Бронхопулмонална дисплазия и Synadis

  • 20 146
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 55
Здравейте на всички.
Отдавна чета вашите мнения, намерих полезни неща и отговори на въпросите ми. Сега имам нужда от Вашия съвет. Поставиха диагноза "Бронхопулмонална дисплазия" и ми дадоха документи за изписване на ваксина Synadis от РЗОК. Тази ваксина се прилага 5 последователни месеца.
Моля Ви, споделете мнението и опита си относно това заболяване и ваксината. От неонатология в АГ искат бърз отговор дали съм съгласна, за да задействат нещата .....

# 1
  • Мнения: 54 413
Здравей ! Hug

Може да пишеш на nikolina-pikolina , лично съобщение , тя има опит с това заболяване . Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 2 908
Здравей Katalita!

Едното ми момиче,го изписаха с тази диагноза.

Първите 4-5 месеца правихме инхалации след това постепенно ги спряхме,от тогава като я слушат на слушалки винаги е отговора е много чисто дишане и всичко е нормално.

Ваксина Синагис слагахме и ние пет последователни месеци,като започнахме от октомври'2010 на едно и също число от месеца,това е много хубава ваксина и много полезна за настъпващият зимен период,тя затова и се слага само тогава,предпазва от опасния Респираторен синцитиален вирус.
http://www.puls.bg/health/home-and-office/news_5508.html

Не се притеснявай,детенцето ще израсте дисплазията и всичко ще бъде наред,а ваксината е много добра и може да се радваш,че сте включени в списъка,защото бройките,които отпускат всяка година от касата са ограничени и не за всички дечица има,иначе е много скъпа и добре,че се поема от касата.

Ето листовката на Синагиса:
http://www.zdrave.bg/drugs/LP/6803s.pdf

Ето и сайта им:
http://www.synagis.com/hcp/

Успех!


# 3
  • Мнения: 56
И ние го почваме този Синагис Неси казват нашите неонатолози че няма странични ефекти и опасност слагат го заради белия дроб да го предпазят от зимните разболявания

# 4
  • Мнения: 3
На нас ни предстои след 5 дни да сложим    Synadis  . След това ще споделя как се чувства детето. Аз също се притеснявам.

# 5
  • Мнения: 3
Сложихме ваксината миналата седмица. Доста се бях притеснила преди това, защото  пише доста страшни неща в листовката, но всичко беше наред. Нямахме никакъв проблем. И много се радвам за това. Другия месец пак ще сложим.

# 6
  • Мнения: 21
здр мами днес ни сложиха първата и аз мисля ,че е добре.от почти 4ри месеца сме в кувьоз и сменихме три болници сега сме в първа градска и сме с тази диагноза.

# 7
  • Мнения: 12
Да напишем за да сме полезни и за другите майчета. Това е много добра ваксина според моите наблюдения. Ние слагахме ваксината първата година, а за втората се разбрахме с лекаря ако има проблеми до следващия сезон тогава да я сложим. Тя нали се слага есен- зима и по принцип се слага до навършване на двегодишна възраст. Ние сме родени ноември и хващаме два сезона(години). През първата година синът ми не се разболяваше докато вървеше ваксината. Не знам дали се дължи и на това, че го пазехме или от ваксината. През пролетта и лятото не беше се разболявал и затова решихме да не я слагаме, все пак си е интервенция някаква. Втората година боледува няколко пъти и не знам дали е от това, че не сме я слагали. Предполагам, че синагиса наистина предпазва. Имаме и батко ученик, който е много "лепчив" и ни носи всякакви вируси и бацили вкъщи.

Общи условия

Активация на акаунт