Брекети- колко ви излязоха и къде ги поставяхте- част 2

  • 188 267
  • 774
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 795
В сайта на клиника се върти моя милост като случай на месеца  Mr. Green

На този линк http://valortho.com/list_video.php?id=1051 най-горното видео в дясно Simple Smile Изглежда като инквизиция...малко  Joy

# 736
  • BG
  • Мнения: 2 217
В сайта на клиника се върти моя милост като случай на месеца  Mr. Green

На този линк http://valortho.com/list_video.php?id=1051 най-горното видео в дясно Simple Smile Изглежда като инквизиция...малко  Joy

Деси, страхотно!!! Peace Изглежда направо нереално!

# 737
  • Sofia
  • Мнения: 1 051
Започваме при Румяна Маринова. Направихме панорамна снимка на дъщерята.

# 738
  • Мнения: 3 865
Деси, тази с липсващите 2 предни зъба ли си ти? От къде ги извадиха тези зъби - това е невероятно

# 739
  • София
  • Мнения: 795
Деси, тази с липсващите 2 предни зъба ли си ти? От къде ги извадиха тези зъби - това е невероятно

Не не, това е детенце...аз не съм вадила зъби, а и тези не са вадене, просто са били във венеца и са ги дърпали, както кучешките на дъщерята на raja_nikol.
Аз съм преди да натиснеш "случай на месеца" от линка, който дадох...отстрани до текста има две видеа - горното е моето и над него има също текст "Случай на месеца"...иначе нещо се е омазало и като зъкнеш "Случай на месеца" преглед видео, не излизам аз, а детенцето Simple Smile

Ето и тук като отвориш сайта отстрани се върти моя милост: http://valortho.com/view-text.php?id=9

# 740
  • TX
  • Мнения: 590
Деси, и не само изглежда като великата инквизиция ами е и било, но каквото и да си преживяла важното е, че сега за него говорим в минало време.
Браво   bouquet на всички, които са допринесли за усмивките, които ти сега непрестанно трябва да раздаваш   bouquet

# 741
  • Мнения: 399
Много ме мъчи един въпрос.. дъвчите ли дъвки с брекетите, защото постоянно виждам такова нещо, а според мен е строго забранено  Thinking? Даже последния път когато чаках пред кабинета на ОД едно момиче си изхвърли дъвката преди да влезе на преглед..

# 742
  • София
  • Мнения: 91
Аз си дъвча дъвки без проблем, по принцип според мен презумпцията е, че ако дъвчеш дъвка може да ти се отлепи брекет, но това може да стане и при дъвченето на всякакъв вид храна. А причината, че не се притеснявам, че дъвченето на дъвка може да забави и/или наруши лечението, е че тъй или иначе като сваля брекетите ще си дъвча дъвка и силите, които оказвам с дъвченето ще са си постоянни както сега, така и после.

# 743
  • София
  • Мнения: 795
 Дъвченето не е забранено, но според мен има две неща, които го правят неприятно:
- постоянно части от нея се лепят по брекетите, дъгите, лигатури и други подобни ... ако имаш
- с нея се отделя повече слюнка...което първо, ако е киселинна, втвърдява веднага устатъците от храна, и второ...напразно стомулираш стомаха да отделя ензими в очакване на храна,която не идва..и все си гладен... но това второто е проблем и без да имаш брекети..
- ако дъвката има захар...пак е проблем, независимо дали има брекети или не

Нормално е да си изхвърли момичето дъвката преди да влезе на преглед.... с дъвка в уста ли да седне да му сменят дъгите???

# 744
  • Мнения: 399
Ясно, аз мислех, че е твърдо забранено Simple Smile



Нормално е да си изхвърли момичето дъвката преди да влезе на преглед.... с дъвка в уста ли да седне да му сменят дъгите???

Не, разбира се, имах в предвид, че ми се стори малко нагло Simple Smile

# 745
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
Не препоръчват да се дъвчи дъвка или дъвчащи лепкави бонбони,дори забраняват...но как да спреш децата,не трябва и да се ръфа с предните зъби,напр.ябълка,царевица,но сина и щерката най-редовно го правеха с което много ме дразнеха,з-то не те плащат за отлепване...но факт е ,че не се е случило до сега

# 746
  • Мнения: 0
Molq kajete ne6to za strippinga...Trqbva da mi se pravi, ina4e kazvat 4e problema ne e golqm i 6te nosq breketi nai mnogo 8 meseca..Zasega samo tova me spira da se re6a okon4atelno.Nali emaila ne se vuzstanovqva..???
I drugo iskah da pitam za tezi riteinari..use6tat li se , gadno li e s tqhi naistina li se nosqt edva li ne cql jivot.Ako nosq breketi 1 god, naprimer, ne trqbva li tqh da gi nosq 2 g. i tolkova. Simple Smile
Blagodarq i se izvinqvam za latinicata..

# 747
  • Мнения: 13
Както обещах, правя включване, за да докладвам как върви носенето на експандера. Изминаха почти 3 седмици. Говорът е значително подобрен - почти няма фъфлене и всичко му се разбира. Вече почти никой не забелязва, че изобщо има нещо в устата. Затяга го през ден по предписание на ОД, не усеща абсолютно никаква болка, но това изуми ОД и общо взето всички в клиниката, бил "голям и здрав мъж явно"  Joy . Като че ли за сега най-големият проблем е храненето и най-вече отхапването, но вече му е малко по-лесно да се храни.

По въпроса за челюстта - въпреки че е много рано и видимо няма промяна все още, вече се забелязва, че предните два зъба имат мъъъничко разстояние (преди бяха плътно залепени), а както ни разясниха - разделянето на предните зъби е показател, че апаратчето си върши работата!

Успех на всички, на които им предстои експандер - наистина е много гадно в началото, но колкото и да не ни се вярваше на нас, и с това се свиква! А аз ще продължавам да докладвам от време на време  Peace

# 748
  • Мнения: 17 986
https://picasaweb.google.com/106324819080997145179/DropBox#5805082283529204946

Eдничка снимка само след толкова чакане  Mr. Green
Още ще сложа, обещавам  Heart Eyes

# 749
  • Мнения: 13
raja_nikol прекрасна усмивка!!!!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт