Гъбички!!!Писна ми...почвам да се лекувам сама 9

  • 420 729
  • 1 400
  •   2
Отговори
# 1 140
  • Габрово
  • Мнения: 1 960
Здравйте момичета  eдвали се вписвам в темата.Имам следният проблем,когато мъжът ми прониква усещам неприятна болка и така от месец.Бях при гинеколога си и той нищо не откри, но т.к не отшумя отидох при дерматолог-венеролог, който също не откри нищо.Взе проби и от микробиологията излезе бактерия Гардинела вагиналис направих курс на лечение сега очаквам резултати.На първичните начазки в нейният кабинет не останови нищо.За болката ми изписа овули.И така днес реших и напипах къде ме боли и помолих мъжа ми да види,оказа се че на едната малка срамна устна има ивички като раничка и много ме боли при допир.Гъбички нямам само тази бактерия,моля някоя от вас ако е имала подобен проблем да ми сподели и как е минал.Неприятно е полов акт да започва с болка.Благодаря ви предварително  Peace

# 1 141
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Не съм гинеколог и не съм виждала твоята "ивичка, като ранички". Странното е, че проблема ти продължава доста дълго. Еднократно при мен имаше подутинки с разранен връх само по срамните устни, а не в самото влагалище. Тогава АГ при прегледа, каза, че във влагалището няма никакви патологии (тогава дори нямах и гъбички), взе микробиология и цитонамазка, които бяха без проблем и прецени, че въпросното външно раздразнение се дължи на кожен вирус от типа на херпесвирусите (не става въпрос за генитален херпес), изписа ми противовирусно кремче Ацикловир и проблема се разреши в рамките на седмица. Повече викога не се е повтаряло това, за разлика от гъбичките, които не са просто болка, а болка с тчение с парцалчета и гранули, сърбеж и т.н.
Повтарям, че описвам това без да твърдя, че твоята "ивичка, като ранички" е като описаното, но ако имаш възможност попитай лекаря си дали вирусна инфекция може да е причина за това.

# 1 142
  • Габрово
  • Мнения: 1 960
Много ти благодаря за инфото още днес ще се свържа с него и ще попитам, ще пиша като иман отговор  Praynig

# 1 143
  • Варна
  • Мнения: 263
Тази гарднирела съм я имала, но без никакви оплаквания. Откриха ми я в микробиологията, която пуснах профилактично. Така че възможно е тя да няма нищо общо с болежките ти.

# 1 144
  • София
  • Мнения: 11 754
Тази гарднирела съм я имала, но без никакви оплаквания. Откриха ми я в микробиологията, която пуснах профилактично. Така че възможно е тя да няма нищо общо с болежките ти.
Не съм я имала тази бактерия, чук на дърво. Но това което изчетох из Гуги показва, че е най-обикновена влагалищна инфекция, бактериална вагиноза, която бързо се оправя. Дано да съм разбрала правилно.
Ламбриела,  това е една малка ерозия на влагалищната стена, но от какво се получава така и не разбрах със сигурност. Много са нещата които прочетох. Само лекар може със сигурност да каже. Сподели, ако имаш информация. Успех!!

# 1 145
  • Габрово
  • Мнения: 1 960
NadiND благодаря ти за успокоението, утре сутрин отивам за резултатите и веднага ще пиша, стискайте ми палци всичко да е в нормата.Раничката почнах да  мажа с гентамицин от три дена и има значително подобрение,  вчера даже нямах болка. Дано да отшумява, защото с мъжат ми от този месец бебеправим и не искам да има нищо притеснително и дано скоро се прехвърля в бебешката тема  момичета Hug  baby_neutral

# 1 146
  • Варна
  • Мнения: 263
 Peace  bouquet късмет   bouquet Peace

# 1 147
  • Габрово
  • Мнения: 1 960
Здравей NadinND имам резултати и то добри. Вече няма следа от тая гнусна бактерия и флората ми е перфектна.Лекарката ми каза да давам смело вече с бебеправнето.Мажа се още с гентамицин за неприятното усещане което изчезва на моменти и вече съм сигурна че е от постоянните ни контакти,т.к и ден не се оставяме  Joy като поразредим ще се възстановя напълно, но т.к се надяваме този месец да забременеем работим усърдно. Трябва на 2.04. Да ми дойде М. и силно се надявам да ме пропусне тази година  Praynig

# 1 148
  • Мнения: 162
 Здравейте момичета, и аз като вас се боря от около 5 години с гъбичките. Наскоро имах и раничка на маточната шийка, която ми излекуваха чрез мазане с лекарство. Мина известно време след това без да имам проблеми, но ето че отново се появиха. В момента ме лекуват с гинопеварил+  един микосист 150mg.. Не ми минаха и ми изписаха полижинак и промивки с розалгин. Съчетавам го с диета- без прясно мляко, мая, бяло брашно, ограничаване на сладкото, пия много кисело мляко и сок от грейфрут. Но не съм особено сигурна, че изобщо подпомага с нещо.

