Кои са ТЕ всъщност?

  • 8 571
  • 105
  •   1
Отговори
# 60
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз аз какво да си помисля, когато виждам пияни, буйстващи, повръщащи и т.н. олигофрени, които са чужденци? Че в тяхната страна само такива има ли?

# 61
  • Мнения: 2 931
Аз аз какво да си помисля, когато виждам пияни, буйстващи, повръщащи и т.н. олигофрени, които са чужденци? Че в тяхната страна само такива има ли?
Такова мислене е разрешено само на чужденците. Ние сме информирани, не обобщаваме и не си правим изводи от единични прояви Grinning

# 62
  • Мнения: 12 690
Аз аз какво да си помисля, когато виждам пияни, буйстващи, повръщащи и т.н. олигофрени, които са чужденци? Че в тяхната страна само такива има ли?


Ако не си била там и не си срещала  други, като нищо може да си помислиш.

# 63
  • Мнения: 4 474
Може и ви се стори смешно,но аз като ги гледам скандинавците какви са пияни заляни по курортите ни си мислих че са абсолютни алкохолици. Embarassed
Де да знам че у дома си не пиели  Shocked.
При нас е нормално ''ела комшу на по ракия довечера''.Там няма такива работи .
Много ми е чудно как така хич не пият  ooooh!.

# 64
  • Мнения: 150
Представете си парламента на Норвегия кове закон  срещу просията точно заради нашите роми.Премиера на Франция си навлече куп бели заради тях.И не само:
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=1221660
http://e-vestnik.bg/9333
http://novinar.bg/news/balgarski-i-rumanski-kloshari-razbuniha-d … MjY5OTs2Nw==.html
Няма как да го заковат закона, защото в едната статия за Норвегия никъде не се споменава България (споменати са Словакия, Унгария и Румъния), в другата пък пише:
"Правосъдният министър Кнут Сторбергет обаче заяви, че законът за просията е бил отменен само преди няколко години и че няма да иска арести за просяците. Говорителят по правните въпроси Томас Бреен заяви, че те няма и как да бъдат депортирани, тъй като не нарушават граничните разпоредби. Те идват от държави членки на ЕС, следователно нямат нужда от виза. “Това е проблем, който не може да бъде решен от полицията, ние трябва да им помогнем, за да спрат да просят.”, смята Томас Бреен. "

# 65
  • Мнения: 4 474
Хубаво е че горе долу фиксирахме къде е проблема.
Да имаме и корупция и много други проблеми,но европееца не се сблъсква с тях докато се разхожда в парка например.Налита го банда просяци  дето разправят че са българи.
Колко дълго ще им издържи толерантността?И колко от ''просещите'' ще бъдат устроени до толкова че да не просят.Знаем за проблема с нарастването на популацията(прииждане и неконтролируема раждаемост) има го и тук.
Ще търпят ще преглъщат и не е далече деня дето ще им кипва само като чуят за българи и България.И ще са си прави,което е по-лошото.Съмнявам се че споменаването на тази националност ще ги навежда на мисли за бизнес или за туризъм или каквото и да било което предполага цивилизован подход и от двете страни.По скоро ще бягат като дявол от тамян.

# 66
  • София
  • Мнения: 17 393

Тези български граждани съзнателно и нарочно очернят българската нация.Аз сматам ,че нашите дипломати трябва да потърсят най-добрия начин да информират обикновения европеец,че това не е България,че българите не са такива.

 ooooh!
И аз като Рокси - надцених дискусията.

mamamari - циганите българи ли са? Българи са. Крадливи ли са? Крадливи са. Значи българите са крадливи, точка. Какво повече искаш? Крадлива, алкохолизирана, нетолерантна, патриархална (в лошия смисъл) нация сме. Ако искаме да не сме такива, трябва да мислим как да се променим, а не да се чудим как дипломатите да ходят да лъжат, че не сме от тия, како Сийке.

# 67
  • София
  • Мнения: 2 217
Интересен факт е, че обикновено мнозинството определя облика на обществото - дали циганите ни просто не са доказателство за поговорката "С какъвто се събереш, такъв ставаш"? Mr. Green Laughing

# 68
  • София
  • Мнения: 17 393
Не знам дали е мнозинството, Парци, или по-скоро най-гръмогласните и нахални членове на обществото определят облика му Simple Smile

# 69
  • Мнения: 4 474
Ако искаме да не сме такива, трябва да мислим как да се променим, а не да се чудим как дипломатите да ходят да лъжат, че не сме от тия, како Сийке.
Щом на 5 страница установихме кое е проблема и че го има все пак,занчи има надежда да си стиснем ръцете и под пътя за неговото решение.
Да права си промяна е ключа от бараката.Промяна ,в която подобно поведение няма да се оневинява с етническа принадлежност.Ще има ясни и точни законово регламентирани правила и виновните ''български граждани'' ще си понасят последствията .Последствия,каквито за момента няма.Като има безнаказаност проблема расте.
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:vSJ4NaT1kVo … ct=clnk&gl=uk
Да се правим че  няма такива работи ми се струва ,че не е решение. Thinking

# 70
  • Мнения: 4 916
Интересен факт е, че обикновено мнозинството определя облика на обществото - дали циганите ни просто не са доказателство за поговорката "С какъвто се събереш, такъв ставаш"? Mr. Green Laughing

В смисъл, че са се събрали с българи и са станали такива ли? Съмнявам се. По-скоро от всеки етнос, малцинство или по какъвто друг признак ще се делим, има хора, които не живеят според законите или се възползват от пропуските в тях.

# 71
  • София
  • Мнения: 17 393
Ами то правила и закони има, само че не се прилагат спрямо циганите. Да пукна, ако знам защо. Според баща ми, защото няма достатъчно затвори и пари за издръжка на затворници - може и да е прав.

# 72
  • Мнения: 4 474
Като гледате репортажа идват ли ви някакви работещи решения на проблема?
Ясно е че ''да се правим че няма такова нещо'' не работи. newsm78
Полицая каза сега ''работят'' внучките на онези дето ловяхме преди 10г. Rolling Eyes
Защо според вас човека  безпомощно вдига рамене?
Кой трябва да го попита какво предлага?

Последна редакция: пт, 14 окт 2011, 14:18 от mamamari

# 73
  • Мнения: 150
Джебчийките от репортажа циганки ли са? На мен не ми приличат.

# 74
  • Мнения: 4 474
Това със цвета на кожата го минахме вече преди няколко страници.Върни се назад.Сега сме на вълна ''предложете решение'' Peace

Общи условия

Активация на акаунт