Сърдечни малформации- тема 8

  • 73 795
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 54
Добро утро!Отбих се да Ви пожелая приятен и усмихнат ден  love001.Соня 77 кураж, много добре разбирам ситуацията в която си - хем искаш да помогнеш и да окуражиш родителите, хем си безсилна и нищо не зависи от теб.Дай боже операцията на малкото човече да  мине успешно и бързо да се възстанови. Аз не пиша много често, защото племенника ми както Ви казах с майка си са отново в 3 градска, но нямам много инфо по състоянието му (диагнози, с какво го лекуват....) само се надявам и над нашата улица скоро да изгрее слънце и детето да си бъде у дома, да е здраво, да папка, да наддава и да ни радва  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 16
  • Мнения: 10
Добре дошли в новата тема.
Дано и в тази има повече радостни новини.

За всичките ни дечица- здрави и щастливи сърчица!




  
Хей, на мен се пада честта да съм първа. newsm44 Пожелавам на всички ни посещаващи тази тема да няма част 9, децата ни да бъдат живи и здрави и Дядо Коледа да донесе много подаръци за малките сладури, а на родителите и близките по-голям подарък от здравето на децата не може да има.  love001
zdr.maiki.ne sam sigurna dali tuk triabva da pi6a.za parvo pat izpolzvam forumi.predstoi ni operazia na malkoto mi momi4enza.tia e na 4 godini.imam mnogo vaprosi kam roditeli minali po tozi pat.molia vi kajete mi kat za na4alo istina li e 4e sled operaziata niama da vijdam deteto si niakolko dena.tova me vludiava i ne moga da nameria uteha.kak se prejiviava takova ne6to.molia pomognete mi.


Нашите Татковци!
               
др.Стоян Лазаров                др.Пламен Митев

Нашите Ангели!



.др.Лачева       -др.Кънева


Тетралогия на Фало
Какъв е този кариотип  
Вродени сърдечни малформации - тема 1
Вродени сърдечни малформации - тема 2
Вродени сърдечни малформации - тема 3
Вродени сърдечни малформации - тема 4
Вродени сърдечни малформации - тема 5
Сърдечни малформации- тема 6
Сърдечни малформации-тема 7

НКБ

Д-р Велковски - 92 11 543 /  0888 722 410

Д-р Дашева - 0888 872 310

Консултативен кабинет - 921 71 08

доц. М.Павлова, тел. 0898205857

доц. А.Кънева, тел. 0887982334

д-р Р.Маринов, тел. 0887800804


регистратура -02/ 9217180, 9217174, 9217160 и 9217161

# 17
  • Мнения: 10
prodaljavam da pi6a navsiakade za6toto ne sam sigurna kade tiabva.molia vi kajete mi viarno li e 4e niama da vidia deteto si vednaga sled operaziata i dokato izliza ot upoika.koi 6te e pri neia i izob6to vsiakakvi podrobnosti.....

# 18
  • Мнения: 54
eli-pri, кураж и мнооого търпение.Тук разбрах, че е много важно и позитивното мислене.Трябва да бъдеш спокойна, защото ако не си, детенцето ще усети това и то ще се разстрой много.Моя съвет е да пишеш на кирилица и също така да дадеш малко повече информация за диагнозата на детето,признаци, от кога боледува и т.н. Майките ще ти помогнат с каквото могат.Тук всички се подкрепяме и помагаме.Кураж. Hug Praynig Praynig Praynig

# 19
  • Мнения: 9 973
Ели,пиши на кирилица и разкажи подробно-за бебе или за по-голямо дете става въпрос.С каква диагноза сте и т.н.
Колкото по-изчерпателна си ти,толкова по-изчерпателни сме и  ние  Wink

И не на последно място:Добре дошла в нашата тема!Ако искаш,можеш да се представиш,защото тук сме едно голямо семейство Simple Smile

Бубче  Praynig Hug Как е Валенцето ми? Heart Eyes Аз все още не съм ходила до там,но времето си тече,а трябва да запиша час за холтер за края на месеца.
Лекарствата не ни помогнаха,но пък за сега оставаме без признаци за пейсмейкър (пу-пу)

