Чакаме вече ритничета от Априлските мъничета

  • 29 381
  • 746
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 71
 Hug benitabeni и аз докато бях бременна с първото ми  дете имаше такива сълзливи моменти: дали ще знам какво да правя, когато....и изброявам разни калпазански действия, а мъжът ми ме успокоява Laughing
тези хормони ще ни побъркат Laughing
Имала съм и моменти, в които съм лудвала, че ме е страх от раждането(в 5тия месец Laughing) и съм излизала от работа към луд шопинг да потуля напрежението(купувах ангелчета за елхата) - тази година накупих поне 5-6 играчки-ангелчета за елхата.

desssika момичетата обсъждаха палтенцата, че може да бъдат и пелерина, за да побират коремчетата Laughing Аз от другия месец няма да мога да се закопчая в моето, но нали пазя повече леглото, та и не излизам толкоз

Момичета, аз вече се оглеждам за бебешки дрешки (не че си нямаме от баткото), но все си мисля, че трябва да стана поне 7ми месец, та да започна да купувам. Вие как сте, почнахте ли да купувате по някое и друго бебешко гащеризонче?

# 706
  • Мнения: 1
Бенита, това с екзестенциалните въпроси .. уф ..  все си мислех, че е от гадната година, която имах .. че е от хормоните - но не отминава. Не мога да се усетя като бременна, а само като понапълняла и по-цицореста (въпреки, че усещам беб), не мога да се усетя като бъдеща майка все още, нооооо ясно си представям провала ми като такава... ако имам дъщеря и прилича на мен .. ужас!!! Или пък ако си остана същата емоционална "патка" и детето ми стане нервно .. или пък -- другите са много лични, но общо взето, свързани с изборите, които съм правила през живота си ... и грешките ми...
като затъна, обаче, в такива мисли се насочвам към други-фантазирам си, че вече е минало, че съм родила и вс.е наред. В училището за бр.ни бяха поканили психолог (всички тези състояния са нормални), и е добре майката да си фантазира за близкото (и далечно) бъдеще с детето си... но това, което правя аз - беше дадено като пример за незряла емоционално жена (!) - представям си какъв ще ми е живота -- но някак си бебето е като добавка, а не в центъра. Надявам се, че има време да се отключи майчинското в мен (не се плаша, че това няма да се случи като родя, защото за животните съм много по-грижовна, отколкото някои хора за децата си), но ми се иска да се случи ПРЕДИ да родя - не усещам контакт с бебето Sad
..уф, кофти почнах тая сутрин - бягам да се разсея!!!
Лагуна, не смея да купя нищо - а съм сигурна, че почна ли да ходя по магазините - нещата ми ще се подредят Simple Smile .. уж бях на мнение (както там ни казаха), че няма да правя суеверно (както само в нашата култура го има-да очаквам нещо лошо), а ще направя място в живота, гардероба и мислите за бебето - още от начало с покупки и прочие, но нищо не съм купила. Но пък имам подаръци вече (от училището) и от една мамичка и тати, които казали на мъжа ми за това училище Simple Smile

ще си сложа вече лимит на писането, докато вие не сте ми сложили - един абзац от пет реда на пост! сориии за излиянията.

# 707
  • Ямбол
  • Мнения: 347
Здравейте и от мен.
И аз вече не влизам в палтенцата, сега само едно яке ми става по спортно е  но няма как, то и без това напоследък си накупих само дънки и спортен панталон за бременни че и другите ми дрехи не ме побират.
За бебешки дрешки още не съм се оглеждала, ноо аз още не знам какво ще е момиче или момче...ама то не е ли още раничко за дрехи , може би към 7 8 месец?!?!?  Rolling Eyes
И как да сме активни, на работа съм, спи ми се, гади ми се и смуча лукчета....времето е мрачно...абе ужас!!! Не помня обаче (бременна му работа) при първата бременност толкова ли време ми беше гадно?! Унесох се май в писане...айде лек ден на всички, ще поработя ама и ще чета тука.. Embarassed
Погал по коремчетата  Hug

# 708
  • Мнения: 96
Hug benitabeni и аз докато бях бременна с първото ми  дете имаше такива сълзливи моменти: дали ще знам какво да правя, когато....и изброявам разни калпазански действия, а мъжът ми ме успокоява Laughing
тези хормони ще ни побъркат Laughing
Имала съм и моменти, в които съм лудвала, че ме е страх от раждането(в 5тия месец Laughing) и съм излизала от работа към луд шопинг да потуля напрежението(купувах ангелчета за елхата) - тази година накупих поне 5-6 играчки-ангелчета за елхата.

desssika момичетата обсъждаха палтенцата, че може да бъдат и пелерина, за да побират коремчетата Laughing Аз от другия месец няма да мога да се закопчая в моето, но нали пазя повече леглото, та и не излизам толкоз

Момичета, аз вече се оглеждам за бебешки дрешки (не че си нямаме от баткото), но все си мисля, че трябва да стана поне 7ми месец, та да започна да купувам. Вие как сте, почнахте ли да купувате по някое и друго бебешко гащеризонче?

Да ти кажа-не знам защото ми е първа бременност ли, но много съм суеверна относно тези неща...Казала съм си, че преди 8-я месец няма да купуваме нищо! Относно палтата за зимата-аз имам късмет-миналата зима бях по пълна отколкото съм сега ( сега съм 57 кг., а миналата зима бях 65 кг) и в един момент това палто ми стана ужасно голямо и ми стоеше много грозно-премятах го около себе си около 2 3 пъти и стоеше много грозно, та и за това не го носех, но ето че сега ще му дойде времето Simple Smile Лек ден и погал Simple Smile Hug

# 709
  • Мнения: 241
Добро утро и от мен!
То докато се разпиша и станало обяд, ама нейсе ..... Simple Smile

И аз писах преди, ама тук или във фейса  newsm78, че имам старо палто, което си паза точно за бременност - при предишната ми побираше корема до последно, дано и сега така. Иначе една приятелка ми каза, че изкарала зимата с пончо, чного й било удобно. Гледам по магазинита пак са изкарали всякакви видове, а аз преди не можах да си намеря.

Аз нищо не съм купувала за бебето, мисля, живи и здрави февруари-март да започна, тогава трябва да са изкарали пролетните дрешки вече. А за другите покупки - ще си набавя необходимото постепенно, когато си харесам нещо, но пак няма да е тази година Simple Smile

benitabeni, момичета, искам да ви кажа нещо и държа много да го запомните и да си го повтаряте като ви дойдат такива черни мисли и притеснения: Всяка една от нас е най-добрата майка за своето дете. Никоя друга няма да го обича повече, няма да е загрижена за него повече, няма да плаче с него, когато то плаче, няма да се смее с него толкова силно и искрено, когато то се смее, няма да будува с него когато е болно. Всяко дете си има една майка и тя е единствена и най-добра за него!  Hug Hug Hug

И още нещо - децата оцеляват въпреки родителите си  Grinning

# 710
# 711
  • Ямбол
  • Мнения: 347
s.kov  какви са тези приказки...няма да се отчайваш така,,,всеки си има силните и слабите моменти в живота....не знам историята ти но усмихни се, ти ще бъдеш щастлива мама с едно малко сладко бебонче което ще събужда у теб такива хубави чувства които не си и помисляла че може да изпитваш някога....
Връзка с бебето си имаш и какво очакваш да усещаш??....неразположението, големия корем и ритничетата достатъчно ще ти напомнят че сте двама Simple Smile
Усмихни се миличка, предстои ти най хубавото нещо на света...нямаш представа какво е чувстовото в момента в който се ражда бебето..аз имам вече едно и повярвай ми знам...страхотно е...мисли си за това и всичко ще е наред...   bouquet

# 712
  • Мнения: 1
danity_79, мс много!
момичета, аз просто съм една глезла, която би трябвало да е вече зряла (с толкова опит и на такава възраст), но не е ... затова не ми обръщайте мн.внимание .. радвам се, че ви има и че ви чета и много ме е яд на вас, че не сте всичките от моя град !!!!

# 713
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
Добро утро!  Hug
Присъединявам се към групата на болните. Вчера нищо ми нямаше, вечерта си лягам и като ме започна една глава, цяла нощ не мога да мигна, ставах сто пъти до тоалетната, кръста ме болеше. Сутринта пак главоболие и все едно съм спала на камъни. Ще пия чай и дано скоро мине.

Бени, предпоследното предложение мисля, че беше на Миа66. Аз не съм гласувала, защото всички ми харесват и не знам кое да избера.  Hug Аз също си задавам въпроси от рода на това дали ще бъда добра майка. Имах трудно детство и сега от цялото си сърце желая моето дете да расте обгрижвано от двама родители, които го обичат, в среда в която има любов и уважение, да бъде много спокойно и лъчезарно. Дано, дано, дано......
s.kov, спокойно, не си мисли такива неща. А, за грешките-всички сме правили такива. Именно от тях се учим. Всичко ще си дойде на мястото. Като дойдат и зърнем малките човечета, всичко ще се обърне на 180 градуса.  Hug
gerginotko, пак ли болница  Sad Айде да минава скоро това повръщане, което те изтормози толкова. Много силни  Hug Hug Hug
anichka.bs, разбира се, че си направила най-точният избор. Да са ти живи и здрави малките съкровища.  Hug
varnagirl, добре си дошла!  Hug
desssika, моите палтенца за сега ми стават. Като наедрее тумбака ще му мисля. Имам по-голяма сестра, тя е по едра от мен, та може нещо да ми прехвърли за тези месеци.  Hug

Аз вече си ям всичко, даже и месо, което до скоро не можех да поледна. Единственото, за което се сещам в момента, че ненавиждам са препечените филийки, които моето момче си прави.

Вие ще правите ли стая за бебето? Аз много искам, но на този етап няма как да стане. Разполагаме с две жилища на един етаж врата до врата, но не върви да му направим стая в единият, а ние да спим в другият, защото и двата имат по една голяма спалня. В едното жилище има една малка стая повече, но съвсем скоро моето момче я боядиса и едва ли ще успея да го убедя да боядисва наново и да кърти теракота (аз искам стая с паркет. Как му е хрумнало да сложи теракот не знам, при положение, че на всякъде сме с паркет.

Хубав ден!!!  Hug

# 714
  • Ямбол
  • Мнения: 347
Ех мила, как да не те е яд....и мен ме е яд, гледам тук някои са от един град, но какво да кажа аз като съм се забила в един малък град като Ямбол, а преди години си живеех във Варна, нооо нещата се стекоха така че сега живея в ямбол...няма как..поне е спокойно и е идеално за децата Simple Smile s.kov ти от къде си?

# 715
  • Мнения: 530
Mia66, прекрасно и много точно казано.Благодаря ти!
Аз гласувах за третото заглавие, понеже и аз направо започнах вече да гадая.Моята докторка каза, че не вижда пенис засега и според нея е момиче, но пък доктора който ме гледа на частно вчера заложи на 90 % момче.Аз не смея да се настроя още, за да не се разочаровам..В началото ми се искаше да са ми еднополови децата.По мои наблюдения се разбират много повече и имат повече общо, но пък като ми казаха момиченце така миличко ми стана.... И сега ще чакам ФМ на 7.Ноември.
Хайде лек и усмихнат ден на всички!

# 716
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Mia66 Права си  Hug  Hug  Hug обаче хормоните явно откачат и ние покрай тях  Grinning
за купуването - мисля вече писах, че много искам, но мъжа ми не иска още, рано било...но след вчерашната тирада каза "направи списък, за да видим какво ще трябва", което малко ме успокоява... уговорката за Коледа подарък и за "човечето" остава  Grinning
s.kov  Hug ще се състезаваме за приза "глезла" на темата  Laughing Mr. Green (моя мъж доста често ми казва "Лигльо")  Laughing
*dreamer* аз в събота бях така, цял ден ме боля глава и вечерта и през нощта и кръст...пий чайчета и на топло  Peace Hug

# 717
  • Мнения: 39
Добро утро и от мен,
за мамите със зловещи херпеси като мен, вчера си купих изцяло билков крем, който е подходящ за бременни, казва се хепрекс, на кутийката пише, че е продукт на Fortex, а на производител пише Лавена, Шумен. От снощи се мажа с него и спря разпространението. Надявам се и бързо да изчезне

# 718
  • Мнения: 71
 Hug s.kov  те нещата постепенно си се нареждат, дори да не се чувстваш още готова да бъдеш майка, постепенно като започнеш да подреждаш бъдещето гардеробче, ще подредиш и мислите си, като направите кът за бебето ще направиш и кът за ново начало - децата са най-добрите учители в живота, никой не се е родил научен.

Знам, че е рано още за покупките, ама вие започнахте от бебешките колички Laughing пък на мен логиката ми е обратна от малкото към голямото - мислите за тези бебешки нюню нещица ме разсейват от тревожни мисли Heart Eyes
Относно да се чака до осмия месец за покупките.....аз родих моето първо дете 3 седмици по-рано от термина и не бях приготвила много от нещата с идеята, че е още рано.
За суеверни майки в Хиполенд може да си избереш разни неща - от кревати и колички до малки неща и да ги капарираш, те ти ги прибират в склада и когато родиш и видиш, че всичко е наред, докато си в болницата близките ти взимат всичко, което ти си си избрала, ако ли не просто губиш капарото.

Вече влезнах в пети месец, ура!!!! Въобще не го очаквах, както се казва се чувствах малко бременна(не в размерите), а като неустойчиво и непостоянно явление.

# 719
  • Мнения: 22
Привет момичета и от мен.Слава богу ве4е оздравявам,днес ще съм и на работа.сега ще започвам да смуча хомеопатичните ,които ми препоръча хомеопатката за имунната система.
Започвам да чакам 20 ноември,когато ще съм в 20г.с.за феталната морфология.Снощи бях на преглед,но той приключи бързо след измерване на главичката и бедрото,видяхме че върви добре и всичко останало следващия път,за пол нищо не каза,явно др път ще го гледа,не че вече веднъж не казаха ,че ще е момиче с известна доза резерва.
Иска ми се ,вече да мине тази фетална,и сякаш да се успокоя и да знам,че бебче е ок и чак след нова година да започвам да се оглеждам за дрешки и др неща,все пак след 7 месец е нормално.
 Hug Hug Hugза всички

Общи условия

Активация на акаунт