 Изчела съм почти всички теми, но отнема страшно много време и се извинявам ако отговора го има сред темите. Това, което разбрах като причина за често появяващите се гъбички са: едната причина е слаб имунитет, а друга която често са откривали при вас е бактерията- микоплазма? Попитах гинеколога ми защо не ме изследва за въпросната бактерия, защото той е убеден, че е е от слаб имунитет, ама явно че не винаги това е причината. Та той ми каза "сега ще ти пуснем течно базирана цитонамазка /за да видим дали всичко след раничката е наред/ и от лабораторията би трябвало без да им се казва, те сами да посочат дали има съмнение за наличието на тази бактерия микоплазма и да посочат необходимост от това изледване, което освен микоплазма включва в пакет и изледване на още две бактерии. Въпросът ми е това наистина ли е така, ще се види ли на течната цитонамазка или трябва сама да си отида на изледване за въпросната бактерия?

  Просто не искам да пия скъпи имуностимулиращи хапчета, а причината да е друга и гъбичките да си ме мъчат още дълго време. Гинекологът ми е онколог и за това избрах него, за да съм спокойна за лекуването на раничката, но по отношение на гъбичките просто като не го питам, нищо не ми обяснява или ми казва, че то си е нормално често да се появяват, и че от всичко можело да бъде и общо взето така ще си си цял живот като си предразположена. Само ви чета и на следващия преглед отивам с един лист въпроси...Съжалявам за дългия пост...Просто искам да задраскам всички причини, да знам коя е моята и да се излекувам веднъж завинаги!!!

# 1 149
  • Варна
  • Мнения: 263
Понеже ми се е налагало да ходя по всякакъв вид аг-доктори, впечатлението ми за онколозите е, че разните течения хич не ги имат за болести, може би защото все се опитват да лекуват тумори и другото не го смятат за съществено. Макар че никой не е наясно дали няма някаква връзка между тези безобидни болести и по-сериозните. Мен ме излекува лекар в клиника по репродукция, защото на тях болестите им пречат за успеха на разните инсеминации, иксита и т.н. Пусна ми пакет Микробиологично изследване на влагалищен/цервикален секрет – пакет (вкл. идентификация на бактерии, гъбички, Trichomonas vaginalis, Mycoplasma hominis, Ureaplasma urealyticum; антибиограма), цитирам го от ценоразписа, изписа ми лекарства за три месеца за мен и за 45 дена за мъжа ми. Все пак се спират по време на цикъл и това удължава лечението при жените. След това изследва контролно и мене и мъжа ми за същите неща. Лекувахме още едни екстри, които излизаха само при мъжа ми и така за общо 4-5 месеца какви ли не илачи нещата се излекуваха.

# 1 150
  • Мнения: 125
Здравейте, момичета. Да споделя моите перипетии и да помоля за съвет.
Преди седмица ми излязоха гъбички за първи път. Болката при уриниране беше нетърпима, появиха се външни хемороиди/пак за първи път/, налице бяха типичните гнойни гъбички. Пробвах първо с народни методи и като че ли само по-лошо ставаше.
Взех си гиналгин и хемогел. Вече съм на третата таблетка гиналгин и от болките,паренето и хемороидите няма и следа, жестоката отпадналост също изчезна. Гъбичките, които са в лигавицата почти не се забелязват вече.
Но, при мен повечето гъбички са извън лигавицата, по самата кожа /бикини зоната/ и те упорито си стоят. Не ме болят, нито сърбят, но и не отминават, а са бая големички и с онзи прекрасен изварен цвят.
Мисля си дали защото не са на самата лигавица се влияят по-бавно от гиналгина...
Но се чудя дали да не ги мажа и с нещо допълнително за по-бързо изчистване
Какви са вашите мисли по въпроса. Благодаря предварително.

# 1 151
  • Мнения: 1 078
Моите мисли са да посетиш гинеколог веднага, за да се направят необходимите изследвания.
 Така както ги описваш тия гъбички много странно ми изглеждат. Такива никога не съм имала. Може би ще споделят и други какво мислят по въпроса.

# 1 152
  • София
  • Мнения: 11 754
Моите мисли са да посетиш гинеколог веднага, за да се направят необходимите изследвания.
 Така както ги описваш тия гъбички много странно ми изглеждат. Такива никога не съм имала. Може би ще споделят и други какво мислят по въпроса.
+ 1. За първи път чувам по този начин. Не знам.

# 1 153
  • Мнения: 403
Тези оплаквания и на мен не ми приличат на гъбичните ... newsm78 По-добре тия дни посети гинеколог
Успех  Hug

# 1 154
  • Мнения: 125
Здравейте отново Simple Smile Тази сутрин като се събудих от въпросните гъбички почти нищо не беше останало. Говорих вчера с гинеколожката и ги описах и тя каза че това си е класическа  Кандида инфекции (гъбични) инфекции в кожните гънки (интертриго), което е нормално да съпътства и вагиналните гъбички , особено когато за първи път се появяват. Каза ми 1 седмица да се мажа с канестен крем дори и да са се изчистили по-рано, за предотвратяване на скорошна повторна поява.

Общи условия

Активация на акаунт