Вили,where are you? Губиш се много отдавна,а искам да те питам вие как сте с Боянчо  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 54
Ами Деси, днес изписват Вале, ще се гледат у дома с мама  newsm07  love001

# 21
  • Мнения: 9 973
Ами Деси, днес изписват Вале, ще се гледат у дома с мама  newsm07  love001
Party Heart Eyes Каква новина,а ти си траеш,а?  Grinning
Айде,дано е за последно вече!Много целуФки на малчо и мама  Hug

# 22
  • Мнения: 10
mnogo se izviniavam 4e ne izpolzvam kiriliza,no na tozi komputar e malko trudno.
vse pak iskam da vi razkaja malko za nas za da moje da mi dadete niakakvi napatstvia i saveti za6toto imam nujda ot tova.deteto mi {mira]e na 4 godini i predi okolo mesez razbrahme 4e ima defekt na sarzeto koito moje da se opravi samo s operazia.dianozata e goren sinus venozus i o6te ne6to.doktorite v treta gradska kazaha 4e ne e tolkova slojno no fakta 4e 6te se pravi operazia i to sarde4na napravo me podludiava.
ina4e Mira niama nikakvi priznazi za defekta za sega no lekarite kazvat 4e triabva da se operira za6toto seled vreme 6te zapo4ne da ima simptomi i moje da e kasno da moje da se napravi ne6to.
mnogo mi se iska ako moje da mi kajete parvo dali i vie e triabvalo da 4akate taka kakto na men mi kazaha 4e 6te mi se obadiat samo edna sedmiza predi operaziata.
sa6to taka kak stavat ne6tata s davaneto na krav.o6te ne sam mnogo naiasno i stova.
mnogo me pla6i fakta 4e niama da sam do neia prez zialoto vreme i mi se iska da znam po-podrobno kak proti4at ne6tata sled samata operazia.
dezata use6tat li niakakva bolka i koga?
imam kup vaprosi......ako niakoi ima tarpenieto i informaziata da mi otgovori 6te sam mnogo blagodarna.
vie znaete kakvo e deteto ti da e bolno i ti da ne znae6 kakvo i kak .....
blagodaria na vsi4ki predvaritelno.

# 23
  • Мнения: 21
Здравейте,отдавна не съм писала в темата,но редовно ви следя и съчувствам на всички мами,които са преживели една или повече операции на детенце.
  eli-pri,моето детенце преживя операция на осем месечна възраст,диагнозата ни е различна от вашата,но се възстанови сравнително бързо.Целият ни престой в болницата беше 20 дни.След като ви приемат ще ви направят нужните иследвания.Преди опреацията трябва да дадете кръв четерима човека,без значение каква кръвна група са.Бележките от кръвта ги давате на доктора,а може да си направите и копия,срещу които се получават 2 дни платен отпуск.
А за самата операция-трае различно,зависи от дефекта,които отстраняват.След операцията децата се настаняват в реанимация без предружител.За малката Мира ще се грижа сестра денонощно.Ще те пускат на свиждане,но за малко,за да не се внасят различни инфекции,на които децата са много податливи в това състояние.В реанимация престоят  е много индивидуален,моето момиченце беше там 8 дни.След това я свалиха в интензивно отделение на клиниката по кардиология,там я наблюдаваха ден два и ме извикаха,за да ни настанят в стая.
Предполагам че самата операция е болезнена,но това се прави за тяхно добро все пак.И все пак си спомням,че й даваха някакви обезболяващи,от които доста спеше в реанимация.
Имайте готовност да отседнете някъде по време на престоя на детето в реанимация,около болницата мисля че имаше стаи под наем.Ако имаш още въпроси питай.  Peace

# 24
  • Мнения: 10
blagodaria Sisi za informaziata,
mnogo mi pomagate .....naistina....dori ne moga da opi6a kakvo ozna4ava tova za men.edinstveno hora minali po tozi pat mogat da mi pomognat da se 4uvstvam po-dobre v momenta.
kato zialo dovolna li si ot otno6nieto na doktorite v bolnizata?tvoeto bebe ne e razbiralo mnogo kogato sa go operirali a moiata da6teria e ve4e na 4 godini i  vijda,4uva i razbira vsi4ko.za neia e mnogo vajno kak 6te i govoriat i kaka 6te se darjat s neia horata tam.ve4e do niakade sviknah s misalta 4e e 6te e sama niakolko dena/ne 4e imame niakakv izbor/no ne moga da spra da se pritesniavam.
koga be6e nai-trudnia moment za teb kato zialo?
predi kolko vreme operiraha deteto ti i razviva li se vsi4ko normalno sled operaziata?
blagodaria za vsiakakva informazia.
vie znaete......

