Дюкан ще ми покаже как да сложа малка рокля пак - 256

  • 45 197
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 485
Да взема да цопна на първа страничка, че да мръднат тези килограми  Laughing

Е не, на втора съм, ще сваля два килограма - та да взема въобще да мръдна нанякъде.

Ако се чудите коя съм - една от вечните Дюканки  Heart Eyes

Последна редакция: нд, 16 окт 2011, 08:14 от svetlat

# 16
  • Мнения: 1
Добър студен неделн ден, мацки  Simple Smile Първите 5 килца са долу, юхуууу  Sunglasses  За съжаление има още 20-тина за сваляне... Но аз и на още 15 ще съм доволна  Mr. Green Хубава неделя, въпреки гадничкото време   bouquet 

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 14 069

Ако се чудите коя съм - една от вечните Дюканки  Heart Eyes


Светле, не заблуждавай хората, ти си имаш причина да почваш режима пак  Laughing

# 18
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
Момичета, не е заяждане, само питам....
Една моя позната е бременна. "Хвали" се, че за 1 месец качила 10 кг. Гледах я и се чудех на акъла й.... Как очаква да изкара до февруари, когато й е термина, ако наддава така?
Защо е това неконтролиреумо хапване при повечето бременни?
Аз самата за цялата бременност качих 12 кг. Родих бебе 3,440 гр, била съм с голямо количество околоплодни води - и си личеше - коремът ми беше огромен. Като излязох от родилния дом имах да смъквам 2-3 кг, които се стопиха още през първите 2 седмици покрай грижите за дъщеря ми.
Моя приятелка - 2 бременности и две раждания. И двата пъти качи само по около 8 кг.
Така че ето - с рационално хранене и движение и през време на бременността може покачването на килограми  да е колкото заради плода.
Защо е нужно да се качват кила и по задника, бедрата....навсякъде. Че и да ги "потупваме" по рамото тези бременни и да им се радваме???

Пак да кажа - нищо лично с този пост. Само разсъждения. Нека ако има от тук присъстващите засегнати не ми се сърдят.  Peace Мир   bouquet

# 19
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Защото хората са различни, Скарлет.

Моите проблеми с теглото започнаха точно по време на първата ми бременност. Трудно забременяване, доста натрупани килограми в резултат на това. Никой в женската консултация не ми препоръчваше нищо. Тогава бях на 21 години. Виждах, че пълнея главоломно, но и ядях много тестяно и сладко, точно защото бях щастлива, че съм успяла да забременея. Хем виждах, че се подувам като балон, хем продължавах да ям. Питах за някакви упражнения, но акушерките ми казваха, че няма такива за бременни. Така качих над 30 кг.  Shocked А винаги преди това съм била щека. След това много трудно и продължително раждане. Родих бебе 4.100 и 54 см. Изписаха ме от родилното - 13 кг. Втора бременност след година и 3 месеца. Нови натрупани килограми и така... А имам и наследствена обремененост, насочена към напълняване плюс едра костна структура.

Сега има много повече информация, гимнастика, подходяща за бременни и по-информирани лекари и акушерки. И двете ми дъщери не напълняха много по време на бременностите си и много скоро след раждането върнаха формата си.

Знам, че нормалното е да се качат 7-8 кг, но организмът на всеки е различен, както и начинът на живот. Всеки се справя по различен начин с предизвикателствата в живота.  Simple Smile

# 20
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
Вярно е, smileys, различни сме. Но просто не разбирам - как при положение, че си положил толкова усилия да отслабнеш изведнъж със забременяването всички ограничения сякаш отпадат. И естествено следва голямо напълняване. После пак отслабване. И така....какво? Излишен тормоз над организма.
Бременност, чудесно. Радва се жената - ОК. Яде й се - не може ли да е с разум? Ето, дъщерите ти са се справили точно така.

Последна редакция: нд, 16 окт 2011, 14:25 от skarlet71

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 14 069
Скарлат, организмите приемат по различен начин бременността. Някои напълняват само от хормоните.
Лично аз по време на бременности(с изключение на първата) не пълнея. При първото дете напълнях най-много - към 20 кг, след това си ги свалих за няколко месеца почти неусетно. И след като забременях втори път реших да не повтарям грешката. Надебелях 8-9 кг и след това започнах с драстични диети да ги свалям. След като престанах да кърмя килата ми тръгнаха рязко и бързо нагоре и надебелях тогава. И пак диета, и пак дебелеене. Третата бременност наддадох 4 кг и половина. Бебето беше 3.900. И същата история - дебелеене след раждането Wink И в краен резултат - най-слаба след бременност бях тогава, когато надебелях най-много  Laughing

# 22
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
ЗлаВещица , три деца - браво на теб. Също така се възхищавам и на Мира с нейните 4. Адмирации! Явно мъжете ви ви подкрепят и помагат. Аз останах с едно, защото като дойде време за второ вече знаех, че мъжа ми не става за баща. Както и да е... С това искам само да кажа, че база за сравнение с втора бременност нямам. Не знам как бих била аз.
Все пак - ти кога започна Дюкан?
Недоумението  ми е не защото са напълнели жените по време на бременност. А защо околните ги поощряват за това. И снизходително казват - нищо че дебелееш - ти си имаш причина. Все едно се подразбира от само себе си, че едва ли не е задължително да станеш малко слонче  Rolling Eyes

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 14 069
След третото го почнах. С раждането отслабнах. Всъщност най-напред отслабнах по време на бременността, колкото и абсурдно да звучи Simple Smile После след раждането - депресия, психическо напрежение, не ядях с продължение на дни, карах заради бебето ,защото го кърмех само на мляко и айрян насила. После като влязох малко в релси и взех да ям почнах да надебелявам, естествено бързо. И два месеца след като спрях да кърмя започнах Дюкан.

# 24
  • По света и У нас
  • Мнения: 238
Здравейте,
аз съм бивша Дюканка. Напоследък качих пак килца и ми се иска да ги изчистя. Имам за сваляне около 5-6 кг. и мисля как да я започна..... newsm78 Дали да карам както си му е реда или направо на 3-та фаза с 2 дни протеинови и без плодове и гали  ooooh! Чудя се защото предния път в 3-та фаза отслабнах с още 3 кг., а исках да сваля 4 кг. за цялата диета. И така станаха много свалените килограми, та имах нужда от малко напълняване. Какво ще ме посъветвате вие?

# 25
  • Мнения: 15
Някой беше питал - `де съм... Ми, покрай работата и една презентация дето изнасяхме тоя уикенд в Пловдив, наистина бях позачезнала. Че ми се и ... режима... Да му се и не види и тъпата работа. #Cussing out
Сега обаче се стягам и влизам в крачка, че такова лошо стартиране на Трета фаза, след всичкото канене дето се канех, и всичките сметки дето ги кроих... ooooh!... направо си е жива излагация и голям срам! Blush
Не, че имам покачване, ама не трябваше да става така още на 15-тия ден. Sad Сега има да му мисля как да си озаптявам апетита, та да не се отприщи.
Иначе - ядох веднъж пълнозърнести макарони ( голям отврат ми се видяха  Laughing ), редовно хапвам по една ябълка преди обед, ядох кашкавал и сирене, ама с галите прекалих покрай това пътуване и от две гали седмично се превърнаха в два дни галуване, при това един след друг ooooh!. Днес си купих пълнозърнест хляб "Фитнес" с овес на Vita Star. Цялото пакетче е 500 гр и в него има 9 филийки. Как мислите, по една или по две да си позволявам дневно? Едната филийка излиза около 56 грама. Въглехидратите в нея са 18 гр, от които 1,1 гр захари, а мазнините са 1,7 гр, от които ненаситени мастни киселини - 0,2 гр, белтъчините са 4 гр, а влакнините също. Дават, че една филийка е с 115 kcal. Всъщност, тези от вас, които ядат хляб в Трета фаза - какъв си вземате?

# 26
  • Мнения: 5
Здравейте  Hug
Дълго, дълго ме нямаше, влизам и, хоп, говорим си за дебели бременни  Laughing  Кантарът ми показва, че съм 4 кг. нагоре, но съм само на корем. Краката и дупето не са мръднали. Сутиенът си е на същото дередже  Laughing Явнооо, някои бременни използват състоянието си за оправдание да ядат като разпрани... пък после да си бият главата

# 27
  • Мнения: 5 001
Да взема да цопна на първа страничка, че да мръднат тези килограми  Laughing

Е не, на втора съм, ще сваля два килограма - та да взема въобще да мръдна нанякъде.

Ако се чудите коя съм - една от вечните Дюканки  Heart Eyes


Хехеееее....Светле що лъжеш бре!  Hug Hug Hug Hug Hug Hug
Както каза Вещи - имаш причина.....

# 28
  • Мнения: 620
И аз се включвам при вас. Започвам от 74 кг - цел 50кг.
Кофтито е, че започвам 1-вия ден с ужасно главоболие.
Мисля да изкарам 1 фаза до петък . След това 7/7, че по-лесно се помни. Мислите ли, че е добър вариант 7/7?

# 29
  • Мнения: 7
От заплесия днес излапах половин кренвирш SadСега се чудя от начало ли да почна ?!Как може да съм такава патка  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт