защо не дават вода на бебетата ???

  • 5 871
  • 70
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 265
И на двамата съм предлагала вода, въпреки че ги кърмех.
Големият беше жаба. Пиеше много вода. Това не му пречеше на сученето, наддаваше като за световно първите месеци.
Малкият въобще не пожела да близне това чудо водата. В един момент ми писна всяка сутрин да преварявам вода и тя да си стои недокосната цял ден и спрях да се занимавам. Започнах отново да му предлагам вода, когато го захраних и пак не я искаше. Дори лятото в жегата едва-едва близваше. Сокове и други подобни не съм давала. Може би чак след годинката започна да пие повече вода. Кърмих го 9 месеца.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 420
Малката е на 7 месеца и все още не проявява интерес към водата. Тя е изключително кърмено бебе. Вече се захранваме, но все още кърмата е основната и храна, предлагам и вода, но тя просто отказва.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Аз първите 2 месеца давах вода, после спрях, но свекървата тайно от мен на 2 пъти слагаше захар (поне толкова пъти я хванах). Не знам къде е истината.
Почнахме пюрета, но вода без захар пак не искаме Thinking

# 33
  • Мнения: 27 524
На 6 месеца е съвсем нормално да не иска.  Peace

# 34
  • Мнения: 429
От антропологична гледна точка човешкото бебе би пропило вода, когато физически е съзряло да допълзи до близкото поточе и да се наведе да пийне или да гребне вода с шепичка!  Wink
Става въпрос ако бебето е в естествени природни условия и не са му налични пособия като шишета, лъжички, чашки и т.н.
Природата си знае работата!  Simple Smile

# 35
  • София
  • Мнения: 650
От антропологична гледна точка човешкото бебе би пропило вода, когато физически е съзряло да допълзи до близкото поточе и да се наведе да пийне или да гребне вода с шепичка!  Wink
Забравяш за майката - бебето не съществува без нея, поне в началото. Така че и тя може да му даде с шепа  Laughing

# 36
  • Мнения: 429
От антропологична гледна точка човешкото бебе би пропило вода, когато физически е съзряло да допълзи до близкото поточе и да се наведе да пийне или да гребне вода с шепичка!  Wink
Забравяш за майката - бебето не съществува без нея, поне в началото. Така че и тя може да му даде с шепа  Laughing
Да, разбира се! И най-важното забравих, че е доста вероятно и сокче от портокал да му изстиска и с шепа да му го даде на 40тия ден!  Wink

# 37
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 198
От антропологична гледна точка човешкото бебе би пропило вода, когато физически е съзряло да допълзи до близкото поточе и да се наведе да пийне или да гребне вода с шепичка!  Wink
Забравяш за майката - бебето не съществува без нея, поне в началото. Така че и тя може да му даде с шепа  Laughing
Да, разбира се! И най-важното забравих, че е доста вероятно и сокче от портокал да му изстиска и с шепа да му го даде на 40тия ден!  Wink
Жената имаше друго  предвид-детето е абсолютно зависимо от майката.То по тая логика,да иде и само да си намери за ядене,защо да му предлага храна? Или да перефразирам:
От антропологична гледна точка човешкото бебе би започнало захранване,когато физически е съзряло да си набере плодове от дървото и да ги пасира на пюренце.А новороденото-когато отиде до майка си и й свали блузата,за да се наяде.  Simple Smile

# 38
  • Мнения: 429
Жената имаше друго  предвид-детето е абсолютно зависимо от майката.То по тая логика,да иде и само да си намери за ядене,защо да му предлага храна?  Simple Smile
Разбира се, че детето е абсолютно зависимо от майка си, но нито една нормална бебешка майка извън цивилизацията не би дала вода на детето си в шепа!  Wink

Ако се интересувате сериозно по въпроса има много антропологическа литература включително и на български, където може да се прочете как би се развивало човешкото детете в природата.

П.П. Най близкият пример е бебе шимпанзе и майка му, която му дава вода в шепа, но такова нещо няма къде да се наблюдава никъде в природата!

П.П. Пюренца човешкото бебе (извън цивилизацията) не би яло! Нито пък майка му би носила блуза! Първо си помислих, че ти се шегуваш, но явно не се!  Laughing

# 39
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 198
Разбира се,че се шегувам.Постът ми не е бил сериозен. Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 650
Във всички тези теории за живота на бебето извън цивилизяцията липсва един много важен елемент - майката. Това исках да кажа. Не е необходимо бебето примерно да може да пие вода само. Ако майката е пила, естествено ще може и на него да даде. И храната - майката я намира и дава на детето, не си я търси то само. Примери в природата има колкото искаш.

# 41
  • Мнения: 429
Във всички тези теории за живота на бебето извън цивилизяцията липсва един много важен елемент - майката. Това исках да кажа. Не е необходимо бебето примерно да може да пие вода само. Ако майката е пила, естествено ще може и на него да даде. И храната - майката я намира и дава на детето, не си я търси то само. Примери в природата има колкото искаш.

Как точно би му дала майката на примерно 6 месечното си бебе ми е чудно!  newsm78

"jeny", не става въпрос за теории, а за научни факти. И майката изобщо не липсва като елемент. Човешкото бебе извън цивилизацията би се кърмило до много късно (най-малко 2 години) и би "пило вода", съдържаща се в майчината кърма. Докато пие кърма, то няма как да се обезводни.

Друг е въпросът, че бебето всъщност би започнало да се учи да пие вода след 8-10 месеца и най-вече след 1 годинка, когато е подвижно и от части самостоятелни и много любопитно. И не от шепата на майката, а от близката локва.

Давам смешен пример с моето момиченце, което беше на 17 месеца в онзи момент, за който говоря. Приятелка ме помоли да гледам нейното 15 месечно детенце и аз решиха да изляза пред блока с двете госпожици, но моята нещо се заплесна и изостана на няколко крачки зад мен. За 3 сек ми беше извън полезрението и като се обръщам виждам следната гледка: Моето момиченце на колене и на ръчички над една дъждовна локва и пие, по-скоро сърба водичка.  Laughing

От този момент нататък (понеже беше доста дъждовно за около месец), постоянно ми се налагаше да я дебна и да я спирам да не го прави отново. Много забавно й се струваше. А до тогава имаше умение да пие вода само от биберон и сламка. Чаша и  шепа се научи след 18 си месец.

Представете си дали човешкото бебе би могло да пие вода от шепа на 6 месеца примерно или пробвайте със собствените си бебета и споделете резултата!  Wink

А за храненето е съвсем друга тема, която също е доста интересна и няма нищо общо с пюретата разбира се!

# 42
  • София
  • Мнения: 44 318
що пък пюренца да не би яло човешкото бебе...не едно и две животни сдъвкват храната за бебетата си правейки я на "пюренце"...та не се знае...

# 43
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 198
Малко крайни ми се виждат примерите,дадени от теб с локвата,но ще ти кажа,че когато е нямало шишета,все пак е имало чаши,а с чаша би могло да се дава водичка.Не е задължително да бъде с шепа,както изтъкваш във всеки свой пост.А това за пюретата,което Angel_Dust е казала,е съвсем вярно.  Peace

# 44
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 198
В край на сметка спорът е безсмислен.Отдавна не живеем в такива времена.Хубаво е да се предлага вода,а детето ще си реши иска ли,или не.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт