Чакаме вече ритничета от Априлските мъничета

  • 29 352
  • 746
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 427
Здравейте, имам един сигурно тъп въпрос, но как разбирате, че имате контракции? Как се усещат? Аз от няколко дни имам болки като менструалните, но по-силнички и почти през целия ден. Освен тези имам и едни пробождания отляво. Може и да е нормално, но като не знам ...  Crazy
Искам да ви попитам и дали имате проблеми с кръстта? Моят не е спирал да ме боли от началото на 2 месец! Не е ли много рано за това? Направо на моменти не мога да се движа.
Иначе относно щъркелчетата - за мен със син цвят  Grinning . Значи да ви кажа това с калкулаторите няма нищо вярно. По всички калкулатори в нета съм смятала и на всички излиза момиче. Даже и това с кръвта на мъжа и жената - и пак момиче. Това със златния пръстен - момиче. Аз имах предчувствие за момиче ... и накрая док каза МОМЧЕ! Даже и пишката ни показа  Laughing
Та така. Вчера ходих малко по бебешките магазини и ми останаха очите във всичките малки и сладки роклички, панделки и т.н. неща за момиченца. Толкова са сладки. Но за моят бъдещ малък мъж има само скучни дрешки и почти всичките в син цвят! Ужас. Аз обаче съм си решила количката и креватчето да са ми в зелено. Не го харесвам този син цвят  newsm11
Хайде, че съм започнала с почистването на къщата  Hug Hug Hug

# 61
  • Мнения: 10
Брук Дейвис - сега се върнах да изчета и видях какво си преживяла!
Много неприятно, сигурна съм, че е временно неразположение и да отминава бързо.
А ти полека, забави темпа, сега Ти и Бебо сте най - важни Hug
Пожелавам и на другите мами с притеснения - бързо отшумяване!

# 62
  • Мнения: 16
Здравейте, имам един сигурно тъп въпрос, но как разбирате, че имате контракции? Как се усещат? Аз от няколко дни имам болки като менструалните, но по-силнички и почти през целия ден. Освен тези имам и едни пробождания отляво. Може и да е нормално, но като не знам ...  Crazy
Искам да ви попитам и дали имате проблеми с кръстта? Моят не е спирал да ме боли от началото на 2 месец! Не е ли много рано за това? Направо на моменти не мога да се движа.
Иначе относно щъркелчетата - за мен със син цвят  Grinning . Значи да ви кажа това с калкулаторите няма нищо вярно. По всички калкулатори в нета съм смятала и на всички излиза момиче. Даже и това с кръвта на мъжа и жената - и пак момиче. Това със златния пръстен - момиче. Аз имах предчувствие за момиче ... и накрая док каза МОМЧЕ! Даже и пишката ни показа  Laughing
Та така. Вчера ходих малко по бебешките магазини и ми останаха очите във всичките малки и сладки роклички, панделки и т.н. неща за момиченца. Толкова са сладки. Но за моят бъдещ малък мъж има само скучни дрешки и почти всичките в син цвят! Ужас. Аз обаче съм си решила количката и креватчето да са ми в зелено. Не го харесвам този син цвят  newsm11
Хайде, че съм започнала с почистването на къщата  Hug Hug Hug


Мда за момичета има толкова хубави неща, но нищо и момче да е ще го киприм Grinning

# 63
  • Мнения: 0
Здравейте мамчета и поздравления за новата тема !!! Темата за ритничетата е страхотна, аз чакам с нетърпение да усетя моето мъниче, но тъй като коремът ми постоянно е подут и имам ужасни газове от както забременях, не мога да разбера дали заради това имам усещането че нещо ми мърда в корема или наистина е бебчо newsm68 просто предполагам че заради подутият корем не мога да различа нищо. Особено вечер имам чувството, че коремът ми сякаш ще експлодира и изглеждам все едно че съм в доста напреднала бременност, а пък сутрин почти нямам никакъв корем  Joy . Някоя от вас има ли подобен проблем или поне дайте съвет как да се справя???
А относно пола на бебо, надявам се ноември месец вече да може да ми го съобщят и тогава веднага
ще го споделя с вас Simple Smile

# 64
  • Мнения: 0
Добро утро и от мен и на пук на лошото време-успешна седмица на всички   smile3525

За да не се ровите из КТ съм ви извадила малко полезна информация:
" Чл. 140. (4) Нощният труд е забранен за:
2.  бременни работнички и служителки както и работнички и служителки в напреднал етап на лечение ин-витро;
3.  майки с деца до 6-годишна възраст, както и майки, които се грижат за деца с увреждания независимо от възрастта им, освен с тяхно писмено съгласие;"
(за нощен труд се отнася труда положен между 22.00 и 06.00 часа)

"Чл. 147.  (1) Не се разрешава полагане на извънреден труд от:
2. бременни работнички или служителки както и работнички и служителки в напреднал етап на лечение ин-витро;
3.  майки с деца до 6-годишна възраст, както и майки, които се грижат за деца с увреждания независимо от възрастта им, освен с тяхно писмено съгласие"

"Чл. 157. (2) Работодателят е длъжен да освобождава от работа бременна работничка или служителка както и работничка и служителка в напреднал етап на лечение ин-витро за медицински прегледи, когато е необходимо те да се извършват през работно време. За това време на бременната работничка или служителка както и на работничка и служителка в напреднал етап на лечение ин-витро се изплаща възнаграждение от работодателя в размера по чл. 177 .
Заплащане
Чл. 177.  (1) За времето на платения годишен отпуск работодателят заплаща на работника или служителя възнаграждение, което се изчислява от начисленото при същия работодател среднодневно брутно трудово възнаграждение за последния календарен месец, предхождащ ползуването на отпуска, през който работникът или служителят е отработил най-малко 10 работни дни.
(2) Когато няма месец, през който работникът или служителят е отработил най-малко 10 работни дни при същия работодател, възнаграждението по ал. 1 се определя от уговорените в трудовия договор основно и допълнителни трудови възнаграждения с постоянен характер."

"Защита на бременните жени и на кърмачките
Чл. 307. (1) Работодателят не може да възлага, както и да задължава бременни жени и кърмачки както и работнички и служителки в напреднал етап на лечение ин-витро да извършват работа, която излага на опасност или застрашава сигурността и здравето им.
(2) Бременната жена или кърмачката както и работничката и служителката в напреднал етап на лечение ин-витро може да откаже изпълнението на работа, която е определена като вредна за здравето на майката или детето или за която след оценка на риска е определено, че представлява съществен риск за здравето на майката или на нейното дете."

"Командироване на бременни жени и майки с деца
Чл. 310.  Работодателят не може да командирова бременна жена, работничка и служителка в напреднал етап на лечение ин-витро и майка на дете до 3-годишна възраст без нейното писмено съгласие."

"Задължение за уведомяване
Чл. 313а.  Бременната работничка или служителка както и работничка и служителка в напреднал етап на лечение ин-витро ползва права по чл. 140, ал. 4, т. 2 , чл. 147, ал. 1, т. 2 , чл. 157, ал. 2 , чл. 307 , 309, 310 и чл. 333, ал. 5 след удостоверяване на състоянието си пред работодателя с надлежен документ, издаден от компетентните здравни органи.
(2) При прекъсване на бременността работничката или служителката по ал. 1 е длъжна в 7-дневен срок да уведоми работодателя.
(3) Работодателят и длъжностните лица в предприятието са длъжни да опазват в тайна обстоятелствата по ал. 1 и 2."

Дано ви бъде полезно! И все пак колкото и да не е разбран работодателят, няма нищо по-важно от нашето здравето и най-вече на нашите бебешоци, така че смело си отстоявайте правата, ако не - можете да излезете в болнични до раждането. Имаме право до 180 дни болнични преди този за 45 дни преди раждане. Издават се от Женската консултация. Аз лично вече се възползвах, предвид започващият грипен сезон и настъпващата зима, смятам да се пазя от разболявания.

Успех на всички  newsm10

 


# 65
  • Мнения: 1
D&G, това за кръста .. не е рано - просто при някои е по-болезнено и се усеща още от началото. В училището ни казаха, че тялото произвежда хормони, които да "разхлабят" ставните връзки на таза и да помогнат за неговото разширение, затова боли таза (за съжаление на тези хормони не може да се укаже да разхлабват само ставите на таза и го правят с всички стави, затова трябва да внимаваме при разтягане и прочие) .. колкото до болките ти в ляво и в яйчниците - аз също се чудя за тия контракции (знам, че при тях става корема твърд) .. и аз имам такива болки, но не съм сигурна, че ми се втърдява корема, моя док. каза, че е нормално, да си взимам нош-па .. но така и не разбрах дали да контракции.

# 66
  • Мнения: 6
Здравейте, имам един сигурно тъп въпрос, но как разбирате, че имате контракции? Как се усещат? Аз от няколко дни имам болки като менструалните, но по-силнички и почти през целия ден. Освен тези имам и едни пробождания отляво. Може и да е нормално, но като не знам ...  Crazy
Искам да ви попитам и дали имате проблеми с кръстта? Моят не е спирал да ме боли от началото на 2 месец! Не е ли много рано за това? Направо на моменти не мога да се движа.
Иначе относно щъркелчетата - за мен със син цвят  Grinning . Значи да ви кажа това с калкулаторите няма нищо вярно. По всички калкулатори в нета съм смятала и на всички излиза момиче. Даже и това с кръвта на мъжа и жената - и пак момиче. Това със златния пръстен - момиче. Аз имах предчувствие за момиче ... и накрая док каза МОМЧЕ! Даже и пишката ни показа  Laughing
Та така. Вчера ходих малко по бебешките магазини и ми останаха очите във всичките малки и сладки роклички, панделки и т.н. неща за момиченца. Толкова са сладки. Но за моят бъдещ малък мъж има само скучни дрешки и почти всичките в син цвят! Ужас. Аз обаче съм си решила количката и креватчето да са ми в зелено. Не го харесвам този син цвят  newsm11
Хайде, че съм започнала с почистването на къщата  Hug Hug Hug

"Ако болките са ниско в корема приличат на болките при менструация,тогава става дума за контракции на матката.При положение,че са силни и се повтарят,повикайте лекаря и останете в легнало положение"- това е цитат от книгата на Мари-Клод Дьолае "аз съм бременна".
Няма да мога да ти помогна по-професионално,защото аз все още слава богу не знам какво са,но наистина,ако продължават трябва да се обадиш на лекаря.Пий Но Шпа,поне ще отпусне малко стените на матката.

А относно календарите естествено,че са пълна глупост и аз като теб ,само,че с момче показваха а сега ще е момиче. И съм решена колкото се може да избягвам розовото.Нещо много е криворазбрано това, ако е момиче -розово,ако е момче-синьо. Аз вече съм си купила малко дрешки и аксесоари от първа необходимост и то зелени  Laughing...очакваме жабче май  Wink

поздрави и дано минат болките по-скоро

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
desitas2012 аз имам подобен проблем. Вечер като хапна и започват едни балончета в корема ми. Много е неприятно. Не ям кой знае колко много, а имам чувството, че корема ще ми се пръсне.

D&G и за момчета има сладурски неща, но за момичета има много богат избор, такива красоти  Heart Eyes . Да ти е честит малкият мъж.

# 68
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
s.kov супер и темата и заглавието  Hug успех на изследването, дано няма завишение  Praynig Hug
*dreamer* с кола и на мен не ми дават, за самолет обаче може  Peace
D&G и аз имам болки в кръста, от лежането по гръб... и мен ми е интересно за контракциите  Rolling Eyes
desitas2012 избягвай храни образуващи подуване (зеле да речем) и газирано  Peace

# 69
  • Мнения: 0
Hadji  Simple Smile и аз бях на училището за бременни в х-л Анел. На мен ми беше забавно с изключение на втората лекторка  Rolling Eyes Следващият път ще дойда с табелка  Laughing ако има и други априлки за да се запознаем на живо че иначе неможем да се разпознаем. Лекичък ден от мен, да се топлите и благодарности на мамето дето пусна инфо за правата ни по закон Hug

# 70
  • Мнения: 83
Здравейте, имам един сигурно тъп въпрос, но как разбирате, че имате контракции? Как се усещат? Аз от няколко дни имам болки като менструалните, но по-силнички и почти през целия ден. Освен тези имам и едни пробождания отляво. Може и да е нормално, но като не знам ...  Crazy
Искам да ви попитам и дали имате проблеми с кръстта? Моят не е спирал да ме боли от началото на 2 месец! Не е ли много рано за това? Направо на моменти не мога да се движа.
Иначе относно щъркелчетата - за мен със син цвят  Grinning . Значи да ви кажа това с калкулаторите няма нищо вярно. По всички калкулатори в нета съм смятала и на всички излиза момиче. Даже и това с кръвта на мъжа и жената - и пак момиче. Това със златния пръстен - момиче. Аз имах предчувствие за момиче ... и накрая док каза МОМЧЕ! Даже и пишката ни показа  Laughing
Та така. Вчера ходих малко по бебешките магазини и ми останаха очите във всичките малки и сладки роклички, панделки и т.н. неща за момиченца. Толкова са сладки. Но за моят бъдещ малък мъж има само скучни дрешки и почти всичките в син цвят! Ужас. Аз обаче съм си решила количката и креватчето да са ми в зелено. Не го харесвам този син цвят  newsm11
Хайде, че съм започнала с почистването на къщата  Hug Hug Hug

Здравей, за болките в кръста, както и тези по-силните е хубаво да видиш как ти е изследването на урината, възможно е да са бъбреци.  Аз по принцип имам проблем с бъбреците и в началото много ме болеше, даже не можех да ходя от болки. Оказа се, че болките, които толкова ме плашеха отминаха след като ми назначиха да пия хапчета за бъбреците. Сега ми остана само болката или долу ниско в дясно или в ляво, но това са яйчниците поне според мен.

