защо не дават вода на бебетата ???

  • 5 857
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Здравейте!
Ами в последно време все чувам  че не се дава вода на новородените бебета че до 6-7 м
Защо е така ? Някоя нова мода ли?

 Grinning

Последна редакция: пт, 09 дек 2011, 09:07 от Vivi

# 1
  • София
  • Мнения: 39 820
Хм, не е мода. По-скоро може би е "бебето не пие вода", а не "не му давам вода".
Някои бебета не пият вода. Сблъсках се с това при сина ми. И естествено бях учудена, защото сравнявах с дъщеря ми, която образно казано беше жаба.
Вода предлагах, но той не пиеше. Пропи малко преди да навърши 1г.

# 2
  • Мнения: 27 524
Колкото е нова мода и правилното по-късно захранване, а не започването на 40-тия ден със сок  Simple Smile В горещини, при Т° и диария или повръщане на бебето, вода се предлага. Без захар! Ако пийне - ок. Иначе няма нужда, докато не започне да се храни с храна, различна от млякото. Просто си набвят необходимите течности от млякото, заради това и бебетата отказват да пият вода. И понеже отказват, едно време (и за съжаление понякога все още) майките и бабите добавят вода или мед във водата, само и само да пийне. Това е  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 67
Е че то като не иска няма да пие
Но тук говоря че в последно време майките умишлено не дават вода на бебетата
И си говорим с приятелки и колежки че е навлязла някаква нова мода

по скоро НЕ МУ ДАВАТ ВОДА

# 4
  • Мнения: 27 524
Когато бебето е гладно и му поднесеш биберон с течност, особено сладка, ще пие. Което не означава, че има нужда от вода.
Не, не е мода. Кърмачето няма нужда от вода, наистина  Simple Smile

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Здравейте!
Ами в последно време все чувам  че не се дава вода на новородените бебета че до 6-7 м
Защо е така ? Някоя нова мода ли?

 Grinning

Не се дава ако са на кърма. Аз предлагах на сина ми, но той не искаше. Пропи вода доста късно. До тогава само по няколко малки глътчици пийваше.
Иначе се дава, но пак без да се прекалява и без захар /поне след 3-ия месец, ако до тогава е била подслаждана/.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 483
Когато бебето е гладно и му поднесеш биберон с течност, особено сладка, ще пие. Което не означава, че има нужда от вода.
Не, не е мода. Кърмачето няма нужда от вода, наистина  Simple Smile

Леля ми излезе с желязна логика: има ли бозайник,който да не пие вода? Нали все природно го даваме. Пиша го като подвела се по съветите в кърмаческия, от които и аз, и синът ми страдаме в момента. При евентуално второ дете ще давам вода- без захар, и ще захраня по-рано- не със сок, разбира се.

# 7
  • Мнения: 6
Евил напълно те подкрепям, съжалявам въобще , че четох по форуми за кърмене, сина ми е на 7 месеца слава богу яде пюрета, но едва пие вода, защото нали много четох и реших да не му давам вода и сега го преследвам с лъжичка и така му давам. От многото четене не му давах и шише с биберон току виж да не се отбие и резултата- не ще по никъкав повод шише с биберон. А Аз честно казано мисля още малко да кърмя и да го отбивам, то без това кърмата ми намаля и детето като суче не се наяжда и е голямото мрънкане , до обедното пюре сигурно суче  по три пъти, а след пюрето е заситен и издържа по три часа.

Последна редакция: вт, 11 окт 2011, 17:08 от elenaa30

# 8
  • София
  • Мнения: 28 781
Май тук някъде бях чела, че това било съвет на СЗО, възприет и от българските педиатри. Аз вода предлагам, но той пиеше само в жегите, иначе я плюе демонстративно  Laughing

# 9
  • Мнения: 3 241
Когато бебето е гладно и му поднесеш биберон с течност, особено сладка, ще пие. Което не означава, че има нужда от вода.
Не, не е мода. Кърмачето няма нужда от вода, наистина  Simple Smile

Леля ми излезе с желязна логика: има ли бозайник,който да не пие вода? Нали все природно го даваме. Пиша го като подвела се по съветите в кърмаческия, от които и аз, и синът ми страдаме в момента. При евентуално второ дете ще давам вода- без захар, и ще захраня по-рано- не със сок, разбира се.

Леля ти не е права.  Laughing
Естествено, че бозайници пият вода, но не докато сучат от майките си, а после.
Малкото кученце, което още пие мляко от мама изобщо не ходи да търси вода.

Ти като пиеш безалкохолно пиеш ли вода към него?

Elenaa30, ти верно ли тичаш с лъжичка след детето?
Дай му да пие от чаша като не иска от биберон, а ако и това не иска остави го намира. Децата пропиват късно вода Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 567
Здравейте!
Ами в последно време все чувам  че не се дава вода на новородените бебета че до 6-7 м
Защо е така ? Някоя нова мода ли?

не, не е мода. По принцип, Не предлагането на вода е за кърмачета, т.е бебета изцяло и само на кърма. Доводът е, че кърмата, като състав има всичко и вода, което е нужно за бебето.
Щом бебето е на кърма ,няма нужда от вода. (не визирам болести или някакво друго състояние, което се отклонява от нормалното)
Щом се захрани бебето(т.е мине на каши и пюрета), започва и предлагането на вода...
та, така...

# 11
  • София
  • Мнения: 2 483
Когато бебето е гладно и му поднесеш биберон с течност, особено сладка, ще пие. Което не означава, че има нужда от вода.
Не, не е мода. Кърмачето няма нужда от вода, наистина  Simple Smile

Леля ми излезе с желязна логика: има ли бозайник,който да не пие вода? Нали все природно го даваме. Пиша го като подвела се по съветите в кърмаческия, от които и аз, и синът ми страдаме в момента. При евентуално второ дете ще давам вода- без захар, и ще захраня по-рано- не със сок, разбира се.

Леля ти не е права.  Laughing
Естествено, че бозайници пият вода, но не докато сучат от майките си, а после.
Малкото кученце, което още пие мляко от мама изобщо не ходи да търси вода.

Ти като пиеш безалкохолно пиеш ли вода към него?

Elenaa30, ти верно ли тичаш с лъжичка след детето?
Дай му да пие от чаша като не иска от биберон, а ако и това не иска остави го намира. Децата пропиват късно вода Simple Smile

Не пия безалкохолно, но винаги поръчвам и пия чаша вода преди бирата- с водата утолявам жаждата си, с бирата- жаждата за бира. На някои хора им е чудно, но не виждам как с нещо различно от вода ще утоля жаждата. Иначе леля ми е гледала животни, сигурно има наблюдения.

# 12
  • София
  • Мнения: 650
И аз кърмих и почти не давах вода. Но като давах си пиеше. Сега го отчитам като грешка. И аз най-вече бях надъхана от информацията в интернет и по форуми. Е, сега вече се научих да "пресявам" това което чета и което другите правят. Добре че детето ми сега си пие много вода.  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 10 703
Аз давам вода без захар от деня,когато се прибрахме в къщи  след като се роди.Така ми казаха в болницата,а и педиатърката.....В началото беше само на кърма храненето,вече е смесено с АМ.

# 14
  • София
  • Мнения: 44 229
не се дава...ако даваш мляко на поискване...иначе си даваш...няма да седи "на сухо я"

# 15
  • Мнения: 27 524
Евил напълно те подкрепям, съжалявам въобще , че четох по форуми за кърмене, сина ми е на 7 месеца слава богу яде пюрета, но едва пие вода, защото нали много четох и реших да не му давам вода и сега го преследвам с лъжичка и така му давам.

На 7 месеца е съвсем нормално да не иска вода, синът ми пропи след 8-мия. Няма нужда да го преследваш с лъжичката  Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 44 229
 далеч не всички деца искат вода, независимо дали сте давали или не от началото, познавам няколко деца лично, хранени с АМ, предлагана им е вода, но пропиха на 8-10 месеца, а 2 от тях на година и нещо даже.
Моят син винаги е пиел вода, давах му след кърмене по малко, уж да не вреди на поетото количество кърма...след като се беше наял си пийваше доволно няколко глътки...после по едно време  почти спря, със захранването пак почна... та деца разни... със сигурност няма защо да се изпада в паника, ако едно дете не иска вода до някаква възраст, но иначе други течности поема...

Колкото до изказването, че жажда с друго не може да се утоли... зависи от човека, една позната не близва вода.... от  както си я знам е такава...нито глътка...всякакви други течности но не и вода...та някои и така могат да живеят.

# 17
  • Мнения: 3 241
Между другото, тук и на бебета само на АМ също не се дава вода.  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 44 229
ако се хранят  на поискване - нормално...

# 19
  • Мнения: 3 241
Да разбира се Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 44 229
е не е много разбира се, защото тук си се хранят  все още по график , като е с АМ...

