защо не дават вода на бебетата ???

  • 5 849
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Евил напълно те подкрепям, съжалявам въобще , че четох по форуми за кърмене, сина ми е на 7 месеца слава богу яде пюрета, но едва пие вода, защото нали много четох и реших да не му давам вода и сега го преследвам с лъжичка и така му давам.

На 7 месеца е съвсем нормално да не иска вода, синът ми пропи след 8-мия. Няма нужда да го преследваш с лъжичката  Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 44 128
 далеч не всички деца искат вода, независимо дали сте давали или не от началото, познавам няколко деца лично, хранени с АМ, предлагана им е вода, но пропиха на 8-10 месеца, а 2 от тях на година и нещо даже.
Моят син винаги е пиел вода, давах му след кърмене по малко, уж да не вреди на поетото количество кърма...след като се беше наял си пийваше доволно няколко глътки...после по едно време  почти спря, със захранването пак почна... та деца разни... със сигурност няма защо да се изпада в паника, ако едно дете не иска вода до някаква възраст, но иначе други течности поема...

Колкото до изказването, че жажда с друго не може да се утоли... зависи от човека, една позната не близва вода.... от  както си я знам е такава...нито глътка...всякакви други течности но не и вода...та някои и така могат да живеят.

# 17
  • Мнения: 3 241
Между другото, тук и на бебета само на АМ също не се дава вода.  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 44 128
ако се хранят  на поискване - нормално...

# 19
  • Мнения: 3 241
Да разбира се Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 44 128
е не е много разбира се, защото тук си се хранят  все още по график , като е с АМ...

# 21
  • София
  • Мнения: 2 481
далеч не всички деца искат вода, независимо дали сте давали или не от началото, познавам няколко деца лично, хранени с АМ, предлагана им е вода, но пропиха на 8-10 месеца, а 2 от тях на година и нещо даже.
Моят син винаги е пиел вода, давах му след кърмене по малко, уж да не вреди на поетото количество кърма...след като се беше наял си пийваше доволно няколко глътки...после по едно време  почти спря, със захранването пак почна... та деца разни... със сигурност няма защо да се изпада в паника, ако едно дете не иска вода до някаква възраст, но иначе други течности поема...

Колкото до изказването, че жажда с друго не може да се утоли... зависи от човека, една позната не близва вода.... от  както си я знам е такава...нито глътка...всякакви други течности но не и вода...та някои и така могат да живеят.

Майка ми е така...друг е въпросът, че не е здрава. Едва ли водата е причина, някои от болежките й са продукт от системно дехидратиране, което тя не разпознава като такова.

# 22
  • София
  • Мнения: 10 698
ако се хранят  на поискване - нормално...
Моят е на поискване и въпреки това пие вода.....

# 23
  • Мнения: 67
Благодаря !
Защото това не го знаех
Синът ми го кърмех 6 м дъщеря ми 9 м но си спомням че всяка сутрин ставах и преварях вода да имат да пият през деня и не помня да не са искали

# 24
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 092
е не е много разбира се, защото тук си се хранят  все още по график , като е с АМ...
Да,така е.  Peace И аз  храня по график.Давам вода и тя си пие.За бебета изцяло на кърма разбирам да не пият,но умишлено не предлагане не го разбирамМен пък преди да родя в една тема в друг форум ме бяха посъветвали да давам вода от капачка,сакън да не се научи да пиело от шише.Това вече ми се струва доста фанатизирано..   Rolling Eyes

# 25
  • София
  • Мнения: 44 128
не да не се научи от шише да пие, а да не се откаже да суче, защото видиш ли от шише се пие по-лесно... и не е фанатизирано, въпреки, че капачка чак...има си чашки, лъжички.....

# 26
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 092
Именно,и мен ме втрещи точно капачка.  Peace Просто.. ooooh!

# 27
  • София
  • Мнения: 39 775
Моя син като мина на АМ си беше направил собствен режим. Вода обаче не пиеше и тогава. Кърмен  до 5ти месец, захранен на 8, вода пропи малко преди 1г.

# 28
  • София
  • Мнения: 44 128
когато режима е собствено, то пак си е на поискване, те и кърмените деца на поискване в един момент си правят някакъв собствен режим.

# 29
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Със сина ми всеки ден преварявах вода и предлагах- пропи вода около 7-8 месец(захраних на 5 навършени).
С дъщеря ми реших да не си правя този труд. Започнах да и предлагам вода след като захраних, засега пие символични количества, около 20-30 мл на ден.

Общи условия

Активация на акаунт