Сърдечни малформации- тема 8

  • 73 927
  • 753
  •   1
Отговори
# 705
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Вирджиния, той каква диагнозаи ма?Или са чули само шум?Изобщо гледан ли е от кардиолог или само тази лекарка го е слушала?

# 706
  • Мнения: 111
Креми, на втория ден след раждането неонатоложката (тази, същата от вчера) чу шум на сърцето. Повикаха детския кардиолог (най-добрия в Сев. България се води) и  след ехография му поставиха диагноза междукамерен дефект с размер 2-3 мм, шум на сърцето - степен 2 или 3 от 6 и все още отворен дуктус (това е съд, който трябва да се затвори много скоро след раждането, но в нашия случай не беше). Правиха му някакво изследване за да видят наситеността на крайниците с кислород и казаха, че  сатурацията е ОК. Снимаха го и на рентген и на него всичко изглеждало нормално.

След 2 седмици сме на преглед при същия кардиолог и според него тогава със сигурност ще може да се определи размера на дупката, т.като белодробното налягане ще е по-слабо. Няколко дни след това имаме час за Велковски.

# 707
  • Мнения: 35
Здравейте мили мамчета.Ние вчера се прибрахме от София и за съжаление доц.Велковски каза,юе нчма да се разминем без операция.Дупката е голяма и прахчетата не лекуват а само помагат да наддава.Толкова много исках и се надявах да не се наложи операция,но щом е за нейно добро.Доктора каза,че има много малък шанс да успеем да овладеем проблема без да се налага операция,но все пак аз не спирам да вярвам и да се надявам,че ще сме едни от малкото,които успяват.Иначе съм доволна от доктора обеснява,мил е и гледа обстойно всички органи.Според него засега състоянието ни е добро и затова операцията може да изчака.Искам да попитам мамите преживели вече операция да споделят малко повече подробности за самата операция,възможни усложнение,упойки и въобще всичко,което знаете.Много съм притеснена и искам да съм подготвена.Много ме е страх като чуя операция и ми звучи направо ужасно.Моля се само ако се наложи да се оперира да мине добре,без усложнения и дано не се наложи втора.Искам да попитам как мога да пиша в групата Детско сърце.

# 708
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Яни, при всеки е различно.В медицината две плюс две не е четири.Моя син имаше усложнения, а друго дете го изписват на девети ден.Като цяло я водят една от най-леките сърдечни операции.Не се филмирай отсега.Пази я да е здрава.Весели празници.Simple Smile

# 709
  • Мнения: 35
Благодаря ви много момичета.Много сте мили.Желая ви весели празници и много здраве,щастие и хубави мигове със семействата ви.Нека дечицата ни да са силни и много много здрави за да ни радват много.

# 710
  • Мнения: 3
Здравейте на всички силни майчета и още по силни дечица. Накратко нашата история сина ми Мерт се роди на 17.06 във Варна с диагноза тотално аномално вливане на белодробните вени,множество междукамерни дефекти и др.Благодарение на др Шивачев един чудесен лекар за мен беше транспортиран в НКБ. На 28.06  д-р Митев и екипа му оперираха сина ми по спешност,операцията мина успешно но при сина ми след оперативния период беше много тежък не можа да диша самостоятелно, разви инфекция сепсис с една дума много мъчителни дни.Но в крайна сметка мойто съкровище успя да се пребори след един месец престой в реанимация.Безкрайно сме благодарни на д-р Митев и екипа му, на екипа на реанимация, на интензивно благодарение на които сина ми е жив.Пожелавам на всички родители Весела Коледаи много много здраве на нашите дечица за да ни радват, също така искренни пожелания на нашия спасител д-р Митев и на всички останали от НКБ не изброявам имена за да не изпусна някой нека да продължат в същия дух да помагат, спасяват дечица поклон пред вас БЛАГОДАРЯ ВИ. Ще се радвам да ни приемете във вашето семейство.Весели празници.

# 711
  • Мнения: 817
Яни, благодаря ти, дай Боже всичките ни дечица да са добре Simple Smile Радвам се, че не сте за операция дори и за момента, защото това означава, че имате шанс и за вбъдеще да се отмени. И аз мисля както Креми, че е много относително всичко в медицината... Сега ще се проследят как действат лекарствата, как се справя самият организъм на детето и ако всичко е наред, значи имате шанс да се разминете с операцията  Praynig .
kiubi, здравей мамо и бебче воини на живота! Добре дошли в навечерието на прекрасния празник на Рождеството! Дай Боже, Господ и Света Богородица винаги да ви пазят и закрилят. И да пазят и закрилят и прекрасните ни специалисти от НКБ, така че винаги да помагат на всички нуждаещи се!  Praynig
Господ да пази всички ни! Heart Eyes

Весели и спокойни празници на всички и от мен  Hug

# 712
  • Мнения: 32
Здравейте майчета, честита и весела Коледа на всички Ви с пожелание да бъдат здрави децата ни и по малко дечица да се разболяват.Бях писала по нагоре за нашия проблем, на дъщеричката ми която е на 4,6год и откриха междупредсърден дефект.Беше голям шок за мен и за семейството,предполагам че всички ме разбирате,след прегледа в София ни казаха че без операция няма да се оправят нещата но за сега сме под наблюдение,хубавото е че състоянието и е мм добро,никога не е имала даже един от приЗнаците по които да разберем че има проблем със сърцето.Надявам се и за напред да са така нещата, защото доктора в София каза че операция ще се предприеме според състояние на дъщеря ми.Надявам се на чудо и това е нещото което си пожелавам за всеки празник от както сме научили. ИМА ЛИ СЛУЧЕИ КАТО НАШИЯ В коЙТо до ОПЕРАЦИЯ НЕ СЕ СТИГА ,започнах да чета темата от първата страничка но дп сега не съм срещнала като нашия проблем.Пожелавам весело посрещане на новата година и дано 2014 година буде мн по добра за всички нас и за малките ни ангелчета

# 713
  • Мнения: 237
dizere, Честита Коледа! Пожелавам на теб и цялото семейство много здраве и вяра в магията на Коледа!
   Моята дъщеря беше с междупредсърден дефект, впоследствие левостранен шънт. Откриха й го, когато бе 20 дни, на 5г.6м. я оперираха. Всяка година следяха състоянието й, т.к. се очакваше отворът да се затвори или поне да е малък -  тогава не се прави операция, а го затварят с нещо подобно като чадърче. Но не би! Отворът стана много голям и се налагаше операция, която бе преди 3г.. Премина изключително успешно, дъщеря ми се възстанови много бързо и сега ходим само на профилактични прегледи. Никога не е пила лекарства за сърцето. Стиска ви палци и при вас нещата да са възможно най-безпроблемни. Ако имаш някакви въпроси, питай!
   И весело посрещане на Нова година!

# 714
  • Мнения: 111
Здравейте!
Днес бяхме на контролно теглене и отново, както и миналата седмица,  не се чу шум на сърцето. Наддал е 410 гр. за 10 дни.
stasita, можеш ли да ми кажеш колко голям беше вашия дефект?

# 715
  • Мнения: 8

Последна редакция: сб, 28 дек 2013, 15:51 от ilna

# 716
  • Мнения: 237

Virginia2401, когато ни оперираха, МПД бе 24 мм по дългата ос при общата дължина на преградата 34 мм.

# 717
  • Мнения: 32
Stasita мерси за успокоението,искам да попитам в какво състояние беше твоята дъщеричка в периода на наблюдение,и мн други неща искам да те питам но незнам дали ще е удобно да не досада.Научих за проблема съвсем случайно след прекарана тежка инфекция,състоянието на Миленка не дава повод за съмнение че може да има някакъв здравословен проблем,това се случи преди два месеца и все още не мога да дойда на себе си.

# 718
  • Мнения: 35
Здравейте момичета.Казват,че по Коледа стават чудеса,но ние явно не сме заслужили.Пак сме в болница с пневмония и пак на антибиотик.Незнам вече от какво ги прави тези пневмонии без никакви видими признаци.Вчера бяхме при личната лекарка и тя уж я слуша и гледа гърлото и всичко уж беше наред а днес сме с пневмония.Как така се получава незнам и защо все на нас.За какво толкова ме накзава господ незнам.Имам чувството,че немога да издържа дълго така.Пазим я много.Не излизаме навън,не пускам никой в нас при нея.Ходим с маски,поддържам висока температура и незнам от къде ги хваща тези пневмонии.Искам да попитам мамите,на които децата са имали междукамерен септален дефект дали децата им са боледували толкова и как сте се предпазвали.Помагайте незнам вече как да я предпазя.Освен да я сложа в клетка и да я изолирам от всичко друго не се сещам.Извинете ме,но съм много пртеснена.Как все на мен се случват всички гадости.Лека вечер и ви желая весело посрещане на новата година.Ние за съжаление ще я посрещнем в болница.

# 719
  • Мнения: 32
ЯНИ88 много съжалявам че сте болни по поста разбирам че често ви се случва. От скоро съм в темата и от съвсем скоро разбрах че дъщеря ми има сърдечен проблем ,не съм много наясно но до колкото знам децата със сърдечни малформации често боледуват,това ни питаха докторите,  когато разбрахме за междопредсърдния дефект който има моята дъщеричка. Нашата лична каза че трябва постоянно да пие имунностимолат. Дано се оправите и в най скоро време детенцето ви да е здраво. Не спирай да вярваш че стават чудеса и не се отпускайте детето черпи сили от майката тя е неговия мотор.Успех и дано всичко се оправи.

Общи условия

Активация на акаунт