# 21
  • София
  • Мнения: 2 483
далеч не всички деца искат вода, независимо дали сте давали или не от началото, познавам няколко деца лично, хранени с АМ, предлагана им е вода, но пропиха на 8-10 месеца, а 2 от тях на година и нещо даже.
Моят син винаги е пиел вода, давах му след кърмене по малко, уж да не вреди на поетото количество кърма...след като се беше наял си пийваше доволно няколко глътки...после по едно време  почти спря, със захранването пак почна... та деца разни... със сигурност няма защо да се изпада в паника, ако едно дете не иска вода до някаква възраст, но иначе други течности поема...

Колкото до изказването, че жажда с друго не може да се утоли... зависи от човека, една позната не близва вода.... от  както си я знам е такава...нито глътка...всякакви други течности но не и вода...та някои и така могат да живеят.

Майка ми е така...друг е въпросът, че не е здрава. Едва ли водата е причина, някои от болежките й са продукт от системно дехидратиране, което тя не разпознава като такова.

# 22
  • София
  • Мнения: 10 703
ако се хранят  на поискване - нормално...
Моят е на поискване и въпреки това пие вода.....

# 23
  • Мнения: 67
Благодаря !
Защото това не го знаех
Синът ми го кърмех 6 м дъщеря ми 9 м но си спомням че всяка сутрин ставах и преварях вода да имат да пият през деня и не помня да не са искали

# 24
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 127
е не е много разбира се, защото тук си се хранят  все още по график , като е с АМ...
Да,така е.  Peace И аз  храня по график.Давам вода и тя си пие.За бебета изцяло на кърма разбирам да не пият,но умишлено не предлагане не го разбирамМен пък преди да родя в една тема в друг форум ме бяха посъветвали да давам вода от капачка,сакън да не се научи да пиело от шише.Това вече ми се струва доста фанатизирано..   Rolling Eyes

# 25
  • София
  • Мнения: 44 229
не да не се научи от шише да пие, а да не се откаже да суче, защото видиш ли от шише се пие по-лесно... и не е фанатизирано, въпреки, че капачка чак...има си чашки, лъжички.....

# 26
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 127
Именно,и мен ме втрещи точно капачка.  Peace Просто.. ooooh!

# 27
  • София
  • Мнения: 39 820
Моя син като мина на АМ си беше направил собствен режим. Вода обаче не пиеше и тогава. Кърмен  до 5ти месец, захранен на 8, вода пропи малко преди 1г.

# 28
  • София
  • Мнения: 44 229
когато режима е собствено, то пак си е на поискване, те и кърмените деца на поискване в един момент си правят някакъв собствен режим.

# 29
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 268
Със сина ми всеки ден преварявах вода и предлагах- пропи вода около 7-8 месец(захраних на 5 навършени).
С дъщеря ми реших да не си правя този труд. Започнах да и предлагам вода след като захраних, засега пие символични количества, около 20-30 мл на ден.

# 30
  • Мнения: 8 247
И на двамата съм предлагала вода, въпреки че ги кърмех.
Големият беше жаба. Пиеше много вода. Това не му пречеше на сученето, наддаваше като за световно първите месеци.
Малкият въобще не пожела да близне това чудо водата. В един момент ми писна всяка сутрин да преварявам вода и тя да си стои недокосната цял ден и спрях да се занимавам. Започнах отново да му предлагам вода, когато го захраних и пак не я искаше. Дори лятото в жегата едва-едва близваше. Сокове и други подобни не съм давала. Може би чак след годинката започна да пие повече вода. Кърмих го 9 месеца.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 418
Малката е на 7 месеца и все още не проявява интерес към водата. Тя е изключително кърмено бебе. Вече се захранваме, но все още кърмата е основната и храна, предлагам и вода, но тя просто отказва.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Аз първите 2 месеца давах вода, после спрях, но свекървата тайно от мен на 2 пъти слагаше захар (поне толкова пъти я хванах). Не знам къде е истината.
Почнахме пюрета, но вода без захар пак не искаме Thinking

# 33
  • Мнения: 27 524
На 6 месеца е съвсем нормално да не иска.  Peace

# 34
  • Мнения: 429
От антропологична гледна точка човешкото бебе би пропило вода, когато физически е съзряло да допълзи до близкото поточе и да се наведе да пийне или да гребне вода с шепичка!  Wink
Става въпрос ако бебето е в естествени природни условия и не са му налични пособия като шишета, лъжички, чашки и т.н.
Природата си знае работата!  Simple Smile

# 35
  • София
  • Мнения: 650
От антропологична гледна точка човешкото бебе би пропило вода, когато физически е съзряло да допълзи до близкото поточе и да се наведе да пийне или да гребне вода с шепичка!  Wink
Забравяш за майката - бебето не съществува без нея, поне в началото. Така че и тя може да му даде с шепа  Laughing

# 36
  • Мнения: 429
От антропологична гледна точка човешкото бебе би пропило вода, когато физически е съзряло да допълзи до близкото поточе и да се наведе да пийне или да гребне вода с шепичка!  Wink
Забравяш за майката - бебето не съществува без нея, поне в началото. Така че и тя може да му даде с шепа  Laughing
Да, разбира се! И най-важното забравих, че е доста вероятно и сокче от портокал да му изстиска и с шепа да му го даде на 40тия ден!  Wink

# 37
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 127
От антропологична гледна точка човешкото бебе би пропило вода, когато физически е съзряло да допълзи до близкото поточе и да се наведе да пийне или да гребне вода с шепичка!  Wink
Забравяш за майката - бебето не съществува без нея, поне в началото. Така че и тя може да му даде с шепа  Laughing
Да, разбира се! И най-важното забравих, че е доста вероятно и сокче от портокал да му изстиска и с шепа да му го даде на 40тия ден!  Wink
Жената имаше друго  предвид-детето е абсолютно зависимо от майката.То по тая логика,да иде и само да си намери за ядене,защо да му предлага храна? Или да перефразирам:
От антропологична гледна точка човешкото бебе би започнало захранване,когато физически е съзряло да си набере плодове от дървото и да ги пасира на пюренце.А новороденото-когато отиде до майка си и й свали блузата,за да се наяде.  Simple Smile

# 38
  • Мнения: 429
Жената имаше друго  предвид-детето е абсолютно зависимо от майката.То по тая логика,да иде и само да си намери за ядене,защо да му предлага храна?  Simple Smile
Разбира се, че детето е абсолютно зависимо от майка си, но нито една нормална бебешка майка извън цивилизацията не би дала вода на детето си в шепа!  Wink

Ако се интересувате сериозно по въпроса има много антропологическа литература включително и на български, където може да се прочете как би се развивало човешкото детете в природата.

П.П. Най близкият пример е бебе шимпанзе и майка му, която му дава вода в шепа, но такова нещо няма къде да се наблюдава никъде в природата!

П.П. Пюренца човешкото бебе (извън цивилизацията) не би яло! Нито пък майка му би носила блуза! Първо си помислих, че ти се шегуваш, но явно не се!  Laughing

# 39
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 127
Разбира се,че се шегувам.Постът ми не е бил сериозен. Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 650
Във всички тези теории за живота на бебето извън цивилизяцията липсва един много важен елемент - майката. Това исках да кажа. Не е необходимо бебето примерно да може да пие вода само. Ако майката е пила, естествено ще може и на него да даде. И храната - майката я намира и дава на детето, не си я търси то само. Примери в природата има колкото искаш.

# 41
  • Мнения: 429
Във всички тези теории за живота на бебето извън цивилизяцията липсва един много важен елемент - майката. Това исках да кажа. Не е необходимо бебето примерно да може да пие вода само. Ако майката е пила, естествено ще може и на него да даде. И храната - майката я намира и дава на детето, не си я търси то само. Примери в природата има колкото искаш.

Как точно би му дала майката на примерно 6 месечното си бебе ми е чудно!  newsm78

"jeny", не става въпрос за теории, а за научни факти. И майката изобщо не липсва като елемент. Човешкото бебе извън цивилизацията би се кърмило до много късно (най-малко 2 години) и би "пило вода", съдържаща се в майчината кърма. Докато пие кърма, то няма как да се обезводни.

Друг е въпросът, че бебето всъщност би започнало да се учи да пие вода след 8-10 месеца и най-вече след 1 годинка, когато е подвижно и от части самостоятелни и много любопитно. И не от шепата на майката, а от близката локва.

