За моя радост най-голяма през МАЙ ще ставам мама

  • 32 983
  • 726
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 42
avaline, и при мен се завърна повръщането, защото гаденето не ме беше напускало, но най-лошото е, че се появиха и киселини  Sick. Дано няма нищо сериозно, стискам ти палци, а ако се притесняваш недей да чакаш  Peace
Момичета, имам един въпрос, много се притесних докато четох за плацентата, защото на мен на ФМ-то ми казаха, че плацентата ми е задна-ниска, а четох че при такава плацента трябва много да се внимава(нещо, което никой до сега не ми е казвал). Трябвало да не се прави секс и да не се пътува(все неща, които не спазвам), имате ли представа, дали наистина е така, защото ме чака пътуване до Гърция в неделя(отиване и връщане в един ден) и ако наистина е така трябва да го пропусна?
 

# 691
  • Мнения: 1 313
Не съм компетента, но винаги съм си мислела, че, ако е ок да пътувам един час в задръстването до работа, е ок и да отида до Бургас примерно. Друг е въпроса в умората от дългия път.

# 692
  • Мнения: 43
аз лично знам само за ниско разположена, че трябва да се внимава, но ако се притесняваш се обади на доктора и го попитай  Thinking иначе да ти кажа май гаденето е свързано с това, че не се храня толкова често колкото на бебо му се иска. Много ми е трудно да си променя режима особено, когато съм навън и не винаги е удобно да ям ,когато искам Sad
А аз пак да попитам вашите доктори искат ли да видят изследванията от ФМ и БХС???

# 693
  • Мнения: 1
Дилянски честит рожден ден, бъди много обичана съпруга и майка.
Алекс, ти си почти като мен. Аз и предишната бременност и сега съм с предна ниска плацента и трябва доста пазене. Предишната бременност даже се чудеха как така не съм прокървила от това. Сега прокървих леко, та като ходих на преглед го установиха. За пътуването не знам, мен например някак в корема ме дразни особено като минем през някоя неравност, та сега се чудя даже и ФМ как ще стигнем безпрепятсвено. И миналата бременност и сега ми казаха, че уж трябвало да се вдигне плацентата иначе доста лежане, преди около 14-15 седмица мисля беше започнала малко по малко да се вдига. Сега ще видим като отида при моята гинеколожка на 01.11 какво ще каже, а после съм на ФМ на 08.11

# 694
  • Мнения: 42
Благодаря ви, момичета  Hug
avaline, на мен не ми е казала докторката да иска да ги види, но аз си събирам всички изследвания в една папка и ще си ги нося с мен за всеки случай  Peace
yulka509, на мен ми е странно, че нито гинеколожката дето ме следи, нито като ми правиха ФМ-то, не ми казаха, че е опасно и трябва да се пазя, ако наистина е така, що за лекари са това  Naughty

# 695
  • София
  • Мнения: 2 958
Туко що се връщам от ФМ и БХС. Според феталната всичко е абсолютно наред. Казаха ми и пола, но за сега ще запазя тази информация  Wink Дадоха ми и диск и довечера прегледа ще гледа и останала част от семейството  Mr. Green

Пазете се момичета и успех Simple Smile

# 696
  • Мнения: 7
Дилянски,честит рожден ден  Hug,пожелавам ти здраве,любов и една безпроблемна и щастлива бременност  party023
Аз пък да се похваля днес доки ми звънна и ми каза,че БХС-то ми е наред,няма никакви отклонения и такааа се успокоих newsm03,утре влизам в четвърти месец,коремчето леко се е оформило и надявам се да продължи да се оформя smile3508
За болничните ...аз съм в болничен от миналия месец,но пък аз така или иначе не работех,само се водех на работа в една фирма,където си плащах осигуровките,но смятам,че по-добре вкъщи да си почивате,отколкото да се ядосвате в работата и да водите стресов начин на живот
Криси 72 нещо ми се губи,надявам се всичко да е наред Praynig
Колкото за срещата давайте да ходим да се напием някъде Joyи да друсаме хорца(шегувам сее),ама девойките дето не са от София  newsm78 как ще ги видим...

# 697
  • София
  • Мнения: 2 958
Дилянски, ЧРД! Пожелавам ти много късмет и здраво бебе на финала!

# 698
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 758
Честит празник, Дилянски!  party023  
Моята докторка нищо не ми каза за плацентата, а съм минала 10-та седмица. Добре, че от тук понаучавам любопитни факти. Обадиха ми се че ми е излезнал резултата от БХС и "утре да отида да го обсъдим с докторката" Това малко ме притесни. Не че ми се иска да ме светнат по телефона, че всичко е наред, ама...

# 699
  • София
  • Мнения: 66
Момичета, благодаря ви за милите пожелания.

Днес на прегледа видяхме бебо, махаше с ръчички и е пораснал. Отговаря си точно на седмицата в която съм 9г.с и 6 дни. Големи сме цели 3см. Ходихме цялото семейство, но док закъсня, малкия започна да дивее и да реве и се наложи да ги отпратя с баща му да чакат в колата. Мъжо имаше голям мерак да види бебето, ама докато голямото бебе се държи невъзпитано незнам как ще стане този номер Simple Smile Както и да е, важното е че всичко е наред.
За гаденето докторката ми препоръча да си взема таблетки за смучене EMIL. Намерих ги във втората аптека в която ходих. Мисля, че някоя мама беше писала за тях някъде по-напред в темата. Ще кажа дали имат някакъв ефект като ги изпробвам.
Относно обезщетението за бременност и майчинство и аз чух нещо по БТВ, но бързах да излизам и не съм догледала предаването. Дано управляващите оставят нещата така както са в момента. Относно заплащането за втората година майчинство, то не е обвързано с минималната работна заплата. От септември месец МРЗ я вдигнаха на 270лв, но парите за майките са 240лв. Толкова е гласувано в бюджета и такива пари са заделени за тази календарна година. Надявам се догодина да са повече.

# 700
  • Мнения: 461
Честито на всички, които сте минали прегледи, ФМ, БХС и всичко е нарееееед! Браво, момичета радвам се мнооого заедно с Вас! Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Да, наистина нека да се разберем за една срещичка, предложение за ден и час...??? Според мен за всички ни може би ще е най-удобно събота или неделя не че аз имам проблем през останалото време, но и тази седмица съм на легло още малко докато бебчето ми не се закрепи на 100% Simple Smile Но от др. седмица съм абсолютно на линия и нямам търпение да си побъбрим на живо! Simple Smile
Даже си мислех да си направим албум в снимка.бг на майските мами и да си качваме снимки през бремнността и да показваме наедрелите коремчета! Simple Smile

# 701
  • Мнения: 146
криси 72 наистина липсва ,дано е добре за албумче мислех да ви питам дали искате да направя или тайна група в ФБ.За ниската плацента не се ли каваше-плацента превия.

# 702
  • Мнения: 461
криси 72 наистина липсва ,дано е добре за албумче мислех да ви питам дали искате да направя или тайна група в ФБ.За ниската плацента не се ли каваше-плацента превия.

Благовеснааа, аз съм за! И за албумче и за групичка във ФБ, каквото кажете за мен е все тая. Само дето аз във ФБ нямам профил изтрих го като загубих бебето, защото не ми се обясняваше на сумати народ, но ползвам фирмения така че мога и от него да се включа! Идеята е супер яка. Simple Smile Ти завърна ли се от Благоевград? Simple Smile Или си още на гости? Simple Smile

# 703
  • Мнения: 1
Браво на софиянките, които ще успеете да се видите на живо. Ние останалите ще подсмърчаме отстрани  Laughing

# 704
  • Мнения: 461
Юлка, ако трябва ще направим едно турне Wink и пак ще се видим с Вас! Ти от къде си?? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт