Детски градини в Пловдив - 2

  • 141 337
  • 902
  •   2
Отговори
# 405
  • Пловдив
  • Мнения: 6 639
На нас не ни искаха м.г.
...Мисля, че е само за ясла

# 406
  • Пловдив
  • Мнения: 23 716
Здравейте!
Не знам въпроса дали ми е за тук,но за приемане на градина трябва ли изследване на васерман на единия родител,както беше за яслата?! newsm78
Не, не трябва.

# 407
  • Пловдив
  • Мнения: 3 562
Знаете ли колко време важат изследваният за хелминти?

# 408
  • Пловдив
  • Мнения: 191
Знаете ли колко време важат изследваният за хелминти?

15дни

# 409
  • Пловдив
  • Мнения: 3 562
Знаете ли колко време важат изследваният за хелминти?

15дни

Благодаря!

# 410
  • Мнения: 7
Здравейте, възникна ми въпрос тези дни и бих искала да го споделя може да знае някой или да е полезно за друг. Малкото ми дете ще посещава ясла до 12-ти септември,а от 15-ти тръгва на детска градина. От яслата ми казаха, че плащайки абонаментната такса на едното място /при тях/ не се налага да я плащам повторно и в детската градина. В детската градина твърдят, че си я дължа и на двете места. Четох наредбата и не намерих доказателство за нито едно от двете твърдения. Помогнете с мнение, моля!

# 411
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Според мен си плащаш и на двете места.Яслите са към министерството на здравеопазването,а ДГ към министерството на образованието.Няма как да платиш в яслата и да важи,и за градината

# 412
  • Майничка
  • Мнения: 12 590
Stanley_78, най-добре изпрати запитване към съответния отдел в Община Пловдив.  Подозирам, че през тази година сефте ще се сблъскат с такъв казус и ръководствата в градините и яслите едва ли имат яснота как точно да процедират.

# 413
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Stanley_78, дължи се такса и на двете места за дните в които детето е посещавало.

# 414
  • Мнения: 7
Stanley_78, дължи се такса и на двете места за дните в които детето е посещавало.
.      Предполагам, че не е станало ясно за коя такса питам. Става въпрос за абонамента от 20 лева, той не се разделя пропорционално на дните с посещения.

# 415
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Stanley_78, дължи се такса и на двете места за дните в които детето е посещавало.
.      Предполагам, че не е станало ясно за коя такса питам. Става въпрос за абонамента от 20 лева, той не се разделя пропорционално на дните с посещения.
За яслата не мога да коментирам. За детската градина вероятно ще си платиш абонамента от 20 лв. плюс дните, в които детето е посещавало ДГ.

# 416
  • Мнения: 7
И от градината това ми обясниха... Но защо пък яслата твърди друго, а и в наредбата нищо не открих. Ще пробвам да се допитам в общината и в крайна сметка най-вероятно ще са дължими и на двете места за един и същи месец.

# 417
  • под тепетата
  • Мнения: 9 320
При нас имаше подобен случай, но понеже сме ОДЗ и детето се прехвърля от ясла в група в едно и също заведение,плати само на едното място тази абонаментна такса. Не може ли да се плати пропорционално на дните , в които е посещавало?

# 418
  • Пловдив
  • Мнения: 1 215
При нас имаше подобен случай, но понеже сме ОДЗ и детето се прехвърля от ясла в група в едно и също заведение,плати само на едното място тази абонаментна такса. Не може ли да се плати пропорционално на дните , в които е посещавало?

Не може да се раздели тази такса, дори и един ден да е ходило детето, таксата от 20 лв. си седи и таксата за единия ден. Най-вероятно ще се плати два пъти по 20 лв и отделно дните, в които е ходило детето.

# 419
  • под тепетата
  • Мнения: 9 320
Добре де, но нали става въпрос за едно и също дете - а реално плаща две абонаментни такси!  Не ми изглежда логично! Ма то логиката в БГ не върви...

Общи условия

Активация на акаунт