# 71
  • Мнения: 0
benitabeni -  благодаря ти за съвета Simple Smile по принцип газираните напитки съм ги отказала още преди години, но за зелето си го хапвам, явно наистина е от хранителния режим Simple Smile .
D&G - аз също имам болки в кръста още от 2 месец, но моят доктор ми каза, че това е нормално, защото тазът се разширявал. Първоначално ме болеше, когато стоях наведена за по-дълго време, а сега пък обратното когато лежа на равно и гърбът ми е изправен после не мога да стана. Ама аз вече свикнах  Joy
Момичета аз мисля да си направя една разходка на вън на студа Simple Smile Ще се екипирам като ескимос и ще отида да си напазарувам малко. Четох някъде, че трябва да ходиме пеша поне по 30 мин. на ден, разбира се на тези на които ни е разрешено. Така, че аз се опакова и изчезвам  jump
Приятен ден ви желая Simple Smile

# 72
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 418
Д§Г, контракциите се усещат подобно на менструалните болки, ниско в корема, със стягане на корема. Ако имаш такива усещания е хубаво да те види лекар, за да ако са контракции да изпише съответните лекарства (за тези седмици обикновено изписват но  шпа, но може и магнезий да изпишат). Болките отстрани са болки от разтягането на матката и са нормални, болките в кръста също може да са от различни неща - едното е от разтягането, както ти е писала с.ков, а може и да е от контракции или нещо друго. При всички положения за всяка болка, която те притеснява звъни на лекаря си, той е за това - да ти отговаря и обяснява кое е нормално и кое не.  Peace

За дрешките, не се притеснявайте, има страхотни неща и за момченца, а най-хубавото е, че цветовата гама за тях е мн по-богата. Пълно е с миниатюрни дънчици, пуловерчета, ризки, маратонки, кецове и тн., в оранжево, сиво, зелено и тн!Има всякакви модели, та кеф ви малко рокерче, кеф ви мече, кеф ви рапърче или гъзарче!   Grinning Това го пиша понеже и аз не си падам по синьо-розовата мания и избягван синьото (е като ни подарят нещо такова си го ползвам естествено).

За подутия корем - точно снощи обяснявах на мъжо, че вечер вече ми личи, че съм бременна, коремът ми става огромен, сутрин обаче направо изчезва и вече не ми личи, голям смях!  Laughing

За усещането - още не съм сигурна, че го усещам, по-скоро и аз си усещам червата, че и моите доста говорят, но и сега съм по-дебела от преди, а и самата ми матка е по-отпусната, та вероятно ще почакам още за да съм сигурна, че е бебето. Иначе първото дете го усетих мн рано, още към 14-15с, но тогава бях много слаба.

Ъъъъъ, имаше още, ама изключих, хайде лек зимен, работен ден на всички работещи, на другите лека почивка!  Hug

# 73
  • Мнения: 16
Навън е зима, а сряда го дават пак 18 градуса. Луда работа. Момичета ще си купувате ли палта? Мн са скъпи само за няколко месеца ползване, но старите няма да ни станат. Направо не знам

# 74
  • София
  • Мнения: 33
Привет, мили бъдещи мами! Как сте днес?
На всички притеснени момичета - стискам много палчета, дано всичко е наред.
Аз все още съм болна - тъкмо ми беше поминало и вчера хремата се разрази отново с пълна сила.
Само че после други колеги започнаха да ми вгорчават живота и да се правят на интересни, без въобще да се съобразяват с положението ми - аз вече ви разказах, аз бях, а не Irene_kara, както някои момичета бяха разбрали Wink
Andromeda_84, аз също се оплаках от колегите си, по-скоро от това че се мотаят болни на работа. А иначе, чудесно те разбирам и за другото - има един такъв тип хора, които направо ги е яд, че си бременна и по всякакъв начин ти вгорчават живота. Ядосват ти се още повече като те видят, че по-честичко си почиваш и не стоиш извънредно. При мен откакто забременях, работата се превърна в адски голям стрес. Че като капак на всичко ще ми врат и болните и сополиви физиономии в лицето.
Ей затова съм решила и аз - болничния и в къщи, щом не уважават усилията, които полагаш. Аз исках да си обуча заместник, който да върши работата вместо ден в следващите две години, съчувствах на шефа ми, даже се чувствах виновна, че съм забременяла внезапно. Ама разбиране - никакво. Лошото е, че при мен това означава и много по-малко пари. Но пари се изкарват....

Общи условия

Активация на акаунт