# 25
  • Мнения: 16
Здравейте отново моят племенник Дани вече е в болницата може би ще го оперират в четвъртък.Днес го преглеждал д-р Велковски и е казал че при Фалото белодробната аорта е стеснена а при него било точно обратното била по широка от обикновено.Незнам дали се изразявам правилно но надявам се че сте ме разбрали.Дано заради това да не го отложат .Много и е трудно на майката детето вече е големичко и разбира че не си е вкъщи и плаче много.Мисля че имаше една майка сред вас която работи в трета градска болница или се заблуждавам.
Няма нищо по лошо от това да ти е болно детето .Дано всички дечица да оздравяват бързо .
Бубче как е твоят племенник всичко наред ли е?

# 26
  • Мнения: 54
Соня 77, моя племенник слава богу за сега е добре.Моля се да става и все по-добре.Стига толкова с проблемите около него.Нека сега да го очакват само хубави неща, което пожелавам и на всички дечица с проблеми.Те заслужават да бъдат щастливи. newsm32Пиши какво става и с твоя племенник.Ще го оперират ли утре? Стискам палци и се моля всичко да мине добре.Кураж  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Hug

# 27
  • Мнения: 9 973
Ели,прочети старите теми.Не са много,само 7.В тях ще откриеш много информация за децата на форума със сърдечни проблеми.Писали сме много пъти историите и перипетиите си.
При по-голямо дете,предполагам,че само 1 нощ ще е в реанимация и 1-2 в интензивно,но пак казвам-това зависи от детето и т.н.

Има 2 лекари-детски кардиохирурзи,които са от добър по-добър и е излишно да ги коментираме.  Heart Eyes Simple Smile
Всеки един от тях е втори баща на нашите деца.
Там всичко обясняват и не скриват нищо-добро и лошо.Обясняват рисковете,нежелателни последици и т.н.
Ние сме били 14 дни следоперативно,на 3м.,но преди това имаме над 20 дни с идеята да се оперира детето по-рано.3 пъти го отлагаха докато накрая стана съвсем критично положението.

Много перипетии сме имали ние,повечето от тук също.На всеки историята е различна.Някои имат усложнения следоперативни,други-не.При еднаква диагноза  Wink Така,че Божа работа си е това!Не можем да се месим,можем само да се молим  Praynig Hug

Соня,стискаме палци за вас! Praynig Hug

# 28
  • Варна, морето, сините вълни...
  • Мнения: 395
Моето момченце го оперираха на 22 дена като беше и на 10-я ден го изписаха ( 4 дни беше в реанимация).
На 27.10. сме на преглед моля да ни стискате палци всичко да е наред и да ни спрат лекарствата. На 3.11. сме на ТЕЛК.

Имам едно по различно питане: Мони е на 8м. вече, и го кърмя още, иска ми се да го отбивам вече,  понеже през деня иска да суче когато му скимне и вечер се буди по няколко пъти. А нали казват че кърмата е много полезна. Не искам да го лишавам от нищо, но моля ви споделете ми вашия опит и дйте съвети какво да правя.

# 29
  • Мнения: 16
Утре ще му правят катетеризация за да могат хубаво да огледат преди операцията.После може би няма да го оперират веднага при вас как беше колко време след катетаризацията оперираха децата ви .Колко време трае изследването и след това връщат ли децата при майките им.И така при нас чакаме да видим какво ще стане дано всичко да е за добро.
mimi_jobnoto моето мнение е кърми си детето докато можеш колкото по дълго го кърмиш толкова по дълго то ще получава безценните вещества от кърмата.Струва си всичко да изтърпим заради децата но този период с постоянното сучене ще отмине .Все пак всеки сам си решава това е мое мнение.

Общи условия

Активация на акаунт