защо не дават вода на бебетата ???

  • 5 852
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 101
За съжаление, макар да имаме достъп до много източници на информация, голям процент от майките са бая ограничени. И се вслушват изцяло в съветите на педиатри или баби, без да си дадат грам труд да прочетат нещичко - резултатът подсладена вода, сокчета от 40тия ден, захранване от 3 месец и т.н. Познавам не малко такива майки..
Аз пък ,честно, не познавам такива!
Е колкото и да е странно, днес в парка се запознах с майка, която е захранила на 40тия ден със сок!, на 3 мес. е дала пюре, всичко това по препоръка на педиатърката - казала й да почва по-бързо да захранва, че на 6мес. да отбива детето  #Crazy И макар че майката е сменила педиатърката след този й съвет, в крайна сметка е спряла да я кърми около 6тия месец и сега малката си пие АМ.....
Момичето изглеждаше доста симпатично и хич не ограничено, но все пак....  Crazy
Е,какво лошо е направила?Нали е сменила педиатъра?И все пак я набута в категорията "ограничени",макар и да ти е симпатична..   Rolling Eyes

# 61
  • София
  • Мнения: 39 782
Malini, не се знае защо е спряла с кърменето. А и 6м хич не е малък период. Моя син (и щерката) едвам успях да кърмя до 5ти месец.

# 62
  • София
  • Мнения: 735
Malini, не се знае защо е спряла с кърменето. А и 6м хич не е малък период. Моя син (и щерката) едвам успях да кърмя до 5ти месец.
Тя по-скоро съжаляваше, че я е отбила. Но като е започнала рано захранването и е имала такива напътствия - няма как да не отбие. Каза, че е имала супер много кърма и е можела да си кърми детенцето.
За съжаление, макар да имаме достъп до много източници на информация, голям процент от майките са бая ограничени. И се вслушват изцяло в съветите на педиатри или баби, без да си дадат грам труд да прочетат нещичко - резултатът подсладена вода, сокчета от 40тия ден, захранване от 3 месец и т.н. Познавам не малко такива майки..
Аз пък ,честно, не познавам такива!
Е колкото и да е странно, днес в парка се запознах с майка, която е захранила на 40тия ден със сок!, на 3 мес. е дала пюре, всичко това по препоръка на педиатърката - казала й да почва по-бързо да захранва, че на 6мес. да отбива детето  #Crazy И макар че майката е сменила педиатърката след този й съвет, в крайна сметка е спряла да я кърми около 6тия месец и сега малката си пие АМ.....
Момичето изглеждаше доста симпатично и хич не ограничено, но все пак....  Crazy
Е,какво лошо е направила?Нали е сменила педиатъра?И все пак я набута в категорията "ограничени",макар и да ти е симпатична..   Rolling Eyes
Защото даде да се разбере, че не е чела нищо и е слушала за всичко само педиатъра.

Както и да е, аз приключвам тук. Не ми се спори. Само споделих мнението си!  Peace

# 63
  • Мнения: 67
МАЛЕ! Значи аз напълно погрешно съм ги гледала децата си . Реших да погледна дневниците и ще ви цитирам какво съм писала за синът ми сега на 10г роден е на 27.08

27.09 -1 месец - започвам да му давам изтискан сок от ябълки и моркови и от време на време по една лъжичка от нащи манджи
 
23.11 почти 3 мес. -нещо не харесва морковите и празената супа ...

28.12 марти е на 4 месеца ... вчера му дадох шоколадов бонбон много го хареса ... и т.н.

На 4 месеца го записах и на детска кухня там имаше готвени пюрета и кисел всичко си ядеше

17.01 - днес от кухнята имаше картофено пюре и кисел от вишни картофите не му харесаха нещо но пак ги изяде всичките

29.01 5 месеца ще му даваме вече и месо

 На почти 6 месеца спрях да го кърмя изведнъж  и започнах с кисело мляко че до 4 г си го пиеше от шишето всяка вечер
Спомням си че вече на по на 8-9 месеца готвех едно както за тях така и за нас и вода си пиеха от раждането и двамата
 

# 64
  • Мнения: 429
МАЛЕ! Значи аз напълно погрешно съм ги гледала децата си . Реших да погледна дневниците и ще ви цитирам какво съм писала за синът ми сега на 10г роден е на 27.08

27.09 -1 месец - започвам да му давам изтискан сок от ябълки и моркови и от време на време по една лъжичка от нащи манджи
 
23.11 почти 3 мес. -нещо не харесва морковите и празената супа ...

28.12 марти е на 4 месеца ... вчера му дадох шоколадов бонбон много го хареса ... и т.н.

На 4 месеца го записах и на детска кухня там имаше готвени пюрета и кисел всичко си ядеше

17.01 - днес от кухнята имаше картофено пюре и кисел от вишни картофите не му харесаха нещо но пак ги изяде всичките

29.01 5 месеца ще му даваме вече и месо

 На почти 6 месеца спрях да го кърмя изведнъж  и започнах с кисело мляко че до 4 г си го пиеше от шишето всяка вечер
Спомням си че вече на по на 8-9 месеца готвех едно както за тях така и за нас и вода си пиеха от раждането и двамата
 

Teche76 както и да си ги гледала важно е да са ти живи и здрави!
Радвам се обаче че се включи за да повярва "jeny" че има и мами като тебе!  Wink

П.П. извинете но не ми работи запетаята!

# 65
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 101

Teche76 както и да си ги гледала важно е да са ти живи и здрави!

Подкрепям.  Hug
teche76 ,времената се менят,а с тях и разбиранията на хората.Както си намерила за добре,така си ги гледала и в край на сметка няма никакво значение от дистанцията на времето.  bouquet

# 66
  • София
  • Мнения: 39 782
teche76, дъщеря ми е на 10. Дневник не водих, но е г/д като твоя Simple Smile
Педиатърката беше за ранното захранване. Сок дадох на 2рия месец, вода със захар, проби за насилствено спиране на нощното хранене и т.н.

# 67
  • София
  • Мнения: 650
Радвам се обаче че се включи за да повярва "jeny" че има и мами като тебе!  Wink
Има огромна разлика от преди 10 години и сега. Тогава нямаше информация (немаше ни джи ес ем-и, ни интернет Wink ) Сега, ако някой не е информиран по въпроси които го вълнувт, значи е просто ограничен. Аз имах предвид, че не познавам такива майки, които в момента дават вода със захар или захранват по старите схеми...

# 68
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 101
Аз захранвам по стара схема,защото така съм преценила и така желая.Е,не съм давала манджички от 1-вия месец,но захранването ми пак се води ранно.Мамите,с които излизам,също захранват по ранната схема.Просто всеки си преценява на база на информацията,която може да се намери. Peace

# 69
  • Мнения: 67
Ми все пак синът ми е първо дете и слушах какво ми казва доктора и баба де  Grinning тя постоянно беше покрай мен и за къпане и за хранене и за обличане
 При дъщеря ми половината работи ги опростих  Grinning например: водата и спрях да я приварям на 4 месеца докато на синът ми цели 9 месеца си играх

и двамата я пиеха без захар

# 70
  • Мнения: 9
Момичета, моят бебо Вики е на 5 месеца и е само на кърма.Аз цели три месеца се опитвах да му дам преварена водичка, че даже и с мъничко захар, но не - той отваря уста и не иска да захапе биберона, а ако случайно попаднат няколко капки вода в устата, то те бива изплюти, а при още по-голяма случайност и с давене и кашляне успее да глътне нещо го повръща.Накрая се отказах.Ще опитам пак, когато го захраня с каши и пюрета.Искам да добавя, че в болницата пиеше вода и то с голяма охота и то без захар или глюкоза.След като се прибрахме един ден просто реши, че не я харесва и не иска да пие.

Общи условия

Активация на акаунт