ЗАНИМАНИЯ С 4 - МЕСЕЧНО БЕБЕ

  • 28 657
  • 730
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 149
Еееее, Пупи, какво е това безсрамно спане  Crossing Arms Пък и на кафенце ще ходи нашата...  smile3534
За ваксините - след като на първата двойна ваксина Митко ми вдигна 39 градуса температура и се тресеше целия (ужасно е да гледаш бебенце на 2 месеца в такова състояние, повярвайте ми), и си изкарах акъла, мислейки си, че а е получил някой гърч, а съм се простряла до него, реших, че две ваксини наведнъж - не  no! В резултат последната от тези я забавихме с 2 месеца. И не е имал никакви реакции. Само дето с педиатърката щяхме едва ли не до бой да стигнем - тя държеше да си му ги бие наведнъж...
За килограмите - на 4 месеца (специално отидох да погледна в картона му  Mr. Green) е бил 7200 и 63.5 см. Да не ви казвам колко е в момента - сигурно 11 кг. ....  ooooh! Расте си къс и дебел и това е  smile3504
Пуци - по принцип педиатърката е права. То за това се почва със зеленчуково пюре... Че като свикне на плодово, после иди го учи да яде зеленчуци.. Но! Аз започнах с тиква. После минах през морков, картоф и т.н. Проблеми - никакви! Ядеше като ламя. До дете си е. Задължително до годинката пюрето трябва да е млечно-зеленчуково - т.е. - добавяш АМ (или кърма) в него (обикновено около 30 мл.). Ако ли не (в този случай можеш да използваш водата от варенето)- след него дохранваш с АМ (или кърма).

# 76
  • Мнения: 3 736
Ясно, Мели, мерси! Значи първо ще си редувам кърма-пюре-кърма, а като стигнем до заместване на цяло ядене, ще смесвам с мляко пюрето или ще взимам вече готови, ще решим тогава.

И аз съм съгласна с докторицата, но мислех да започна с тиква, а тя изока "Не!" щото сладни.

ПП Милата, представям си каква забава е била с ваксините.  Confused На мен сърцето ми се скъса при втората, когато плака цял ден, дано не се повтори това.

# 77
  • София
  • Мнения: 44 277
Пуци чист картоф си е гадория Simple Smile особенно с вода. Аз почнах с морков после + тиква, после + картоф(редувах 1 запичащо, едно разхлабващо) и т.н. Всеядно е моето Simple Smile След пюрето предлагах да суче.
В пюре мляко никога не съм добавяла, не виждах смисъла при положение, че кърмех на поискване Wink

# 78
  • София
  • Мнения: 1 149
В пюре мляко никога не съм добавяла, не виждах смисъла при положение, че кърмех на поискване Wink
Ах, блазе ви, кърмещи (и кърмили  Wink) мами...  Tired Sad

Последна редакция: вт, 18 окт 2011, 13:39 от MelindaD

# 79
  • Мнения: 3 736
Бе гадория, ама ако й хареса сладкото и откаже да яде впоследствие? Няма вода, де, добре, ще нацедя млечице.  Mr. Green Ние обичаме картофеню пюре, кво му е.  Mr. Green

Мели, не е само блазе, аз отсега се чудя как ще я приспивам като я отбия. Иначе е рахат, де.

# 80
  • София
  • Мнения: 1 149
Пуци чист картоф си е гадория Simple Smile особенно с вода.

ХаПсолютно!!!  Sick Mr. Green
Пуци, пробвай картофенЮ ( Mr. Green Mr. Green Mr. Green-достойно за другата тема...  Wink) пюре с кърма, ако не го иска - пробвай тиква или морков!  Peace

# 81
  • София
  • Мнения: 44 277
е то моркова не  е нещо пре сладко, освен това все пак и за напред пюретата ще са мешани Wink

аз също много обичам картофено пюре, с мляко, масло, сол, сирене.... но не и чист намачкан картоф...изобщо без масло и сирене ми е гадно Simple Smile детето се опитах 1 път картоф намачкан така да му дам чист , как не повърна директно горкото, 2 дни не си отвори устата после за нищо...
Така де какъвто и да е зеленчук не е като да почнеш със сладко плодово пюре или каша(още повече, че зеленчуковите са обикновенно съвсем натюр, за разлика от плодовите Wink)
Иначе логиката със сладкото - детето ти е свикнало на кърма, тя е сладка, мислиш ли че няма да прояде нищо друго Wink

# 82
  • Мнения: 3 736
Бе не мисля, ама слушам педиатърката.  Rolling Eyes

картофенЮ ( Mr. Green Mr. Green Mr. Green-достойно за другата тема...  Wink)

 hahaha отивам да се самоцитирам. Ами ще видим, дотогава имам да го помисля. Защото ми се ще първият вкус в устата й да е нещо приятно, затова мислех за тиква. Моркови ненавиждам във варено състояние, така че няма да са те първата й храна.

# 83
  • Мнения: 343
Ето ме и аз да се включа рази сутрин-обяд. Успях и днес да изчистя и подредя в нас, малкият заспа и ето ме мене тук...
За мойто раждане... Една седмица след термин. Една сутрин ми падна тапата, вкараха ме в болницата с 1см разкритие и без болки (имало места, а и без друго пренасях и ме чакаха). Да поясня, че съм омъжена за македонец и раждах в Скопие. Та така до 23 следобед, когато започнаха леки болки, до вечерта се позасилиха, а все още си бях с 1см. Целият следващ ден се превивах от болки, гънех, вечерта вече почнах да стенкам. Никой не ме и прегледа. Към 1ч сутринта вече на 25 юни дежурните сестри ме свалиха на преглед, защото много виках - 5см еластична. Сложиха ме на ЦТГ за сърдечния ритъм на бебето и контракции, клизма (знам, че поне един час излизах и се връщах в тоалетната), междувременно болките ми адски много се засилиха. Оставиха ме сама в предродилна зала на още едно ЦТГ, докато две други раждаха на бокса. Това ми беше най-големият кошмар, мислех, че ще умра от болка. Молех ги за анестезия, но глас в пустиня. Към 3 и половина ме заведоха на магаренцето, напъвах 15минути, за да слезне бебето в малкия таз и после за 10-15мин се свърши всичко.. Е с епизотомия, да Simple Smile Главичката тъкмо е появяваше и се връщаше обратно. Така се сдобих и с 6 шева, 2 седмици не можех да си седна на задника. Но пък усетих най-голямото облекчение в живота си, след като родих. След плацентата, видях бебето и после веднага заспах. Константин беше 3.200кг, 49см
Кърмата ми слезна още на другия ден, а след раждането имах коластра (тече ми от 7 месец). Веднага захраних бебето, но едното ми зърно беше обърнато и дълго го държах само на лявото. Къде не знам и аз и той как става работата, направи ми ужасна рагада. Все още ме обеземат тръпки като се сетя какви писъци бяха, докато го кърмех втората-третата седмица. До кръв ме беше разранил и три от 'балончетата' на зърнотоми ги беше скъсал. Много ми помогна на Ласинох кремчето и едни подплънки от топящ се восък. Иначе мляко имам премного, мога поне още две бебета да храня. Вече по-рядко, но от време на време се цедя и сега (помпичка на Baby Nova за 15лв), т.нар. хиперлактация. Може би и затова бебето ми толкова бързо напредва. Само първият месец наддаде 1600кг. До момента сме още на кърма, на 4 октомври се мерехме и бяхме 7кг, а вчера вече 7.250. Мисля, че ако наддава така добре от млякото, няма нужда засега да захранвам, а чак към 6м, когато ще има нужда вече и от други елементи - желязо, антиалергени да прави и т.н.
И накрая за ваксините: ние редовно си приехме всички до момента. Вчера имахме 2-ри прием на ДТК. Първият път качи 8 часа след ваксината 38.4, давах му парацетамол, събуди се през нощта, пак давах и на сутринта бепе свалил температурата. Вчера нямаше температура. Аз 2 часа след ваксината и двата пъти му дадох профилактично парацетамол. Детето е контактно и спа спокойно снощи. Сега е с 36.3, но някак са му червени бузките и ми е малко топъл и му дадох половин дозичка да пийне (то нали е и болкоуспокояващо заради боцнатото, докторката каза, че може). Следващият месец е последното предизвикателство и ще си опочинем малко от ваксини Simple Smile)

# 84
  • София
  • Мнения: 44 277
хахахах, е то какво значение има какво ти ненавиждаш Wink
може и пащърнак Simple Smile

# 85
  • Мнения: 3 736
Има в случая, защото едва ли ще й създам радост от захранването ако й бутам морковено пюре в устата с едва сдържано отвращение. По-нататък в смес да, но за първа храна просто няма да е морков.

# 86
  • Русе
  • Мнения: 5 355
Pupitka ние още си вечеряме мляко, само на обед е пюрето и сме от кльощавите: 65 см, 6 300кг., в края на месеца ще се види колко е сега Simple Smile. Роден е 49см, 3 400. За раждането - моето беше егати случката.
Раждането Simple Smile Отивам в АГ/39 седмица/ да ми мерят тоновете и евентуално да разбера скоро ли ще раждам, седя 2 часа закачена д-ра вика нещо тоновете не ми харесват, ама май накрая бебето се събуди имаш и малко контракции. Тъкмо ще си тръгвам айде пак контракшън и д-ра вика ти оставаш, мъжа ти да носи багажа  #Crazy. Качват ме в предродилна зала пак закачена за тонове, ама се събират 5 човека гледат ми то детето му е време да излиза/имаше промяна в тоновете и главата вече много ниско/ ама няма от къде - разкритие 3 см. Газ към операционната - д-ра имаше време само да си измие ръцете от предишното секцио, изпреварих едно майче отишло преди мене. Суматохата пълна - аз никога преди това не съм имала престой в болница, упойка и след няколко минути честито бебе Simple Smile. Това от 8:30 сутринта и в 12:10 видях бебо. Таткото като ме остави и беше минало по-малко от час не можеше да повярва, че вече съм родила Simple Smile. Имаше и смешна част - прехвърлят ме от масата на носилка и ме фраснаха в ченгела дето закачат платно да не виждам като ме режат, след което се чува "Олеле пребихме жената"  Mr. Green, не мислили, че съм толкова лека, тази преди мен била 120кг.
Пуци и на нас само картоф ни е гаден яде се само в комбинация - схемата бурканче пюре 125гр, след около час 90мл мляко, не иска по-рано. Аз се усмихвам и казвам колко е вкусно, морковите ги пробвах стават, доядох първия ден бурканчето.
За ваксините: Дидко дига температура от Синфлорикса,от Пентаксима - не.
Аз съм на вълна избор на стл за хранене.

# 87
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 164
Така,ние се нахранихме и мога да отделя малко време.
За пюретата-намачкан картоф само,наистина е много безвкусно нещо.Добавях АМ от самото начало към пюрето,като в началото го правех малко по-редичко,а по-късно,по-гъсто.Има и нещо друго-ако варите картофа с обелката,т.е. цял,той поема после доста мляко-1 дози или 60мл.,защото нишестето в него се запазва.Та,препоръчително е да го белите и нарязвате на кубчета,че иначе става един такъв тричав.За моркова-не знам кой го е определил като сладък,но на мен определено ми беше адски гаден и воднист,за това и го добавям към картофеното.Изобщо не щя да го преглътне.Същото ми е мнението и за тиквата-изобщо не е сладка.  Sick
Много интересен е фактът,че Лора изобщо не щя пюре от банан първоначално,а яде такова от картоф.Явно и те си имат предпочитания.Естествено,с кашата нямахме никакъв проблем,защото тя е много вкусна.Аз мисля,че дори и на изключително кърмене,е хубаво да се добавя кърма към пюрето.Така хем вкусът му е познат,хем става и по-вкусно. Peace
За ваксините-до сега сме нямали проблеми.Мерила съм температура,но нашият термометър е от породата скапани и хич не му вярвам.Изкарва я всеки път 35.5.  Rolling Eyes Сега чакам майка ми да ми донесе живачен,та да ни е мирна главата.Не е била нервна или по-топла от обикновено,та за това не съм й давала нищо.  Praynig
mayadio ,прочетох в друга тема,че си раждала в Македония.Как е там?  newsm78
Мели,къс не къс,твой си е.  Laughing
Devil_Rose,направо ме разби с разказчето за раждането.  Shocked Така неочаквано е започнало всичко,че направо...  Laughing Но така може би донякъде е по-добре,защото замислиш ли се.. ooooh! И какво викаш значи,фраснали са те,а?  Joy ахах На мен се наложи а ми сменят нощницата,че беше много оплескана,та падна яко повдигане...  Wink
Може моркова да ти е харесал,защото е купешки.Сварения в домашни условия е направо..  #Crazy

# 88
  • Мнения: 3 736
Ами на мен тиквата леко ми сладни, морковът също. Е, като казвам "сладни", нямам предвид да бие на захар, но сравни с картофа, примерно или карфиол, нещо такова. То затова от тиква десерти се правят, че и от моркови.  Mr. Green

Аз се усмихвам и казвам колко е вкусно

Анджък, няма да мога да гледам детето в очите и да го лъжа с морковено пюре в ръка.  hahaha

ПП Преди малко дъвча бисквита, тя ме гледа с интерес. Поднесох й бисквитата към устата, тя взе, че зяпна.  Laughing

# 89
  • София
  • Мнения: 44 277
мда ти сакън морков да не дадеш, че сладни, дай й бисквитка със захар Simple Smile сладнят да...има и сладки картофи тоже...може и от тях да пробваш първо пюре Wink

Общи условия

Активация на акаунт