Колко деца сте в група?

  • 25 233
  • 157
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 231
В нашата група са 27 деца, но е факт че винаги има болни и обикновено бройката е към 20, а покрай празници и лятото даже 15  Rolling Eyes

# 91
  • Мнения: 8
36 по списък, посещават по 29-30. Синът ми вчера имаше РД и като попитах госпожите за колко деца да приготвя почерпка, така ми отговориха. Мисля, че не са ме излъгали, защото и като излязат на двора се вижда, че не са малко.
Вече са 37, с прехвърлено дете от яслата. Не го разбирам това уплътняване на групи. Не го срещнах в нито една Наредба. Дааа, през зимния сезон сигурно не идват всички деца. Нали и затова има минимален брой и максимален брой за сформиране на група (18-25). В нито една Наредба не се говори за средна посещаемост, която общинските чиновници така бодро развяват. Какво ще се случва с тези 37 деца, когато след първа група започнат повечето да ходят на градина? И 30 да са, пак са много деца на едно място. Ето ти предпоставка и за инциденти, и за нервност, и за.... масово отглеждане ( за съжаление). А когато станат в предучилищна група, независимо дали ще са на 5 или на 6 години? Започвам да се замислям дали въобще второто ни дете да посещава детска градина.

# 92
  • Мнения: 2 806
Лепнали са списък пред групата ни за сборните около празниците и на него има 22бр. явно активно посещаващи деца, а знам че по големия списък от началото на годината са 32.

# 93
  • Мнения: 11 016
В групата на дъщеря ми по списък са 26 деца, с 1 учителка на смяна и 1 леля. За всяко от тях има отделно легло и шкафче. Идват си в почти пълен състав. Бройката оредява значително само през летните месеци или ако се съберат много болни наведнъж.

# 94
  • Мнения: 154
36деца,групата ни е с най-висока посещаемост.Легла няма за всички,нито гардеробчета.

# 95
  • На морето!
  • Мнения: 5 769
30 по списък. Реално посещават 20, на Коледното тържество бяха 22, счупиха рекорд техен си  Mr. Green

# 96
  • Мнения: 8 242
33 бяха по списък в градината  ooooh! Така бяха във всички групи - постоянно спяха дечица при тях или някои от тях в други групи, поради липса на легла.
Тази година го преместих в предучилищна в училище - и са 16 деца по списък. Повече от доволна съм  Peace

# 97
  • София
  • Мнения: 9 517
искам да попитам, ако някой може да ми отговори - това, което стои в системата като текуща възможност /например за нашата градина 63/ това ли е общия брой деца, записани в групите или е някаква друга, неясно от къде взета цифра. Питам, понеже ако е общия брой и в нашата група са 35 деца, значи в другата група са 28 деца и ще се подават жалби  Thinking

# 98
  • Мнения: 3 993
Да, това е общия брой деца, записани в групите. Има определение за "текуща възможност" отдолу с малки червени букви: общ брой посещаващи деца плюс свободни места за следващо класиране.

# 99
  • Мнения: 4 465
искам да попитам, ако някой може да ми отговори - това, което стои в системата като текуща възможност /например за нашата градина 63/ това ли е общия брой деца, записани в групите или е някаква друга, неясно от къде взета цифра. Питам, понеже ако е общия брой и в нашата група са 35 деца, значи в другата група са 28 деца и ще се подават жалби  Thinking

Ако са две групи и във вашата има 35 деца, то по-логичното е че и в другата има 34-35 деца, което пък означава че имате няколко деца, които не са отразени в системата като приети по редовния начин. Интересно ми е по кой начин са класирани.

На мен ми е ясно че е голямо неудобство с това "уплътняване" на групите и че едната от причините да се прави е факта че СО не може да се справи с недостига на места, но смятам че в този процес трябва да има някакви разумни граници и със сигурност този факт не трябва да се използва, за да са се оправдава неравнопоставеното третиране на децата при приема. Ако искат да уплътняват и имат възможности да се справят с повече деца, нека го правят по общия ред, а не да приемат който пожелаят и да натъпкват групите с парашутисти за сметка на децата, които са приети по всички правила. Все пак и едни други деца чакат на опашка и спрямо тях този подход не е почтен.

# 100
  • София
  • Мнения: 9 517
искам да попитам, ако някой може да ми отговори - това, което стои в системата като текуща възможност /например за нашата градина 63/ това ли е общия брой деца, записани в групите или е някаква друга, неясно от къде взета цифра. Питам, понеже ако е общия брой и в нашата група са 35 деца, значи в другата група са 28 деца и ще се подават жалби  Thinking

Ако са две групи и във вашата има 35 деца, то по-логичното е че и в другата има 34-35 деца, което пък означава че имате няколко деца, които не са отразени в системата като приети по редовния начин. Интересно ми е по кой начин са класирани.

това не е много сигурно... другата група се води елитна /елитна - дрън, нали синът ми беше там до тази пролет/, а едната от учителките неформална заместник директорка... май ще се направя на гламава и ще сбъркам групата на щерката другия път като плащам, за да видя, колко децата са там  Thinking

# 101
  • Мнения: 1 624
искам да попитам, ако някой може да ми отговори - това, което стои в системата като текуща възможност /например за нашата градина 63/ това ли е общия брой деца, записани в групите или е някаква друга, неясно от къде взета цифра. Питам, понеже ако е общия брой и в нашата група са 35 деца, значи в другата група са 28 деца и ще се подават жалби  Thinking
Не винаги това е реалния общ брой. Кажи коя е градината и за кой набор става въпрос и ще ти кажа какво имам като информация от МОНМ за вашата градина. Може и на лични

# 102
  • Мнения: 4 465
искам да попитам, ако някой може да ми отговори - това, което стои в системата като текуща възможност /например за нашата градина 63/ това ли е общия брой деца, записани в групите или е някаква друга, неясно от къде взета цифра. Питам, понеже ако е общия брой и в нашата група са 35 деца, значи в другата група са 28 деца и ще се подават жалби  Thinking
Не винаги това е реалния общ брой. Кажи коя е градината и за кой набор става въпрос и ще ти кажа какво имам като информация от МОНМ за вашата градина. Може и на лични

Все забравям че МОМН дадоха информация какво се води при тях като бройки.

# 103
  • Мнения: 74
В нашата група са 25 деца с 2 лелки.

# 104
  • Мнения: 169
При нас са 18 деца. Пак са много, а при вас? !

Общи условия

Активация на акаунт