Давам смешен пример с моето момиченце, което беше на 17 месеца в онзи момент, за който говоря. Приятелка ме помоли да гледам нейното 15 месечно детенце и аз решиха да изляза пред блока с двете госпожици, но моята нещо се заплесна и изостана на няколко крачки зад мен. За 3 сек ми беше извън полезрението и като се обръщам виждам следната гледка: Моето момиченце на колене и на ръчички над една дъждовна локва и пие, по-скоро сърба водичка.  Laughing

От този момент нататък (понеже беше доста дъждовно за около месец), постоянно ми се налагаше да я дебна и да я спирам да не го прави отново. Много забавно й се струваше. А до тогава имаше умение да пие вода само от биберон и сламка. Чаша и  шепа се научи след 18 си месец.

Представете си дали човешкото бебе би могло да пие вода от шепа на 6 месеца примерно или пробвайте със собствените си бебета и споделете резултата!  Wink

А за храненето е съвсем друга тема, която също е доста интересна и няма нищо общо с пюретата разбира се!

# 42
  • София
  • Мнения: 44 229
що пък пюренца да не би яло човешкото бебе...не едно и две животни сдъвкват храната за бебетата си правейки я на "пюренце"...та не се знае...

# 43
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 127
Малко крайни ми се виждат примерите,дадени от теб с локвата,но ще ти кажа,че когато е нямало шишета,все пак е имало чаши,а с чаша би могло да се дава водичка.Не е задължително да бъде с шепа,както изтъкваш във всеки свой пост.А това за пюретата,което Angel_Dust е казала,е съвсем вярно.  Peace

# 44
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 127
В край на сметка спорът е безсмислен.Отдавна не живеем в такива времена.Хубаво е да се предлага вода,а детето ще си реши иска ли,или не.  Peace

# 45
  • Мнения: 429
Малко крайни ми се виждат примерите,дадени от теб с локвата,но ще ти кажа,че когато е нямало шишета,все пак е имало чаши,а с чаша би могло да се дава водичка.Не е задължително да бъде с шепа,както изтъкваш във всеки свой пост.А това за пюретата,което Angel_Dust е казала,е съвсем вярно.  Peace

Pupitka, авторката е задала въпрос, на който съм отговорила и наистина няма нужда от спор.   Peace   
Човешкото бебе извън цивилизацията (когато дори е нямало чашки  Laughing) е точно такова, каквото споменах и е описано не от мен, а от антрополози.  Wink

# 46
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 127
А аз ти обяснявам,че въпросът се отнася за бебе,живеещо в цивилизациятаWink

# 47
  • София
  • Мнения: 650
Извън цивилизацията - ще потърся достоверна информация. Защото на тази преразказана теория и куцат някои неща...

В цивилизацията - най- правилното е:
Хубаво е да се предлага вода,а детето ще си реши иска ли,или не.

# 48
  • Мнения: 429
Здравейте!
Ами в последно време все чувам  че не се дава вода на новородените бебета че до 6-7 м
Защо е така ? Някоя нова мода ли?  Grinning

Пупитка, всъщност въпросът на авторката е дали не е нова мода недаването на вода на бебето, а моят отговор ще го напиша по-ясно, че явно хора като теб не успяват да го разберат!  Confused

Не е нито нова, нито мода, защото така ни е създала природата и човешкото бебе няма нужда от вода. Когато детето проима нужда от вода природата се е погрижила за това то да може да си я набави само!  Wink

Ако желаеш да подискутираме, ще е коректно да ми отговориш първо на въпросите, които зададох към аудиторията по-рано, а до момента останаха без отговор.

Твоето бебе примерно от кога може да пие от шепата ти (настоявам на шепа защото приемам, че бебето е извън цивилизацията). Или какви други начини би могло да има да се даде на бебе вода без достиженията на цивилизацията? Надявам се не си представяш как майката събира вода в устата си и после я излива в гърлото на отрочето си?  newsm78

"jeny", точно това писах и по-нагоре. Който се интересува сериозно, нека да потърси и да прочете сериозни източници! Какво точно ти се струва, че куца? Ти също не ми отговори на зададените въпроси!  Simple Smile

П. П. Пишете, че е хубаво да се предлага вода, а детето ще реши! Ами как да реши, че не му се пие особено като е подсладена. И защо пък да не реши, че му харесва и желае да пие. Водата не е вредна.  Въпросът е, че не е необходима!  Wink

Ако все пак бебето реши да пие от предлаганата му вода, това изобщо не доказва, че му е необходима, а по-скоро, че му е харесала водичката!  Wink

Последна редакция: нд, 16 окт 2011, 22:28 от Jennie

# 49
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 127
Изобщо нямам намерение да споря с хора,които си мислят,че са по-по-най в антропологията и ми дават примери с праисторическите времена.На въпросите ти може да отговори единствено австралопитекът-той е бил извън цивилизацията и сигурно знае как е било.  Peace
Изобщо много мразя да се дават примери от време оно как било,как не било,авторката се интересува за тук и сега.
За протокола-моето бебе пие вода и то неподсладена!  Wink

# 50
  • Мнения: 429
Пупитка, защо се ядосваш не разбирам!  Peace
Авторката се интересува за тук и сега, но някои отговори на сегашни въпроси се крият в праисторически времена!  Wink

# 51
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 127
Пупитка, защо се ядосваш не разбирам!  Peace
Авторката се интересува за тук и сега, но някои отговори на сегашни въпроси се крият в праисторически времена!  Wink
Ок.   bouquet

# 52
  • София
  • Мнения: 650
Никой не говори за подсладена вода - говорим за чиста.

Ако все пак бебето реши да пие от предлаганата му вода, това изобщо не доказва, че му е необходима, а по-скоро, че му е харесала водичката!  Wink
По твоята логика и кърмата може просто да му харесва и да не му е необходима.
А начини за даване на вода има много - примерно в свито листо, издълбан плод, зимата - сняг и т.н. Както е пила майката, така е пило и бебето.

# 53
  • Мнения: 429
jeny, ти може да мислиш за чиста вода, но огромна част от майките, даващи водичка, я подслаждат.

А в пустинята, където няма ни листа, ни сняг, дали не му изстискват на новороденото вода в устата направо от някой кактус или от гърбицата на двугърба камила!?  Laughing
Шегувам се и за момента нямам какво повече да допълня по темата!  Peace

# 54
  • София
  • Мнения: 650
jeny, ти може да мислиш за чиста вода, но огромна част от майките, даващи водичка, я подслаждат.
Jennie не съм сигурна в това. Не подценявай днешните майки. Всяка жена с елементарна обща култура знае че захарта е вредна. Аз лично не познавам майка, която добавя захар във водата.  Peace

# 55
  • София
  • Мнения: 28 781
Никога не съм предлагала подсладена вода, нямам намерение да го правя тепърва. Малкият пиеше неподсладена вода само лятото в жегите, явно тогава течността не му е стигала. Сега не иска да пие. Не знам като стане по-студено дали пак ще иска повече течност.

# 56
  • София
  • Мнения: 735
jeny, ти може да мислиш за чиста вода, но огромна част от майките, даващи водичка, я подслаждат.
Jennie не съм сигурна в това. Не подценявай днешните майки. Всяка жена с елементарна обща култура знае че захарта е вредна. Аз лично не познавам майка, която добавя захар във водата.  Peace

За съжаление, макар да имаме достъп до много източници на информация, голям процент от майките са бая ограничени. И се вслушват изцяло в съветите на педиатри или баби, без да си дадат грам труд да прочетат нещичко - резултатът подсладена вода, сокчета от 40тия ден, захранване от 3 месец и т.н. Познавам не малко такива майки..
За водата, факт е, че жива твар не може да оцелее без вода, но наистина бозайниците не приемат такава, докато сучат. Смятам, че е най-правилно, при кърмено на поискване бебе, вода да се предлага, а дали ще пие или не - бебето ще си покаже. Дъщеричката ми пропи вода доста късно и то символични количества, кърми се активно (на поискване), като съм й предлагала от един момент нататък ежедневно. Но дори и лятото не беше като да пие повече от 20-30 мл. от шише със сламка. Мисля си, че при АМ е по-добре да е по-често предлагането заради това, че е една консистенция (при кърмата предното мляко е по-воднисто и утолява именно жаждата).
Убеждавам се, че малките не са толкова глупави и достатъчно добре показват кога какво искат - стига да им се предоставя възможност да покажат Simple Smile

# 57
  • София
  • Мнения: 650
За съжаление, макар да имаме достъп до много източници на информация, голям процент от майките са бая ограничени. И се вслушват изцяло в съветите на педиатри или баби, без да си дадат грам труд да прочетат нещичко - резултатът подсладена вода, сокчета от 40тия ден, захранване от 3 месец и т.н. Познавам не малко такива майки..
Аз пък ,честно, не познавам такива!

# 58
  • София
  • Мнения: 39 820
С първото си дете бях точно такава майка. Педиатърката беше от старата школа, захраних на 2м със сок.
На 8м дъщеря ми я пое друга педиатърка. На доста години е (не ѝ ги давам), но няма нищо общо с първата педиатърка. Но и аз вече съм старо куче Simple Smile

# 59
  • София
  • Мнения: 735
За съжаление, макар да имаме достъп до много източници на информация, голям процент от майките са бая ограничени. И се вслушват изцяло в съветите на педиатри или баби, без да си дадат грам труд да прочетат нещичко - резултатът подсладена вода, сокчета от 40тия ден, захранване от 3 месец и т.н. Познавам не малко такива майки..
Аз пък ,честно, не познавам такива!
Е колкото и да е странно, днес в парка се запознах с майка, която е захранила на 40тия ден със сок!, на 3 мес. е дала пюре, всичко това по препоръка на педиатърката - казала й да почва по-бързо да захранва, че на 6мес. да отбива детето  #Crazy И макар че майката е сменила педиатърката след този й съвет, в крайна сметка е спряла да я кърми около 6тия месец и сега малката си пие АМ.....
Момичето изглеждаше доста симпатично и хич не ограничено, но все пак....  Crazy

# 60
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 127
За съжаление, макар да имаме достъп до много източници на информация, голям процент от майките са бая ограничени. И се вслушват изцяло в съветите на педиатри или баби, без да си дадат грам труд да прочетат нещичко - резултатът подсладена вода, сокчета от 40тия ден, захранване от 3 месец и т.н. Познавам не малко такива майки..
Аз пък ,честно, не познавам такива!
Е колкото и да е странно, днес в парка се запознах с майка, която е захранила на 40тия ден със сок!, на 3 мес. е дала пюре, всичко това по препоръка на педиатърката - казала й да почва по-бързо да захранва, че на 6мес. да отбива детето  #Crazy И макар че майката е сменила педиатърката след този й съвет, в крайна сметка е спряла да я кърми около 6тия месец и сега малката си пие АМ.....
Момичето изглеждаше доста симпатично и хич не ограничено, но все пак....  Crazy
Е,какво лошо е направила?Нали е сменила педиатъра?И все пак я набута в категорията "ограничени",макар и да ти е симпатична..   Rolling Eyes

# 61
  • София
  • Мнения: 39 820
Malini, не се знае защо е спряла с кърменето. А и 6м хич не е малък период. Моя син (и щерката) едвам успях да кърмя до 5ти месец.

# 62
  • София
  • Мнения: 735
Malini, не се знае защо е спряла с кърменето. А и 6м хич не е малък период. Моя син (и щерката) едвам успях да кърмя до 5ти месец.
Тя по-скоро съжаляваше, че я е отбила. Но като е започнала рано захранването и е имала такива напътствия - няма как да не отбие. Каза, че е имала супер много кърма и е можела да си кърми детенцето.
За съжаление, макар да имаме достъп до много източници на информация, голям процент от майките са бая ограничени. И се вслушват изцяло в съветите на педиатри или баби, без да си дадат грам труд да прочетат нещичко - резултатът подсладена вода, сокчета от 40тия ден, захранване от 3 месец и т.н. Познавам не малко такива майки..
Аз пък ,честно, не познавам такива!
Е колкото и да е странно, днес в парка се запознах с майка, която е захранила на 40тия ден със сок!, на 3 мес. е дала пюре, всичко това по препоръка на педиатърката - казала й да почва по-бързо да захранва, че на 6мес. да отбива детето  #Crazy И макар че майката е сменила педиатърката след този й съвет, в крайна сметка е спряла да я кърми около 6тия месец и сега малката си пие АМ.....
Момичето изглеждаше доста симпатично и хич не ограничено, но все пак....  Crazy
Е,какво лошо е направила?Нали е сменила педиатъра?И все пак я набута в категорията "ограничени",макар и да ти е симпатична..   Rolling Eyes
Защото даде да се разбере, че не е чела нищо и е слушала за всичко само педиатъра.

Както и да е, аз приключвам тук. Не ми се спори. Само споделих мнението си!  Peace

# 63
  • Мнения: 67
МАЛЕ! Значи аз напълно погрешно съм ги гледала децата си . Реших да погледна дневниците и ще ви цитирам какво съм писала за синът ми сега на 10г роден е на 27.08

27.09 -1 месец - започвам да му давам изтискан сок от ябълки и моркови и от време на време по една лъжичка от нащи манджи
 
23.11 почти 3 мес. -нещо не харесва морковите и празената супа ...

28.12 марти е на 4 месеца ... вчера му дадох шоколадов бонбон много го хареса ... и т.н.

На 4 месеца го записах и на детска кухня там имаше готвени пюрета и кисел всичко си ядеше

17.01 - днес от кухнята имаше картофено пюре и кисел от вишни картофите не му харесаха нещо но пак ги изяде всичките

29.01 5 месеца ще му даваме вече и месо

 На почти 6 месеца спрях да го кърмя изведнъж  и започнах с кисело мляко че до 4 г си го пиеше от шишето всяка вечер
Спомням си че вече на по на 8-9 месеца готвех едно както за тях така и за нас и вода си пиеха от раждането и двамата
 

# 64
  • Мнения: 429
МАЛЕ! Значи аз напълно погрешно съм ги гледала децата си . Реших да погледна дневниците и ще ви цитирам какво съм писала за синът ми сега на 10г роден е на 27.08

27.09 -1 месец - започвам да му давам изтискан сок от ябълки и моркови и от време на време по една лъжичка от нащи манджи
 
23.11 почти 3 мес. -нещо не харесва морковите и празената супа ...

28.12 марти е на 4 месеца ... вчера му дадох шоколадов бонбон много го хареса ... и т.н.

На 4 месеца го записах и на детска кухня там имаше готвени пюрета и кисел всичко си ядеше

17.01 - днес от кухнята имаше картофено пюре и кисел от вишни картофите не му харесаха нещо но пак ги изяде всичките

29.01 5 месеца ще му даваме вече и месо

 На почти 6 месеца спрях да го кърмя изведнъж  и започнах с кисело мляко че до 4 г си го пиеше от шишето всяка вечер
Спомням си че вече на по на 8-9 месеца готвех едно както за тях така и за нас и вода си пиеха от раждането и двамата
 

Teche76 както и да си ги гледала важно е да са ти живи и здрави!
Радвам се обаче че се включи за да повярва "jeny" че има и мами като тебе!  Wink

П.П. извинете но не ми работи запетаята!

# 65
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 127

Teche76 както и да си ги гледала важно е да са ти живи и здрави!

Подкрепям.  Hug
teche76 ,времената се менят,а с тях и разбиранията на хората.Както си намерила за добре,така си ги гледала и в край на сметка няма никакво значение от дистанцията на времето.  bouquet

# 66
  • София
  • Мнения: 39 820
teche76, дъщеря ми е на 10. Дневник не водих, но е г/д като твоя Simple Smile
Педиатърката беше за ранното захранване. Сок дадох на 2рия месец, вода със захар, проби за насилствено спиране на нощното хранене и т.н.

# 67
  • София
  • Мнения: 650
Радвам се обаче че се включи за да повярва "jeny" че има и мами като тебе!  Wink
Има огромна разлика от преди 10 години и сега. Тогава нямаше информация (немаше ни джи ес ем-и, ни интернет Wink ) Сега, ако някой не е информиран по въпроси които го вълнувт, значи е просто ограничен. Аз имах предвид, че не познавам такива майки, които в момента дават вода със захар или захранват по старите схеми...

# 68
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 127
Аз захранвам по стара схема,защото така съм преценила и така желая.Е,не съм давала манджички от 1-вия месец,но захранването ми пак се води ранно.Мамите,с които излизам,също захранват по ранната схема.Просто всеки си преценява на база на информацията,която може да се намери. Peace

# 69
  • Мнения: 67
Ми все пак синът ми е първо дете и слушах какво ми казва доктора и баба де  Grinning тя постоянно беше покрай мен и за къпане и за хранене и за обличане
 При дъщеря ми половината работи ги опростих  Grinning например: водата и спрях да я приварям на 4 месеца докато на синът ми цели 9 месеца си играх

и двамата я пиеха без захар

# 70
  • Мнения: 9
Момичета, моят бебо Вики е на 5 месеца и е само на кърма.Аз цели три месеца се опитвах да му дам преварена водичка, че даже и с мъничко захар, но не - той отваря уста и не иска да захапе биберона, а ако случайно попаднат няколко капки вода в устата, то те бива изплюти, а при още по-голяма случайност и с давене и кашляне успее да глътне нещо го повръща.Накрая се отказах.Ще опитам пак, когато го захраня с каши и пюрета.Искам да добавя, че в болницата пиеше вода и то с голяма охота и то без захар или глюкоза.След като се прибрахме един ден просто реши, че не я харесва и не иска да пие.

Общи условия

Активация на акаунт