Отговори
# 675
  • Мнения: 24
Tоку що писах и във Фейсбук страницата ни, но да се отчета и тук.... Simple Smile)))))))
Наистина мина супер ЖК днес, бебчо е добре, момченце на 100% казаха.... ритка си, мериха го... в 23-та седмица и 3 дни го изкара, а аз се водех днес в 23-та и 0 дни,ама това да е... горе-долу...с 2-3 дни се разминават 2-та видеозона  - на Бочева и на Петинка, на които се гледам всеки път, това е нормално.......... към 660 гр тежало... см-ите ги забравих колко са... кръвното е 120/80 - като по книга - доки ми вика "спортно мами си ти"... и съм наддала 2,5кг за 1 месец ( 59 бях като забременях, после свалих 4кг...мин. месец на 21.09 бях пак 59кг... и сега съм 61,50кг с дрехите) като се има предвид, че сега не бях с обувки, а с ботуши с токче...и по-дебели дънки и дълга блуза....в сравнение с предния преглед..наддавала съм "само на бебе" както се изрази тя... и това беше.... каза за нищо да не се тревожа, вс.било абс.нормално..... това да се чува... newsm44 newsm44 newsm44 newsm68 newsm44 newsm68 newsm44 newsm10 preggo

# 676
  • София
  • Мнения: 6 263
Спящата, клуб Илияна е мнооого добра школа. Плуването разширява доста гърба. Художествената гимнастика мисля също помага срещу изкривяване на гръбнака. Походката се променя към хубаво. Синхронното плуване е много красив спорт, но като знам условията в България, как им тактуват с лъжичка в басейна. Май бих предпочела гимнастиката. Щом е и слабичка ще и е още по-лесно. Но все пак вие си решавате.

На кой го казваш - целият кв. сме тренирали плув., нали живеем до басейна.  Wink Аз все пак спрях овреме, ама то и от аеробиката добре се заяква (е, не колкото от плув.-то, де). Иначе за синхронното ме притеснява единствено мокренето на косата, че моята щерка е с такава до кръста...

И за да влезем малко в темата - Ади се пробвах да я водя на беб. плув., ама докато намеря къде, тя стана на 9 м. (пак тръгнахме, де), но беше чак в Банкя и с тия софийски задръствания нищо не стана.  Peace

# 677
  • Варна
  • Мнения: 320
и аз искам да водя сина ми на плуване, ама или удобните за мен басейни са гадни, или от треньорите се оплакват /включително единия ходел пиян на работа Rolling Eyes /. а на 20 км. не ми се пътува зимата да го водя и вземам... Confused
от друга страна ме е яд, явно детето има потенциал - миналото лято нямаше още навършени 6 години, и плуваше в басейна за големи /дълбочина 1.60/, само с очила и бански, никакви помощни средства, правеше по две дължини без да се измори, хвърля си разни тежки предмети и се гмурка до дъното да ги вади...спасителя ме питаше кой клас е Laughing и то само баща му дето го е учел, а не треньор
ще взема пак да пообиколя басейните да видя за какво става въпрос, дано намеря нещо свястно за зимата  Praynig

# 678
  • Мнения: 678
Добро утро,кафето съм го преполовила,но не мога да не се отчета....

Днес в деня за размисли да не се вкарате в някакви филми.... Wink

Всички бъдете спокойни....Денят се очертава от сутринта слънчев,така,че разходка.
Аз няма да мога да се възползвам ,ще правя туршии,но викнах приятелката ми за компания....

Имам един въпрос към всички:
Аз ли съм задръстена....но с първото дете,нямах стерилизатор,нямах нагревател/така ли се казва,онова дето поддържа Т на шишетата/,нямах и доста други неща и пак си го гледах много добре детенце.Здравичко,жизнено.....
Сега чета има стерилизатори за МВ,те какви са добри ли са,или трябва да е електрически.Точно как се използват и задължителни ли са?
Не че съм се навила да си купувам,но искам да питам...
Признавам,че съм мила шишето за мляко на детето с "Пур" /бял/,веднага след като изпие млякото и го измивах с четката и верото.Изцеждах го на детски хавлийки в стаята.И така до следващото ползване.

# 679
  • Варна
  • Мнения: 21
Пепи ако щеш ми вярвай от вчера се каня да питам и аз за тея стерилизатори.... как се използват , препарати някакви слагат ли се... и на мен ми се струва че и без тях може.
Помня че сестра ми преваряваше шишенцата в тенджерка и мисля че слагаше някакъв стерилизиращ препарат вътре , има ли такива препарати все още...  някой запознат? Simple Smile

# 680
  • София
  • Мнения: 6 263
Fancha, нищо не се слага, само вода.  Peace Ако преваряваш в тенджера е по-голяма хамалогия, иначе може само във вода или с малко сода. Има стерилизационни таблетки и течности, к. са ефективни и в студ. вода, но те са по-скоро за път. Американците стерилизират само първия м., в БГ е прието поне докъм шестия. Иначе според някои експерти е достатъчно и измиването в миялна машина - препаратите са достатъчно силни, а и сушенето е при доста висока Т.

# 681
  • Мнения: 9
Добро утро дами Hug

Пиете ли си кафето?  Аз току що изпратих щерката при баба и за събота и неделя и сега сядам
да си го изпия Heart Eyes
За  стерилизаторите. Имам такъв за микровълнова останал от каката. Използвах го
доста . Поставяш всички шишета, биберони, залъгалки и още каквото се сетите, сипваше се
50 или 100 мл вода/ не помня точно/ и го слагах за 3-4 мин във микровълновата. После като поистине
малко отваряте капака и ползвате наново. Аз държах всичко вътре и отварях да взема само това,
което в момента ми трябва да ползвам.  Heart Eyes newsm10

# 682
  • Мнения: 67
Добро утро и от мене!!!! С Пепито явно си пием кафенцето зедно  Mr. Green само дето аз съм в офиса Simple Smile малко да се потрудя след 3те почивни дни през седмицата
Спящата благодаря за отговора, ама въобще ли не се пие ... смисъл поне по 1 на ден, сутрин - аз съм с доста ниско кръвно и ако не пийна 1 после имам ужасно главоболие ... Е сега съгласна съм че не трябва да се ядът и пият някой неща - зълва ми сега кърми малката, каза че си пие по 1 кафенце сутрин, понякога и по 3в1, каза че не яде боб, зеле, люто, чесън .... и храни от който има киселини, вчера след въпроса ми тука във форума като се видяхме я поразпитах доволно  Mr. Green ААА и да ви се похваля храня малката - уча се  baby_neutral
Ема и на мене ми се иска да си я изям  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green голям сладкиш е направо   chef ще си я сготвим за вечеря
Алекса имаш право - явно отразват страховете ни, аз също съм се поуспокоила уж ама и аз като тебе снощи едни ужасни сънища .... а бе ужас направо  ooooh!
polisia благодаря  Hug аз съм същата  ooooh! снощи умрях от болки в кръста - едва се обръщах от ляво на дясно и обратното, а най ми се струва че боли като съм по гръб или съм се облегнала на възглавница и съм по гръб .... ходя като стара бабка вече
Примависта поздравления  Hug Hug Hug
Лек и успешен съботен ден на всичко останали   bouquet

# 683
  • София
  • Мнения: 163
Добро утро мами,
Толкова много се радвам, че почивам днес, че само грабнах лаптопа в леглото и не съм се надигнала още да ставам.
Вчера бях на ЖК - бебчо си отговаря на 22 седмица и тежи цели 410 гр. Много е жалко, че видеозона на моята лекарка не позволява да се види пола. Все имам някакво чувство, че накрая ще излезе момче....ама каквото такова - важното е да е живо и здраво.
На мен ми подариха стерилизатор, а за другите необходими неща нямам идея още какви трябва да са. Мисля като наближи 7 месец тогава да правя списъци и да купувам. Сега само ви чета и попивам информацията   Crazy

