празнуването в петък. Вчера станала сутринта, видяла че спим и си стояла тихо в стаята, седнало детето и си дописало домашното, много й се зарадвах като станах  Simple Smile доста се беше старала. Явно страхът й да не пише с мен я стимулира  Blush Joy

Иначе все още имаме проблем с правописа, въпреки, че има напредък, няма голямо желание, утре сме на очен лекар и ще видим дали е там причината  Confused

# 707
  • Мнения: 824
Здравейте момичета,

и аз съм записала моят Първолak на 5.11 на състезание. Та колкото до задачите по състезания, да те не са изцяло съобразени с изучавания материал... винаги са много по трудни от общото ниво, но нали са състезания  Joy

# 708
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 948
При нас няма домашно за ваканцията. В училище нищо не са правили за Хелуин. Ще видя, довечера може да ги метна на някое вещерско парти, подходящо за деца. Иначе днес Теди се е заканила на една тиква да я дълбае, като се прибера ще видя какво е станало. Вчера ми помага и заедно правихме паяжинести кексчета, тиквени бисквити и други подобни. Иначе за Деня на будителите аз по традиция и на двамата винаги им подарявам по книжка още от бебета. Никакви цветя никъде няма да поднасят, по-важното е да усетят празника в сърцето си.  Grinning
В събота водих госпожицата на концерта на Шаде. Заяви, че Шаде пеела по-добре от Мадона (бях я водила и на Мадонския концерт в София). Ами право е детето за пеенето. Mr. Green Покрай нея и малкият направи сефтето с голям концерт. Ревна на вратата, че иска и се наложи да влачим с нас и 4-годишния. Обаче пък беше супер впечатлен. Mr. Green
В училището на Теди вече обявиха оптциите за бяло и зелено училище. Бялото е през февруари и офертата много ми хареса, така че май ще ходи. Grinning
На математически турнир не смятам да я пускам, макар че учудващо математиката много й върви. Аз обаче съм против този тип прояви (съдя от личен опит), така че на този етап никакви турнири. Naughty

Последна редакция: пн, 31 окт 2011, 11:49 от lulumba

# 709
  • Мнения: 2 298
Покрай ЗАБАВНА МАТЕМАТИКА ми препоръчаха ДЕТСКА АРХИТЕКТУРНА РАБОТИЛНИЦА. Някой ходи/л ли е да сподели мнение?

# 710
  • Мнения: 46 652
Бяхме на преглед, очната я препита само на таблото и ни праща сега на детски кабинет, защото в нашата клиника няма. Но на първо четене нещата хич не са розови: 4 диоптъра астигматизъм и 3 далекогледство  Confused а аз й се карам, че не се старае Embarassed заради астигматизма вижда съвсем различно нещо от това, което реално трябва...

Последна редакция: пн, 31 окт 2011, 16:24 от Не се сърди, човече

# 711
  • София
  • Мнения: 6 810
Не се сърди, човече Hug ! Милата София! Представям си как се чувстваш...Дано да не се потвърдят диоптрите и да са по-малко. Пиши как се развиват нещата. И аз не съм ги водила на очен преглед и май е крайно време.  Confused

# 712
  • София
  • Мнения: 18 679
Никол, това сериозно ли Shocked Да не бъркаш нещо цифрите? това 3-4 диоптъра са адски много, възможно ли е толкова да не вижда и да не сте забелязали досега? Ако да, и аз се присъединявам към сериозно притеснените. И Ники е преглеждам само на таблото при ежегодните профилактични прегледи, надявах се, 4е е достатъ4но Confused Отделно гледа доста тв, цъка и на компа, въобще всички условия за проблеми с очите са налице.
Дано нещата при София да са по-добре и само да са ви наплашили Hug

# 713
  • София
  • Мнения: 4 412
Не се сърди, човече, дано на другият преглед да се окажат по-малко отклоненията. Аз водих дъщеря ми в началото на предучилищната и първо едната лекарка каза около 2 диоптера отклонение късогледство. На разширените зеници се оказа около1 астигматизъм на едното око. Но и до сега ми е малко притеснено дали са я изследвали правилно.

Между другото видях коментара на belinda и аз си мисля, че при такива отклонения щеше да забележиш по-рано. На мен ми казаха, че при 2 диоптера вече се появава и кривене на очите.

# 714
  • София
  • Мнения: 6 810
Белинда, моите деца не са проверявани никога на таблото от личната. Така като чета НСЧ ми се струва, че казва, че очната е прегледала София на таблото, не личната.

И в нас не се ограничава ТВ и компютър... Confused Аз чат-пат им рисувам нещо миниатюрно на лист, отдалечавам се много и ги карам да ми кажат какво е. До сега винаги са виждали, ама не е сериозен преглед това.  ooooh! Взимам си поука и отивам за талони.

# 715
  • Мнения: 46 652
belinda, не съм притеснена за цифрата, самата аз на 6 г. бях с +5.5  Laughing с възрастта пада, сега съм почти на +1, срам ме е обаче, че й се карах и я натисках да се старае, хем съм минала по този път, хем знам, че с астигматизма ти е толкова изкривено виждането, че пишеш едно и го виждаш по един начин, а на листа другите виждат съвсем друго, и пак виках и се карах  Embarassed подведох се, че на предния преглед нямаше проблем, но беше отдавна и явно тогава с е виждала или са приели недовиждането за незнание, че беше още малка Rolling Eyes

TanyaMG , при късогледството е друго, при далекогледството това не е толкова забележимо. При мен въпреки големия диоптър, нямаше нито главоболие, нито нищо фрапиращо, забелязаха, че не виждам веднъж, когато баща ми ме попита за номера на колата пред нас, бяхме направо залепени, но не успях да ги разчета.

Klemy, точно така, не личната, тя ни даде направление за очен лекар в нашата клиника, очна си я прегледа, но не е детски офталмолог и затова ни препоръча най-добре да си идем в детска клиника.

# 716
  • София
  • Мнения: 6 810
НСЧ, аз в трети клас тръгнах с -2.5, а сега са -4, даже подозирам, че са се вдигнали още. Аз уж трябваше да падат вече  Rolling Eyes . Но вие сте с +, той често се редуцира.  Peace

# 717
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 523
Не се сърди, дори и да е толкова, лесно се коригира зрение при децата, ако се носят редовно очила(това го казвам от опита на късогледо дете)
Аз съм късогледа, брат ми е късоглед и племенникът е късоглед също. Цвета ходи на профилактични прегледи при офталмолог поне веднъж годишно, при който преглед се проверява зрителната острота, мери се вътреочното налягане, проверява на едни апарати дали следи корабчета и други предмети и гледа през това време очните дъна. Ако някой му е удобно Младост, мога да дам и координати на офталмолог, който работи по ЗК и е добър(поне аз съм изключително доволна, а съм човек с опит Wink)

# 718
  • София
  • Мнения: 18 679
Боже, с какви цифри боравите, направо се шашакам ooooh! Аз след втората бременност полу4их далекогледство, уж ми го измериха на +0.75/ не знам колко е то4но, не са ми разширявали зениците/ и 4естно казано - много недовиждам. Особено ми пре4и, когато шофирам в сумрак, приве4ер или рано сутрин. Също и когато трябва няколко 4аса поред да пиша на компа без прекъсване. Това 2, 4, 5.5 диоптъра ми се виждат косми4ни направо #Crazy
Клеми, а защо не ти преглеждат децата на профилакти4ния за зрение? Няма табло ли4ната ли? То колко му е, един картон...Аз си мисля, 4е е задължителен този преглед, колкото и да е проформа, може би има някакъв смисъл в него. Едно време помня, 4е ни проверяваха в у4илище Rolling Eyes

# 719
  • Germany
  • Мнения: 8 027
Не се сърди, дори и да е толкова, лесно се коригира зрение при децата, ако се носят редовно очила(това го казвам от опита на късогледо дете)
Аз съм късогледа, брат ми е късоглед и племенникът е късоглед също. Цвета ходи на профилактични прегледи при офталмолог поне веднъж годишно, при който преглед се проверява зрителната острота, мери се вътреочното налягане, проверява на едни апарати дали следи корабчета и други предмети и гледа през това време очните дъна. Ако някой му е удобно Младост, мога да дам и координати на офталмолог, който работи по ЗК и е добър(поне аз съм изключително доволна, а съм човек с опит Wink)


Аз се интересувам от координати на офталмолог  в Младост. Моля, пусни ми ги налични, ако можеш.

Общи условия

Активация на акаунт