Брекети- колко ви излязоха и къде ги поставяхте- част 2

  • 188 213
  • 774
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 865
Ето ме отново, този път се включвам по темата за експандерите. Днес поставиха такъв на моя приятел, от типа bonded expander


Целта му е да разшири горната челюст, тъй като той има т.нар. готическо небце, челюстта му е много тясна и "висока". ОД каза, че този експандер трябва да се носи 6-8 месеца, залепе е... Проблемът е обаче, че този материал, който е върху последните 4 зъба, е доста дебел и прави затварянето на устата абсолютно невъзможно !!! Просто не може да си стисне зъбите. И не само това, ами едвам говори - фъфли ужасно  Cry

Та, въпросът ми е към всички, които са носили/носят такъв експандер - хора, моля ви, кажете ми, че фъфленето няма да профължи през всички тези месеци, че все някак ще свикне с него!!! Той разбира се изобщо не се оплаква, нали е мъж, но аз съм в шок! Много ми е мъчно, тъй като му предстоят много важни устни изпити!!!

като гледам това нещо как е направено, той инстинктивно ще си стиска зъбите, което ще доведе до интрузия на кътниците и като си махне апаратчето (ако изобщо може да си допре горните и долните кътници) ще забележи, че физиономията му е променена все едно са го ритнали под брадата. Дано да му е по издължена физиономията за да бъде ефектът положителен, а не отрицателен  Wink

# 721
  • Мнения: 13
Ето ме отново, този път се включвам по темата за експандерите. Днес поставиха такъв на моя приятел, от типа bonded expander


Целта му е да разшири горната челюст, тъй като той има т.нар. готическо небце, челюстта му е много тясна и "висока". ОД каза, че този експандер трябва да се носи 6-8 месеца, залепе е... Проблемът е обаче, че този материал, който е върху последните 4 зъба, е доста дебел и прави затварянето на устата абсолютно невъзможно !!! Просто не може да си стисне зъбите. И не само това, ами едвам говори - фъфли ужасно  Cry

Та, въпросът ми е към всички, които са носили/носят такъв експандер - хора, моля ви, кажете ми, че фъфленето няма да профължи през всички тези месеци, че все някак ще свикне с него!!! Той разбира се изобщо не се оплаква, нали е мъж, но аз съм в шок! Много ми е мъчно, тъй като му предстоят много важни устни изпити!!!

като гледам това нещо как е направено, той инстинктивно ще си стиска зъбите, което ще доведе до интрузия на кътниците и като си махне апаратчето (ако изобщо може да си допре горните и долните кътници) ще забележи, че физиономията му е променена все едно са го ритнали под брадата. Дано да му е по издължена физиономията за да бъде ефектът положителен, а не отрицателен  Wink

Skrekkelig, ние искаме точно този ефект да постигнем - физиономията да не му е токлова издължена както сега, а да се получи овал. И да, в момента горните и долните зъби не му се допират. А апаратът е изпитан, не е първият човек, който го носи. Една от зъболекарките в същата клиника до скоро беше с такъв (само апарат без операция), свали го и мога да кажа, че ефектът е поразителен!  Peace

# 722
  • BG
  • Мнения: 2 217
Аз още си чакам да ги сваля :/ Не искам да отчайвам новобранците с брекети, но при мен носенето надхвърли две години.. много ще е полезно да чуем някой, който е свалил брекети преди две-три години.. повечето ми познати се оплакват,че зъбите им имат тендецния да се връщат в старото си положение. Това ме ужасява просто  Confused

Е как се връщат в изходна позиция?! Нали се носят ретейнъри?

Деси, ти нали носиш ретейнари, би ли споделила?

# 723
  • Мнения: 13
Връщат се в изходна позиция, ако не се носят ритейнърите - виждала съм много такива случаи. Затова носете си ритейнърите!  Mr. Green

Моите специално ще бъдат от тези, които се залепят от вътрешната страна на зъбите за цял живот и отделно ще нося за известно време докато спя по един на всяка челюст  Peace

# 724
  • Русе
  • Мнения: 40
Здравейте на всички,
ние през август свалихме брекетите /дъщеря ми е на 16 г./ . Носим си ритейнърите много съвестно, нямаме връщане засега. Обаче онзи ден като направихме снимката се оказа, че на долната челюст имаме зародиши на мъдреци. Да припомня, че проблемът ни беше обратна захапка и недоразвита горна челюст. Горе няма зародиши. Не знам дали ще се наложи оперативно да се отстранят долните. Направо ми стана лошо. Ако има някой с подобен опит, нека да сподели...

# 725
  • София
  • Мнения: 795
Stephy, да имам ритейнъри. Постоянни са горни и долни, такива залепени за предните 6 зъба. През нощта спя с едно голямо апаратче, което се закрепя на горните, но целта му е да държи мускулите в новото им положение (след оперативното). Че въпреки че бяха атрофирали и свикнали с новата си дължина, са доста упорити гадинките и все гледат да дърпат назад долната челюст...та това нещо дет спя с него ги блокира и не може през нощта докато не мога да ги контролирам да си правят каквото поискат. Него ще го нося временно, но незнам още колко. Като знам обаче, че имам още да се възстановявам, сигурно ще е поне 3-4 месеца...

Съвестното носене на ритейнъри по начина, назначен от ОД, не на саморешение...е основопологащо за запазването на резултата. Имайте в предвид, че нормално ритейнърите се носят два пъти повече време от брекетите. С разликата, че във времето носенето на ритейнъри се разрежда. Започва се с всяка вечер, след товаа през вечер, през две и тнт...нещо такова Simple Smile

moni2102, нормално е да има зародиши на мъдреци на тази възраст. Въпросът е колко са големи и на къде растат. Може би след година две, ще се вижда посоката им на движение и дали ще започнат да създават проблеми - сиреч да бутат зъбите и така да ги изкривят отново в последствие. Ако това може да се определи още сега, още по-добре. А дали ще е оперативно премахването или не - зависи от това как растат и дали има място да изникнат като нормални зъби. Случава се често това положение, но от вас зависи да следните на къде се развиват и ако започнат да бутат - да ги вадите.

# 726
  • Мнения: 17 971
Махнахме ти  newsm44, невероятни са ни зъбите!!!
Много, много съм доволна!
Дано запазим резултата  Praynig, ще носи ритейнъри само нощем, силиконови.

Това е от нас, успех на всички   bouquet
Ако качи някъде снимки, ще крадна да ви покажа  Laughing

# 727
  • София
  • Мнения: 795
Честитооооооо  Hug  bouquet Hug  bouquet
Мнооого усмивки  Hug

# 728
  • в матрицата
  • Мнения: 952
raja_nikol, честито!!
 Като гледам, аз май останах ветеранът в темата  Mr. Green Другата седмица правя 2 години......с брекети





# 729
  • София
  • Мнения: 1 067
raja_nikol, честито!!
 Като гледам, аз май останах ветеранът в темата  Mr. Green Другата седмица правя 2 години......с брекети


И аз, и аз....
Зъбките ми са наредени, ама пустата захапка, много бавно се мести с ластиците. И аз може да си го докарам до 2 години като гледам.

Честито на девойката на raja_nikol, красиви усмивки и пожелавам!!!

# 730
  • Мнения: 17 971
Ооо, ние ги носихме точно 2 години и половина Peace

# 731
  • Мнения: 13
raja_nikol честито да ви е!!! Много усмивки й пожелавам и да става все по-красива   bouquet

# 732
  • Мнения: 399
raja_nikol, честито и от мееен..  Hug

вече половин година нося брекетите и определено има резултати Simple Smile

# 733
  • Мнения: 13
За моите скромни 3 месеца, не скромно ще кажа, че има огромна разлика в усмивката ми - ДА, разширяващите дъги наистина действат, усмивката ми е много по-широка от преди, вече се виждат до 5ти зъб като се усмихвам (преди брекетите се виждаха до 3ти), самата форма на устата ми когато се усмихвам е различна, преди беше някак малка и "крива", в момента е с много хубава извивка. Не си въобразявам, защото ми го казват хора, с които се виждам веднъж месечно. А дори още не съм сложила брекетите на долната челюст и ластиците, които са за захапката! Страшно съм доволна, изобщо не бързам да ги свалям, нося ги с огромно удоволствие и нямам търпение да видя финалния резултат 2014 живот и здраве! Още веднъж апелирам към всички, които по една или друга причина се чудят дали да си сложат брекети - не му се чудете много много, определено си заслужава парите!!! Единственото, за което съжалявам, е че не успях да се организирам да ги сложа по-рано!  Heart Eyes

# 734
  • Мнения: 1
raja_nikol, честито!!
 Като гледам, аз май останах ветеранът в темата  Mr. Green Другата седмица правя 2 години......с брекети


Аз още септември направих две.. ама му се вижда краят (уж). Другия месец, живот и здраве..


Общи условия

Активация на акаунт