Искам да попитам - дали знаете каква е процедурата при прехвърляне на майчинството на таткото?

  bouquet

# 684
  • Варна
  • Мнения: 320
аз имам ел.стерилизатор на нук, но го купих от оказион за 50 лева, 140 за нов нямаше да дам. иначе и на мен ми беше много удобен най-вече за съхранение на вече измитите и стерилизирани шишета, затова го и ползвах доста до късно /а и сина ми не е кърмен, по 5-6-7 пъти на ден пиеше АМ, отделно и доста чай, та постоянно се миеха и стерилизираха шишета/
но имам приятелки, които изваряваха в тенджера само първия месец. тъй че щом си изгледала едно дете така, спокойно и второто може да мине без стерилизатор Simple Smile особено ако сте на кърма, няма смисъл

# 685
  • Мнения: 39
Ето тук има за прехвърляне на майчинството: https://docs.google.com/document/pub?id=1_p-QhoXzFDRYnC3CJCxW98G … iqs3btbPxfBV25M_Q
Майчинството може да се прехвърли след 6 месеца на детето.

Отделно на бащата се падат и 15 дни платен отпуск при раждане на дете.

# 686
  • София
  • Мнения: 6 263
viki_88, аз същи пиех по 1, писала съм и в поста  Wink (сутрин, след първото кърмене).  Peace Иначе за неяденето на някои неща е доста относително - напр. бобът и зелето, образуват газове при майката, защ.-то са богати на целулоза, бобът е богат на белтъчини и въглехидрати, което няма как да премине в кърмата, з. д. се получат колики при бебето. Повечето лек-ва, кофеинът, никотинът, алкохолът, чесънът, лукът, малки к-ва белтъци от храната на майката - могат и съотв. да предизвикат проблем (ако напр. майката не усвоява коректно овчия белтък, възм. е да премине такъв в кърмата и да алергизира бебето - аз лично като малка бях направила алергия към овче к. мл. от преяждане, ама сега, да чукна на дърво, нищо ми няма от него, затова давам прим. с него). Аз съм внимавала какви л-ва взимам и съм избягвала напълно само цигарите и никотина.  Peace

# 687
  • София
  • Мнения: 6 263
Момичета, я кажете, моля  Praynig , откъде да си купя клинове за бременни в София (нямам проблем и с дрехите вт. употреба)?  Hug

# 688
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 663
Спящата имате ли магазин Конти? Тук има много хубави клинове и плътни чорапогащнижи в Конти?

Вие си пиете кафето на спокойствие, а в нас се вихрят двама майстори. Надявам се да свършат бързо и по възможност да не цапат много... Мечтиии... Така или иначе се успокоявам, че трябва да се направи и ние сме си виновни, че не го свършихме като се нанесохме. Ама тогава свършиха парите и все отлагахме, но вече няма на къде...

Аз си взех стерилизатор за микровълнова на Авент. Беше на промоция с шишета, биберони и залъгалки и нямаше как да се подмине.

# 689
  • София
  • Мнения: 6 263
Уф, нашият татко няма да е отпуска и следващата седм.,  т. е. няма и тогава да почнем ремонта; дано (ама надали) поне да не пътува, че сме планували да ходим на ЖК с него и малката...

Магазин Конти не помня да съм виждала, ама знам ли има ли-няма ли?...  newsm78

P. S.: Намерих, мерси, ще взема да се разходя тия дни:

Цитат
Дрехите на Мама Конти Бутик можете да намерите и в магазините на нашите партньори.

София

магазини Дева
изключителен представител на марката Mama Conti boutique
1. Младост 1а (пред блок 502)
2. ул. Никола Славков 41 (до Майчин дом)



Дрехи за бременни - Mama Conti Boutique

Общи условия

Активация на акаунт